Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπάκια!!!!

Εγω είμαι ακόμα με την μικρή εντός κοιλίάς!!!!! Περιμένουμε σημερα τα πεθερικά μου με τον ανηψιο του ανδρα μου για λίγες μερουλες. Να τους ευχαριστηθούμε και να μας ευχαριστηθούν λιγάκι τώρα που εχουμε ηρεμία ακομα!! Και την κολλητή μου με το αγόρι της για καφεδάκι!!! Οπότε τις επόμενες ωρες για να μην μπω μέρες θα μπαινω με δυσκολία!!!

Καρδούλα γιατι σε έπιασε μελαγχολία; Επίλόχεια; Αν θέλεις μετα αφησε την μαμα σου με τον μικρό και πηγαινε με τον ανδρουλη σου να περπατήσετε λιγάκι για να βγεις απο το σπιτι. Θα νιώσεις καλύτερα.

Νατάσσα πως εισαι εσυ; είχαμε νεότερα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kalimera kai apo emena se oles tis manoules kai ta bebakia!

Apo simera eimaste monoi mas, dld oi 4 mas..i giagia maw efige alla tha ksnaerthei se kammia 20aria imeres. Den ithele na figei, alla prepei na kanei mia therapeia gia ta podia tis kai tin esteila me to zori!Min tin xethewsoume giati den exoume kai alli boitheia...!!

O kairos kai edw einai super, alla emeis mesa :-( ti kako kai ayto, otan den mporeis na kaneis kati, tote sou erxontai oi orexeis gia ola!!

Ta loxeia blepw na teleiwnoyn ,ante epitelous den mporw allo, mpas kai giortasoyme kai ton Balentino, xexe!!

Kardoula, to pathainoume oles ayto, kane ayto pou sou leei i Maria, bges gia ligo exw tha niwseis poli kalitera...kai min trelaineste bre koritsia me tis 40 imeres!An exete isixa mwrakia kai tin dinatotita na pate bolta, pigainte!!Bgeite exw estw kai bolta me to aytokinito kai ksanagyriste..kanei poli kalo stin psixologia mas!!

I mpempa xthes apo tis 7 eixe gkrinia, tin taiza sxedon ana 2wro, alla an den paei 1030 den kleinei mati. To brady ksipnise 230 kai 530 kala itan, meta ksipnise 7 kai gkriniaze alla tin pira agkalia kai ksanakoimithike mexri tis 930...prin ligo ksanaefage kai twra koimatai- elpizw gia kanena 2wro...

Ax aytes oi prwtes imeres, olo skleftomai pws einai oi pio diskoles kai pws tha perasoun..alla meta pali mou fainontai bouno!Kai mia eimai anebasmeni mia peftw pali...kataramenes ormones!

Eyxomai se oles mas ena omorfo Sabbato, na perasoume kala kai me isixa mwrakiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καταρχην ευχομαι να χουμε καλα νεακια για το μωρο της Νατασας!!!

Καρδουλα θα σου περασει βγαινει η ενταση και η κουραση και μενα μ΄ειχε πιασει για λιγο!! Πηγαινε για καμια αγκαλιτσα στον αντρουλη σου βοηθαει!! Αρκει να κλαιει και κεινος όπως ο δικος μου!!

Εμεις χτες αργησαμε στο παιδιατρο μας επιασε τη παρλα!! Ειμαστε πολυ καλα μωρακια 3200γρ δε τρωμε βεβαια πολυ μοιαζουμε στη μαμα!!

Ο ενας δακρυκος πορος ειναι φραγμενος και πρεπει να κανουμε μασαζακι και περιποιηση να ανοιξει!!

μια χαρα το παιδακι μου κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη δοξα το θεο, ψηλωσε και 5 ποντους!!

Τωρα περιμενω την καθιερωμενη σαββατιατικη επισκεψη των πεθερικων μου υπομονη μου ευχομαι φιλακια σε ολες να χουμε μια ομορφη μερα!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera koritsiaaaaaaaaaaaaaa!!!!

emis ksetheothikame tin nyxta ...kathe dyo ores ksipnage kai thilaze ..den xortene me tipota ..meta apo misi ora thilasmou kimotane sto stithos...tin kounaga na faei ki alo tipota...molis tin ekana volta na reftei ...ksanapinage ...trelathika ....mexri pou stis 6 tis edosa meta kai sibliroma...den antexa sas leo ...kai iremisa ki ego !!!!!oxi den niotho tipsis katholou ...den exo logo na kseperaso ta oria mou!!!

kardoula ,vges kamia voltoula ...an den antexeis mi trelathoume ki olas....e;

avrio einai tou agiou valentinou e;emeis panta to giortazoume...leo na valo takounia kai na vafto !!!!na paragiloume sushi kai na valei kai i foufoula ta kala tis ...na kanei to 3o prosopo!!!xaxaxaxaxaxaxa!!!!fetos tha imaste poly eytixismenoi ....perisi eixa ksekinisei tis enesis gia tin eksosomatiki ....tespa ola super pia !!!!exoume ta morakia mas!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίσια!!!

Μόλις γυρίσαμε απο καφεδάκι (γαλαξιδι)....έβαλα να φάμε και περιμένουμε τον μπαμπά...

Τα έχω πάρει άγρια με πεθερίξ.......όλο χώνει τη μύτη της...ήρθε και η βλαμμένη η κουνιάδα ,άντε πάω να καταπιώ μαλακίες!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίσια!!!

Μόλις γυρίσαμε απο καφεδάκι (γαλαξιδι)....έβαλα να φάμε και περιμένουμε τον μπαμπά...

Τα έχω πάρει άγρια με πεθερίξ.......όλο χώνει τη μύτη της...ήρθε και η βλαμμένη η κουνιάδα ,άντε πάω να καταπιώ μαλακίες!!!

αχ φελια μου εγω παλι καλα εχω τσακωθει με τα πεθεριξ κ ολη την οικογενεια τους οποτε ειμαι κουλ!!! ουτε στο μαιευτηριο δεν θα ερθουν!!!:evil::evil::evil:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

δεν σας ειπα...ο αντρας μου ακομη να πιασει δουλεια κ μας μεινανε λεφτα μεχρι το τελος του μηνα για νοικι κ φαγητο, ουτε καν για μαιευτηριο!!!

δεν ειναι τελεια????????? πλεον δεν εχω δυναμη ουτε να στεναχωριεμαι....κουραστηκα κ δεν με νοιαζει τι θα γινει....κανενας "δεν μπορει" να μας βοηθεισει(απο συγγενης δλδ)...:(


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είπαμε να βγούμε βόλτα και μας τη βγάλαν ξινή από τη μύτη...

κάτι έπιασε τον παπού μου και φυσικά η γιαγιά μου ποιον θα πάρει;; εμένα! λες και δεν έχει 3 παιδιά...τέλος πάντων στην αρχή μου λέει έχουμε κανένα γιατρό να ρθει; τι γιατρό λέω εγώ 85 χρονών άνθρωπος, παίρνω το 166 ευτυχώς πήγαν αμέσως οι άνθρωποι, τον πηγαίνουν κατευθείαν στο νοσοκομείο. Πηγαίνει κ η γυναίκα που τη βοηθάει τη γιαγιά μαζί του...

Περνάμε 2 ώρες να μιλάμε στα τηλέφωνα...η μαμά μου από Κοζάνη που έχει πάει εκδρομή να μιλάει με το νοσοκομείο, να παίρνει εμένα και η γιαγιά μου πάλι να παίρνει εμένα.. ο μπέμπης ευτυχώς να κοιμάται στο καρότσι και ο νίκος να ψωνίζει στο σούπερ μάρκετ! Σπασμένο τηλέφωνο..

κάποια στιγμή ηρεμούμε, ο παπούς δεν έχει τίποτα, και λένε να τον κρατήσουν μέχρι αύριο για παρακολούθηση...συνεχίζουμε τη βόλτα μας, πηγαίνω και τον θηλάζω και σε μια αίθουσα που έχει το εμπορικό, μιλάω και με άλλες μαμάδες, μια χαρά...2ο κύκλος, ο παπούς (που έχει και άνοια) έχει ξεσηκώσει το νοσοκομείο και θέλει να πάει σπίτι...ξανά τηλέφωνα....με παίρνει η γιαγιά με παρακαλεί να πάω να τον πάρω εγώ και να πάρω τη μαμα μου να πάρει ξανά το νοσοκομείο (είναι γιατρός και μιλάει πιο εύκολα με συναδέλφους) !! Εκεί δεν άντεξα... Της λέω να πάρει κατευθείαν τη μαμά μου και ότι δεν μπορώ να πάω να τον πάρω εγώ, να πάρει το γιο της να πάει να τον πάρει...δουλεύει λέεει....

Ενώ εγώ είμαι free, όποτε θέλουμε είμαι λεχώνα και να μη βγαίνω και να μην απλώνω ρούχα έξω και διάφορες άλλες προλήψεις και τώρα να αφήσω το μωρό σπίτι και να κάνω τον ταξιτζή!!! Ε όχι ρε γμτ... Τελικά βρήκα τη δύναμη είπα όχι και πήγε ο ξάδερφός μου και τον πήρε..ο οποίος φυσικά φτάνει στο νοσοκομείο και με παίρνει τηλ να ρωτήσει σε ποια κλινική τον έχουν!!!!!! Είναι δυνατόν;;;;;

Μα που να ξέρω εγώ δηλαδή;;

Πάω να κάνω την ψαρόσουπα κ επιστρέφω...μα είναι δυνατόν;;;;

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσεις λοιπόν όλη αυτήν την τηλεφωνική επικοινωνία και την αναστάτωση, η βολτίτσα μας ήταν σούπερ...ντυθηκαμε βάλαμε ανθρωπίστικα ρούχα πρώτη φορά πράσινο κοτλέ και ριγέ ζακετούλα...

ήταν πολύ ήσυχος, κατά τις 12 που ταν ώρα φαγητού έκανα μια προσπάθεια να τον ξυπνήσω αλλά τίποτα, κατά τη 1 που πείνασε τον πήγα στην αίθουσα κ τον τάισα, μια χαρά, τον άλλαξα και μετά και συνεχίσαμε την επεισοδιακή μας βόλτα...

Καρδούλα, μην κάθεσαι σπίτι...γιατί νομίζεις παθαίνουν κατάθλιψη οι λεχώνες;;; Εγώ κάθε μέρα θα τον πάρω τον αέρα μου, έστω και μέχρι το περίπτερο, μια να αλλάξω κάτι, όλο και κάπου πάω...αν είχε καλό καιρό θα παιρνα κ το μπέμπη μαζί κ ας λένε ό,τι θέλουν...

ΥΓ είμαστε 4200 περίπου!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα τωρα το ειδα ειιχα βγει εξω και ειχα αφησει ανοιχτο και το παρεντς και το φεις ως συνηθως θα σε κανω φιλη μηπως μπορεσεις να μου στειλεις πμ

Πηγαμε βολτα στο golden hall αφησα την μικρη με την γιαγια και ψωνισαμε παλι οχι για μενα βεβαια αλλα για τα παιδακια μας πηρα στην μικρη κατι τελεια ρουχαλακια απο zara attica και gap τα περισσοτερα τα πηρα καλοκαιρινα γιατι για τωρα εχουμε οσες εχετε κοριτσακια τα juicy στο attica εχουν τελεια ρουχαλακια και καλες εκπτωσεις εμεις πηραμε ενα φορεματακι που απο κατω εχει και αντιστοιχο βρακακι για πανω απο το παμπερς:P:p


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα και απο μενα!!! Εμας μας καλεσε μια φιλη στη Ναυπακτο και σε μιση ωριτσα φτανουμε!!!! Τον μπεμπη τον ταισα μια φορα στο αμαξι&ολη την ωρα κοιμαται!!! Την μεγαλη την εχει πιασει μια απιστευτη πολυλογια αλλα το παλευουμε!!!

Kardoula υπομονη, κανε αυτο που θελεις! Αν θελεις να βγεις, βγες!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...