Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mariamg

Μην στεναχωριεσαι!! Τωρα που βγήκε ο Γιωργακης θα τα κανονισει ολα!!!!

χαχααααααααααααα χαααα (αστειο ηταν) !!!!

Να φυγουμε λιγο απο την τσαντιλα και την καταθλιψη!

εγω του δινω αλλες 100 μερες επειδη μπορει να μη του φτασουν να μας δειξει τι μπορει να κανει και ειμαι και καλος ανθρωπος!!

Α ρε κοριτσια και σκεφτομουν οτι με παινει το οριο για συνταξη στα 50 με ανηλικο παιδι, αλλα τσαμπα θα το αλλαξει κ' αυτό!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Γεωργια τι πέρασες και εσυ; Με κάνεις να συνειδητοποιώ ολο και περισσότερο πως δεν πρεπει να στεναχωριέμαι που είμαι χωρίς δουλειά και εχουμε στριγμωχτει τοσο οικονομικά!!! Αν έπρεπε να συνεχίσω το Αθήνα-Χαλκίδα-Αθήνα καθημερινάγια την δουλειά, με τα προβλήματα που αντιμετώπισα στην εγκυμοσύνη μου και την μη δυνατότητα αναρρωτικής στην δουλεια που ήμουν, δεν θα ειχα την κόρη μου σημερα και ειμαι σιγουρη γι'αυτο!! Κάνε κουράγιο πλησιάζεις..

Προσπάθησες να πας και σε κάποιον αλλο γιατρο; εγω ξέρω δυο γυναίκες οι οποίες δεν ειχαν κανένα προβλημα με την εγκυμοσύνη τους και επαιρναν συνέχεις αναρρωτικές μέσω γνωστου γιατρου!!!

Το ψάρι κορίτσια απο το κεφάλι βρωμάει,, κανένας πολιτικος είτε ειναι η ΝΔ ειτε ειναι το Πασόκ είτε ειναι ο οποιοσδήποτε δεν θα κάνει τιποτα απολύτως!!! Πρώτον γιατι εχουν εδω και μια 20ετία υπογραφτει οι συμφωνίες και δεν εχουν ουσιαστική επιλογή!!!

Και δεύτερον γιατι για να γινει κατι σ'αυτο το κράτος θα πρέπει να τα βάλουν με τους μεγάλους οικονομικους παράγοντες κατι που δεν θα το κάνουν ποτε!!!Αυτοι μας κυβερνουν!!!

Μια καλη λύση ξέρετε ποια θα ηταν; Να ξεκαθαριστούν ολες οι δημόσιες υπηρεσίες!! Όλες ομως!!! Όσοι δουλευουν χωρίς μίζες εννοειται να παραμείνουν και οσοι οχι να φυγουν!!! Υπάρχουν τοσο ανημέρωτοι και κομπλεξικοι εκει μέσα!!!

Πχ μιλουν για περικοπές, για αυξήσεις στα τέλη κυκλοφορίας μας, για διάφορα πράγματα που χτυπουν αποκλειστικά τους εργαζόμενους!! Γιατι δενκανουν μια μικρή εκαθάριση στην ΕΡΤ ε; Που εχει 5.500 προσωπικο την στιγμή που το BBC διεθνής κανάλι με τοσα παραρτήματα ανα κόσμο εχει μονο 850!!!!!!!!!!

Μάνι μάνι 5000 δήθεν εργαζομενοι στην ΕΡΤ με τον μικρότερο μεικτό δημόσιο μισθό (1600 Ευρω) μαζεύουν 8.000.000 ευρώ το μήνα!!! 112.000.000,00 Ευρω το χρόνο!!!!!!! Να το έλλειμα!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Τί κάνετε??Βλέπω πως κάποιες ταλαιπωριέστε με το ΙΚΑ...σκεφτείτε πώς τουλάχιστον, στην περίπτωση μας θα πάρουμε κάποια ικανοποιητική αποζημίωση.Στο ΤΕΒΕ παίρνεις μόνο 800 ευρώ νομίζω και τίποτα άλλο...

Ο μικρός μου κοιμάται και έτσι εχω λίγη ώρα για internet..αν και πάλι έχω σίδερο και να μαγειρέψω για αύριο, κάνω την τρελή και τα αγνοώ :D

Την επόμενη Κυριακή ο Νικόλας μου θα γιορτάσει πρώτη φορά την γιορτούλα του! Σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό σουαρέ, έτσι για να ξεφύγουμε και λίγο, απλά πράγματα βέβαια γιατί αντοχές δεν έχουμε και πολλές...

Σήμερα εδώ έχει απίστευτο κρύο!!Φορέσαμε πουλόβερ επιτέλους!Αλλά Αθήνα από ότι κατάλαβα έχει παλι ζέστη..άπαιχτος ο καιρός! :-)

Φιλιά σε όλες!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα πηγα στο ΙΚΑ μου το δωσε το χαρτί ειμαι χαρουμενη, που καταντησαμε τι να πω! μου ειπε να το κανω το εμβόλιο ¨"μου λεει και αν εχει καποιο αλλο παιδακι τοτε που θα γεννησεις ή εχεις εσυ γριπη τι θα γίνει " και του ειπα αν δεν ειχατε μια θεση εσεις σα γιατροι θα ξεραμε και μεις τι να κανουμε παρα μας εχετε μπερδευψει τι να κανουμε κι εμεις"

Πηρα και τις εξετσεις επιτελους εχω αιματοκριτη 35 και γενικα ολα καλα ο σιδηρος μου ειναι 2 μοναδες πανω απ΄το κανονικο ακου τωρα! Αυτα τα νεακια μου! Ειμαστε προβληματισμενοι με τον αντραμου πολυ παντως κοριτσια τι ρισκο να παρουμε για το εμβολίο μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!! ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Eμ καλά του ειπες!! Οι γιατροί μας μπερδεύουν στο θεμα των εμβολίων!!!

Κορίτσια εχετε σκεφτει τι θα κάνετε με αφυγραντήρα; Εχετε βρει καποιον;

Το δωμάτιο της μικρής εβγαλε πάλι έντονη υγρασία!!! Το βάψαμε πριν δυο μήνες και εβγαλέ για δευτερη φορά υγρασία ο πισω τοιχος!!! Τωρα θα το ξαναβάψουμε αναγκαστηκα, αλλα απ' οσο βλέπω δεν γλυτώνουμε την αγορά του αφυγραντήρα!!!

Στο υπολοιπο σπίτι εχουμε 22 βαθμούς, στο δωμάτιο του παιδιού 19-20 βαθμους!!!

Μπορει καποια να μου προτεινει καποιον;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Ακούσατε τα τελευταία νέα για το εμβόλιο;

Απ' οτι είχαν πει η μόνη διαφορά του Αμερικάνικου εμβολίου απο το Ευρωπαϊκο ειναι πως το Ευρωπαϊκο εχει καποια αντισώματα παραπάνω!!!

Τώρα ο Παπαδάκης αναφέρει πως πολλοί Έλληνές, Τούρκοι και Ευρωπαϊοι πάνε στην Αμερική για να κάνουν το δικό τους εμβόλιο, το οποίο γινεται απο την μύτη, θεωρείτε λένε πιο ασφαλή απο το δικό μας!!!

Το εμβόλιο λεει δεν μπορούν να το κάνουν όσοι είναι αλλεργικοί στα αυγά (τουλαχιστον αυτό που φτιάχνεται με την μέθοδο του αυγού)!! Εγω δεν ειμαι αλλεργική στο αυγό αλλα εχω διαβάσει πολλα άρθρα και έχω μιλήσει με μαμάδες οι οποίες μου έχουν πει πως δεν κάνει να δώσω αυγό στο παιδί μου πριν να γινει 1 έτους!!

Η απορία μου είναι η εξής, η κορη μου δεν παθαινει κατι οταν εγώ τρωω καλοψημένα αυγά, το ίδιο ισχύει και με το εμβόλιο ή μπορει να παρουσιάσει αλλεργια;

Είμαι πολυ μπερδεμένη μ'αυτο το θέμα!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!!!!

εγω τελικα εχθες πηγαστο νοσοκομειο και το εκανα το εμβολιο ,προς το παρον δεν μου εχει εμφανιστει κατι μονο λιγο τσουξιμο στο μπρατσο που μου το εκαναν ελπιζω να ειναι μονο αυτο και να την γλυτωσω:DΜου εδωσαν και ενα χαρτι μαζι που ειχε μεσα στο κουτι του εμβολιου και γραφει ολες τις παρενεργειες και ειναι ακριβως οι ιδιες με αυτες που εγραφε και της απλης γριπης που εκανα στον γιο μου.Η μπεμπα μου ειναι πολυ δραστηρια το βραδυ φανταστειτε σηκωνομαι για τουαλετα και τρωω τρελα κλωτσιδια το πρωι μεχρι το μεσημερακι ειναι πιο ησυχη ελπιζω οταν βγει να κοιμαται λιγο μην κανουμε αγρυπνιες!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτο με τα αυγα το ρωτουσαν εχθες στο νοσοκομειο σε οποιον ερχοταν να κανει το εμβολιο ρωταγαν αν εχει αλλεργια στο αυγο απο οτι ειδα στα συστατικα του εχει μεσα αυγο αρα γιαυτο λεγανε για τετοια αλλεργια απο οτι ξερω παντως απο μια φιλη που το παιδακι της εχει αλλεργια στο αυγο πολλα παιδικα εμβολια περιεχουν αυγο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια, και εγω το σκεφτομαι για το εμβολιο, θα παρω μετα τον γιατρο μου να τον ρωτησω.. Για να λενε οτι οι εγκυες 2ου&3ου τριμηνου πρεπει να το κανουν καποιος λογος δεν θα υπαρχει.. Τι να πω.. Πολυ μπερδεμενη η κατασταση.. Εντωμεταξυ κρυωσα κιολας, τρελος πονοκεφαλος και καταροη...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα δυνατή η μπέμπα!!! :)

mammycool με έχουν μπερδέψει λιγο μ'αυτο το θέμα, ποια ειναι η διαφορά του υγραντήρα και του αφυγραντήρα; Απ' οσο μου είπε ο ανδρας μου ο αφυγραντήρας ρυθμίζει την θερμοκρασία και την υγρασία του δωματίου σε μια σταθερή τιμή!!!

Εγω που εχω προβλημα πολύ υγρασίας και χαμηλής θερμοκρασίας στο δωμάτιο της, τι πρέπει να πάρω για να την προστατεύσω;

Πάρος περαστικά!! Πήρες κάτι;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...