Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ta nevra mou simera ..itan na erthei o papas gia tin misi eyxi ...kai mas kremase ....grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!ton papa............

kale eseis pou menete konta mou ..katerina,paros,kardoula,bouda ...pou vrikate papa ?exete na mou protinete?

katerinaki ?juicy foremataki e?...aaaaaaaaaaaaaaaaaax trelaaaaaaaaaaaaa!!!!!gia pio mina tis to pires ?pethenooooooooooooooooooooo!!!!!!

elena ,den yparxei logos na stenoxoriese..kai tora na piasei douleia den alazei kati ...malon tha anagastite na plirosete me karta i tha danistite kai meta tin gena ola tha ftiaksoun siga,siga!!!!!

mammycool ,perastika stin pethera sou !!!!!elpizo na min einai tipota !!!!!

kardoula ,vres tropo na piseis ton adra sou ...giati den tha tin palepseis ...ego pali den goustaro na vgo ekso ...kanei kryo ...kai thelo na xouxouliazo me tin kori mou !!!!!..alla molis ftiaksei o kairos ...tha tin trelano stis voltes!!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα και από μας. και εδώ κάνει κρύο. έφυγε και η μαμά μου και είμαι κάπως. ο μικρός κοιμάται. γκρίνιαξε λίγο την ώρα που θα έφευγε η γιαγιά λες και καταλάβαινε.

mummycool εμείς δεν χρειαστήκαμε ακόμα ορό. αλλά είμαστε πιο μικρά.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa gai na sou po kardoula!!!!!den s akouo kala ...ligo se pernei apo kato !!!!!!kai den mou aresei katholou !!!!!!

tora exeis ton prigipa sou den se niazei tipota!!!!!

mammycool,vradi para vradi vazoume ki emeis oro...kai den mas aresei katholou!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

inka ούτε και εμείς πήραμε μισή ευχή. μια από τα ίδια με τη Κατερίνα.

μόλις έφαγε το αγοράκι μου και κοιμήθηκε. όταν είναι ξύπνιος μου φτιάχνει τη διάθεση.

καλά κάτσε αύριο να κλείσουμε 15 μέρες και θα ξεμυτίσω λίγο χιχι:)

Link to comment
Share on other sites

εμεις αυριο θα παμε οικογενειακως στην μαμα μου το δηλωσα του αντραμου στην αρχη μου ελεγε μα μου και το μωρο ειναι μικρο κλπ κλπ αλλα εγω ειπα υστεριες τελοοοοος δεν παθαινει τιποτα το μωρο εδω η παιδιατρος μου μου ελεγε οτι τα παιδια της απο την 1η μερα που βγηκαν απο το μαιευτηριο μεσα στο χειμωνα τα εβγαζε εξω κανει καλο και στην μαμα και στο μωρο μου ειπε σεν θα τα κανουμε εμεις μαμοθρεφτα με το παραμικρο μην κρυωσει το μωρο αμαν


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε κορίτσια, το καλύτερο είναι να βγαίνουν έξω!!Έχω μια φίλη που το 2ο παιδάκι της πήγε βόλτα έξω όταν έγινε 7 μηνών!!!:rolleyes: τρομερό??? δεν προλάβαινε λέει, καλά έχει και μεγαλυτερο παιδάκι και πολλές υποχρεώσεις,αλλά όχι και έτσι!!

Όρο μου έχει πει η παιδίατρος να της βάζω από 1 με 2 σταγόνες σε κάθε ρουθουνάκι, 1 φορά την ημέρα..ιδιαίτερα όσα θηλάζουν, ρουφάνε και με την μυτούλα και κλείνει πιο εύκολα ;)

Η αδερφή μου μας πήρε 2 φορεματάκια μπενετον, δεν τα έχω δεί ακόμα αλλά αυτή έχει τρελαθεί! Ευτυχώς που έχουμε και τον χρυσό χορηγό!!

Έλενα, πώς προσπαθείτε για δουλειά??Την σελίδα diorismos.gr την ξέρεις? Επίσης, αν πάει ο άντρας σου απο τον Δήμο, που έχουν υπηρεσίες ειδικές για εύρεση εργασίας, μήπως γίνει τίποτα?? Δεν ξέρω, λέω τώρα...για κάτι άμεσο βέβαια, μόνο από γνωστό..αλλά που να βρεθεί και αυτός! Κουράγιο πάντως, ελπίζω σύντομα να ξεπεράσετε το εμπόδιο...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κορίτσια, το καλύτερο είναι να βγαίνουν έξω!!Έχω μια φίλη που το 2ο παιδάκι της πήγε βόλτα έξω όταν έγινε 7 μηνών!!!:rolleyes: τρομερό??? δεν προλάβαινε λέει, καλά έχει και μεγαλυτερο παιδάκι και πολλές υποχρεώσεις,αλλά όχι και έτσι!!

Όρο μου έχει πει η παιδίατρος να της βάζω από 1 με 2 σταγόνες σε κάθε ρουθουνάκι, 1 φορά την ημέρα..ιδιαίτερα όσα θηλάζουν, ρουφάνε και με την μυτούλα και κλείνει πιο εύκολα ;)

Η αδερφή μου μας πήρε 2 φορεματάκια μπενετον, δεν τα έχω δεί ακόμα αλλά αυτή έχει τρελαθεί! Ευτυχώς που έχουμε και τον χρυσό χορηγό!!

Έλενα, πώς προσπαθείτε για δουλειά??Την σελίδα diorismos.gr την ξέρεις? Επίσης, αν πάει ο άντρας σου απο τον Δήμο, που έχουν υπηρεσίες ειδικές για εύρεση εργασίας, μήπως γίνει τίποτα?? Δεν ξέρω, λέω τώρα...για κάτι άμεσο βέβαια, μόνο από γνωστό..αλλά που να βρεθεί και αυτός! Κουράγιο πάντως, ελπίζω σύντομα να ξεπεράσετε το εμπόδιο...

thanks...ειναι πωλητης ο αντρας μου με 4χρ προυπηρεσια..στελνει παντου βιογραφικα κ τπτ... αυτη η σελιδα δεν ειναι για δημοσιο??? που τετοια τυχη να μπει δημοσιο!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

δύσκολοι καιροί ρε γμτ για να βρεις δουλειά αλλα μην απογοητεύεστε κάτι θα βρεθεί

εγώ ήξερα και το www.proslipsis.gr και το www.skywalker.gr αλλά φαντάζομαι θα τα χεις δει ε;

τζένη πώς πάει η πλάτη σου;;

κ εμείς αρχίσαμε και κοιμόμαστε λιγότερο...μάλλον είναι φυσιολογικό τι να πώ; ευτυχώς το βράδυ σταθερά 12-9 με ένα ξύπνημα για φαγητό

Αποκοιμιέται στο ρηλάξ κ με το που τον πάω μέσα ξυπνάει, δε θέλω να κοιμάται στο ρηλάξ (αν και είναι αρκετά επίπεδο έχω βάλει κ ένα στρωματάκι στην πλάτη του) αλλά τι να κάνω;

τώρα για την έξοδο έχω βαρεθεί να μαλώνω με τον άντρα μου...σήμερα ήταν να πάμε σε κάτι φίλους για φαγητό και το ακυρώσαμε γιατί έβρεχε, λες και θα πηγαίναμε με τα πόδια...τι να πώ; μου λέει αν θέλεις βγες μια βόλτα να ξεσκάσεις αλλά το μωρό όχι...διαφωνώ αλλά κουράστηκα να διαπραγματεύομαι, περιμένω να φτιάξει ο καιρός.

Μισό σαραντισμό δεν πήραμε κ αν περνούσε από το χέρι μου ούτε ολόκληρο θα παίρναμε...τέλος πάντων


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Και μπεμπακια!!!

Τι κάνετε; Mammycool τελικά πως είναι οι δικοί σου;

Νατάσσα μου κουράγιο, να εισαι δυνατή για τα βλαστάρια σου και όλα θα πανε καλά!!!

Καρδούλα βάλε τον γιατρο να τους μιλήσει το πολύ πολύ. Εγω δεν σκοπεύω να μείνω μεσα παντως 40 μερες όταν με το καλό γεννήσω. Και ας λένε ότι θελουν!!!

Έλενα κουράγιο, τι ακριβώς ψάχνει ο ανδρας σου; Να κοιτάξει και στο καριέρα!! Πάντως οι καιροί είναι δύσκολοι.

Εγω σπιτάκι μου, σημερα είχαν ερθει και η μαμα μου, με την νονά της μικρής μου και την κουνιάδα μου με τον ανδρα της και την μπέμπα!! Σπίτι είμαστε ηδη εμεις τα πεθερικά μου και ο μικρός!!! Περάσαμε ομορφα αν και κουραστήκαμε!! Αλλα είχα ένα συνεχή αγώνα με την πεθερά μου που επέμενε να κανει τα πάντα και να μην αφηνει την μανα μου να κανει τίποτα!!! Το ειπα μια, δυο τρεις.. με το καλο.. εε τελικά καποια στιγμή εβαλα την φωνή πως την στιγμή που είναι και οι δυο μαμαδες μας εδώ, ή θα βοηθήσουν και οι δυο ή καμία!!! Δεν γίνεται να νιώσει η μια ασχημα εις βάρος της αλλης!!! Εεεμμμ.. τι να έκανα!!! Η μόνη δουλεια που δεν είχα κανει σπιτι είναι τα μπαλκόνια και η πεθερά μου πηγε να τα σκουπίσει όταν ήρθε η μάνα μου!!! Και δεν την άφηνε να κανει τιποτα!! Ουτε τα πιατα να πλυνει, ουτε τραπέζι να στρώσει, ούτε καν να φτιάξει τον καφέ της, γενικώς τιποτα!!! Μα τίποτα!!! Φανταστείτε τη ν θέση της μάνας μου!!!Η οποία κάποια στιγμή για να μην δημιουργήσει θέμα γυρνάει και λεει ενταξει δεν πειράζει δεν εχω προβλημα εγω!!! Αλλα φάνηκε ποσο πολυ στεναχωρήθηκε!! Και φυσικό ειναι, οποιαδήποτε μανα θα ενιωθε ασχημα στην θέση της. Και εγω δεν ημουν καλύτερα, δεν φτάνει που ξαφνικά θελουν τρίτοι να μου κανουν δουλειες στο σπιτι μου, κατι που σιχαίνομαι, επρεπε να βλεπω την μια να μην αφηνει την άλλη και την δευτερη να νιώθει ασχημα και ξενη στο σπιτι του παιδιού της!! Πραγματικά δεν τις ξεχωρίζω σε καποια θέματα και τις υπολογίζω το ιδιο!! Όπως θα φώναζα στην μανα μου αν το εκανε αυτή, ετσι εβαλα την φωνή και τώρα στην αντίθετη περίπτωση. To θέμα ειναι πως η μάνα μου ξέρει πως θα εκανα το ίδιο αν το συμπεριφεροταν αυτη ετσι, τα πεθερικά μου δεν το καταλαβαίνουν!!!! Αλλα δεν θα κάτσω να σκάσω!!! Θεωρώ απαράδεχτη κίνηση οποιασδήποτε απο τις δυο να μην αφηνει την αλλη να κανει κατι στο σπιτι του παιδιου της, και να την κανει να νίωθει ξένη μ'αυτο τον τροπο!! Ή και οι δυο παρολλο που δεν μου αρέσει, αλλα δεν θέλω να τις κακοκαρδίσω ή καμμια!!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι για δημόσιο αλλά και για δήμους κλπ που έχουν πιο πολλές προκηρύξεις, το δημόσιο για φέτος ξέχασε το, έχουμε περικοπές δεν τα άκουσες???:):)

Πάντως μην κλείνετε καμμία πόρτα, ας βρεί και κάτι προσωρινό έστω και σε άλλη ειδικότητα, όλοι το έχουμε κάνει...και εγώ γεωπόνος είμαι, έχω δουλέψει και γραμματέας και υπάλληλος γραφείου. Είναι δύσκολοι οι καιροί ρε γμτ...ας πάει και από ΟΑΕΔ ποτέ δεν ξέρεις..!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είσαι πολύ τυχερή μαρία που τις έχεις και τις 2 πρόθυμες για βοήθεια...

η πεθερά μου τελικά δεν κάθησε μέσα, είναι σπίτι με αντιβίωση, τρέχει ο άντρας μου και ο αδερφός του στον κόσμο του...την κόλλησε ο μικρός του που δεν πήγε παιδικό όλη τη βδομάδα επειδή ήταν άρρωστος και η θεά η συννυφάδα μου είπε χθες "και καλά γιατί δεν πήγε στο γιατρό όλη τη βδομάδα, σήμερα περίμενε;;" Εμ τους βοηθάει (της πηγαίνουν το παιδί το πρωί στις 5 κοιμισμένο, το ξυπνάει, το στέλνει παιδικό, το παίρνει το μεσημέρι το ταίζει το κοιμίζει και το παίρνουν το απόγευμα στις 6) εμ δεν τη φροντίζουν όταν αρρωσταίνει... Και όταν ζούσε ο πεθερός μου το κρατούσαν ολη μέρα 2 ολόκληρα χρόνια

ο παππούς είναι σπίτι μια χαρά, τι να πω δεν ξέρω, αλοίμονο σε μας...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προθυμες για βοήθεια!! Μέχρι τωρα δεν με εχει βοήθησει καμμια τους, εκτος αν υπολογίσεις πράγματα που μας εχει ραψει η μανα μου!! Και καποια οικονομική βοήθεια!!!

Η μάνα μου δουλεύει 18-19 ωρες το 24 ωρο 7 μέρες την εβδομάδα και η πεθερά μου ειναι μακριά!! Στις 10 μέρες που θα ειναι Αθήνα, τις 3 θα ειναι σπιτι μας και τις υπολοιπες στην κουνιάδα μου για να την βοηθήσει. Κατι που το θεωρώ απόλυτο φυσιολογικό ετσι; Το σημερινό αφορούσε μονο το μαγειρεμα και το τραπέζι, πέρα απο εμένα και τον ανδρα μου δεν εχω αφήσει καμμια να κάνει τιποτα στο σπιτι μου!!!

Δεν μ'αρέσει!! Αλλα την στιγμή που ειναι εδω και οι δυο για φαγητό, δεν μπορω να τους πω μην μαγειρευεται εστω ή μην στρωνεται τραπέζι ή μην πλενεται τα πιάτα!!! Μέχρι εκει δέχομαι βοήθεια!!! Το θεμα ειναι πως δεν γινεται η μια να αποκλειει απο τα πάντα την αλλη την στιγμή που ειναι και οι δυο στο σπιτι του παιδιου της!!! Ειναι ασχημο!!!

Ααα βρε κοριτσάκι μου, υπομονή και μην τα σκέφτεσαι.. τι αλλο μπορεις να κανεις; και προς το παρον μακρια απο εσας για να προστατευσετε τον μικρο σας!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

εχουμε δει ολα τα σαιτ...ακομα κ απο μακ ντοναλντς δεν τον εχουν παρει τηλ!!! που εκει κ γενικα σε φαστ φουντ παντα ζητανε!!!

δανειο δεν παιζει να παρουμε γιατι ειδη χρωσταμε...σκεφτομαι να παω στη μανα μου να μεινω γιατι δεν αντεχω να ειμαι στο σπιτι που δεν ξερω αν θα εχουμε να δωσουμε το νοικι κ γενικως συνεχεια τσακονομαστε...:(


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Ελενα, κοίτα λίγο αυτό το αρχείο, είναι με τις κενές θέσεις στον ΟΑΕΔ

http://www.diorismos.eu/euserver/download/OAED_100208.pdf

πρεπει να ειναι γραμμενος στο οαεδ?? γιατι δεν ειναι γραμμενος...:(


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...