Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ πήγα την Παρασκευή αλλά ΦΥΣΙΚΑ δεν εξυπηρετήθηκα (για ακόμα μία φορά!)....

Μου είπε ο doc να πάω μετά τις 04.12 που θα έχω μπει στην 31η εβδομάδα γιατί δεν μπορεί να δώσει την βεβαιωση νωρίτερα....

ΓΓΓΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!

γιατι θα αλλαξει κατι αν πας τοτε!!! ΤΙ ΒΛΑΚΕΣ ΘΕΕ ΜΟΥ


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και εμένα μου την άλλαξε την πητ ο γιατρός του ικα!!! και σαφώς δεν μου δινει την βεβαίωση πριν μπω στην 56η μέρα πριν την ημερομηνία που μου εδωσε!!! Και η 56η μέρα θα ειναι 30 Δεκεμβρίου!!! Να το σχολιάσω; Ξέρει τι γινεται στις δημοσιες υπηρεσίες εκείνες τις ημέρες και ποσο θα ταλαιπωρηθώ και ομως επιμένει!!!

Λες και θα μου τα δώσει απο την τσέπη του και εγω δεν πληρώνω εδω και δώδεκα συναπτά χρόνια εισφορές στο ικα για τα λεφτα που θα πάρω!!! Αναλογικά να το πάρεις εχω πληρώσει τις 500πλάσιες εισφορες!! έλεος δηλαδη!!!

Εδω ούτε την καμπύλη δεν μου εγραψε, πηγα και την πλήρωσα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Litsaki 19 με γεια τα μπιμπερό σας! καλα εκανες με τη δουλεια να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις και λίγο, αλλωστε δεν θα λειψεις και πολυ απ΄οτι θυμαμαι γυρνας μετα τον τοκετο και την αδεια λοχείας οποτε..............

Υδροχοακι το ξερω αυτό με τις μαμαδες.... πολυ κομπλεξ λες και ειναι δεν ξερω κι γω τι! οταν ημουν και γω στη δουλεια εβλεπα και την εξης αναισθησία οτι δεν φυλαγόταν κανενας μην επιβαρυνει τον αλλο μη τον κολλησει και τπτ παρολο που είχε βηχα και τα σχετικα ερχόταν και μου μιλουσαν πολυ κοντα και αναγκαζόμουν να κανω πολλες φορες πίσω και χωρις διακριτικότητα!ασε αυτα που λενε απο κανόνες υγειηνης για απολυπανση και τα σχετικα κανενας δεν τα τηρει, εννοω εργοδοτης! Εχει βγει οδηγια για τις επιχηρησεις αλλα χεστηκανε! Εδω, επειδη εκανα και τις προμηθειες και πηρα και dettol για τη τουαλετα μου ειπανε οτι είμαι μικροφοβική από πανω, που κανονικα οποιος παρουιασει συμπτωματα γριπης και τα σχετικα πρεπει αμεσως να απομακρυνθει σε ξεχωριστό χωρο μεσα στη δουλεια σύμφωνα με την οδηγία, αλλα τι ψαχνω και γω!

για αυτους τους λόγους σήμερα μπορεί να κανω και φονο!!!!!!!!!!

ειμαι σε υστερια...........βριζω ασταματητα


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σας το πω για να γελάσετε οχι τιποτα αλλο!!!!

Όπως ξέρετε ο πολιτικός μας γάμος έγινε για οικονομικούς λόγους τον Μάιο εχοντας ήδη προγραματίσει τον θρησκευτικό μας ενάμιση χρόνο μετα ωστε να εχουμε τελειωσει με τα επιπλα του σπιτου μας, να εχω βρει εγω δουλεια στην Χαλκίδα και να εχουμε μαζέψει τα απαιτούμενα λεφτά!! Εντάξει μετα ηρθε το πολύτιμο μωράκι μας και αλλαξαν τα σχέδια μας, αποφασίσαμε να κρατήσουμε την ημερομήνια του γαμου μας αφου η μικρή μας θα φτάνει τους έξι μηνες τοτε και να κάνουμε γάμο και βαπτιση μαζι!!!

Μαντέψτε!!! Για τον θρησκευτικο μας γάμο ενω είμαστε ήδη παντρεμένοι θα πρέπει να ξαναδημοσιεύουμε αγγελία γάμου, να ξαναπληρώσουμε παράβολα και να βγάλουμε αλλες αδειες απο την αρχη!!!! Τις αδειες τις καταλαβαινω αφορουν την εκκλησια και οχι την πολιτεία, την δημοσίευεση και τα παράβολα γιατι να τα ξαναπληρώσουμε μου λετε; Ασε που μου λενε πως θέλουν και πιστοποιητικό αγαμίας απο θρησκευτικό γάμο!!! Τι ρόλο παίζει αν εισαι άγαμος απο θρησκευτικο γάμο; Ο πολιτικός δεν σε κάνει παντρεμένο;;;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν παλεύονται οι γιατροί του ΙΚΑ!!! ΤΕΛΟΣ!!!

Εμένα μου είπε οτι δεν μπορεί να δώσει Βεβαίωση πριν την 31η εβδομάδα (όπως εκείνος την υπολογίζει), αφού του έδωσα την Βεβαίωση απο τον γιατρό μου με την ΠΗΤ και παραλίγο να την πετάξει!!!

Του είπα να μου πει εστω ημ/νιες για να ενημερώσω τον εργοδότη μου και μου είπε: Ο λογιστής σας ΞΕΡΕΙ! Τι ξέρει βρε μ@%#&κα? Πότε είχα εγω την τελευταία περίοδο για να υπολογίσει την ΠΗΤ μου και να βγάλει ημ/νιες???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν παλεύονται οι γιατροί του ΙΚΑ!!! ΤΕΛΟΣ!!!

Εμένα μου είπε οτι δεν μπορεί να δώσει Βεβαίωση πριν την 31η εβδομάδα (όπως εκείνος την υπολογίζει), αφού του έδωσα την Βεβαίωση απο τον γιατρό μου με την ΠΗΤ και παραλίγο να την πετάξει!!!

Του είπα να μου πει εστω ημ/νιες για να ενημερώσω τον εργοδότη μου και μου είπε: Ο λογιστής σας ΞΕΡΕΙ! Τι ξέρει βρε μ@%#&κα? Πότε είχα εγω την τελευταία περίοδο για να υπολογίσει την ΠΗΤ μου και να βγάλει ημ/νιες???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!

Καλα τι θελουν????? Να αρχιζεις να ουριάζεις εκει να γινει της ....??????

Δεν μπορεις να πας σε αλλο ικα?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σας το πω για να γελάσετε οχι τιποτα αλλο!!!!

Όπως ξέρετε ο πολιτικός μας γάμος έγινε για οικονομικούς λόγους τον Μάιο εχοντας ήδη προγραματίσει τον θρησκευτικό μας ενάμιση χρόνο μετα ωστε να εχουμε τελειωσει με τα επιπλα του σπιτου μας, να εχω βρει εγω δουλεια στην Χαλκίδα και να εχουμε μαζέψει τα απαιτούμενα λεφτά!! Εντάξει δέκα μέρες μετα ηρθε το πολύτιμο μωράκι μας και αλλαξαν τα σχέδια μας, αποφασίσαμε να κρατήσουμε την ημερομήνια του γαμου μας αφου η μικρή μας θα φτάνει τους έξι μηνες τοτε και να κάνουμε γάμο και βαπτιση μαζι!!!

Μαντέψτε!!! Για τον θρησκευτικο μας γάμο ενω είμαστε ήδη παντρεμένοι θα πρέπει να ξαναδημοσιεύουμε αγγελία γάμου, να ξαναπληρώσουμε παράβολα και να βγάλουμε αλλες αδειες απο την αρχη!!!! Τις αδειες τις καταλαβαινω αφορουν την εκκλησια και οχι την πολιτεία, την δημοσίευεση και τα παράβολα γιατι να τα ξαναπληρώσουμε μου λετε; Ασε που μου λενε πως θέλουν και πιστοποιητικό αγαμίας απο θρησκευτικό γάμο!!! Τι ρόλο παίζει αν εισαι άγαμος απο θρησκευτικο γάμο; Ο πολιτικός δεν σε κάνει παντρεμένο;;;

ΜΠΑΧΑΛΟ ΑΙΩΝΙΟ τι να πω! πως θα μας τα παρουν με καθε τρόπο!

Αυτο παντως που θα υπογραψεις οτι δεν εισαι διγαμος για να γινει ο θρησκευτικός είναι πολυ αστειο, ασε το ποιστοποιητικο αγαμιας!

ΧΑΧΑ !! Καλα και που να δεις ποσες υπευθυνες δηλωσεις χρειαζονται εγω τα χα παιξει τοτε!

Η εκκλησια είναι ανεξαρτητο κρατος μεσα στο κρατος κανονικα ομως!

Αυτο με το ζαχαρο που λες το κανανε και σε μια φιλη πηγε για να της γραψει την εξεταση για την 22 εβδομαδα και εκεινος ηθελε να τη γραψει για την 26 επιστημονας να μη δειξει τα φωτα του!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Θα σας το πω για να γελάσετε οχι τιποτα αλλο!!!!

Όπως ξέρετε ο πολιτικός μας γάμος έγινε για οικονομικούς λόγους τον Μάιο εχοντας ήδη προγραματίσει τον θρησκευτικό μας ενάμιση χρόνο μετα ωστε να εχουμε τελειωσει με τα επιπλα του σπιτου μας, να εχω βρει εγω δουλεια στην Χαλκίδα και να εχουμε μαζέψει τα απαιτούμενα λεφτά!! Εντάξει μετα ηρθε το πολύτιμο μωράκι μας και αλλαξαν τα σχέδια μας, αποφασίσαμε να κρατήσουμε την ημερομήνια του γαμου μας αφου η μικρή μας θα φτάνει τους έξι μηνες τοτε και να κάνουμε γάμο και βαπτιση μαζι!!!

Μαντέψτε!!! Για τον θρησκευτικο μας γάμο ενω είμαστε ήδη παντρεμένοι θα πρέπει να ξαναδημοσιεύουμε αγγελία γάμου, να ξαναπληρώσουμε παράβολα και να βγάλουμε αλλες αδειες απο την αρχη!!!! Τις αδειες τις καταλαβαινω αφορουν την εκκλησια και οχι την πολιτεία, την δημοσίευεση και τα παράβολα γιατι να τα ξαναπληρώσουμε μου λετε; Ασε που μου λενε πως θέλουν και πιστοποιητικό αγαμίας απο θρησκευτικό γάμο!!! Τι ρόλο παίζει αν εισαι άγαμος απο θρησκευτικο γάμο; Ο πολιτικός δεν σε κάνει παντρεμένο;;;

Οταν παντρευτηκαμε εμεις τον Μαιο ηταν η 2η φορα που μπαιναμε σε τετοιες διαδικασιες.. Η πρώτη ηταν ενα χρονο πριν και ετρεξα εγω για ολα τα κ...χαρτα...Τελικά το αναβάλλαμε γιατι προεκυψαν καποια προβλήματα και τον Μαιο μας ζητησαν ξανα απο την αρχή τα παντα!!! Περιττο να σου πω οτι δεν ασχοληθηκα καθολου! τα εκανε ολα ο αντρας μου. Ημουν τοσο φρικαρισμενη που δεν αντεχα!!!Και γενικά ο γάμος που ειναι κατι τοσο ευχαριστο στην ζωή μας μου φανηκε τρελο εμποριο εκμετάλλευση και φρικη!!! Και οι 2 μετανιώσαμε που δεν καναμε πολιτικο και με τοσα λεφτα που δώσαμε να αγοράζαμε κατι για το σπιτι μας!

Ειλικρινα το μονο που καταχαρηκα και κανονισα ευχαριστα ηταν το honeymoon που πηγαμε new york - εξου και ο μπεμπης - !!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα τι θελουν????? Να αρχιζεις να ουριάζεις εκει να γινει της ....??????

Δεν μπορεις να πας σε αλλο ικα?

Καλα κοριτσια φκιαξτε με λιγο ακομα θα παω ετοιμη θα τη πλήρωσει ο δικος ,μου το απογευμα! Αμα μου πει τπτ για λογιστες και μ.....ς θα του πω εγω ειμαι ο λογιστης της εταρείας τι θες ! Αντε γιατι καλα λεει η Μαρια τοσα χρονια μας τα παιρνουν κανονικα! Ενας φιλος λαδωσε την αλλη φορα το προεδρο της επιτροπης που ειναι γιατρος για να παρει την αδεια η γυναικα του και τα πηρε ο μ..........ς! Τους σπας τα μουτρα τοτε ή δε του τα σπάς!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλα κοριτσια φκιαξτε με λιγο ακομα θα παω ετοιμη θα τη πλήρωσει ο δικος ,μου το απογευμα! Αμα μου πει τπτ για λογιστες και μ.....ς θα του πω εγω ειμαι ο λογιστης της εταρείας τι θες ! Αντε γιατι καλα λεει η Μαρια τοσα χρονια μας τα παιρνουν κανονικα! Ενας φιλος λαδωσε την αλλη φορα το προεδρο της επιτροπης που ειναι γιατρος για να παρει την αδεια η γυναικα του και τα πηρε ο μ..........ς! Τους σπας τα μουτρα τοτε ή δε του τα σπάς!!

να τον γραψεις με το κινητο! και να πας με τον αντρα σου καλυτερα


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν παντρευτηκαμε εμεις τον Μαιο ηταν η 2η φορα που μπαιναμε σε τετοιες διαδικασιες.. Η πρώτη ηταν ενα χρονο πριν και ετρεξα εγω για ολα τα κ...χαρτα...Τελικά το αναβάλλαμε γιατι προεκυψαν καποια προβλήματα και τον Μαιο μας ζητησαν ξανα απο την αρχή τα παντα!!! Περιττο να σου πω οτι δεν ασχοληθηκα καθολου! τα εκανε ολα ο αντρας μου. Ημουν τοσο φρικαρισμενη που δεν αντεχα!!!Και γενικά ο γάμος που ειναι κατι τοσο ευχαριστο στην ζωή μας μου φανηκε τρελο εμποριο εκμετάλλευση και φρικη!!! Και οι 2 μετανιώσαμε που δεν καναμε πολιτικο και με τοσα λεφτα που δώσαμε να αγοράζαμε κατι για το σπιτι μας!

Ειλικρινα το μονο που καταχαρηκα και κανονισα ευχαριστα ηταν το honeymoon που πηγαμε new york - εξου και ο μπεμπης - !!

Το ιδιο και γω αισθανθηκα αφου μετα την αναγγελια μας παιρναν τηλ να ρθουν σπιτι για ραντεβου οι φωτογραφοι και απο τα κεντρα για το τραπεζι! Εμεις ειχαμε αποφασισει να μην κανουμε τραπεζι και γλεντια γιατι ημασταν χρεωμενοι αλλα μας τη πεσανε όλοι μαζι! Κια τους είπαμε ναι αλλα θα τα πλήρωσετε ολα εσεις εμεις δεν εχουμε λεφτα και τα πλήρωσανε αφου θελανε! Και παλι λεγαμε δε μας δινανε τα λεφτα να κανουμε κατι τα κακομοιρα που χρωστουσαμε τα δανεια!

Μπραβο για το honeymoon και το μπεμπουλι τι ωραια!!! και μενα μόνο αυτο μου μεινε αλλα ηταν λιγο ο αντρας μου επρεπε να γυρίσει στη δουλεια!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και γω αισθανθηκα αφου μετα την αναγγελια μας παιρναν τηλ να ρθουν σπιτι για ραντεβου οι φωτογραφοι και απο τα κεντρα για το τραπεζι!

Εμας μας δημιουργησαν και προβλημα γιατι βρήκαν το τηλεφωνο του πατρικου του αντρα μου και πηραν εκει!!!! Ενω ακόμα δεν το ειχαμε πει στους γονεις μας..θα κανονιζαμε τραπεζι τις επομενες μερες να το αναγγειλουμε!!! Δημιουργηθηκε τρελη παρεξηγηση!! Αν ηξερα ποιος πηρε θα του εκανα μηνυση πραγματικά!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Υδροχοάκι πολυ μου άρεσε αυτο!!!! :)

Γεωργία δεν μου ειπαν τιποτα για διγαμια!!!

Κορίτσια δεν ξερω, εχω μπαφιάσει αυτους του μήνες που ειμαι ανεργη με ολα αυτα!!!

Τσαντίζομαι γιατι δουλευω τόσα χρόνια και ποτέ δεν είχα πάρει την παραμικρή εισφορά απο το κράτος είτε ειναι επίδομα ανεργείας, είτε ειναι επίδομα ανάρρωσης (δεν ξέρω πως λέγεται) ή οτιδήποτε!!! με 39 πυρετό ημουν στο γραφείο μου, γιατι δεν ειχα την επιλογή να κάτσω σπιτι μου!!!

Και μαθαίνω για γυναίκες που εχουν δουλέψει μειωμένο ή πλήρη ωράριο για λίγους μήνες, μένουν έγκυόι και μετά παίρνουν απο γνωστό γιατρό την μια δήθεν αναρρωτική μετα την άλλη, πληρώνονται και απο εργοδότη και απο ικα και δεν πατάνε καν στην δουλειά τους, μετα παίρνουν και το επίδομα της μητρότητες και παραιτούνται καθόμενες στο σπιτάκι τους!!!

Ή για μια γνωστή η οποια ανήκει στην πιο πάνω κατηγορία αλλα δεν της εφταναν τα ενσημα για να πάρει τα επιδόματα λοχείας ή το εξάμηνο του οαεδ!! Εν ολίγης δεν ειχε δουλέψει ουτε εξι μήνες για δυο χρονια και επειδή είχαν γνωστό στον οαεδ και στο ικα τα κανονισε και τα πηρε ολα, ενω δεν ειχε καν τα 200 ενσημα!!!!

Και εμένα με 12 χρόνια συνεχόμενης εργασίας με απειλουν πως θα μου κόψουν το ταμείο ανεργείας λόγω εγκυμοσύνης!!! Και ολες μας εχουμε προβλήματα με το ίκα είτε αφορά συνταγή χαπιών, είτε να μας γράψουν εξετάσεις είτε να παραλάβουμε την απλή βεβαίωση της ημερομηνιας τοκετού μας!!

Πράγματα που δικαιούμαστε, τα εχουμε ακριβοπληρώσει τοσα χρόνια αλλα δεν εχουμε γνωστο για να μας εξυπηρετήσει!!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Υδροχοάκι πολυ μου άρεσε αυτο!!!! :)

Κορίτσια δεν ξερω, εχω μπαφιάσει αυτους του μήνες που ειμαι ανεργη με ολα αυτα!!!

Τσαντίζομαι γιατι δουλευω τόσα χρόνια και ποτέ δεν είχα πάρει την παραμικρή εισφορά απο το κράτος είτε ειναι επίδομα ανεργείας, είτε ειναι επίδομα ανάρρωσης (δεν ξέρω πως λέγεται) ή οτιδήποτε!!!

Και μαθαίνω για γυναίκες που εχουν δουλέψει μειωμένο ή πλήρη ωράριο για λίγους μήνες, μένουν έγκυόι και μετά παίρνουν απο γνωστό γιατρό την μια δήθεν αναρρωτική μετα την άλλη, πληρώνονται και απο εργοδότη και απο ικα και δεν πατάνε καν στην δουλειά τους, μετα παίρνουν και το επίδομα της μητρότητες και παραιτούνται καθόμενες στο σπιτάκι τους!!!

Ή για μια γνωστή η οποια ανήκει στην πιο πάνω κατηγορία αλλα δεν της εφταναν τα ενσημα για να πάρει τα επιδόματα λοχείας ή το εξάμηνο του οαεδ!! Εν ολίγης δεν ειχε δουλέψει ουτε εξι μήνες για δυο χρονια και επειδή είχαν γνωστό στον οαεδ και στο ικα τα κανονισε και τα πηρε ολα, ενω δεν ειχε καν τα 200 ενσημα!!!!

Και εμένα με 12 χρόνια συνεχόμενης εργασίας με απειλουν πως θα μου κόψουν το ταμείο ανεργείας λόγω εγκυμοσύνης!!! Και ολες μας εχουμε προβλήματα με το ίκα είτε αφορά συνταγή χαπιών, είτε να μας γράψουν εξετάσεις είτε να παραλάβουμε την απλή βεβαίωση της ημερομηνιας τοκετού μας!!

Πράγματα που δικαιούμαστε, τα εχουμε ακριβοπληρώσει τοσα χρόνια αλλα δεν εχουμε γνωστο για να μας εξυπηρετήσει!!!!

Οντως οπως τα λες είναι κι αυτοι εχουν αγριεψει και μας παιρνει όλους μπαλα. Στην αρχη όταν πηγα για την ανρρωτικη μου λεει "και που ξερω εγω οτι εχεις προβλημα ή οτι εισαι εγκυος πρεπει να σε εξετασω και Μαρια θυμαμαι εκεινη τη μερα πηγα αμεσως μετα το γιατρο μου που μου είπε ξαπλα γιατι ειχα αιμμοραγία το προηγουμενο βραδυ, δεν ειχα το κουραγιο να αντιδρασω του δειξα και τα φαρμακα στο τελος του λεω δουλευω 10 χρονια ηρθα για την αδεια για τυπικους λογους επειδη θελω να μαι ενταξει με τη δουλεια μου αλλα δεν αντεχω να μ΄εξετασετε δε πειραζει δεν εχω προβλημα με τη δουλεια, πραγμα που ισχυε, και πηγα να φυγω και ετσι τελικα μου γραψε τη μιση αδεια


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Mariamg

Μην στεναχωριεσαι!! Τωρα που βγήκε ο Γιωργακης θα τα κανονισει ολα!!!!

χαχααααααααααααα χαααα (αστειο ηταν) !!!!

Να φυγουμε λιγο απο την τσαντιλα και την καταθλιψη!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...