Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάρες καλημέρα!!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί χθες η κόρη μου ήταν πολύ πολύ δραστήρια!!!!!!

Το τι κλωτσομπουνιδι μου έριξε δεν περιγράφεται (οτι θα χαιρόμουν τόσο, δεν το περίμενα)....

Επίσης χθες πήγα στο Stock του ΗΡΑ στο Ελληνικό για να δω για επιπλάκια (γιατί μου είπαν για καλές τιμές) αλλά τελικά αυτά που ήταν σε προσφορές δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Σήμερα θα κάνω και μία αποπειρα στο κατάστημα της Καλλιθέας και ελπίζω να φανώ πιο τυχερή γιατί πρέπει να προχωρήσω σε παραγγελία.

Πάντως για κάποιο ανεξήγητο λόγο σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη (και ας έχω ξυπνήσει απο τις 04.30πμ).

Αυτά προς το παρόν....

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχουμε μια όμορφη μέρα!!!!!!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοπελιές!!!

Έχω αγχωθεί με το εμβόλιο...φοβάμαι και τη γρίπη γιατί έχω περάσει 2 φορές πνευμονία και γενικά ανήκω σε ευπαθή ομάδα...

Θα πάρω τον γιατρό τηλ σήμερα και θα τον ρωτησω,αν και ξέρω απο τώρα τι θα μου πει....

Την άλλη Πέμπτη έχουμε ραντεβού και θέλω να δω τι λίστα θα μου δώσουν για το μαιευτήριο να αρχίσω να συμμαζευτώ και γω σιγά σιγά..


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!!!

Έχω αγχωθεί με το εμβόλιο...φοβάμαι και τη γρίπη γιατί έχω περάσει 2 φορές πνευμονία και γενικά ανήκω σε ευπαθή ομάδα...

Θα πάρω τον γιατρό τηλ σήμερα και θα τον ρωτησω,αν και ξέρω απο τώρα τι θα μου πει....

Την άλλη Πέμπτη έχουμε ραντεβού και θέλω να δω τι λίστα θα μου δώσουν για το μαιευτήριο να αρχίσω να συμμαζευτώ και γω σιγά σιγά..

Μην αγχώνεσαι κουκλίτσα μου! Καλή η πρόληψη αλλά και τόσο άγχος πια δεν κάνει καλό!

Τι λίστα θα σου δώσουν για το μαιευτήριο? Ποιός θα σου την δώσει? Την ζήτησες εσύ ή είναι πάγια τακτική?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσακια!Τί κάνετε, πώς τα πάτε? Εγώ είμαι στο γραφείο του άντρα μου και σερφάρω στο νετ...

Για την υγρασία που λέει η Μαρία, πήγαινε ρώτα σε ένα χρωματοπωλείο, υπάρχουν κάποια ειδικά "χρώματα" που βάφεις τον τοίχο, ειδικά για την υγρασία, πριν να βάλεις το κανονικό χρώμα. Ψάξε και στο νετ, θα το βρείς. Θέλει καλό καθάρισμα πριν, στέγνωμα και μετά βάψιμο. Αν έχει υγρασία, νομίζω χρειάζεσαι καλή θέρμανση..αλλά αν έχει μύκητες πάλι θα βγούν αν δεν τους καταστρέψεις από την πηγή. Δοκίμασε αυτό που σου λέω...

Η μαμά μου έφτιαξε μελομακάρονα και κουραμπιέδες και τα έχω τσακίσει- δλδ τρώω από ένα το πρωί, δεν αντέχω και περισσότερο. Στην καμπύλη γλυκόζης, το ζάχαρο μου ήταν στην τιμή μάρτυρα 49 και ο γιατρός μου είπε αποκλείεται να είναι πραγματική τιμή, θα έπρεπε να ήσουν στα πατώματα. Και ο σίδηρος κορίτσια, στο 28!Τρελά πατώματα το σιδηράκι μου...στις επόμενες εξετάσεις, που θα τις πληρώσω μιας και διεγράφηκα από το ΤΕΒΕ για να μπω ΙΚΑ, σκέφτομαι να πάω σε άλλο εργαστήριο έτσι να τσεκάρω και τα αποτελέσματα...Κορίτσια, έχω τρελαθεί με τα ψώνια μου. Θα τ΄απλώσω στο κρεββάτι και θα τα βγάλω φωτό να την ποστάρω, μιλάμε για τέτοια τρέλα...!!!

όσο για το εμβόλιο, ο γυναικολόγος και ο παθολόγος μου λένε όχι. Εντωμεταξύ σκέφτομαι πώς μένω σε μια πόλη, μακριά από την πρωτεύουσα του νομού, ευτυχως εδώ δεν έχουμε κρούσματα, τουλάχιστον ακόμα. Δεν ξέρω τί να κάνω..είμαι μάλλον στο όχι..και βλέπουμε!

Καλή ημέρα να έχουμε, φιλιά στις στρογγυλές κοιλίτσες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η παραγγελεία μου απο το μοδερκεαρ Αγγλίας έφτασε το πατρικό μου!!! Η χρέωση μεταφορικών (για πακέτο 4 κιλών) ήταν 28,56 ευρώ!!! Προσέξτε να έρθει Αγγλία-Αθήνα έτσι!!!!

ΕΕΕεεε.. για να μου το στείλουν Χαλκίδα (μιας και η Αγγλια δεν αναγνώριζε τον ΤΚ μας) στην Αθήνα θέλουν αλλα 18,20 Ευρω!!!!!! Εχω άδικο που αναλογικά δεν μου στέκει η τιμή;

Φέλια τι λιστα μαιευτηρίου, ποιος θα στην δωσει;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν η παραγγελεία μου απο το μοδερκεαρ Αγγλίας έφτασε το πατρικό μου!!! Η χρέωση μεταφορικών (για πακέτο 4 κιλών) ήταν 28,56 ευρώ!!! Προσέξτε να έρθει Αγγλία-Αθήνα έτσι!!!!

ΕΕΕεεε.. για να μου το στείλουν Χαλκίδα (μιας και η Αγγλια δεν αναγνώριζε τον ΤΚ μας) στην Αθήνα θέλουν αλλα 18,20 Ευρω!!!!!! Εχω άδικο που αναλογικά δεν μου στέκει η τιμή;

Φέλια τι λιστα μαιευτηρίου, ποιος θα στην δωσει;

Έχετε στην Χαλκίδα μοδερκεαρ? Αν όχι, η βενζίνη και μόνο να πάς και να έρθεις Αθήνα συμφέρει..δεν θα έρθουν καθόλου οι δικοί σου να σου τα φέρουν? Μην τα στείλουν με κουριερ, στείλε τα με ταχυδρομείο είναι πολύ πιο φθηνά!!

Λίστα μαιευτηρίου, εννοούμε τί χρειάζεσαι στο μαιευτήριο???


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε Χαλκίδα μοδερκεαρ απλα η παραγγελεια ερχεται με την acs!! κανόνισα ήδη να μου τα στειλει με το ταχυδρομείο η μητέρα μου, αλλα το είπα για να τονίζω την υπερχρέωση που έχουμε στην Ελλάδα!!

Ναι αυτη εννοουμε, απλα εμένα το μαιευτήριο δεν μου ειπεκατι, εξου και ρωταω την Φέλια!!!

Έχουμε βάλει την επίστρωση της υγρασίας αφου πριν δυο μήνες το βάψαμε!!! Αλλα πέταξε πάλι!! Τόσος κόπος, τόση κούραση και αυτη την στιγμή τουλάχιστον ειναι αδίκως γιατι πρέπει να το ξανακάνουμε!!! Και αλλος τοιχος πεταξε υγρασία αλλα ευτυχώς ειναι στο χωλ γι'αυτο δενμε απασχολει ιδιαίτερα!! Αλλα στο δωμάτιο του παιδιου με καίει!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό το site

www.bimbomarket.it

έχουν αγοράσει πολλές κοπέλες από το φορουμ και μπορώ να σας πώ ότι ενώ θυμάμαι πρίν κανένα χρόνο δεν παρέδιδε Ελλάδα, μετά την μεγάλη ζήτηση, άρχισαν παραδόσεις...έχει νομίζω πολύ καλές τιμές σε σχέση με Ελλάδα, συνυπολογίζοντας και τα μεταφορικά!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο τον γέννησα σε δημόσιο νοσ. και μου έδωσαν λίστα με τι πρέπει να έχω μαζί για τις μέρες που θα είμαι στο νοσ.

Τώρα θα γεννήσω σε ιδιωτικό και δεν ξέρω τι πρέπει να πάρω μαζί μου......το κάθε μαιευτήριο έχει δικές του παροχές και χρειάζεται να ξέρεις για να μην φορτωθείς πολλά!!!Και επίσης πόσες μέρες σε κρατάνε όταν κάνεις καισαρική...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Η υγρασία από που προέρχεται? Π.χ. στο σπίτι μου έχει υγρασία η μιά γωνία του ταβανιού γιατί από πάνω λιμνάζουν πάντα νερά..έχετε και εσείς κάποιο τέτοιο θέμα???

Την λίστα του μαιευτηρίου..αν γεννήσεις σε ιδιωτικό, χρειάζεσαι μόνο τα δικά σου πράγματα, αν γεννήσεις σε δημόσιο και του μωρού.

Μια ενδεικτίκη που βρήκα:

* 4 νυχτικά με άνοιγμα μπροστά ως τη μέση ή 4 πυτζάμες αν σας αρέσει καλύτερα

* 2-3 στηθόδεσμους θηλασμού

* Εσώρουχα

* 1 ελαφριά ρόμπα για να φοράτε όταν βγαίνετε από το δωμάτιό σας

* Παντόφλες (καλύτερα να μην είναι υφασμάτινες στο κάτω μέρος - στο μπάνιο θα έχει διαρκώς νερά)

* Σεσουάρ και ότι άλλο χρειάζεστε για να φτιάχνετε ή να πιάνετε τα μαλλιά σας

* Νεσεσέρ με τα καλλυντικά σας, σαμπουάν, σαπούνι, αφρόλουτρο, σφουγγάρι, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα

* Επιθέματα στήθους

* Μια κρέμα για την προστασία των θηλών από 100% αγνή λανολίνη (όπως η LANSINOH)

* Ρούχα και παπούτσια για τη μέρα που θα βγείτε

Η λίστα του μωρού

* Κορμάκι (εσώρουχο)

* Φορμάκι

* Ζακετάκι

* Καλτσάκια

* Σκουφάκι

* Γαντάκια (για να μην γδέρνει το πρόσωπό του)

* Κουβερτούλα (ανάλογα με την εποχή)

* Κάθισμα αυτοκινήτου (Καλαθούνες ή πορτ-μπεμπέ δεν ενδείκνυνται. Καλό θα είναι να έχετε εξασκηθεί από πριν στην τοποθέτησή του)

Αν το ταξίδι της επιστροφής είναι μεγάλο θα πρέπει να πάρετε ακόμη μερικές πάνες, μωρομάντηλα και σελτεδάκι για πιθανή αλλαγή.

Σ' αυτή τη περίπτωση και αν δεν θηλάζετε πιθανά να χρειαστείτε ακόμη ένα μπιμπερό που θα το δώσετε για αποστείρωση στο θάλαμο νεογνών λίγο πριν φύγετε, ένα μικρό θερμός που επίσης θα το δώσετε να σας το γεμίσουν νερό και ένα κουτί γάλα σκόνη. Αν βέβαια θηλάζετε τότε δεν θα χρειαστείτε τίποτε από αυτά και το ταξίδι σας θα είναι πολύ πιο εύκολο!

Aλλα προαιρετικά και χρήσιμα

* Φωτογραφική μηχανή και φιλμ

* Βιντεοκάμερα

* Γουόκμαν και μπαταρίες

* Κινητό, φορτιστής

* Σημειωματάριο και στυλό για να σημειώνετε τις σκέψεις σας ή τις απορίες σας που θέλετε να ρωτήσετε τους γιατρούς

* Επίσης την ταυτότητα τη δική σας και του συζύγου σας καθώς και την ληξιαρχική πράξη γάμου (και φωτοτυπίες όλων αυτών) για να δηλώσετε τη γέννηση του μωρού στο ληξιαρχείο πριν φύγετε

* Και φυσικά αν αυτό δεν είναι το πρώτο σας μωρό, το δώρο που θα φέρει το μωρό στο μεγαλύτερο αδερφάκι (ή τα αδερφάκια)

Στα ιδιωτικά μαιευτήρια δίνονται σερβιέτες, σλιπ μιας χρήσης, πετσέτες. Στα δημόσια πρέπει να τα φέρετε μαζί σας καθώς και ρούχα για το μωρό για όσες μέρες παραμείνετε εκεί. Μια καλή ιδέα είναι να επικοινωνήσετε και να ρωτήσετε τι από όλα αυτά παρέχει το μαιευτήριο και τι θα πρέπει να φέρετε εσείς ώστε να είστε σίγουρες ότι δεν θα σας λείψει κάτι.


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα ο τοιχος της μικρης που εχει πολυ υγρασία ειναι εξωτερικός!! Πίσω δεν υπάρχει τίποτα, μονο χώμα και χωράφι!!! Οι δυο εσωτερικοί τοίχοι ειναι και οι δυο απο την εξωτερική πλευρά του μπανιου, αλλα δεν περνάει σε κανέναν απο τους δυο σωλήνας νερου!! Εξου και εχουμε μπερδευτεί και δεν μπορουμε να καταλάβουμε τι γινεται!!!

Περάσαμε με ειδικό υλικό και μπογιά τον τοιχο της μικρής αλλα απο την μέσα πλευρα, προφανώς αυτό δεν ηταν αρκετό, πρεπει να περαστει και απο εξω!! Αλλα ειμαστε στον δευτερο όροφο και θα ειμαστε σ'αυτο το σπιτι για αλλο 1-2 χρονια!! ειναι περιεργη η κατασταση!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,πωε ειστε σημερα?

paros ευχομαι να γινεις συντομα καλα!!!!! Περαστικουλια, καμια σουπιτσα, τσαγακι βουνου και κουβερτουλα!!!

Λιτσακι και γω χαιρομαι η τρελομανα με το κλωτσομπουνιδι!! αντε θα περασει η μερα γρηγορα μιας που εχεις τετοια διαθεση, καλη τυχη με την ερευνα για τα ψωνακια!

Παντως κοριτσια εγω βρηκα την ενεση που με ανεβαζει, οταν ειμαι στα κατω μου θα πηγαινω ν΄αγοραζω κατι για τη κορη μου ετσι γιατρευομαι!

Ο αντρας μου πηγε τις προαλλες σ΄ενα φιλο του και του ειπε για το υπνοσφινακι και ηρθε και μου λεει ,ξερεις υπαρχει κ΄αυτο και μπλα μπλα ... να το παρουμε και μεις και καθε μερα αυτο το πραγμα μη τυχον το ξεχασουμε, εχει πολυ γελιο!!!!!

Μαρια και γω αυτο που λεει η Ιωαννα ξερω το χουμε κανει και μεις στο πατρικο μου στην Αμφιλοχία που εχει πολυ υγρασία το μερος! Πρεπει να στεγνωσεις καλα το τοιχο να το ξυσεις απ΄τα παλια χρωματα να περασεις το μονωτικο και μετα να το βαψεις, αμα πας σε χρωμαπωλειο θα στα πουν και κει

Δεν εχω λογια για τα courier στην Ελλαδα!

Καλα συγνωμη γιατι δεν καταλαβαινω... γιατι στην Αμερικη εχουν διαφορετικο εμβολιο και μεις πιο ενισχυμενο, αλλος ιος κυκλοφορει εδω και αλλος εκει!

Το ακουσα αυτο για τους Τουρκους κτλ.!!Στο τελος θα πιστεψω κι αυτο που είπε ο Τρανταφυλλοπουλος οτι κυκλοφορουν και κινεζικα εμβολια!

Σημερα ειμαι αποφασισμενη να φκιαξω ψαροσουπα παρολες τις αντιρρησεις του αντρα!! Φιλακια σε ολες,ευχομαι μια ομορφη μερα !!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

είχα ρωτήσει μια κοπέλα που έιχε γεννήσει στι ίδιο μαιυετήριο και δεν με διαφώτισε ιδιαίτερα...θα ρωτήσω τον γιατρό να με κατατοπίσει....Τα κυριώτερα τα ξέρω αλλά θέλω κάποια επιμέρους,γιατί στο δημόσιο νοσ. έπρεπέ να κουβαλήσω και πετσέτες του μωρού και δικές μου....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

είχα ρωτήσει μια κοπέλα που έιχε γεννήσει στι ίδιο μαιυετήριο και δεν με διαφώτισε ιδιαίτερα...θα ρωτήσω τον γιατρό να με κατατοπίσει....Τα κυριώτερα τα ξέρω αλλά θέλω κάποια επιμέρους,γιατί στο δημόσιο νοσ. έπρεπέ να κουβαλήσω και πετσέτες του μωρού και δικές μου....

Το καλύτερο είναι να πάρει η κάθεμια στο μαιευτήριο που θα γεννήσει. Εγώ π.χ. δεν πήρα τίποτα για το μωρό, τα είχαν όλα εκεί. Μόνο γαντάκια, και αυτά δεν χρειάστηκαν. Ακόμα και παμπεράκια και μωρομάντηλα για το άλλαγμα μου τα έφερναν από εκεί...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...