Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ρε κοριτσια λετε αν εχει κολλησει τελικα απο εμενα να μπουκωσει πολυ και να κανει και πυρετο φοβαμαι γιατι ειναι μικρουλα και οταν την ακουω σημερα να φτερνιζεται κατι με ποιανει ουυυυφ αλλο αγχος κι αυυτο τωρα....


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια και από μας,

Τελικά ο πρίγκιπάς μου δεν μας ταλαιπώρησε ιδιαίτερα χθες βράδυ. Σήμερα λέω στον άντρα μου πρόσεχέ τον να κοιμηθώ λίγο ακόμα και τι έκανε ο χριστιανός; Τον έφερε με το port bebe δίπλα μου να κοιμηθεί. Αχ! Δεν έχω παράπονο όμως κοιμηθήκαμε μέχρι τις 11. Ξύπνησα και ο άντρας μου είχε καθαρίσει όλο το σπίτι πάλι τάισα το μικρό και τώρα χαλαρά. Θέλω να σιδερώσω τώρα.

Felia μου άντε με το καλό να γεννήσεις και εσύ και με ένα πόνο (αν και αυτό δεν ισχύει χιχι).

Κατερίνα γιατί δεν παίρνειςς τη παιδίατρό σαςτηλέφωνοο να σου φύγει το άγχος. Στο κάτω κάτω μπορεί να σας δώσει κάτι προληπτικά και να μην την αρπάξει η μικρή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Συνεχιζουμε να μην εχουμε κανενα νεο. Ο μικρος ακομα σε καταστολη και μαλλον θα την φαει ετσι ολη τη βδομαδα. Δεν τα ξυπνανε ακομα σε τοσο μικρη ηλικια γιατι φοβουνται αν δεν εχουν θρεψει σιγουρα τα ραμματα. Ειχαν πει περιπου 15 μερες. Μετα θα ξεκινησουν να το ταϊζουν αυτοι να δουν αν πετυχε κι ενας θεος ξερει ποτε θα ερθει σπιτι.

Οσο για τον ποπο του, όπου εχει μια μεμβρανη, του εχουν βγαλει ενα σακουλακι (παρα φυση λεγεται) κι ευτυχως ενεργειται εκει. Την μεμβρανη αυτη περιπου στο εξαμηνο θα την ανοιξουν.

Ο αντρας μου παει από εκει καθε πρωι, θελω να πστευω οτι ο μικρος καταλαβαινει την παρουσια του. Δεν θελει να με παρει μαζι του πριν το Σαββατο, φοβαται την αντιδραση μου και για αυτο δεν μου περιγραφει πως ακριβως τον εχουν.....

Θελω μια αγκαλιτσα ενα φιλακι πολλα ζηταω????


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νατάσα ελπίζω την άλλη βδομάδα να έχεις καλά νέα για το μωράκι σου. Από ότι διάβασα στο internet οι εγχειρήσεις αυτές έχουν τεράστια ποσοστά επιτυχίας. Ο μικρός σου σίγουρα νιώθει τη παρουσία του άντρα σου αλλά και τη δική σου την αγάπη παρόλο που δεν είσαι εκεί. Κάνε λίγο υπομονή και όλα θα διορθωθούν και θα σου φαίνονται σαν ένα κακό όνειρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλή σαρακοστή να έχουμε!!!

Τετάρτη θα δω τον γιατρό και λογικά Πάρασκευή ή Σαββατο μπαίνω με τεχνιτους!!! Οπότε σε 5 μερούλες μου μένουν!!! Πότε πέρασε ο καιρός;

Νατάσσα κουράγιο, η καρδουλα εχει δικιο. Εξάλλου σκέψου πως του έχεις δώσει τοση αγάπη και χάδια τόσους μήνες στην κοιλιά σου που ολα αυτα τα θυμάται και τα εχει μεσα του ακόμα!!! Και το κυριοτερο.. εχεις τοσα πολλα να του δώσεις μολις γινει καλά και τον πάρετε σπιτακι σας που ολο αυτο θα είναι μια ασχημη ανάμνηση!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

αχ νατάσσα κι εγώ λέω καλύτερα να μην πας...δε θα σε αφήσουν να τον αγκαλιάσεις έτσι δεν είναι; Κάθησε σπίτι καλύτερα, θα περάσουν οι μέρες, αργά αλλά θα περάσουν που θα πάει;;

Κορίτσια...δεν έφαγα γλυκάκια, απλά είναι από τα λίγα καφέ χωρίς τσιγάρο στην πόλη μας, ήταν το πρώτο μας καφεδάκι.....όταν ήταν η ώρα του να φάει πήγαμε στο αυτοκίνητο και τον θήλασα.

Ήταν πολύ ήσυχος στο καφέ και στο αυτοκίνητο και λέγαμε να βγάλουμε όλη τη μέρα στη γύρα, να είναι ήσυχος και να κοιμάται αλλά που να βρεις ταβέρνα χωρίς τσιγάρο μου λες; Θα μου πεις καλά ήταν κυρία μου όταν κάπνιζες εσύ; Κοιτούσες δίπλα σου αν έχει κανένα παιδί; Όχι...αλλά τώρα....

Τελικά πήραμε θαλασσινά πακέτο και γυρίσαμε σπίτι..φυσικά ούτε λόγος για ύπνο τώρα...

Ιωάννα τι εννοείς μόλις κάνει κακάκια;;; κακάκια κάνουμε κάθε φορά που τρώμε οεο...

Μαρία και Felia έφτασε η ώρα!!! Αντε κορίτσια με το καλό


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και καλή σαρακοστή!!!!

Δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω...

Όλες οι μανούλες που γεννήσατε την τελευταία βδομάδα να χαίρεστε τα μωράκια σας. Γερα και δυνατά να είναι...

Νατάσα μου, να μην στεναχωριέσαι! Θα πάνε όλα πολύ καλά με το μικρό σου και θα το έχεις σύντομα κοντά σου... Θα είναι ένα υγιες μωράκι και εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα!!

Εμείς γυρίσαμε την Πέμπτη απο το μαιευτήριο αλλά μέχρι να βρουμε τους ρυθμούς μας πέρασαν οι μέρες και δεν μπορούσα να μπω να σας γράψω...

Ο τοκετός ήταν λίγο δύσκολος (κράτησε συνολικά 14 ώρες), ταλαιπωρηθήκαμε λίγο (και εγώ και η μπουμπού) αλλά τελικα όλα καλά. Όσο ήμασταν στο μαιευτήριο ανεβάσαμε ίκτερο και γι αυτό καθυστερήσαμε 2 μερούλες να βγούμε.

Όσο για τον θηλασμό, παρόλο που ήθελα πολύ (τελικά) να θηλάσω, η μικρή δυσκολεύεται να πιάσει τη θηλή γι αυτό πήρα θήλαστρο και της δινω το γάλα μου με το μπιμπερό (το προτιμώ απο το ξένο γάλα, και ας μην έχουμε την επαφή που θα είχαμε αν την είχα στο στήθος). Ένας ακόμα λόγος που πήρα το θήλαστρο είναι για να παρακολουθώ πόσο τρώει γιατι με τον ικτερο πρέπει να είμαι σίγουρη οτι παίρνει επαρκή ποσότητα υγρών.

Γενικά, νιώθω λίγο πεσμένη ψυχολογικά (ειδικά τις πρώτες 3 μέρες στο σπίτι που έκλαιγα κάθε απόγευμα χωρίς λόγο). Απο αύριο επιστρέφει και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και έχω αγχωθεί κάπως...

Τέλος πάντων, αρκετά σας κουρασα.

Αυτά τα νέα μας προς το παρόν.

Απο αύριο θα προσπαθήσω να μπαίνω συχνότερα και να τα λέμε.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!!!!!Καλή Σαρακοστή σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια!

Νατάσσα εύχομαι όλα να πάνε καλά και να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά σύντομα...

Εγώ πήγα το Σάββατο στον γιατρό με είδε και είχα διαστολή 0 φυσικά ! ποτε δεν πρόκειται να γεννήσω !!Τώρα μου έκλεισε ραντεβού για αυριο αν δεν έχω πάλι για την Παρασκέυή που θα κάνουμε είπε εισαγωγή με τεχνητούς δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο πέρασαν οι μέρες..

Απελπισία με έχει πιάσει κορίτσια εχω βαρύνει απίστευτα και η μπέμπα δεν λέει να βγει με τίποτα ,θέλω και εγω το μωράκι μου αγκαλίτσα !


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα τι εννοείς μόλις κάνει κακάκια;;; κακάκια κάνουμε κάθε φορά που τρώμε οεο...

/QUOTE]

Και η μπεμπούλα έκανε κάθε φορά που έτρωγε όταν την θήλαζα, αλλά με την σκόνη έχουμε ένα θεματάκι δυσκοιλιότητας και κάνουμε 1-2 φορές την ημέρα, μαζεμένα λέμεεεεεεεεεεεεε..αλλάζει κέντρο βάρους το παιδάκι μου!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλασπερα κοριτσια γυρισατε απο το φαγητο!!! Εγω ολο το απογευμα πλενω κατσαρολια πιο λιγο φροντιζω το μωρο παρα κανω δουλειες κουραστηκα και αρχισα τη γκριναι παλι!!

Νατασουλα κανε υπομονη και κουραγιο εχεις δικιο κοριτσακι μου εδω εμενα μου φερανε την αλλη μερα τοαπογευμα το μωρο και στενοχωριεμαι που οι πρωτες του ωρες δεν ηταν με τη μανουλα παρα μεσα στο θαλαμο μονο του!!! Μια χαρα θα τα παει ομως ο θεουλης θα το βοηθησει!! Του στελνω μια προσευχουλα μεσα απ΄τη καρδια μου!!

Λιτσακι μου μην αφηνεις τη παλιοορμονες να σε επηρρεασσουν , κοιτα το θαυματακι σου που σε λιγο καιρο θα ανοιγει καλα τα μτακια του και θα σε κοιταει και θα σου περναει η θλιψη!!!!

Αντε Μαρακι και Σιλβυ ετοιμαστειτε για μοναδικες στιγμες ευτυχίας, μετο καλο κοριτσακια μου!!

Που ειναι η Ελιτα και η Ρμονιτσα?????


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε απο τη βόλτα.......φάγαμε του σκασμού και δν μπορόυμε να μαζέψπ\ουμε τις κοιλιές μας....μόνο χαρταετό δεν μας έκανε τη χαρη ο καιρός δεν πειράζει όμως....κοιμηθηκαμε κιόλας σαν αρκούδες και οι τρεις.....τώρα λέω να κάνω καμιά δουλειά γιατί πέρασαν οι μέρες...

Νατάσα δεν μπορείς να κάνεις τίποτ άλλο απο υπομονή αυτή τη στιγμή.....εγώ θα έλεγα να πας στο μωράκι να το δεις να σε αισθανθεί....είναι δύσκολο αλλά θα του κάνει καλό...πες τους να το χαιδέψεις,θα σε αφήσουν πιστεύω.

Καρδούλα θέλω τόσο καιρό να σου πω ότι ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι γέννησες :tongue:....και το άλλο δεν σκοπεύω να πονέσω γιατί αν πονέσω αυτή την φορά θα σκοτώσω άνθρωπο..........

Ιωάννα με δυό παιδιά..ναι ,οιογενειακό προγραμματισμό το λές....έχω ξεχάσει κατά που γίνεται το κοκό...:tongue:

Επεξεργάστηκαν by Felia

line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπώ γεννητούρια!!!

Να μας ζήσουν όλες κορίτσια!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες!!!

Η φουσκίτσα μου γεννήθηκε τελικά την Κυριακή το βράδυ στις 22.30. Ζύγιζε 2670 και την Πέμπτη που βγήκαμε από το νοσοκομείο ζύγιζε 2545γρ. Αύριο ή μεθαύριο θα έρθει ο παιδίατρος στο σπίτι και έχω να τον ρωτήσω ένα σωρό!!! Έχω μεταμορφωθεί σε κυρία-Απορία, έκλαιγα τις δύο πρώτες μέρες συνέχεια...ακόμα με πιάνει μελαγχολία το βράδυ!!! Θα περάσει όμως γιατί η μικρή μου είναι το παυσίπονο και το παυσίλυπό μου!!!

Θα προσπαθήσω να βρίσκω λίγο χρόνο να σας διαβάζω και να σας γράφω τα νέα μας, αλλά κυρίως προσπαθώ να συμπληρώνω ύπνο!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει η φουσκίτσα σου!!

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=170068#post170068

Να μπεις να μας γράψεις λεπτομέρειες για τον τοκετό και να μας γράφεις τα νέα της φουσκίτσας!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...