Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση για όσες έγιναν πρόσφατα μανούλες.. έκανα αυτή την εβδομάδα την ονοματοδοσία μέσω gov, δήλωσα και τη βαφτιση. Ήρθε ενημερωτικο email πως ολοκληρώθηκε. Η καινούργια ληξιαρχική γέννησης με το όνομα δεν έρχεται κατευθείαν στη θυρίδα? Χρειάζεται κάτι άλλο? Δεν φαίνεται ακόμα το όνομα του μωρού.

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

αντε καρδουλα μπραβο σουπερ ο παιδαρος φτου φτου!!!!

τωρα φανταζομαι θα αρχισετε τις βολτουλες αφου πηρατε και το οκ απο τον παιδιατρο αντε να χαρειται γιατι κανει σουπερ καιρο και εμεις και σημερα και αυριο που ακουσα οτι θα κανει ζεστη θα παρουμε το καροτσακι μας και θα αλωνισουμε:D:D Αυριο θα παμε και για καφε εδω στου Παπαγου που εχει μια πολυ ωραια καφετερια που μπορουμε να κατσουμε εξω και ειναι μεσα σε παρκο. Αυτο της μιλουπα το βρισκεις στο φαρμακειο μηπως να το παρω και εγω να ησυχασουμε λιγο τα βραδια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημερα απο την χωρα της γκρινιαςςςςς ( μ αρεσε και το εκλεψα...)

Τι μου κανετε σημερα ?? Πως ειναι οι αντοχες μας ?? Εμεις γκρινια, γκρινια , γκρινια...ειναι απιστευτος ομως!! Κατι σαν τον δικο σου Mummy μολις τον παρω στα χερια του περνανε ολα !!

Παραλληλα τρωει και σαν λαιμαργος και ρευεται σαν νταλικιερης και μετα κανει γουλιτσες και μετα απο μια ωρα ΞΑΝΑπειναει !!! Βαρεθηκα....μου λεει και η παιδιατρος δεν μπορεις να κανεις κατι ...μονο καθυστερησε τον να μην φαει πριν τις 2 ωρες γιατι και το στομαχι πρεπει να ξεκουραζεται ....Τι φαγανα εχω κανει θεε μου!! και με ρουφαει και τρωει και συμπληρωμα πολλες φορες !

Με τα ματακια ευτυχως παμε καλυτερα ...το χαμομηλακι και το κολληριο κανανε δουλιτσα ! ΑΑΑ ΙΝΚΑ και εμενα εχει κανει σπυρακια και μου εδωσε ενα σαπουνακι να του πλενω την φατσα και ηδη ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥ καλυτερα!!!

Καρδουλααααα μπραβο ρε θηριο!!! Μεγαλωσε και ο μπομπιρακος σου !!!

Α Γιωτα υπεροχη η μικρη σου και μην ανησυχεις για το γαλα, εχει δικιο η Καρδουλα σημασια εχει να πινει !!

Σας αφηνω ..παω να βγαλω παλι το στηθος εξωωωωωω

Φιλιααα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι απίστευτος

ξυπνάει 9μιση και αρχίζει η γκρίνια, τον βάζω στο σλίνγκ για να μαγειρέψω και κοιμάται όρθιος, τον βάζω στο ρηλάξ κι αρχίζει η γκρίνια, τον βάζω μάρσιπο και πάμε λαική (παρεπιπτόντως τι μου λέει ο λαλάκας ο ψαράς; αχ εσείς οι νέες όλο ευκολίες είστε! Οι μαμάδες μας είχαν μάρσιπο νομίζεις;;; του λέω και οι γυναίκες στην αφρική έχουν μάρσιπο καλέ! σιγά!) και φυσικά κοιμάται και τώρα που γυρίσαμε αρχισε πάλι τη γκρίνια...

γεια σας κοριτσουδια!

και γω Σαλλλλλλονικια και ψαχνω μαρσιπο μηπως μπορεις να με διαφωτισεις ? εχεις αυτον που ξαπλωνει η σλινγκ ? απο που τον πηρες γιατι φοβαμαι λιγο τις παραγγελιες απ το internet......


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

εμείς το βράδυ είμαστε ήσυχοι δεν έχω παράπονο...όταν ξυπνήσει αρχίζει τη γκρίνια, με το που θα αρχίσει η γκρίνια μάρσιπος και βουρ έξω!!

εγώ τη λανσινόη την ξέπλενα με χαμομήλι

ελίτα αυτό για το χαμομηλι δεν το ξερα, μια φορά που του δωσα 50 ml το βρασα μαζί με το νερό, γίνεται βαρύ έτσι;

Οχι μια χαρα ειναι και ετσι και εγω ετσι το κανα παλια απλα λενε καλο ειναι να μην τοο βραζεις για να μη χανει τις ουσιες του αυτο.

PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, ζύγιζω την μπέμπα με την φοβερά ακριβής μέθοδο του "ζυγίζομαι μόνη μου, ζυγίζομαι με το μωρό και κάνω αφαίρεση" και την βγάζω 4200!!!Είναι δυνατόν??Στις 05/02 ήταν 3240..δλδ πήρε 1 κιλό??Θα τρελαθώ, θα πηδηχτώ από το παράθυρο!!!:D:D:D έχω κέφια, ελπίζω να μην φάω τα μούτρα μου :cool::cool:

Προσοχή στην σκόνη, εμάς εδω- Κρήτη- είναι το κάτι άλλο! Η μαμά μου δεν πίστευε στα μάτια της την προηγούμενη φορά, μου έλεγε οκ έρχεται και στην Αθήνα, αλλά εσάς είναι απελπισία!Είχε βρέξει και είχε φέρει λάσπες μέχρι και στις ράγες εσωτερικά των παραθύρων..δεν μπορούσα να ξεβαλτώσω!

Χαμομήλι έδινα και εγώ του Νικόλα, αυτό της Milupa..απλά μην το παρακάνετε, γιατί δημιουργεί διάρροιες..

Εβγαλα φωτό της μπεμπούλας, τις έβαλα στο αλμπουμ μας!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακιαααααααααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ πολυ μου εχετε λειψει....

Δεν προλαβαινω να μπω μεσα καθολου με τον πειναλα μου τον ζυμαρουλη μου...

Μιλησα με την Ινκα εχτες....ειμαι καλα...απλα δεν εχω χρονο,,κ οταν εκεινος κοιμαται ..την πεφτω κ εγω..γιατι δεν την παλευω με τον μαραθωνιο θηλασμο..χαχααχα....

Θα σας βαλω φωτο βα τον δειτε..ειναι ποοοοοοοοοοοοοολυ ομορφος....κ ειμαι τρρρρρρρελα ερωτευμενη μαζι του....

ελπιζω ολα τα κοριτσακια να ειναι καλα.....

ποια εχουν γεννησει;

παω να σας γραψω τηνδικια μου εμπειρεια τοκετου....!!!!!:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααααααα

Ελιτααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εισαι

ΗΡΩΙΔΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...με τα δυδυμακια...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Mummycool μια χαρα τα πατε με τις βολτες.Μακαρι να μπορουσα κι εγω αλλα που να τα βαλω και τα δυο. Και μας μας ειπε η παιδιατρος για βολτα αλλα αλλο απο το αμαξι δεν εχουμε βγει.Και την σαρακοστη στους θειους.

Καρδουλα τελεια τα νεα, μπραβο στο μπεμπαρο.

Μαρακι με το καλο με κανενα πονο.

Κατερινουλα ειδα τις φωτος απλα δεν διακρινονταν τα γραμματα.

Σου εγραψα και πιο πανω πως μου αρεσαν πολυ και πως ειχα κατι αναλογο στο μυαλο με θαλασσινο θεμα γιατι ειχα δει σε μια εκθεση μπομπονιερες με φυσικα κοχυλια πολυ οικονομικες.

Ραμονιτσα καλως ηρθες, περιμενουμε νεα σου.

Κοριτσια προσοχη με τη σκονη οσες προγραμματιζετε να βγειτε δεν κανει καλο στα πνευμονακια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω οτι χτες η μπεμπα εκανε την εξεταση για το θυροειδη και ηταν χαμηλα τη tsh και μας ειπε η παιδιτρος πως μαλον πρεπει να κοψει την θυροξυνη και πως ηταν νεογνικος θυρεοειδισμος και οχι μονιμος. Μακαρι!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


elita ειναι πολυ ωραιο θεμα και εχεις και πολλα πραγματα να κανεις και εμεις παντρευτηκαμε και βαφτισαμε στον Αγ.Γεωργιο στο Καβουρι και μετα το καναμε στην βουλα διπλα στην θαλασσα και ταιριαζε πολυ , ακομακαι στις γαμηλιες λαμπαδες μας και στου μικρου την βαπτιστικη ειχαμε κολλησει πανω αστεριες , κοχυλια κλπ

Τ ο προσκλητηριο ηταν κουτακι δεμενο με μπλε κορδελα οπως το ανοιγες ειχε στην μια μερια καλλιγραφικα τα αρχικα μας και στην αλλη την προσκληση σου γραφω τωρα το κειμενακι:

Αγαπη ειναι...

Η μαμα και ο μπαμπας να παντρευονται για δευτερη φορα και να αισθανονται το ιδιο ερωτευμενοι

Ευτυχια ειναι..

Να εχουν και εμενα διπλα τους επιτιμο καλεσμενο και πρωταγωνιστη αφου αμεσως μετα θα ακολουθησει το ιερο μυστηριο της βαπτισης μου

Τιμη ειναι..

Να σας εχουμε διπλα μας σαυτη την μερα γιορτης για την οικογενεια μας

Δημητρης & Κατερινα

Αλκης

Κουμπαροι Αναδοχοι Οικογενειες

Τα μυστηρια θα τελεσθουν κλπ κλπ

Θα ακολουθησει δεξιωση κλπ κλπ


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα πολύ ωραίο;)

Κορίτσια σας αφιερώνω αυτό το Κυπριακό νανούρισμα που μου τραγούδαγιε η μαμά μου και η γιαγιά μου και τώρα το λέω εγώ στο γιό μου σε σας και στα μωράκια σας με πολύ πολύ αγάπη:)

Σας ευχαριστούμε που είσασταν δίπλα μας αυτούς τους 9 μήνες και συνεχίζεται να είστε δίπλα μας και τώρα που τα πράγματα είναι πολύ πιο όμορφα αλλά ακόμα πιο δύσκολα :)

http://lemesia.wordpress.com/2009/01/16/%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CF%85%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CF%85%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

eeee telika afou den evgaza akri ..estila photo me mail to vizi mou ston giatro ...mou edose antiviosi pou einai simvati me ton thilasmo!!!epitelous na isixaso pia !!!!

jend ,ta spirakia einai kokina me aspro kefalaki kai exoun agria ifi ?ti sapounaki sou edose?

ramonitsa ,perimenoume photooooooooooooooo!!!!!

kardoula bravo o priigipas sou !!!!!ola kala !!!!!..pio ragisma ston omo den eixa idea ...

mammycool,o ventouzas sou nomizo thelei manoula !!!!thelei pareoula ..kai variete na kimate ...

!!!!

ego tin exo katavrei me to karotsi molis paei na klapsei (kai kala den boro na koimitho ...)tin vazo sto karotsi tin tsoulao ligo ..den koimate alla iremei...ti periergo e?tora tin exo dipla mou kai kanei gimnastiki kounaei ta xeria tis san na dioxnei miges kai kanei grimatses ....aaaaaaaaaaaa den sas eipa tin zigisa simera 3.070!!!!!! pire 200 gr ayti tin evdomada ...ego exo xasei 8kila kai exo na xaso alla 8!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...