Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση για όσες έγιναν πρόσφατα μανούλες.. έκανα αυτή την εβδομάδα την ονοματοδοσία μέσω gov, δήλωσα και τη βαφτιση. Ήρθε ενημερωτικο email πως ολοκληρώθηκε. Η καινούργια ληξιαρχική γέννησης με το όνομα δεν έρχεται κατευθείαν στη θυρίδα? Χρειάζεται κάτι άλλο? Δεν φαίνεται ακόμα το όνομα του μωρού.

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι οντως σημερα ηταν πολυ καλα παιδακια. Βεβαια η μπεμπα μεχρι να κατσει ησυχα θελει τα χαδια της και τις αγκαλιες της. Ζυγισα το μπεμπη και ειναι 3270. Ζωη να χει το αγορακι μου. Η μπεμπα ηταν 2700.Και τα δυο παντως παιρνουνε


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα και απο μένα!

Σήμερα μου είπε μια γνωστή οτι αν βγάζεις γάλα με θηλαστρο και δεν βαζεις καθολου το μωρό στο στήθος να θηλάσει, κόβεται το γάλα... Εσείς ξέρετε κάτι? Περιμένω αύριο την παιδίατρο και θα την ρωτήσω και αυτο. Δεν θέλω να ξεκινήσω απο τώρα ξένο γάλα στη μικρή. Τι μπορώ να κάνω για να συνεχίσω να έχω γάλα? Λέτε να πάρω μαγια μπύρας όταν δω οτι θα αρχίσει να ελαττώνεται?

Please help!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

mammycool,exei ginei poly agalitsas o dikos sou e?ki emena olo ston omo mou kathete san papagalos alios klaiei ..prepei na tin valo mouloxta gia ypno alios stresarete vogaei kai kounaei ta xeria tis (diavasa oti an ksipnisoun tin stigmi pou ta vazeis gia ypno niothoun anasfalia pou fevgoun apo tin agalia sou)

simera efaga me tin foufoula ston omo mou ...se merikes evdomades tin vlepo san ton ventouza!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

inka τι σου είπε τελικά ο γιατρός;

ευτυχώς ο βεντούζας κοιμάται και μάλιστα σωστές ώρες αλλιώς θα χα λαλήσει, σήμερα το απόγευμα πάντως φαίνεται να ηρέμησε, το πρωί έβγαζε τσιρίδες στον ύπνο του και μέχρι να πάω μέσα κοιμόταν ξανά ήρεμα, τον λυπάμαι κι όλας...

λιτσάκι δε νομίζω να ισχύει αυτό, απλά εσύ λογικά θα κουραστείς μετά από κάποια στιγμή, δεν έπιασε ακόμη στήθος;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα και απο μένα!

Σήμερα μου είπε μια γνωστή οτι αν βγάζεις γάλα με θηλαστρο και δεν βαζεις καθολου το μωρό στο στήθος να θηλάσει, κόβεται το γάλα... Εσείς ξέρετε κάτι? Περιμένω αύριο την παιδίατρο και θα την ρωτήσω και αυτο. Δεν θέλω να ξεκινήσω απο τώρα ξένο γάλα στη μικρή. Τι μπορώ να κάνω για να συνεχίσω να έχω γάλα? Λέτε να πάρω μαγια μπύρας όταν δω οτι θα αρχίσει να ελαττώνεται?

Please help!!

Λιτσακι θα ακουσεις πολλες κοτσανες. Ν α σου θυμησω πως εγω για ενα μηνα σχεδον δεν εβαλα ποτε μωρο στο στηθος. Ξεκινησα να βγαζω λιγο λιγο, στην αρχη εβγαλα προτογαλα, μετα σιγα σιγα, αυξανοταν και εφτασα να βγαζω ενα λιτρο τη μερα να το πηγαινω στη μοναδα μονο με το θηλαστρο. Βεβαια να ξερεις πως παιζει ρολο ναναι καλο θηλαστρο διπλης αντλησης κατα προτιμηση ειδικα οταν δεν το χρησιμοποιεις περιστασιακα.Φανταζομαι εσυ ηδη βγαζεις αρκετο. Α και πρεπει να βγαζεις τακτικα σα να θηλαζεις καθε τρεις ωρες με 4.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω βρε κορίτσια τρελή ταλαιπώρια αυτό το θήλαστρο...προτιμώ να γεννάω παρά καθε μέρα αυτό το πράγμα....χαρά στο κουράγιο σας!!!

Λίτσα δεν ισχύει φυσικα αυτό που σου είπαν...το θήλαστρο το χρησιμοποιούν και για αύξηση παραγωγης μετά το θηλάσμο...προσπάθησε πρώτα πολύ στήθος και μετά θήλαστρο....και όσο μπορείς να το κόψεις γιατί τεμπελιάζουν και το θέλουν έτοιμο στο στόμα χωρίς να παιδεύονται με τον θηλασμό...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

nomizw oti ta kakomathenoume kai sto telos tha kanoume aman na ksekolisoun apo panw mas. ta exoume kanei entelos agkalitses :P

litsaki o thilasmos thelei apla ipomoni kai epimoni. ama ta exeis auta ta dio tha ta katafereis. Oso gia th magia mpeiras kai emena simera mou eipe i paidiatros na thn kopso giati se antithesi me oti pisteuan palia den voithaei kai toso kai mporei na prokalesi kolikous opws kai anefere mia kopela xthes an den kanw lathos i silvi.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου καλησπέρα και απο μένα!

Σήμερα μου είπε μια γνωστή οτι αν βγάζεις γάλα με θηλαστρο και δεν βαζεις καθολου το μωρό στο στήθος να θηλάσει, κόβεται το γάλα... Εσείς ξέρετε κάτι? Περιμένω αύριο την παιδίατρο και θα την ρωτήσω και αυτο. Δεν θέλω να ξεκινήσω απο τώρα ξένο γάλα στη μικρή. Τι μπορώ να κάνω για να συνεχίσω να έχω γάλα? Λέτε να πάρω μαγια μπύρας όταν δω οτι θα αρχίσει να ελαττώνεται?

Please help!!

Λιτσα καταρχην χαλαρωσε γιατι αυτο που κοβει σιγουρα το γαλα ειναι το αγχος!!! Εγω τραβαω απο την αρχη με θηλαστρο και το γαλα μου αυξανεται συνεχως... Πρεπει να πινεις πολυ νερο 2-3 λιτρα την ημερα και να πινεις και τουλαχιστον ενα ποτηρι νερο την ωρα που εχεις το θηλαστρο. Να τραβας το γαλα καθε 3 ωρες περιπου και φυσικα η μπυρα βοηθαει πολυ. 1-1.5 κουτακι την ημερα αλλα οχι μονορουφι.. λιγο το πρωι, λιγο το μεσημερι, λιγο το απογευμα, λιγο το βραδυ. Αααααααααα... μπυρα χωρις αλκοολ, εννοειται!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Ηρέμησα λίγο...

Mummycool, δεν έχω δοκιμάσει να τη βάλω στο στήθος, μια φορά μονο που δοκίμασα δεν ήθελε... Εντωμεταξύ επειδή με το θήλαστρο ελέγχω πόσο τρώει, έχω βολευτεί και δεν θέλω να αλλάξω τρόπο, αρκεί να μην εχω θέμα με την παραγωγή γάλακτος...

Elita, πήρα το medela swing που μιμείται τον μητρικό θηλασμό. Τι να πω? Ελπίζω να έκανα καλη επιλογή...

Ελπίζω αύριο να είναι καθησυχαστική και η παιδίατρος.


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα έφτιαξα πορτοκαλόπιτα και την πρώτη φορά μου βγήκε κανονική..τη δεύτερη επειδή ο Γιώργος όλο πειραζε τον φούρνο και μου άλλαζε θερμοκρασία ,μου άβαοσβηνε τα μάτια της κουζίνας ,ξέχασα να βάλω γιαούρτι...το φάγανε όλοο σε μια μέρα :tongue:

Λίτσα μη παιδεύεσαι βαλτο μωρό στο στήθος...δεν χρειάζεται να μετράς ml κάθε φορά ,αρκεί να βλέπεις βρεγμένες πάνες και κακά.θα το βαρεθείς κάποια στιγμή το θήλαστρο..


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...