Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Θελω επισης να ζητησω συγνωμη σε ολες τις κοπελες που γεννησαν και δεν εχω ευχηθει, αλλα πιστευω να καταλαβαινετε το μυαλο μου......

Πραγματικα ευχομαι σε ολες καθε ευτυχια μεσα από την καρδια μου....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαμενο δεν παει, το πολυ πολυ να το παρει η μικρη. Ευτυχως που μας ειχαν πει απο νωρις οτι το δικο μου ειναι το καλυτερο και δεν το εκοψα απευθειας στο νοσοκομειο. Απλα ο μπεμπης δεν θα παρει το πρωτογαλα. Να δουμε τι θα δειξουν και οι εξετασεις (αιματος και κατι που κανουν στο γαλα μου) και θα δω αν θα συνεχισω....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

natasa min agxonese me to protogala ...apo do kai pera tha tou dineis to galataki sou kai tha pane ola kala!!!!

i foufoula mou exei gemisei spyrakia .......ipa stin paediatro na erthei paraskevi ...mexri tote ...vazoume mia kremoula..tin proti tis idatiki!!!!

kardoula ,ta siptomata tis mastitidas(flegmoni sto stithos) einai piretos ,ponos sta kokala san glripi kai prismeno stithos ,kokino ,zesto pou ponaei

pros to paron perno depon kano zesto banio me masaz kai zestes petsetes prin apo kathe thilasmo ..kai prepei na travao kai me to thilastro ....gia na adiazei.an den perasei se 24 ores ..isos paro antiviosi.

dimiourgite apo pligomenes thiles,kourasi,kai alagi programatos ..an thilazeis kathe 2 ores kai meta to kaneis kathe 4 ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ξύπνησα στις 5 και από εκείνη την ώρα δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ...ο μπέμπης ξύπνησε στις 9 και από τότε μόλις κοιμηθηκε, όλο το πρωί το βγάλαμε αγκαλιά μες στη γκρίνια, ήθελα να κάνω και παστίτσιο σήμερα τρομάρα μου...το κανα με το μικρό στο μάρσιπο! άντε να δούμε πώς θα βγει... δεν προβλέπεται να κοιμηθώ, στις 3 θα ρθει πελάτης για το σπίτι, 5μιση έχουμε γιατρό και στις 7 θα πάμε να δούμε εμείς 2 σπίτια...

Περαστικά σε όλα το φόρουμ!

ti na sou po !!!!kouragiooooooo filenada!!!!!kali epitixia me ta spitia!!!!!!

ti marsipo einai ayto;apo toso mikro kanei gia to plataki tou ;aaaaaaaaaaaaaaaaa thelo ki ego!!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας,σας ταλαιπωρούν ακούω....αντε μετα θα έρθει η σειρά μου και θα σας ρωτάω για το θηλασμό και για όλα αυτα που ξέρετε.

Εγω δεν έχω κλείσει ματι από χθες γιατι αύριο 8 ώρα το πρωί κάνω εισαγωγή και φοβάμαι πολύ κορίτσια.Χθες που πήγαμε στον γιατρό μας είπε οτι διαστολή 0 ,τράχηλος πολυ κλειστός και αρα από αυριο ξεκινάμε ,μου είπε θα βάλουμε ενα υπόθετο το πρωι ,ενα το βράδυ και την Παρασκευή ορό ,αρα καλό Σάββατο θα γεννήσω...

Δεν ξέρω αν θα έχω λαπτοπ μαζί μου να σας μιλάω για αυτό σας τα λέω από σήμερα να ξέρετε.

Παντως έχω πάθει κρίση άγχους και φοβάμαι να πάω αύριο το πρωι δεν πρόκειται να κλείσω μάτι όλο το βράδυ....


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σε όσα κοριτσάκια υποφέρουν - Νατάσα μου εύχομαι γρήγορα να έρθει το μωρό σας σπίτι και να τα ξεχάσετε όλα αυτά, να το αγκαλιάσεις γρήγορα και να περάσουν σαν κακό όνειρο..

Μπαίνω πού και πού και σας διαβάζω αλλά πάνω που πάω να γράψω κάτι γίνεται - χθες έγραψα ένα μνμ και σβήστηκε όλο γιατί μέχρι να το γράψω με είχε κάνει log out..και η μπέμπα φώναζε

Κορίτσια εγώ υποφέρω πολύ με τον θηλασμό. Την βάζω συνέχεια - της δίνω όμως και πολύ συμπλήρωμα. Κάθεται ώρα στο στήθος και μετά πίνει και 100 μλ. Το βράδυ το κάνουμε αυτό ασταμάτητα - στήθος - θηλασμός - άλλαγμα - και φτού και από την αρχή. Έχω εξαντληθεί και απογοητευτεί γιατί μόνο με το συμπλήρωμα πήρε βάρος - έχανε συνέχεια από τότε που βγήκαμε από το μαιευτήριο.. Ήθελα τόσο πολύ να την θηλάσω αποκλειστικά - έχω διαβάσει και εγώ το βιβλίο της Πατσούρου.

Πήρα τηλ και την Ελληνική εταιρεία θηλασμού και μίλησα με μία κυρία που μου έδωσε πολύ ωραίες συμβουλές..

Να φανταστείτε χθες την τάιζα (με θηλασμούς και ξένο ) από τις 5 το απόγευμα μέχρι τις 9 το βράδυ και μετά από τα μεσάνυχτα μέχρι το πρωί.. Είναι πολύ ανήσυχη.

Εν τω μεταξύ, για να μην ενοχλεί τον άντρα μου, με το που θα γκρινιάξει την παίρνω αμέσως αγκαλιά και βγαίνουμε από το δωμάτιο - αυτό με έχει εξαντλήσει

Μισή ευχή πήρα την προηγούμενη εβδομάδα και σαραντίζουμε στις 28/02

Όλοι μου λένε ότι τα ξενύχτια θα σταματήσουν αφού σαραντίσει.. Παρηγοριά στον άρρωστο μου φαίνεται

Ψυχολογικά είμαι λίγο χάλια γιατί στενοχωριέμαι πολύ που δεν φτάνει το γάλα μου και γιατί πονάω πολύ σε στήθος - θηλές και στη μέση μου

Έχω πάρει και μια γυναίκα για τις δουλειές καθημερινά στο σπίτι και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί είναι εντελώς γκάου και δεν έχω δύναμη να της δείξω τίποτα.. από την άλλη δεν θέλω να είμαι αχάριστη γιατί έχω αυτή την βοήθεια

Κορίτσια σόρρυ αν το μνμ μου είναι λίγο αλλοπρόσαλο - τα έχω παίξει τρελά

Το ταλιμπανάκι μου τώρα κοιμάται βαθιά - μακάρι να το έκανε και το βράδυ!

Σας φιλώ

Κουράγιο σε όλες


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

πήγα σήμερα για εξομολόγηση και Σαββ θα μεταλάβω,μην γίνει και καμιά στραβη να βάλει το χέρι του ο Θεούλης!!!

Bouda πιστεύω ότι μπορείς να πάρεις μαγιά μπύρας σε αυτή τη φάση για αύξηση παραγωγής..

Ο Γιώργος είναι μες στη γκρίνια...θέλει βόλτα συνέχεια.......έχω βαρύνει απίστευτα...πονάει όλο μου το σώμα και αισθάνομαι σαν να έχω στραβώσει ....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

natasa μην ζητάς συγνώμη κοπέλα μου. Το μωρό σου να γίνει καλά και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Δεν σε παρεξηγεί καμιά μας.

Bouda και εγώ μαγιά θα σου λεγα όπως και καμιά μπύρα χωρίς αλκοόλ. Εγώ στην αρχή έπαιρνα 1 μαγιά 3 φορές την ημέρα. Βοήθησε αρκετά.

Σιλβή μην αγχώνεσαι καλή μου. Όλα καλά θα πάνε. Θα κρατήσεις αγκαλιά το μωρό σου και θα είσαι πιο ευτυχισμένη από ποτέ. Το αποτέλεσμα να σκέφτεσαι, όχι τη διαδικασία. Όσο για το υπόθετο δεν πονάει καθόλου και όταν αρχίσουν πόνοι με το υπόθετο δεν είναι πολύ έντονοι.

Felia μην σκέφτεσαι αρνητικά. Τίποτα δεν θα πάει στραβά.

άντε σύντομα θα έχουμε νέα μπεμπάκια στη παρέα μας. Με ένα πόνο κορίτσια. Καλή λευτεριά.

Εγώ σήμερα πήγα επιτέλους βόλτα στο πάρκο με το σκυλάκι μου που έκανε σαν παλαβό μετά από τόσο καιρό που έχω να την βγάλω εγώ έξω. Απόλαυσα τον ήλιο και πείρα και λίγο χρωματάκι. Αφού γύρισα και κοιτάχτηκα στο καθρέφτη και κατάλαβα πόσο έχω κιτρινίσει τόσο καιρό μέσα στο σπίτι. Νιώθω πιο δυνατή τώρα. Αν και αύριο έχει καλό καιρό πάλι θα βγω. Λίγο μεν γιατί ο μπέμπης μπορεί να ξυπνήσει ανά πάσα στιγμή αλλά κάτι είναι και αυτό από το τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια όλες μέσα στην ταλαιπωρία τελικά!Καλό είναι που τα λέμε και βγάινουν από μέσα μας αλλά και γιατί βλέπουμε και πέρα από τις δικές μας δυσκολίες...

Ο Νικόλας εχει ιώση γαστρεντερίτιδας, κρατάει 7-!!!- ημέρες συνήθως..θέλει ειδικό φαγητό, αντιπυρετικά και όχι πολύ γάλα..η μικρούλα έχει δυσκοιλιότητα και έχει απίστευτη γκρίνια σε κάποιες φάσεις. Ο άντρας μου σήμερα έμεινε σπίτι και προβλέπεται και αύριο...αχ τί να πώ, ευτυχώς που έχω τον αντρούλη μου και με βοηθάει χωρίς καν να το ζητήσω, τον αγαπώ τόσο πολύ...

Η γιατρός είπε πως μπορεί να κόλλησε από οπουδήποτε και να προσέξουμε την μικρή να μην κολλήσει..αχ Θεούλη μου μακάρι να είναι καλά τα παιδάκια μου σύντομα, δεν μπορώ να βλέπω να υποφέρουν!

και μέσα σε όλα αυτά, εκεί που πήγαινα να μαζέψω τα πιάτα, ανοίγω το κάτω ντουλάπι να βάλω ένα μπωλ και κλείνοντας πιάνεται και το μικρό δάχτυλο του Νικόλα, ούτε και κατάλαβα πώς και τί!Πλάνταξε στο κλάμα το κακόμοιρο και μαζί του και εγώ και ο άντρας μου..ομαδικό κλάμα είχαμε! Ευτυχώς δεν είχαμε τίποτα χειρότερα...

Περαστικά σε όλες και όλους, Νατάσσα μου για σένα ένα κουράγιο παραπάνω, η σκέψη μας είναι μαζί σου!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια εχθες ειχαμε το πρωτο μας ξενυχτι!! Ξυπνησε στις 3 και κοιμηθηκε στις 6!! (Ετσι κανουν τα μωρα??? αχ βασανακια μας.......). Σημερα ειναι πολυ ηρεμη, ηρθε και ο παιδιατρος και ειπε πως ειμαστε μια χαρα...:P

Με τον θηλασμο παλευουμε ακομα... Βεβαια πινει μονο δικο μου γαλα, αλλα συνηθως απο το θηλαστρο. Εχουν παρελασει απο το στηθος μου πανω απο δεκα μαιες και καμια δεν μπορει να την κανει να φαει κανονικα... Καθεται και πιπιλιζει το στηθος και μετα πινει και απο το γαλα που εχω μαζεψει απο πριν..Ευτυχως πινει πολυ γαλα περιπου 90 ml το γευμα και ελπιζω να παρουμε γρηγορα τα κιλακια μας.. Σημερα ηταν 2590.. Να την ζυγιζω μου ειπε καθε 4 μερες και βλεπουμε (εγω νομιζω θα την ζυγιζω καθε μερα...;)).

Νομιζω θα παω για υπνο, μιας και κοιμαται.. ευκαιρια ειναι, ποιος ξερει τι μας φυλαει για το βραδυ!!! Χαχαχα.

Νατασουλα κανε υπομονη .. Ολα θα πανε καλα θα το δεις.. Τα μωρακια μπορει να ειναι μικρα, αλλα εχουν μεγαλη δυναμη μεσα τους.

Μαρια βαλε τον αντρα σου στην απομονωση... Δυο μερες εμειναν , θα περασουν νερακι και θα παρεις και εσυ το Μαρινακι αγκαλια να τελειώσουν και εσενα τα βασανα σου..

Κοριτσια την κοιταζω και λιωνω.... Τι σας λεω τωρα, εσεις ειστε ηδη παλιες!! χιχι


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

μόλις επιστρέψαμε από την παιδίατρο!

είμαστε 58 εκ και 4650!! όλα τα άλλα μια χαρά, είπε ότι έχει λίγο αέρα στην κοιλίτσα του και για αυτό μάλλον γκρίνιαζε το πρωί, έριξε και ένα χ...μο στη ζυγαριά σούπερ

τον τρύπησε κι όλας για να στείλουμε αίμα στο Αγία Σοφία για το συγγενή υποθυρεοειδισμό που δεν τους έφτασε (καλά είναι δυνατόν να περιμένουν να τρυπήσουν το ποδαράκι οι γονείς και να στάξουν εφτά τεράστιες σταγόνες στο χαρτονάκι;; και είναι δυνατόν οι ηλίθιες στην Κλινική να μην μπορούν να πάρουν αρκετό αίμα;;;;) πλάνταξε στο κλάμα

της λέω είναι εύκολο μωρό γιατί κοιμάται αρκετά και ειδικά το βράδυ αλλά είναι κάπως νευρικός και μου λέει όλα τα μωρά έτσι είναι. Πάτησε κάτι τσιρίδες χωρίς προειδοποίηση και μου λέει: σα να έχεις δίκιο...

Για τη μυτούλα μου πε να βάζω ορό ειδικά πριν το φαγητό, να προσπαθώ να έχει υγρασία στο σπίτι με υγραντήρα στα καλοριφέρ (τα βρεγμένα ρούχα δεν είναι και πάρα πολύ καλή ιδέα γιατί έχουν και απορρυπαντικά που τα ενοχλούν)

Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα για το πρώτο μας εμβόλιο


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες καλησπερα!!!!!!!!

Εχετε γραψει τοσα πολλα που δεν ξερω τι να πρωτογραψω...

Το τριημερο περασαμε τελεια στην Ναυπακτο, ο μπεμπουλης ηταν κυριος και δεν μας κουρασε καθολου!!! Εχθες ομως εδωσε ρεστα, εκλαιγε ασταματητα απο τις 5 το απογευμα μεχρι τις 1 το βραδυ... Δεν ηξερα τι να κανω για να ηρεμησει.. Σημερα προς το παρον ειναι ησυχος..

Natasa πραγματικα ευχομαι το μωρακι να γινει οσο πιο γρηγορα γινεται καλα.. Κανε υπομονη και θα περασουν ολα..

Inkaki περαστικα και σε εσενα!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

bouda,kane kouragio me tin gineka ..tha mathei ,alios tin alazeis!!!!tha tin exeis na sou krataei to moro;me ton thilasmo siga,siga tha ayksithei to gala !!!!!oso pio syxna toso pio poly!!!!posa gramaria pernei tin evdomada se varos ;emena stin arxi den eperne tora pira 200gr se mia evdomada...eeee mi ginoun kai faklanakia!!!!!

kardoula gia poso kero perneis tin magia ;gia mia evdomada kai meta tis stamatas;pou ton afises ton prigipa otan piges volta me tin skilitsa sou?

i maria telika irthe athina;

paros pou hathikes?

polla filiaaaaaaaaaaaa!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανες καρδούλα και βγήκες έξω!! και πάρος κι εγώ θέλω εκδρομούλα αλλά προς το παρόν θέλω βόλτα στα μαγαζιά

ίνκα είσαι καλύτερα;

νατάσσα τι είναι αυτά που λες;; μόλις επιστρέψει ο γιόκας σου σπίτι θα μας στείλετε μαζί πμ σε όλες ξεχωριστά μια μια ;)

η ραμονίτσα δεν επέστρεψε ακόμα σπίτι;

η μαρία είπε θα στείλει μήνυμα το βράδυ να μας πει νέα.

γιώτα πώς τα περνάτε;;; είναι κούκλα η κόρη σου, πολύ φάτσα

σιλβή έφτασε η ώρα!! να μας στείλεις νέα ε;

ιωάννα περαστικά στο νικόλα σου

φέλια τι σκέφτεσαι καλέ;; όλα καλά θα πάνε!!!

α ρώτησα τη γιατρό για τη συσκευή οτρισαλίν και μου είπε ότι δεν την πολυεγκρίνει γιατί δεν μπορείς να ελέγξεις τη δύναμη που ρουφάς και εξάλλου ο δικός μου δεν έχει μύξες αλλά ένα ρουθούνισμα απο τη μύτη και ένα θόρυβο από τα φάρυγγα που οφείλεται στο ότι ακόμα δεν αναπτύχθηκε . οπότε ορό και μόνο ορό στη μυτούλα πριν το φαγητό.

ο κίνδυνος είναι μήπως το μπούκωμα εξελιχθεί σε ωτίτιδα μας είπε.

Πολύ γκρίνια σήμερα...και το πρωί και το απόγευμα, τρελές τσιρίδες...ας κοιμηθεί τουλάχιστον το βράδυ

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...