Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση για όσες έγιναν πρόσφατα μανούλες.. έκανα αυτή την εβδομάδα την ονοματοδοσία μέσω gov, δήλωσα και τη βαφτιση. Ήρθε ενημερωτικο email πως ολοκληρώθηκε. Η καινούργια ληξιαρχική γέννησης με το όνομα δεν έρχεται κατευθείαν στη θυρίδα? Χρειάζεται κάτι άλλο? Δεν φαίνεται ακόμα το όνομα του μωρού.

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

an eisai mpoukomeni sti miti kalo einai na braseis nero se mia katsarola, na tin bgaleis apo tin fotia kai na kastseis apo pano oste na eispneeis ton atmo. Ego sinithos bazo kai mia petseta pano apo to kefali pou na kaliptei kai tin katsarola oste na ginete ligo saouna. Prosfata agorasame ygrantira gia to domatio ton moron alla kanei exisou kali doulia ama kathese dipla kai eispneeis ton atmo. PROSOXI bebaia!!! thelei siga siga min kaeis kai exoume alla....


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειναι ωραιο και βολικο. Μπορεις να παρεις και τιποτα μπιμπερο για πιο μεγαλη παραγγελια.24 ΕΥΡΩ ΕΔΩΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ αλλα εχει και απλη αποστολη.Βεβαια εγω πηρα και αλλα, το θηλαστρο, μπουκαλακια , κρεμες λασινολ.

Κοριτσια ταισα το μπεμπη και επειδη εμεινε ξυπνιος ειπα να του κανω παιχνιδακια. Του εβαλα ενα κουκλακι που παιζει μουσικη και μια κουδουνιστρα και μου αρχισε τα χαμογελα. Νομιζω πως ηταν τα πρωτα του αληθινα χαμογελα. Με εστειλε κανονικα, τη χαζομαμα!!!!

to proto alithino xamogelooooooooooooo!!!petheno!!!!

i lasinol einai kaliteri apo tin purelan;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες και μπεμπακια τι κανετε?

εμεις ολα καλα ο Αλκης μου ευτυχως δεν ξαναεκανε πυρετο αρα μαλλον ηταν ή απο κανενα εμβολιο ή απο δοντακι που βγαζει, η μπεμπουλα εχθες το βραδυ παλι εκανε αγρυπνια μεχρι τις 3.30 με γκρινια σημερα κοιμαται ολη μερα και το βραδυ προβλεπω να εχουμε παρτυ παλι , σημερα βγηκαμε και βολτα πηγα τον Αλκη στην παιδικη χαρα και πηρα και την μπεμπουλα μαζι ειχε πολυ ωραια μερα και πηραμε και καθαρο αερα.

ελιτα δεν σε ξεχασα απλα ειχε ο Αλκης πυρετο εκεινο το βραδυ και δεν μπορεσα να τα βγαλω φωτο το προσκλητηριο και την μπομπο αν προλαβω θα το κανω αποψε

Ρε κοριτσια να ρωτησω τα δικα σας ποσο τρωνε σε ml εμενα το εφτασε 130-140 και το τελειωνει το μπιμπερο μου ειχε πει οταν αδειαζει μπιμπερο να βαζω 30 ml παραπανω αλλα δεν παει πολυ να τρωει 170? εντωμεταξυ φτασαμε 4 κιλα εχει παρει πολυ βαρος 1,5 κιλο σε τρεισιμιση εβδομαδες μηπως δεν κανει να τρωει τοσο πολυ?

Επεξεργάστηκαν by katerina23

tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tinaki ωραίο φαίνεται!

πότε γεννάς που; να σε βάλουμε καλέ στη λίστα

σιλβή γιατί ακυρώθηκε η εισαγωγή;; μπορείς να πάρεις και lysopaine για το λαιμό αλλά και γαργάρες να κάνεις με αλατόνερο

ίνκα το μέι τάι είναι κάτι σαν μάρσιπος απλά στηρίζει κάπως καλύτερα την πλάτη

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελιτα ανεβασα στο αλμπουμ μαμα και μπαμπας τις φωτο , αν φαινεται διαβασετο κειμενακι του προσκλητηριου συνδυαζει γαμο-βαφτιση , η μπομπονιερα ειναι κρεμαστος αστεριας γιατι ολο το θεμα του γαμο-βαφτιση ηταν θαλασσινο και το χρωμα γαλαζιο-μπλε την διακοσμηση την εκανα μονη μου με μια φιλη μου δεν εχω τωρα φωτο αλλα στα τραπεζια ειχα παρει γυαλες που τις ειχα γεμισει νεροο και στον πατο ειχα βαλει αμμο-βοτσαλικια και επεπλεαν κερια σε σχημα καραβακι και αστερια , στην εκκλησια ειχα κανει εναν διαδρομο με τουλι λευκο-γαλαζιο και ειχα βαλει Φαναρια ψηλα τα οποια αναψα και ηταν πολυ ρομαντικα σαν φωτισμος και διπλα γυρω γυρω τους ειχα ριξει πετρες βοτσαλα αστεριες κλπ


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

ti kanete? Den exw kan to kouragio na diavasw. Apo to proi trexw san to beggo afou o mpemphs den elege na koimithi me tpt kai htan sinexeia mesa sth gkrinia. Prepei na ton ponaei i koilia tou. Aurio tha rthei i paidiatros na ton dei giati dio meres den exw koimithi sxedon katholou. Exw tetia kourasi pou tsakothika kai me ton antra mou giati den antexw na akouw kanena pleon na mou leei to paramikro. Agorasame kai relax alla me tosi gkrinia anteksame mono 10 lepta. Pali kala.

Mou esteile mhnyma kai h Maria. To Savvato mpenei me proklisi. Tora menei athina.

Auta apo mena. Paw na koimithw. Elpizw na koimithei ligo perissotero o mpemphs toulaxiston apopse giati den kserw poso tha anteksw akoma.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mammycool,pou ta vrisko toa mei tai ?mexri pia ilikia einai?

katerina ,ta kilakia tis einai kala ..etsi nomizo ...ego den dino me ml na sou po..alla kanoniki fenete !!!!!aaaaaaaaaaaaaaaa kai sou miazei poly!!!!

milisa me tin ramonitsa...molis vri xrono tha bei !!!..einai in love me ton zimarouli tis!!!!

elita mou aresei i pourelan alla me enoxlei i mirodia tis !!i lasinol tin idia mirodia exei ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς καρδούλα κάπως έτσι είμαστε μέσα στη μέρα εκτός απο τις ώρες που είμαστε βόλτα ή κοιμόμαστε.. ευτυχώς κοιμάται το βράδυ

ίνκα

http://www.babywearing.gr/Slings/mei%20tai.htm

το μέι τάι μοιάζει με το μάρσιπο αλλά ο μάρσιπος μπαίνει βγαίνει πιο εύκολα

απλά δεν ξέρω, όταν βαρύνει το παιδί όλα θα είναι κάπως δύσκολα...

ειδικά το ρινγκ σλίνγκ που καταπονεί μόνο τον ένα ώμο, πάντως για το θηλασμό όντως είναι βολικό και διακριτικό

νομίζω και η λανσινόη κάπως έτσι μυρίζει

μπράβο κατερίνα!! θα μας δώσεις ιδέες για τη βάφτιση ε;;;

πήγα για ψώνια, θέλω να ψωνισω αλλά ό,τι και να δοκιμάσω δε μου αρέσει πάνω μου, ευτυχώς τα χειμωνιάτικα δεν τα βαλα φέτος και δεν τα χω βαρεθεί, θα κρατήσω την όρεξή μου για αργότερα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

mammycool,pou ta vrisko toa mei tai ?mexri pia ilikia einai?

katerina ,ta kilakia tis einai kala ..etsi nomizo ...ego den dino me ml na sou po..alla kanoniki fenete !!!!!aaaaaaaaaaaaaaaa kai sou miazei poly!!!!

milisa me tin ramonitsa...molis vri xrono tha bei !!!..einai in love me ton zimarouli tis!!!!

elita mou aresei i pourelan alla me enoxlei i mirodia tis !!i lasinol tin idia mirodia exei ?

Ινκακι η λασινο ειναι αοσμη δεν εχει καμοια μυρωδια γιαυτο και μπορεις να θηλασεις χωρεις να την ξεβγαλεις.

Κατερινακι, τελεια, πολυ μου αρεσαν. Μονο που δεν φαινοταν το κειμενο δε μπορουσα να διακρινω τι ελεγε. Αν θες γραψε τι λεει εδω.

Παντως περσι πουχα παει σε μια εκθεση γαμου - βαπτισης ειχα δει κατι μπομπονιερες απο αληθηνα κοχυλια και αστεριες και μου αρεσαν παρα πολυ. Και αν το κανω στην Κυμη ταιριαζει πολυ γιατι εχουμε θαλασσα και ειδικα αν ειναι καλοκαιρι. Βεβαια μπορω να παιξω και με αλλα χρωματα μιας και εχουμε και κοριτσακι. Φανταζομαι εσυ επελεξες το γαλαζιο και λογω του μικρου.

Καρδουλα να πω την αμαρτια μου, παρολλο που λενε να μη δεινεις χαμομηλια κλπ οταν θηλαζουν, εγω του εδωσα και ηρεμησε χτες που ειχε πονακια και κλανιτσες και μετα εχεσε και κοιμηθηκε σαν πουλακι. Τωρα τι να σου πω καλο κακο δε νομιζω πως μια φορα βλαπτει. Του εδωσα αγνο φυσικο χαμομηλακι χωρις ζαχαρη χωρις τιποτα 50 μλ.Ασε που διαβασα σε ενα αρθρο πως τελικα κανει καλο και τα βοηθαει να ηρεμησουν


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Ουτε που προλαβαινω να σας διαβασω καλα - καλα, αλλα καταλαβαινετε ... γινεται πανικος... Η μικρη ξυπναει περιπου καθε 3 - 3.5 ωρες και τρωει μεσα σε πεντε λεπτα!! Σημερα δεν την εχω βαλει καθολου στο στηθος, απλα βγαζω με το θηλαστρο και της δινω.. μου ειπε ο γιατρος δεν εχει νοημα να την ταλαιπωρω και να πληγωνω και το στηθος μου... δεν υπαρχει περιπτωση να πιασει ακομα επειδη ειναι πολυ αδυναμοι οι μυς στο προσωπο της. Σε καμια εβδομαδα να προσπαθησω.. αλλα τοτε αν εχει συνηθισει το μπουκαλι πως θα πιασει στηθος??? Εχω μαζεψει και ενα μπουκαλακι ακομα για την νυχτα , ωστε οταν ξυπνησει απλα να της το δωσω και να ξανακοιμηθουμε!! Για να δουμε θα πιασει το κολπο??? Παντως γενικα ειναι ησυχο μωρακι, δεν με κουραζει καθολου!!

Κανενα νεο απο την νατασα εχουμε???

Η Μαρια επιτελους μπαινει το Σαββατο.. αντε βρε φιλεναδα με το καλο....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα αν το δοκιμασεις, μην το βρασεις μαζι με το νερο, βραζεις νερακι, βαζεις μετα το χαμομηλι και το βγαζεις απο τη φωτια και μετα βαλε ενα πιατακι απο πανω για να μηνουν μεσα τα εθαιρια να μην εξατμιζονται οι ουσιες.Και μετα να το αφησεις να χλιανει πριν το δωσεις.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...