Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Παντως για τα γαμοβαφτισια που λεγαμε γλυκουλια θαταν και παρανυφακια ε?Ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι να εχουμε κατασταλαξει. Αν παντως το κανω του χρονου μπορει να περπατανε ε?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πάμε για γκάλοπ λοιπόν

κορίτσια καταρχήν είστε θεές και οι 2!!! Και οι άντρες σας καλοί είναι αλλά εσείς είστε καρακουκλάρες!!

κατερίνα σου μοιάζει η μικρή, ελίτα εσένα δεν είμαι σίγουρη αλλά νομίζω ότι σου μοιάζει ο μικρός

πάμπερς εμείς τελειώσαμε το τελευταίο κουτί 2-5 και πήραμε 3-6!! ακόμα περιμένουμε βέβαια τα κουπόνια που θα μας στέλναν και από την κλινική και από το τηλέφωνο που πήρα πρώτη του μήνα...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ειπαμε ο μικρος σου μοιαζει αν και δεν εχουμε εικονα του μπαμπα σε σενα παντως μοιαζει σιγουρα

εμένα λες;;; καθόλου ρε γμτ μισό θα ανεβάσω του άντρα μου


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τομερο βρε κοριτσια?Ποτε δειχναμε τις φουσκωτες κοιλιτσες μας, ποτε γεννησαμε και τωρα μετραμε τα νο στα παμπερς απο τα μωρακια μας που μεγαλωνουν!!!

Μετα θα βγαλουμε και το πρωτο δοντακι!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμας!!! Επιστρεψαμε σπιτακι μας επιτελους...

Η μικρουλα μου ειναι μια χαρα αν και το βαρος της ειναι λιγο μικρο ακομα 2.550... Ελπιζω συντομα να αρχισουμε να παχαινουμε!!

Η εμπειρια του τοκετου πολυ ομορφη αν και οπως ισως ξερετε το μετα μου επεσε λιγο βαρυ... Η επισκληριδιος δεν με επιασε οπως επρεπε εγινε και δευτερη δοση, μου επεσε η πιεση, μπηκα οξυγονο και σπαρταρουσα σαν το ψαρι απο τις 8 το πρωι που γεννησα μεχρι το μεσημερι... Τελος καλο όμως, όλα καλα... Η μπεμπουλα ευτυχως δεν ειχε θεμα με το ζαχαρο και επιτελους εφαγα πορτοκαλοπιτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μονο που δεν πιανει το στηθος ακομα και της βγαζω γαλα με το θηλαστρο... Οι γιατροι λενε πως ετσι πρεπει να κανω μεχρι να δυναμωσουν οι μυς και μπορεσει να θηλαζει μονη της αλλα εγω φοβαμαι μηπως μαθει στο μπουκαλι και μετα χασω εντελως το παιχνιδι.. Οι παλιες μανουλες τι λενε γι'αυτο? Κανενα κολπο υπαρχει????


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμας!!! Επιστρεψαμε σπιτακι μας επιτελους...

Η μικρουλα μου ειναι μια χαρα αν και το βαρος της ειναι λιγο μικρο ακομα 2.550... Ελπιζω συντομα να αρχισουμε να παχαινουμε!!

Η εμπειρια του τοκετου πολυ ομορφη αν και οπως ισως ξερετε το μετα μου επεσε λιγο βαρυ... Η επισκληριδιος δεν με επιασε οπως επρεπε εγινε και δευτερη δοση, μου επεσε η πιεση, μπηκα οξυγονο και σπαρταρουσα σαν το ψαρι απο τις 8 το πρωι που γεννησα μεχρι το μεσημερι... Τελος καλο όμως, όλα καλα... Η μπεμπουλα ευτυχως δεν ειχε θεμα με το ζαχαρο και επιτελους εφαγα πορτοκαλοπιτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μονο που δεν πιανει το στηθος ακομα και της βγαζω γαλα με το θηλαστρο... Οι γιατροι λενε πως ετσι πρεπει να κανω μεχρι να δυναμωσουν οι μυς και μπορεσει να θηλαζει μονη της αλλα εγω φοβαμαι μηπως μαθει στο μπουκαλι και μετα χασω εντελως το παιχνιδι.. Οι παλιες μανουλες τι λενε γι'αυτο? Κανενα κολπο υπαρχει????

Γιοτουλα καλως ηρθες σπιτι, καλως σε ορισες κι εδω. Να την χαιρεσαι την κορουλα σου.

Λοιπον σου λεω εγω που γεννησα μωρακια 33 εβδομαδων. Ημπεμπα μου ειναι τωρα 2500 και κατι ψιλα. Σε πληρωφορο πως βεντουζαρει και τρωει αποκλειστικα στηθος πια απο μονη της. Το στηθος εχει καλυτερη ροη απο το μπιμπερο, και εχει να κανει με το μωρο. Ο μπεμπης μου ας πουμε το βαριεται το στηθοςοταν πειναει πολυ, αλλιως μια χαρα βεντουζαρει και αυτος. Και εμενα ξεκινησαν με μπιμπερο και μια χαρα εμαθαν και το στηθος. Αρκει να την βαζεις. Επειδη βεβαια ακομα δεν εχεις στρωσει τη γαλουχια σου αν αυτο σε αγχωνει λιγοτερο βγαζε να της δεινεις αλλα πρωτ α βαζε τη στο στηθος απο 5 λεπτακια στο καθενα. Μην την αφηνεις να το ξεχναει. Παιζει ρολο και το θηλαστροσου τι μαρκα ειναι.

Παντως κατα τη γνωμη μου ασχετα απο τα κιλακια της μπεμπας, ειναι ενα τελειομηνο μωρακι και μια χαρα μπορει να θηλασει. Ειναι γεννημενο για να κανει θηλαστικες κινησεις. Μην φοβασαι θα τα καταφερει.

Θελω συνταγη για πορτοκαλοπιτα!!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα λες;;; καθόλου ρε γμτ μισό θα ανεβάσω του άντρα μου

Φαινεται να μοιαζει και στον αντρα σου, αν και εχει ανοιχτα ματια. Ομικρος φαινεται να εχει τα χρωματα σου. Αν και δε φιανονται καθαρα τα ματακια του στη φωτο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τι ατυχια ρε γμτ πανω που λεγαμε για ιωσεις και καθως επαιζα με τον γιο μου παω να τον φιλησω και τον νιωθω ζεστο βαζω το θερμομετρο μετωπου 38,1 βαζω του υδραργηρου 37,2 τι να πω εντωμεταξυ ειναι ορεξατος χωρις κανενα αλλο συμπτωμα και δεν μπορω να καταλαβω και ποσο πυρετο εχει τελικα να δωσω αντιπυρετικο ή ειναι σωστο 37,2 και να μην δωσω???

αλλο αγχος μην μου κολλησει την μικρη τωρα...


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

τι ατυχια ρε γμτ πανω που λεγαμε για ιωσεις και καθως επαιζα με τον γιο μου παω να τον φιλησω και τον νιωθω ζεστο βαζω το θερμομετρο μετωπου 38,1 βαζω του υδραργηρου 37,2 τι να πω εντωμεταξυ ειναι ορεξατος χωρις κανενα αλλο συμπτωμα και δεν μπορω να καταλαβω και ποσο πυρετο εχει τελικα να δωσω αντιπυρετικο ή ειναι σωστο 37,2 και να μην δωσω???

αλλο αγχος μην μου κολλησει την μικρη τωρα...

να τον κάνεις ενα ντους και να τον ξαναμετρήσεις μετά από κανένα μισάωρο, μην του δώσεις αμέσως φάρμακο λέω εγώ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινούλα, 1η φορά??? Ελπίζω και εύχομαι η τελευταία..μα γιατί μας ακολουθείτε βρε παιδί μου???;) να πούμε και τίποτα να διασκεδάσουμε..

.κάνε του μπάνιο και ξαναμέτρησε τον..μπορεί να μην είναι τίποτα..αν πάει πάνω από 38 είναι πυρετός, πιο πριν μην δίνεις...η γνώμη μου!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε ιωαννα εντωμεταξυ δεν εχει μαθει σε φαρμακα και δεν πινει ντεπον με τιποτα ουτε καθεται για θερμομετρο εσενα πως ειναι εχει πυρετο? και εκτος απο αυτο εχει κατι αλλο? εμενα τιποτα αλλο

απομονωσα τωρα την μπεμπα στο δωματιο να μην ερχονται σε επαφη εσυ τι κανεις για να μην κολλησει?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...