Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

      🤔. Πάντως αυτό με το ΑΜΚΑ με τον εφκα δεν είχα βγάλει άκρη είχα πάει στα ΚΕΠ Κ σε ένα λεπτό μου το είχαν φτιαξει . Στον εφκα αλλά τους έλεγα αλλά καταλάβαιναν. 

      Κανονικά αν είχε ολοκληρωθεί απτό δημαρχείο θα την είχες την ληξιαρχική πράξη.... Μπέρδεμα 

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ρε γιώτες σ εμάς συμβαίνει το αντίθετο....στην αρχή ήταν ήρεμος και μετά άλλαξε...από τις 3 τώρα κοιμήθηκε...έγώ νυστάζω πάντως ακόμα πολύ....

αυτός ο θηλασμός πολύ με νυστάζει...

καρδούλα βάλε και την ελεονόρα 12/2


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ βρε Γιώτα, υπομονή..σκέψου πώς αυτό είναι το πιο δύσκολο και όσο προχωράει ο καιρός ηρεμούν τα μωράκια, συνηθίζουμε και εμείς..όλα θα είναι καλύτερα.

Τώρα το απόγευμα με έχει πιάσει μια απίστευτη βαρεμάρα, νύστα, άγχος ...όλα μαζί!!Τί μου φταίει ρε γμτ??/Μάλλον η μη άσκηση των συζυγικών καθηκόντων..χαχαχαχα!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Γεννησε κ το μαρακι κ η ριαλι;;;;;;;;;;;; τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλοτυχα να ειναι τα μωρακια κ παντα ευτυχισμενα!!!!!!!!:D:D

Η Ελενα ξερουμε τι κανει;

Εμεις ειμαστε καλα..ειμαστε ποοοοοοοοοολυ πειναλες..χαχααχαχα..καθε 3 ωρες ξυπναειι για μασαδουρα...χαχα ...μα καλα ρολοι ειναι το στομαχακι του; 3 ωρες τζαστ!:D:D:D:D

Ειμαι κ εγω του θηλασμου...μια φορα του εδωσα ξενο γιατι δεν την παλευα αλλο.....πειναγε πολυ..κ απο το στηθος δεν καταλαβαιμω ποσι τρωει...

Κ για να ηρεμησω κιολας γιατι το στηθος εχει γινει πολυ βαρυ κ με γαλα πολυ...νοικισα ενα νοσοκομειακο θηλαστρο για 3 μηνες κ βλεπουμε...Κοριτσια; ειναι Η ανακουφιση!!!!!!!!!!!

το τραβαω κ με ανακουφιζει πολυ...κ το παιδακι μου ξερω πια ποσο τρωωει...κ κοιματαοι πιο ησυχος!

Εχουμε βεβαια κ λιγα πονακια..γαμωτο κ πολυ στεναχωριμαι..του δινω λιγο χαμομηλακι κ τον βοηθαει.....

να ρωτησω κατι;

μου εχει αρκετες μυξουλςε στην μυτη του,,κατι σαν μπουκωμα ενα πραγμα..κ του βαζω φυσιο.ορο...η γιατρος μου λεει οτι δεν ειναι κρυωμα...κ που κ που φτερνιζεται......μου ειπε επισης οτι τα μωρακια μπορει να φτερνιζονται κ απο το ενοτονο φως...

εσας εχει μυξουλες;κ σας φτερνιζονται;

κ να ρωτησω κ κατι αλλο; ο αφαλος μας ποτε θα πεσει επιτελους; πολυ με αγχωνει αυτο...ειδικα στο μπανιο....

θελω να αρχισουμε να κανουμε βουτιτσες παρεα με τα παπακια μας στο μπανακι μας!

Ινκαααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;; εισαι ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....φωτο το στηθος;;;;;;;;;;;;:lol::lol::lol::lol:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα με τον αντρα μου και ειδα το παιδακι μας, για πρωτη φορα.....μεγαλο σοκ...το καλο ειναι πως βγηκε από τον αναπνευστηρα χτες το μεσημερι και του δινουν ενα περιθωριο τριων ημερων να δουν αν θα τα καταφερει, μετα θα του ξεκινησουν το γαλα. Ο αντρας μου λεει οτι τον ειδα σε καλη κατασταση, εγω τα εχω παιξει, εκει μεσα μακρια μας...... κι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας....και φοβαμαι.... τουλαχιστον να ειναι το μυαλουδακι του καλα κι ολα τα αλλα λενε διορθωνονται...ποσα χειρουργεια ομως? και μεχρι πότε για να βεβαιωθουμε???


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ραμονιτσα, ναι είναι φυσιολογικό νομίζω να φτερνίζεται, και εγώ της βάζω φυσιολ. ορό πρίν από κάθε γευμα, 1-2 σταγόνες σε κάθε ρουθουνάκι.

Εμάς ο αφαλός έπεσε στις 9 ημέρες..βάζεις οινόπνευμα? Βάζε χύμα πάνω, όχι σε βαμβάκι απλά..μην ανησυχείς ότι πονάει, ο αφαλός αρχίζει να ξεραίνεται από μέσα πρός τα έξω, δεν πονάνε καθόλου..

Μόνο η ΈΛΕΝΑ έχει μείνει τώρα???


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγα σημερα με τον αντρα μου και ειδα το παιδακι μας, για πρωτη φορα.....μεγαλο σοκ...το καλο ειναι πως βγηκε από τον αναπνευστηρα χτες το μεσημερι και του δινουν ενα περιθωριο τριων ημερων να δουν αν θα τα καταφερει, μετα θα του ξεκινησουν το γαλα. Ο αντρας μου λεει οτι τον ειδα σε καλη κατασταση, εγω τα εχω παιξει, εκει μεσα μακρια μας...... κι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας....και φοβαμαι.... τουλαχιστον να ειναι το μυαλουδακι του καλα κι ολα τα αλλα λενε διορθωνονται...ποσα χειρουργεια ομως? και μεχρι πότε για να βεβαιωθουμε???

Αχ καρδουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!! Μου σπαραζεις την καρδια !!!!!!!!

Ευχομαι πραγματια απο τα βαθη της καρδια μου ολα να πανε καλα...Πιστη να εχεις κ ολα θα πανε καλα.....το αντρακι σου ειναι δυνατο!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ραμονιτσα, ναι είναι φυσιολογικό νομίζω να φτερνίζεται, και εγώ της βάζω φυσιολ. ορό πρίν από κάθε γευμα, 1-2 σταγόνες σε κάθε ρουθουνάκι.

Εμάς ο αφαλός έπεσε στις 9 ημέρες..βάζεις οινόπνευμα? Βάζε χύμα πάνω, όχι σε βαμβάκι απλά..μην ανησυχείς ότι πονάει, ο αφαλός αρχίζει να ξεραίνεται από μέσα πρός τα έξω, δεν πονάνε καθόλου..

Μόνο η ΈΛΕΝΑ έχει μείνει τώρα???

ναι κ εγω του βαζω..αλλα το σπαρταραει απο το κλαμα..κ με πιανει η καρδια μου!αλλα τι να κανω..δεν μπορω να το βλεπω κ μπουκωμενο.

στον αφαλο μου ειπε η γιατρος να του σταζω απο την γαζουλα το οινοπνευμα ναι...να μην το κανω ταμποναριστα...

οταν πεσει μετα το κανεις κανονικα μπανιο το μωρο ε;

Ναι η ελενα νομιζω ειναι...με το καλο κ η κοπελα!

νατασα μου...δυναμη κ κουραγιο ετσι; κ ΠΙΣΤΗ! ολα καλα θα πανε....!

Αχ.


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!

Μαράκι και Ριάλι να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!! Να είναι γερά και καλότυχα!!

Νατασάκι μου, υπομονή να κάνεις και όλα θα πάνε καλά με το μωράκι σου. Χρειάζεται ψυχραιμία και υπομονή. Οι προσευχές μας και οι φύλακες-αγγελοι μας συντροφεύουν το μωρό σου!

Ραμονίτσα, συμφωνώ απόλυτα για το θήλαστρο! Τρελή ανακούφιση!!!!

Ινκα, πράγματι οι κόρες μας είναι θεές!!!! Και που να μεγαλώσουν λιγο ακόμα, ουρά θα κάνουν οι άντρες...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Νατασάκι κουράγιο, η Παναγίτσα θα βοηθήσει και όλα θα πάνε καλά

Ραμονίτσα εμάς μας είχε πει η παιδίατρος ότι και αφού πέσει ο αφαλός μετά για λίγες μέρες να βάζουμε οινόπνευμα για να κλείσει τελείως η πληγή

Κορίτσια, τα μπεμπάκια τα πλένετε κάθε μέρα? Εννοώ μπάνιο με λούσιμο κτλ, όχι το τοπικό.. Επίσης πειράζει να πλένονται μετά το φαγητό? Γιατί εμείς οι ενήλικες δεν κάνει..

Εμάς χθες ήρθε η παιδίατρος, ξέχασα να την ρωτήσω τα παραπάνω. Γενικά πάντως όλα καλά τα βρήκε δόξα το Θεό!

Τώρα κοιμήθηκα και ένα δίωρο και ελπίζω το βράδυ να μην με πάρει πάλι σερί.. Χθες κοιμήθηκε στις 5 το πρωί κορίτσια, μέχρι εκείνη την ώρα αγκαλίτσα και γκρινίτσα (μαζί με θηλασμούς, ταίσματα, ρεψίματα και πλυσίματα)


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Nατασουλα μου κανε λιγακι υπομονη και θα δεις πως ολα θα πανε καλα.. Τα παιδακια εχουν μεγαλη δυναμη μεσα τους και παλευουν πολυ περισσοτερο απο οτι νομιζουμε.. Να ξερεις πως εμεις ειμαστε εδω για οτι χρειαστεις... Οι προσευχες μας ειναι και για το μωρακι σου...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Riali και Μαρια να σας ζησουν τα μωρα σας... Παντα γερα και τυχερα..

Μου εστειλε μνμ η μαρια και μου ειπε πως η κορη της ειναι με μαυρο μπουκλε μαλλι!! Αντε Μαρια θα την αρχισεις απο τωρα κομμωτηρια :P


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Τι μου κανετε ?? Καλε τι απαίσιος καιρος ειναι αυτος σημερα ?? Σκετη αρρωστια !!

Ramonitsa μην ανησυχεις ουτε με τον αφαλο ουτε και με την μυτουλα ...εμας μας επεσε σχεδον στην εβδομαδα και οσο για την μυτουλα ακομα και τωρα βαζουμε ορουλι και μετα φταρνιζεται ...ειναι φυσιολογικο λενε !

Νατασακι κοριτσακι μου εχει δικιο η Ramonitsa πιστη να εχεις και να θυμασαι πως τα μικρα ειναι πραγματικοι αγωνιστες ..εχεις την συμπαρασταση και την θετικη σκεψη ολων μας !!

Γεννησε και η Μαρια κη Rialli μας ε ???? Κοριτσια να σας ζησουυυυν και να ειναι γερα και καλοτυχααα!!!

Μummy και εμενα αυτο το παιδι με μπερδευει ..ηταν τοσο καλος στην αρχη και τωρα θελει κουβεντολοι και βολτεςς και ελεγα οσο περναει ο καιρος θα ειναι καλυτερααα

Σημερα που θα ηταν και ο μπαμπας μας σπιτι λεω ωραια και να γκρινιαξει (που το ειχα σιγουρακι ) θα τον κρατησει και αυτος λιγακι να ηρεμησω και εγω και το παλιοπαιδο ξεραθηκε στον υπνο !! και μαζι κοιμηθηκαμε και εμεις !!!

Οσο και αν με νευριασε με αυτο τουλαχιστον ξεκουραστηκα καπως

Σας αφηνω παω να βγαλω την αντλια γαλακτος ...μολις ξυπνησε

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mas,

natasa mou kouragio kopela mou. Ola tha pane kala. Ta mwra einai apisteutoi maxites. Opws eipe kai h giota emeis proseuxomaste gia sas kai oti xreiazeste eimaste edw:)

emeis kaname to mpanio mas fagame kai koimithikame. latreuoume to mpanio giati mas xalaroni poly. Bouda emeis kanoume kathe vradi mpanio. Den einai ypoxrewtiko alla ta xalaroni kai koimounte kalitera.

Emas o loros mas epese stis 10 meres. Den kaname kanonika mpanio omws gia akoma mia vdomada giati eixame aimataki. Twra mou edikse i giatros na tou vgazw pros ta ekso to omfalaki tou kai na tou to katharizw me bambakaki me oinopneuma mexri na katharisi telios.

Ramonitsa einai fisiologiko na ftarnizete opws kai o loksigas. Emas i giatros mas eipe fisiologiko oro na tou valw mono an ton dw na diskoleuete na faei allios einai kala. Parolo pou ftarnizomaste an kai pleon poly ligotero den fenete na exoume miksoules.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε? Να ζησουν τα καινουρια παιδακια, Μαρακι και Ριαλι να τα χαιρεστε!!!

Νατασα υπομονη θα τα καταφερει το αγορακι σου ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα.

Εμεις σημερα πηγαμε μια βολτιτσα αλλα η ατμοσφαιρα ητανε χαλια, ο Αλκης μου πηγε στην γιαγια του γιατι ενω ειναι απυρετος το γυρισε σε συναχι και βηχα και φοβηθηκα για την μικρη κατα τα αλλα καλα αλλα το τριωρακι το συνεχιζουμε παρολο που εχει αυξησει τις ποσοτητες φαγητου στο τριωρο ζηταει γαλα ακομα και το βραδυ αντε να δουμε ποτε θα κοιμηθει λιγο περισσοτερο και εμενα ο αφαλος εβγαζε λιγο αιματακι και της εσταζα καθαρο οινοπνευμα αυριο μπορει να παμε στην μαμα μου, το κοριτσακι μου παντως στην βολτα ειναι πολυ ηρεμο και εχω παρατηρησει οτι ο καθαρος αερας της κανει καλο μολις γυρναμε σπιτι και πιο ηρεμη ειναι και εχει και πολλη ορεξη για φαγητο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Μαρία και riaili να σας ζήσουν τα κοριτσάκια σας!!!

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εγώ αισθάνομαι μπετονιέρα....αντε να βγει γιατί πονάω παντού.....

Το πράγμα αυτή η σκόνη ,έχουν μαυρίσει όλα...δεν θέλω να γεννήσω με σκόνη στην ατμόσφαιρα...:-P


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...