Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαρεσει που μπαινουμε στα πεταχτα να γραψουμε και μολις κλαψουν βουρ τρεχουμε σαν το Βεγγο. Χιχι. Αντε ΘΑ ΜΠΩ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ . Παντως ινκακι η γιατρινα μουπε οτι σχεδον σε καθε γευμα καλο να του βαζεις ορο γιατι τα μωρα δεν αναπνεουν απο το στομα και φραζει η μυτουλα τους συχνα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α τελικα υπερχει περιπτωση ο μικρος να κανει παλληνδρομηση αλλα δεν ειναι σιγουρο θα το παρακολουθησουμε. Παντως ριχνει κατι ρουκετες οταν φαει πολυ και η μικρη αν δεν εχει ρευτει καλα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ioanna και georgia σας έκανα friends δείτε τα μηνύματά σας...

μετά λογικά θα τις βλέπετε τις φωτογραφίες

ελίτα που χάθηκες;;; εμ βέβαια...άρχισες το άθλημα, έτσι κ εγώ θα χανόμουν!! χα χα χα δευτέρα έχω γυναικολόγο επιτέλους!!

να σας πω αν πάω την κυριακή στην εκκλησία μετά τη λειτουργία για σαραντισμό αφήνω κάτι τις στον παπά ή δε χρειάζεται;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα δουμε τον γιατρο, λογικά Παρασκευή ή Σαββατο θα μπω με προκληση!! Θα σας στειλω μηνυμα για το ποτε, γιατι δεν θα επιστρέψω Χαλκίδα για μια μερα!!!

Ελίτα ειναι γυριστρουλιδες!!! Τους αρέσουν οι βολτες!!!!

Τελικα΄Ιωάννα απ' οτι εχω καταλάβει οι παιδικές συναστροφές και οι ιωσεις πάνε πακέτο!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

mammycool,den nomizo oti mou miazei i foufoulitsa mou ,nomizo miazei ston adra mou ..kai den me xalaei !!!!alla stin kouniada mou tin xazoviola ;me tipota !!!!!xaxaxaxaxaxa!!!!

maraki ante me to kaloooooooooooooo !!!ftanei i sira sou ...thimase pou fovosouna oti tha geniseis prooro;

kali i paros pou xathike;

elita ;tin sikosate tin simea;sigxaritiria!!!!!ante kai sta dika mas ...to perimeno pos kai pos ....an kai thA protimousa na xaso merika kila ...i idea oti tha me piasei stin pladari koilia mou den mou aresei katholou...prin tin egimosini imouna fetes ..kai tora....bazola leme!!!!!!!...ypomoni ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mammycool,den nomizo oti mou miazei i foufoulitsa mou ,nomizo miazei ston adra mou ..kai den me xalaei !!!!alla stin kouniada mou tin xazoviola ;me tipota !!!!!xaxaxaxaxaxa!!!!

maraki ante me to kaloooooooooooooo !!!ftanei i sira sou ...thimase pou fovosouna oti tha geniseis prooro;

kali i paros pou xathike;

elita ;tin sikosate tin simea;sigxaritiria!!!!!ante kai sta dika mas ...to perimeno pos kai pos ....an kai thA protimousa na xaso merika kila ...i idea oti tha me piasei stin pladari koilia mou den mou aresei katholou...prin tin egimosini imouna fetes ..kai tora....bazola leme!!!!!!!...ypomoni ...

Σιγα με τοση πεινα που εχουν οι φουκαραδες θα κανουν κυριολεκτηκα βουρ στον πατσα χαχα!!!!!!!!!Δε θα βλεπουν μπροστα τους απο την πεινα οποτε μην ανησυχεις!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ioanna και georgia σας έκανα friends δείτε τα μηνύματά σας...

μετά λογικά θα τις βλέπετε τις φωτογραφίες

ελίτα που χάθηκες;;; εμ βέβαια...άρχισες το άθλημα, έτσι κ εγώ θα χανόμουν!! χα χα χα δευτέρα έχω γυναικολόγο επιτέλους!!

να σας πω αν πάω την κυριακή στην εκκλησία μετά τη λειτουργία για σαραντισμό αφήνω κάτι τις στον παπά ή δε χρειάζεται;;

Εμεις οταν πηγαμε εβρεχε και ειχαμε τα μωρα αγκαλια και μου λεει ο ανταρς μου να του δωσει λεφτα αλλα μετα ο παπας εφυγε βιαστικος για μια εξομολογηση και θα ξαναπηγαινε ο αντρας μου να παει να του δωσει αλλα το ξεχασε και μετα δεν τον προλλαβε. Βασικα δε θα σας πει τιποτα κια να μην δωσεις. Αμα θες δεινεις. Τωρα αν ερθει σπιτι ο ανθρωπος καλο ειναι να δωσεις.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα δουμε τον γιατρο, λογικά Παρασκευή ή Σαββατο θα μπω με προκληση!! Θα σας στειλω μηνυμα για το ποτε, γιατι δεν θα επιστρέψω Χαλκίδα για μια μερα!!!

Ελίτα ειναι γυριστρουλιδες!!! Τους αρέσουν οι βολτες!!!!

Τελικα΄Ιωάννα απ' οτι εχω καταλάβει οι παιδικές συναστροφές και οι ιωσεις πάνε πακέτο!!!

Μαρακι μια χαρα θα την γεννησεις την κουκλιτασα σου. Αντε να δουμε και τις δικες σου φωτος.

Κοριτσια θα βαλω και αλλες της μπεμπας οπως την ειχα ντυσει χτες.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

χιχι και εμας τα παππουτσακια μας ειναι μεγαλα αλλα εβαλα το καλσον α[πο μεσα και μας εκαναν τα συγκεκριμενα τα πηραμε απο το ζαρα το μικροτερο νουμερο , την κορδελα την πηρα απο το jumbo , εμενα η μικρη μου εχει αρχισει και γινεται γκρινιαρουλα καλα ελιτα και εμενα ακριβως τα ιδια εχθες οση ωρα ειμαστε στην μαμα μου ειχε ξεραθει στον υπνο με το που μπηκαμε σπιτι αρχισε γκρινια:P

καλε δεν σας ειπακαι εγω αρχισα το αθλημα απο προχθες τελεια ητανε μετα απο τοσο καιρο:tongue:και τελικα ενω φοβομουνα δεν πονεσα καθολου στον Αλκη στην αρχη ποναγα πολυ αλλα ειχα και αρκετα ραμματα τωρα ειχα μονο 2 και αυτα επειδη με εσκισε λιγο η μικρη βγαινοντας δεν χρειαστηκα περινεοτομη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

α ελιτακι μην ανησυχεις η παλλινδρομηση δεν ειναι τιποτα ειχε ο γιος μου σοβαρης μορφης απλα οταν τον ταιζεις οχι ξαπλωτο το κεφαλακι και να ρευεται καλα επισης βοηθαει και η κλιση κατω απο το στρωμα εκει που ειναι το κεφαλακι εγω ειχα βαλει ενα χοντρο βιβλιο εμεις περναμε και σιροπακι αρκετους μηνες

Κοριτσια η μπουμπου μου εφτασε 3.800 δηλαδη απο τις 21 Ιανουαριου που την πηραμε απο το Ιασω εβαλε 1.400 γρ !!!!!!!!!!!!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελιτα ειναι κουκλιτσαααααααα τωρα την ειδα

αχ ψυχουλα μου τελεια ειναι!!!

και φαινεται και ανοιχτοματα κι εμενα η δικια μου μου ειπε η παιδιατρος πως ειναι σιγουρη πως θα γινει γαλανοματα σαν τον μπαμπα της:D:D:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ελιτα ειναι κουκλιτσαααααααα τωρα την ειδα

αχ ψυχουλα μου τελεια ειναι!!!

και φαινεται και ανοιχτοματα κι εμενα η δικια μου μου ειπε η παιδιατρος πως ειναι σιγουρη πως θα γινει γαλανοματα σαν τον μπαμπα της:D:D:D

Λες μακαρι. Και ο μικρος ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ στις φωτος. Απλα η μπεμπα πάντα βγαινει καλυτερα. Κοριτσι τι περιμενες ξερει απο ποζες!!

Καλα για το αθλημα δεν το συζητω, αμαν και πως περιμενα και οταν εγινε μετα ηθελα κι αλλο αλλα ειμασταν πτωμα απο τα ξενυχτια χαχα!!!Ασε σε λυμαρα εκανα!!!!

Εχει τετοιες στα τζαμπο δεν εχω κοιταξει. Εγω βρηκα μια στα πρεναταλ οπως και το σκουφι που φορα. Μαρεσει πολυ ανυπομονω να εχει μαλλακια να της βαζω κοκαλακια τελεια τρελαινομαι με τα κοριτσακια. Και ο μπεμπης φοραγε ενα ωραιο κορμακι αλλα ξεχασα να τα βγαλω χτες φωτο γιατι οταν ηρθαν σπιτι αρχισαν τη γκρινια για φαι και τα αλλαξα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες διαβασα πως μεχρι 6 μηνων διαμορφωνεται το χρωμα στα ματια. Και πως μαμα με καστανα και μπαμπας με γαλαζια βγαζει 80 τις εκατο γαλαζια. Βεβαι αγω εχω πρασσινα. Και λεει τα πρασσινα στα μωρα δεν φαινονται καθαρα και καθε φορα αλλαζουν αναλογα με το περιβαλλον σε καστανα και γαλαζοπρασινα. Καπως ετσι φαινονται του μπεμπη αλλαζουν αναλογα με το φως ενω της μπεμπας φαινονται καθαρα μπλε σχεδον πάντα.

Παντως σημερα βγαλαμε συμπερασματα.

Ο μπεμπης μοιαζει φυσιογνωμικα στο μπαμα αλλα εχει τα χρωματα μου εγω εχω ανοιχτο δερμα.Και μαλλον τα φρυδακια και τα χειλακια. Τα αυτια, οι πατουσες τα χερια ειναι του μπαπα.

Απο τη αλλη η μπεμπα εχει το χρωμα του μπαμπα, γαλνα ματια οπως ο μπαμπας, αλλα αυτια δικα μου και εχει και μια βουλιτσα στην κορυφη καθε αυτιου οπως εγω, μυτη αγνωστο, χερια και ποδια αγνωστο γιατι ειναι μακρια και λεπτα. και εχει στενη λεκανιτσα. Αφου ειναι 2μιση και κιλα και ακομα φοραει των προωρων τα παμπερς.

Την κοβω να γινεται ψηλη!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ελιτα 2,5 κιλα ε? πως μεγαλωνουν τα μωρακια ετσι? κι εμενα 4 εβδομαδες πριν φοραγε των προωρων ηταν 2.400 και τωρα φοραμε νουμερο 2 και μολις τσακισαμε 140 ml απιστευτο μου φαινεται..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, άντε με το καλό κοριτσάκι, και γρήγορα αγκαλίτσες με την βατραχίνα!!

όπως το είπες, παιδάκια και ιώσεις..πακετάκι!Και επέμεναν και αυτοί οι άνθρωποι τόσο πολύ να έρθουν ,πίστευα πως δεν θα φέρουν τα παιδάκια, αλλά τελικά...και ήθελαν να δουν και το μωρό!Ευτυχώς που το απέφυγα!!

Εδώ κρατάω τον Νικόλα σπίτι ακριβώς για να μην έχουμε ιώσεις, αν είναι να κολλάει τον πάω και στον παιδικό, και εγώ δεν θα κουράζομαι και αυτό δεν θα βαριέται όλη μέρα κλεισούρα :-( Τέλοσπαντων, περαστικά να είναι για το παιδάκι μου γιατί δεν μπορώ να το βλέπω αρρωστούλι...

Εγώ λέω να προγραμματίσω την 1η μας βόλτα για το ΣΚ ,ελπίζω πρώτα ο Θεός να είμαστε όλοι καλά και να έχει και καλή ημέρα...θα είμαστε 25 ημερών πλέον, ολόκληρες δεσποινίδες!!χαχαχα..!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...