Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερουδιααα!!!!

Πως ειστε μανουλες και μπεμπακια (εντος και εκτος κοιλιτσας σημερα??)

Δεν πιστευω να μου πολυφαγατε αυτες τις μερες ...εγω ρε κοριτσια ποσο ζηλεψα αυτες τις αποκριες δεν λεγεται ...ηθελα να βγω, να πιω , να καπνισψ , να ξενυχτησω τε παιδι μου αλλα οχι στο σπιτι χιχι ..του χρονου θα παρω το σκαθαρι μου στο μαρσιπο κ δεν θα αφησουμε μπαρακι για μπαρακι χιχι

Για να μην πολυγκρινιαζω καλα περασαμε και εμεις αλλα μου εχει λειψει το εξω ...ειμαι αλλωστε απο τον Νοεμβριο μεσα (μην ξεχνιομαστε )

Ινκα αυτο με τον πορνογερο παρα πολυ μ αρεσε και ειναι νομιζω η λεξη που εκφραζει αυτο που ζουμε και εμεις !!!!! ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΕΙΝΑΛΑΣ ΜΟΥ !!!

Μαρακι κοιτα να ξεπερασεις ολα αυτα και να ηρεμησεις γιατι ερχεταιιιιιι η μπεμπουλα σου !!!

Mummy καλε τι παιδαρος ειναι ο δικος σου !!! Τελειος ο βεντουζακος σου !!!!! Η πλατη μου με ποναει ακομα και καταλαβα πως θελει ζεστα!! λεω να παω να παρω και μια θερμοφορα να βαζω μηπως και δεν με ποναει πολυ !!!!

Καλα και εσενα κατερινα η μπουμπου τελειααα!! καλε μικρη κυρια ειναι !!!!

Ρε κοριτσια παλι ξυπνησεεεεε!! με εχει εξαντλησει θελει κουβεντες βεβαια δεν γκρινιαζει !! Σας αφηνωωωωω

Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια καλημέρα και απο εμάς!!!

Είχαμε ένα ήσυχο σχετικά βράδυ παρόλο που είμαστε μικρούλες ακόμα. Τρώμε κάθε 4-5 ώρες και στα ενδιάμεσα διαστήματα δεν γκρινιάζουμε ιδιαίτερα, κυρίως κοιμόμαστε...

Μυξούλες είχαμε και εμείς χθες το βράδυ αλλά τελικά καθάρισε μόνη της η μυτούλα πριν βάλουμε ορό...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

inka

νερό και χαμομήλι δεν του δίνω, μια φορά του δωσα χαμομήλι και το μετάνιωσα πρώτον γιατί δε χρειάζεται και δεύτερον γιατί τον είχα ήδη παραταισει και την άλλη μέρα το πρωί μου κανε εμετό...

όταν έχει λόξυγκα τον βάζω στο στήθος για να του περάσει...έτσι όπως μου περιγράφεις τη γκρίνια της δεν μου ακούγεται σαν πόνος αλλά σαν γκρίνια λόγω νύστας...τις περισσότερες φορές αποκοιμιέται στο στήθος μου αλλά καμιά φορά κουράζομαι και τον κοιμίζω με την πιπίλα. Την πιπίλα την δέχεται μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί, αν δε νυστάζει τσιρίζει αν του τη βάλω.. Αν δεν τη χρειάζεσαι μην της δίνεις, επίσης καλό είναι να βεβαιωθείς ότι τρώει καλά και παίρνει καλό βάρος πριν την αρχίσεις

γλώσσα δε βγάζει, όταν πεινάει βάζει τη γροθιά στο στόμα, επίσης αν τον πάρω αγκαλιά στρέφεται προς το στήθος

ορό βάζουμε οπωσδήποτε το βράδυ και έχω παρατηρήσει ότι είναι πιο έντονο το πρόβλημα όταν ανάβουν τα καλοριφέρ, προσπαθώ να βάζω βρεγμένα ρούχα πάνω για να δημιουργώ υγρασία

Αυτό τον αναρροφητήρα δεν τον έχω και λέω να ρωτήσω τη γιατρό την παρασκευή αν είναι να τον πάρω κι εγώ

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

κανει δουλεια ο αναρροφητηρας mummycool οταν ειναι πολυ μπουκωμενο το μωρο δεν μπορει να φαει και να κοιμηθει καλα και καλο ειναι να τον εχεις σπιτι εγω το εχω αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε προς τα παρον αλλα καλο ειναι να υπαρχει


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλημέρα!

Περάσαμε ένα δύσκολο πρωινό, μόνη με 2 παιδάκια στο σπίτι ,αλλα το σημαντικό είναι ότι τα καταφέραμε! Ο Νικόλας κάνει από εχθές πυρετό και είναι με αντιπυρετικό, φοβάμαι για την μπεμπούλα..το βράδυ ξύπνουσα και τάιζα από την μία και έδινα αντιπυρετικό από την άλλη..το πρωί ξύπνησαν με διαφορά 1/2 ώρας, ο άντρας μου είχε φύγει ήδη και από εκείνη την ώρα η μπέμπα δεν ησύχαζε με τίποτα, μόνο αγκαλιά και ο Νικόλας συνέχεια "μαμά, παπαγάλο, μαμά, κατσίκα" - εννοεί να του βάζω στο dvd τους mazoo and the zoo!! Η μπέμπα τελικά προσπαθούσε να κάνει κακά γι αυτό γκρίνιαζε, της πίεσα λίγο τα ποδαράκια στην κοιλίτσα και έκανε και ηρέμησε και τώρα κοιμάται, και ο Νικόλας επίσης. έφτιαξα φαγητό και έναν καφέ να ηρεμήσω λίγο..ουφ!!

Καταρχην, Inka, όσον αφορά διατροφή, να αποφεύγεις πολλά λαχανικά και όσπρια, και γενικάότι δημιουργεί αέρια και σε εσένα, π.χ. κρεμμύδια, λάχανο, κουνουπίδι κλπ. Η γιατρός μου είχε πεί να παρακολουθώ γιατί μπορεί να την πειράζει κάτι που δεν σου πάει το μυαλό, και οπότε το κόβω...Μπορεί να μην έχει αέρια, αλλά κολικούς που δεν είναι καριβώς το ίδιο...αν θηλάζεις και κάνει κακάκια 5-6 φορές το 24 ωρο νομίζω είναι μια χαρά, και αν δεν είναι σκληρά..

Ξύπνησε ο Νικόλας, έφυγα!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μωρακια μανουλες και μελουσσες μανουλες!! κι εμεις στο club της γκρινιας 1 με 4 το βραδυ θελαμε ζουζουνιες και μετα 7 με 10 παλι ζουζουνιες αχ! το βλεπω θα καταλαβει η κορη την αδυναμια μου και θα με χορεψει στο ταψι ειναι βεβαιο κοριτσια!!

Καλα η κορουλα Κατερινουλα ειναι φοβερη ακομη πιο φοβερα τα ποδαρακια με τα παπουτσακια τρελααααααα!!

Εγω παντως εχω ενα αχγος οτι το παιδι μου δε τρωει, και του μπουκωνω το μπιμπερο, το ξερω λαθος πρεπει να τα βρω με την ανασφαλεια μου τι μου φταιει το παιδακι αυτο τρωει οσο θελει!!

Σημερα εκανα πατατα δε τη κρατησα ωσπου να ρευτει τη κρατησα 20" και μετα τη εβαλα για υπνο γαι να προλαβω να κανω και καμια δουλεια, παω μετα να δω τι κανει τι μετακινω λιγο και μου βγαζει το γαλα!! Και τωρα αυτοχαστουκιζομαι η μανα

mamy που ειναι ο πρασινοφορμενος βεντουζακος θελω και γω να τον δω!!!

Huida εχει βλενες και μενα ετσι εκανε στην αρχη! Ρωτα το παιδιατρο σου για να του βαλεις ορο!

Δε προλαβαινω αλλο ηθελα κι αλλη κουβεντουλα παω να ταϊσω τη ζουζουνιτσα μου 0002031F.gif φιλακια!!!!!!!

sig.asp?img=ad1


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα...νεράκι δεν δίνουμε πριν τους 6 μήνες, δεν το χρειάζονται τα μωράκια! Η συσκευή αυτή για τις μυξούλες είναι πολύ καλή και όπως λέει η Κατερίνα, αχρείαστη αλλά ας υπάρχει. Επίσης, προσέξτε την υγρασία στο δωμάτιο, να μην ξηράινεται η ατμόσφαιρα γιατί επιδεινώνεται η κατάσταση. Οι νέες μανούλες να ξέρουν πως επειδή τα μωράκια δεν μπορούν να φυσήξουν την μυτούλα και να βγάλουν τις μυξούλες, γι αυτό βάζουμε ορό πολύ, ώστε να μην μένουν οι μυξούλες και κατεβαίνουν στα πνευμονάκια και φράζουν τα βρογχιόλια και κάνουν βρογχιολίτιδες!!!Μακριά από όλους μας!!

Ξύπνησε και η μπέμπα!!!έφυγα ο Βέγγοςςςςςς


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

ax koritsia sas eyxarsisto poly gia tis symvoules sas !!!!

mammycool,den einai pahoulos o ventouzas sou einai mia xara adrouklas !!!!i dikia mou exei akoma lepta xerakia kai epidi einai koritsaki .... mou aresan ta xerakia sas etsi pou ta eida !!!!!..ki emena troei tis bounies tis otan pinaei ....kai kanei to stoma san na stelnei filakia !!!!!

epsaksa sto internet gia diatrofi ....kai diavasa oti borei na kanei kolikous to ageladino gala ..pino 2 potiria ...milisa me tin paidiatro kai mou eipe na to mioso se ena potiri kai na troo ena giaourti ...gia na doume ...

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

meta tous 6 mines e?dinoume nero ?ayti i pethera mou me exei trelanei sti malakia ...ego leei edina nero sta paidia mou apo mikra ....kala to ti exo akosei aytes tis meres ...2 fores irthan oi antropoi kai me trelanan ..mexri kai oti to moro miazei sti kouniada mou ..me proklitiko yfos mou to ipane ...kai apantisa oti den exo kolima me ta gonidia mou tha borousa na iothetiso paidi pou tha borouse na miazei ston fournari !!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ.. σας διαβάζω και με πιάνει ανυπομωνυσία να εχω την βατραχίνα μου στην αγκαλίτσα μου σπιτάκι μου...


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ρε Μαρακι λιγες μερουλες εμειναν υπομονη θα κρατησεις κι εσυ την κουκλιτσα σου αγκαλιτσα ποτε θα μπεις για προκληση αν ειναι?

ινκα τι στην κουνιαδα σου?? Καλε η μικρη ιδια εσυ ειναι χωρις πλακα τωρα απο την πρωτη στιγμη που ειδα την φωτο αυτο σκεφτηκα:P

εμενα ευτυχως τα πεθερικα κοριτσια ειναι αγιοι ανθρωποι μονο να μας εξυπηρετησουν και να κρατησουν τα παιδια οταν θελουμε και δεν χωνονται πουθενα η πεθερα μου για το παραμικρο που θα κανει με τον μικρο ή σπιτι μου με ρωταει και εγω τους λατρευω:D:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kai apantisa oti den exo kolima me ta gonidia mou tha borousa na iothetiso paidi pou tha borouse na miazei ston fournari !!!!!!

είσαι θεά!!! φοβερή!!!!

είπαμε είναι η φύση που προστατεύει τους πατέρες...είναι που αμφισβητείται η πατρότητα, η μητρότητα ποτέ!!

πάντως κ εγώ νομίζω ότι σου μοιάζει η φουφούλα...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια/Μια μια-

Γιωτα, Ελλεονωρα να σας ζησουν να τα χαιρεστε.

Κατερινακι η μικρη σου ειναι γλυκα τελεια. Καλε που τα βρισκεις τα κορδελακια εγω εψαχνα στα χοντος αλλα δε βρηκα κανενα τρομερο.

Mummycool κουκλος ο γιοκας σου. Ειδικα στη φωτο που ειστε μαζι μαρεσει που φορατε ιδια χρωματα

Huida κι εμενα η μικρη γουρουνιζει απο οταν την πηραμε και μαλλον ειναι κατασκευαστικο

Inkaki, εμας αυτος ο αναροφητηρας δυστυχως δε χωραει στα ρουθουνακια μας ακομα της μπεμπας γιατι ειναι στενα.Μια χαρα τα πας μην αγχωνεσαι το μωρο σου δειχνει ποσο θελει και ποσο πρεπει να φαει δεν κανουμε διαιατα στα μωρακια χιχι!!!

Ο μπεμπακος πηγε 3100 και η μπεμπα 2560.Ο μπεμπης τρωει και στηθος και μπιμπερο γιατι ειναι πειναλας και του αρεσει το μπιμπερο που τρεχει πολυ, η μπεμπα θελει μονο στηθος γιατι την ηρεμει και κοιμαται και αντεχει 3 με 3μιση ωρες. Ο μπεμπακος τρωει καθε 2 με 3 τη νυχτα ειδικα.Στην παιδιατρο το πα πως της δεινω μονο στηθος και μου ειπε αν νιωθω πως ειναι χορτασμενη και αφου παιρνει βαρος μια χαρα. χΤΕς ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΣΧΕΔΟΝκαι πριν και μετα τρομερο.

Χτες πηγαμε βολτα στους θειους μας και καναμε κουλουμα. Κοιμοντουσαν συνεχεια και φαγαν μια φορα στηθος και τα δυο.

Ασε μολις φτασαμε σπιτι καταλαβαν οτι γυρισαμε και αρχισαν τη γκρινια. Ενω εξω ειχαν κολους τροπους και δε γκρινιαζαν!!!!!

Αχ βρε κοριτσια γραφω γρηγορα γιατι ξυπναει η μικρη ουφ. Ισα που προλλαβα να μαγειρεψω. Α την Κυριακη επιτελους εκανα το πολυποθητο!!!!!!!!!Ξερετε εσεις. Αλλος ανθρωπος εγινα ηρεμησα που ημουν όλο νευρα.

Γεννησε καμοια αλλη δεν προλαβα να δω.

Μαρακι αντε με το καλο, ποτε?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε Μαρακι λιγες μερουλες εμειναν υπομονη θα κρατησεις κι εσυ την κουκλιτσα σου αγκαλιτσα ποτε θα μπεις για προκληση αν ειναι?

ινκα τι στην κουνιαδα σου?? Καλε η μικρη ιδια εσυ ειναι χωρις πλακα τωρα απο την πρωτη στιγμη που ειδα την φωτο αυτο σκεφτηκα:P

εμενα ευτυχως τα πεθερικα κοριτσια ειναι αγιοι ανθρωποι μονο να μας εξυπηρετησουν και να κρατησουν τα παιδια οταν θελουμε και δεν χωνονται πουθενα η πεθερα μου για το παραμικρο που θα κανει με τον μικρο ή σπιτι μου με ρωταει και εγω τους λατρευω:D:D

Ax bre Katerina, an einai etsi kai egw tha toys latreya!!!!:D Alla i perigrafi sou tairiazei mallon stoys goneis moy...toys opoious kai latreywwwwwwwwwwwwww!!!

To apogeyma tha paw ton Nikola stin paidiatro..o antras moy moy eipe pws ena paidaki gnwstwn mas pou eixan erthei episkepsi tin Tetarti exei kai ayto pireto..katalabate apo pou tin arpaxame etsi???ax re gmt, na min bgainoume exw, na min pigainei paidiko kai pali na arrwstainei??eleos...

Pantws pali kala lew gia ton Nikola, to exei antimwtwpisei kala ton erxomo tis mpempoulas. Akoma kai otan klaei aytos paramenei psixraimos..eytyxws,alliws tha trellainoimoun!!-perissotero apo oti twra!:rolleyes:

Bre Katerinaki, ti papoutsakia einai ayta pou sas kanoun???egw tis exw parei 5 zeygaria ola to mikrotero noumero kai einai ola terastiaaaaaaaaaaaaaa!!!san barkoules..!!!xaxaxaxa..koukla pantws i mpoumpou sou!!!mummycool esy pou ton exeis krimmeno ton antrakla?den blepw pramaaaa...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...