Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μόλις επιστρέψαμε από την παιδίατρο!

είμαστε 58 εκ και 4650!! όλα τα άλλα μια χαρά, είπε ότι έχει λίγο αέρα στην κοιλίτσα του και για αυτό μάλλον γκρίνιαζε το πρωί, έριξε και ένα χ...μο στη ζυγαριά σούπερ

τον τρύπησε κι όλας για να στείλουμε αίμα στο Αγία Σοφία για το συγγενή υποθυρεοειδισμό που δεν τους έφτασε (καλά είναι δυνατόν να περιμένουν να τρυπήσουν το ποδαράκι οι γονείς και να στάξουν εφτά τεράστιες σταγόνες στο χαρτονάκι;; και είναι δυνατόν οι ηλίθιες στην Κλινική να μην μπορούν να πάρουν αρκετό αίμα;;;;) πλάνταξε στο κλάμα

της λέω είναι εύκολο μωρό γιατί κοιμάται αρκετά και ειδικά το βράδυ αλλά είναι κάπως νευρικός και μου λέει όλα τα μωρά έτσι είναι. Πάτησε κάτι τσιρίδες χωρίς προειδοποίηση και μου λέει: σα να έχεις δίκιο...

Για τη μυτούλα μου πε να βάζω ορό ειδικά πριν το φαγητό, να προσπαθώ να έχει υγρασία στο σπίτι με υγραντήρα στα καλοριφέρ (τα βρεγμένα ρούχα δεν είναι και πάρα πολύ καλή ιδέα γιατί έχουν και απορρυπαντικά που τα ενοχλούν)

Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα για το πρώτο μας εμβόλιο

Καλησπερα κοριτσια, σημερα αργησα να μπω γιατι αναπληρωνα υπνο. Μιας και σημερα το βραδυ ηταν αγγελουδια. Ξυπναγαν μονο για φαι και μετα κοιμοντουσαν αμεσως καθε τρεις ωρες. Ειδικα ο μικρος πουχει την ταση να ξυπνα καθε 2.Και το απογευμα κατα τις 5 την επεσα μεχρι τις 8 παρα. Ετσι να περνουμε δυναμεις. Και τωρα κοιμουνται και τα χαζευω ειναι σαν αγγελουδια και αναστεναζουν. Ειδικα ο μικρος εχει εναν αναστεναγμο!!!!!!Περαστικα στις αρρωστουλες και στα μπεμπακια που ειναι αρρωστα. Νατασσα ευχομαι να πάνε ολα καλα και να παρεις το αντρακι σου σπιτι.

Mummycool, αυτο με το ποδαρακι τοχαν κανει και στο μπεμπη γιατι δεν ειχαν παρει στο ΜΗΤΕRA δε θυμαμαι ακριβως γιατι. Αλλα ειχαμε παει στην παιδιατρο και του κανε μια τρυπουλα στο ποδι για να σταξει στα κυκλακια σενα καρτελακι και ουρλιαζε τοτε ο μπεμπης.Ηταν τοτε που ηθελα να την δειρω την παιδιατρο!!!!!!!!!!!!Μετα το πηγαμε στο μητερα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

α ρώτησα τη γιατρό για τη συσκευή οτρισαλίν και μου είπε ότι δεν την πολυεγκρίνει γιατί δεν μπορείς να ελέγξεις τη δύναμη που ρουφάς και εξάλλου ο δικός μου δεν έχει μύξες αλλά ένα ρουθούνισμα απο τη μύτη και ένα θόρυβο από τα φάρυγγα που οφείλεται στο ότι ακόμα δεν αναπτύχθηκε . οπότε ορό και μόνο ορό στη μυτούλα πριν το φαγητό.

ο κίνδυνος είναι μήπως το μπούκωμα εξελιχθεί σε ωτίτιδα μας είπε.

Πολύ γκρίνια σήμερα...και το πρωί και το απόγευμα, τρελές τσιρίδες...ας κοιμηθεί τουλάχιστον το βράδυ

Και εμας μας ειπε να παρουμε αυτη τη συσκευη αλλα τελικα δε χωραγε στα ρουθουνακια της μπεμπας.Και εγω πιστευω ειναι καλυτερα ο ορος.

Τι εχει ο μικρουλης σου μωρε τι επαθε?Μηπως εφαγες κατι και τον πειραζει?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνει και η παιδίατρος, αφού έπρεπε να του πάρει αίμα...τον δικό μου δεν τον πολυλυπήθηκα γιατί με το ίδιο volume έκλαιγε και πριν τον τρυπήσει, δε γινόταν αλλιώς

μωρέ σκεφτόμουν τι έφαγα και σήμερα έφαγα παστίτσιο και χθες τραχανά, τίποτα περίεργο, ούτε καν σαλάτα δεν έφαγα, τι να πω, τα είπα στη γιατρό και μου πε ότι δεν της φαίνονται ύποπτα. Τελικά του δεσα ένα φουλάρι στη μέση, τον έβαζα στο στήθος για παρηγοριά και κοιμήθηκε κατά τις 10. Τι να γίνει θα τα περάσουμε κι αυτά...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!

Mummycool κάτι άκουσα γι αυτό που λές, καλά είναι δυνατόν???Πάναγία μου...

Για τον μικρούλη σου έχω ένα "γιατροσόφι"..δοκίμασε να του βάλεις να ακούει έναν μονότονο ήχο, π.χ. το σεσουάρ σε χαμηλή ένταση..μην γελάσεις, έχω ακούσει πως δουλεύει..έχω κάτι γνωστούς που υποφέρανε με το μωρακι τους που είχε κολικούς και τους ξενυχτούσε ΚΑΘΕ βράδυ, αφού οι γείτονες είχαν ανησυχήσει και τους έλεγαν στην απέξω, απέξω "καλά τί κάνετε στο μωρό και κλαίει έτσι?" το φαντάζεσαι???Σώθηκαν λοιπόν με αυτό τον τρόπο...

Δοκίμασε το δεν χάνεις τίποτα!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalhmera kai apo mas,

Kala kai emeis xthes mesa sth gkrinia. Kai me to pou phgene na ton parei o ypnos arxize kai tentonotan kai ourliaze san na ton ponouse i kilitsa tou. Sparakse h kardia mou kai sto telos h apoliti kourasi. Eytyxws kata tis 1 koimithikame kai me afise ena trioro na koimithw kai egw. To proi afou ton taisa ton anelave o pateras tou kai etsi koimithika ligo akoma. Elpizw simera na eimaste kalitera.

Ioanna auto me to sesoura kai ton ixo lintiriou to exw akousei kai egw kai ontos prepei na doulevei giati opote kanei thorivo to plintirio ypnotizete o dikos mou xixi:)

Natasa exoume kanena neotero apo to mpempaki sou?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Φοβερό αυτό με την απαγωγή του μωρού στο Έλενα.. Ανατριχιαστικό πα πα πα..

Κορίτσια σήμερα η μπέμπα μου κλείνει 4 εβδομάδες και αυτό το βράδυ ήταν το πρώτο που άφησε την μαμά της να κοιμηθεί 3 ώρες συνεχόμενες.. Ευτυχία!

Ινκα μου, το βάρος της είναι γύρω στα 3100. Την δεύτερη εβδομάδα ήταν 2700 περίπου. Είχε χάσει πολύ βάρος και μετά την επιστροφή μας από το μαιευτήριο.. Τώρα το ανακτά..

Για τα χάπια μαγιάς μπύρας, μου είπε η σύμβουλος θηλασμού ότι ενοχοποιούνται για κολικούς και να τα σταματήσω.. Πίνω ένα τσάι της weleda το οποίο δεν έχει και την καλύτερη γεύση

Σας αφήνω τώρα γιατί το ταλιμπανάκι μου ξυπνάει..

Στο mega είχε πριν λίγο μία μαία που έδειχνε περιποίηση νεογέννητων.. Το είδατε??

Φεύγω ΚΛΑΙΕ!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεεεεερααααααααα απ΄τη χωρα της γκρινιαςααααααααααα!!!

Τι καντε μανουλες και μπεμπακια!! Δε βλεπω τη Μαρια λετε να γεννησε!!

Εμεις σημερα κοιμηθηκαμε γυρω στις 9! και ξυπνησαμε στις 3 εκτος απ΄το φαι θελαμε και αγκαλιτσες οπως και πριν θελαμε αγκαλιτσες!! Τρεχει η μανα πανικοβλητη!!!

Ιωαννα χαιρομαι που ειστε καλα τελικα !

Κατερινα τι κανει ο Αλκης σου?!!!

Εχω θεμα, σας εχω πει οτι πηγαμε σε ορθοπεδικο επειδη η ζουζου ειχει ισχυακη προβολη και μας ειπε οτι εεπειδη βλεπει μια μικρη ανωριμοτητα στα ισχυα που μπορει να οφειλεται στο οτι γεννηθηκε νωρις, να της φοραμε διπλη πανα και μετα απο δυο μηνες αν χρειαστει ισως κανουμε θεραπεια με πανινες πανες για καποιο διαστημα!

Οταν την πηγα μετα παιδιατρο και την ειδε και του ειπα τι μου ειπε ο ορθοπεδικος μου ειπε οτι τη πανα επειδη εχει δυναμη στα ποδαρακια δεν κανει τπτ και να βαλω την πανινη με παραμανες ή να της ραβω την πανω πανω της με δυο βελονιες!!

Καλα το τελευταιο δε σκεφτηκα να το κανω ποτε αλλα δοκιμασα αυτο με τις παραμανες!! Τι μπελας ασε η τρομαρα μου μη τη καρφωσω πουθενα ετσι που κουνιεται! Τον πηρα πισω και τον ρωτησα μηπως να στηριζω τη πανα με ενα κυλοτακι ή τελος παντων μηπως υπαρχει κανενας αλλος τροπος και δε ειχε αλλον και μου λεει τι να σου πω κανε οτι λεει ο ορθοπεδικος δηλ να το ξαναδουμε το θεμα σε δυο μηνες και δε ξερω τι να κανω τελικα ποιον να ακουσω!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλιτσες!!!! Εγώ σήμερα παρόλο που ξύπνησα στις 5 και στις 8 για να ταίσω τον μπέμπη μετα κοιμήθικα μέχρι τις 11:30!!!!!!!

Α αν σας χτυπήσουν το κουδούνι και σας πουν οτι είναι απο σύλλογο για την μητέρα και το παιδί, μην ανοίξετε είναι για βιβλία.. Εγώ εκανα την βλακεία και άνοιξα και για μια εγκυκλοπαίδια 4 τομων και κατι παραμύθια με cd ήθελε 460ευρώ!!!!!! Και μόνο για τα παραμύθια ήθελε 220!!!!!! Βέβαια εγω σαν χαζή που είμαι ντράπηκα και τις είπα οτι θέλω τα παραμύθια αλλά ευτηχώς δεν έδωσα προκαταβολή και θα την πάρω μετά να το ακυρώσει....

Εχθες το βράδυ και εμενα είχε μια ανησυχια αλλά ευτυχως κρατησε λίγο!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευτυχώς βρέθηκε το μωράκι...τι δράμα κι αυτό!

ιωάννα σεσουάρ, απορροφητήρα, silkepil όλα δουλεύουν...για λίγο, μετά με πιάνει πονοκέφαλος!

σήμερα πήγαμε στο φούρνο και στο σούπερ με το μάρσιπο!! με το που μπήκαμε στο ασανσέρ κοιμήθηκε!!!

επιτέλους παρέλαβα και την τσάντα εξόδου μας!! σε 4 εργάσιμες από αγγλία με ταχυδρομείο και 7 ευρώ μεταφορικά

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-oatmeal-and-green-mama-et-bebe-3177-0.html

γεωργία ξέρεις τι σκέφτηκα;; αυτά τα γαντζάκια που βάζουν στις γάζες κατάλαβες;;

πάρος εμένα τη 2η μέρα στο σπίτι μου χτύπησαν το θυροτηλέφωνο και ήταν μια μαία να μου μιλήσει και να με βοηθήσει για το θηλασμό, δεν ξέρω τι ήθελε, σπάστηκα πολύ που δώσαν διεύθυνση από την κλινική (ή δεν ξέρω από που αλλού τη βρήκαν), ας δίναν τουλάχιστον τηλέφωνο ρε γμτ και δεν της άνοιξα.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mummycool τέλεια η τσάντα!!!

Και εγώ πήγα εχθες σούπερ μαρκετ με το μάρσιπο!!! Κοιμόταν βέβαια όλη την ώρα!!! Αλλά το μάρσιπο είναι σωτήριο για το σούπερ, δεν μπορείς αλλιώς να ψωνίσεις..

Και εμένα και καλά για μαία μπήκε μέσα και ξεκίνησε συμβουλες για το μωρό και τελικά κατεληξε στα βιβλία, απορώ και εγώ με πιο δικαίωμα δίνουν τα στοιχεία μας...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

mummy καταλαβα πια λες και γω τα σκεφτηκα αλλα σκεφτομαι οτι δε θα γατζωνουν στο πανι ρε γμτ, η τσαντα απαιχτη πουλλλλλλλλλλλλυυυυυυυυυυυυυυ ωραιααααααααααα!!!!

Και μενα ηρθαν και μου χτυπησαν και μου ειπανε οτι ειναι απο τον ιατρικο συλλογο για ενημερωση για τις ιωσεις που κυκλοφορουν στην περιοχή μας , λες και ειμαστε αλλος πλανητης ο Βυρωνας!!!! Τους ειπα οτι ταϊζω το μωρο να πανε πρωτα στην απο κατω (που ελειπε) και μετα δε τους ανοιξα χεε!!! Βαρβαρο!!!!εεεε τι να κανω ομως!!Καλα δε το πιστευω οτι δινουν ετσι διευθυνσεις τι εν΄αυτοι ρε!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...