Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Από τη λίγη πείρα που διαθέτω συνήθως το κλύσμα και το ξύρισμα τα κάνουν στην αρχή πριν από οτιδήποτε άλλο. Σε περίπτωση που δεν έχεις καθόλου διαστολή σου βάζουν ένα υπόθετο για να μαλακώσει ο τράχηλος και μετά σου χορηγούν την οκυτοκίνη με ορό. Αν τώρα έχεις λίγη διαστολή δεν σου βάζουν υπόθετο, απλά τον ορό. Στην περίπτωση της Καρδούλας δεν βιάστηκαν με το κλύσμα γιατί μόνο με το υπόθετο δεν γεννάς οπότε είχαν χρόνο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ολυμπιάκι μου ..ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου.....!!!!!!!!!!!!

ναι με αγωνια τον περιμενω.....:D:D

εσυ ολα καλα; πως πατε;;;;;;;;;;;;;;; μεγαλωνει το σπορακι σου ε;;)

Ριαλι...μαλιστα καταλαβα..οποτε υπαρχει χρονος...μωρε πολυ με αγχωνει το θεμα αυτο...κ τι την βγαζεις ολη την ωρα στην τουαλετα;;;;;;;;:confused:

ωωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχχχχχ


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα!!!! Τουαλέτα πηγαίνεις μία-δύο φορές... Και συνήθως μετά το κλύσμα σε αφήνουν να κάνεις και ένα ντουζάκι για να αισθάνεσαι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

για το γάμο κ εγώ λέω θα είναι αργά του χρόνου και νωρίς το σεπτέμβρη...δεν ξέρω, ίσως τέλη οκτώβρη που έχει ακόμα καλό καιρό κ είναι κ πιο φτηνά;

και στην καισαρική βάζουν οκυτοκίνη δε θυμάμαι γιατί αλλά κάπου το χω διαβάσει, ενεργοποιεί τη μήτρα

κι εμένα νομίζω μου βάλαν στο φυσιολογικό, θυμάμαι μια νοσοκόμα που έριξε κάτι με σύριγγα στον ορό

Ναι εχεις δικιο,κι εγω ετσι πιστευω.Το θεμα ειναι πως αν το καναμε ναναι καλος ο καιρος θα το καναμε στο χωριο μου που εχει ενα κεντρο με φοβερη θεα και πολυ ωραιο χωρο, με πιστα και παιδικη χαρα κλπ.που ομως ειναι ωραια εξω λογω θεας. Εχει και για μεσα αλλα αξιζει για εξω. Και ειναι περιπου 20 ευρω το ατομο. Απο την αλλη εδω Αθηνα δεν εχω κοιταξει καθολου κατι αναλογο και οικονομικο. Δεν ξερω. Επειτα με εχει πιασει το παραπονο λιγακι, γιατι μεχρι τωρα δε μας εχει πει κανεις για να γινει νονος. Δυσκολοι καιροι δε λεω αλλα ρε γαμωτο ευλογια ειναι. Ασε μη γελασετε για το γαμο ταχαμε παρει ολα απο εκθεση πουχαμε πάει. Και στεδφανα, και ποτηρακια και εγω νυφικο οταν ειχαμε παει Βουλγαρια και ο δικος μου κουστουμι περσι στις εκπτωσεις. Βασικα θα καναμε φετος καλοκαιρι γαμο αλλα ηρθαν τα μωρακια μας νωριτερα χιχι!!!Οποτε εμεις τα τυπικα τα εχουμε. Εξαλλου δεν ειχα σκοπο α κάνω και τρελλες. Το χαρηκαμε αρκετα και στον πολιτικο ειχαμε περασει πολυ ωραια. Ειχα και ανθοδεσμη και μερικες μπουμπουνιερες για το καλο.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elita εγω το Μαιο που περασε εκανα γαμο και βαφτιση μαζι και ηταν πολυ ωραια το εκανα σε εξωτερικο χωρο και ο γιος μου ηταν 15 μηνων ητανε πολυ ωραια το χαρηκαμε πολυ και η πιο συγκινητικη στιγμη οταν με συνοδευσε ο γιος μου στην εκκλησια:D εγω θα σου ελεγα να το καθυστερησεις και τι πειραζει που θα ειναι μεγαλυτερα τα μικρα και εγω ειμαι σε σκεψη αν θα την βαφτισω φετος Σεπτεμβρη ή το Μαιο του χρονου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που σε αφηνουν να κανεις κ ντουζακι!!!!!!!!!!!!

Κ να ρωτησω κ κατι αλλο; πολλες ερωτησεις ε;

κ αν σπασουν νερα κ δεν προλαβαινουν τι κανεις τοτε οεο;

Ποπο εμενα αυτα ολα με αγχωνουν κ οχι τοσο πολυ η γεννα...ειμαι κ ντροπαληηηηηηηηηηη....

Ελιτακι ..αν δεν γεννησω μεχρι την Τεταρτη..θε μεβαλει μεσα Πέμπτη το πολυ Παρασκευη...

εχω ραντεβου παλι μαζι του την Τεταρτη...κ θα του πω καλυτερα να με βαλει Πεμπτη αντι για Παρασκευη...να τελειωνω...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ελιτακι..οσον αφορα το γαμο κ την βαφτιση......αυτο που λεει το Κατερινακι...δεν εχει κ αδικο...πολυ ωραια θα ηταν...

Αν κ εγω θα ελεγα τα κλασσικα ...να το κανεις τωρα κ να τελειωνεις με το θεμα...κ να μην κυνηγας αργοτερα τα πιτσιρικια που θα ειναι μεγαλα...

Κ Ο Σεπτεμβρης ειναι κ πολυ ωραιος μηνας...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου σπάσουν τα νερά βλέπουν τι περιθώρια έχουν... Αν έχει προχωρήσει η διαστολή τότε όντως δεν προλαβαίνουν να κάνουν τίποτα .... Δεν είναι και πολύ συχνό φαινόμενο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.....;)

Ευχαριστω για τις απαντησεις ριαλακι...:D

Εκανα το λαθος να φαω λιγο νουτελα στο κουταλακι...κ ο μπεμπης εχει ξεσηκωθει για τα καλα τωρα...:D:D:D:D:Dηταν κ απο πριν αλλα τωρα...παραεγινεεεεεεεεε...χαχαχααχα

Για να δουμε ..θα κοιμηθουμε αποψε;

εχτες μια χαρα τα καταφερα...αποψε διαισθανομαι οτι δεν θα ειναι μια χαρα...

καλο σας βραδακυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια πολλα!:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραια θαναι να ταχεις παρανυφακια απο τη μια απο την αλλη μηπως τα κηνυγαμε μετα. Επειτα φοβαμαι μηπως βαρεθουμε και πουμε δεν ταφηνουμε το γαμο. Αν και ουτως η άλλως θα κανουμε τραπεζοματα και με τα βαφτισια. Τελοσπάντων ας το δω λιγο πιο μετα. Να δουμε πως θαμαστε και οικονομικα.

Ραμονιτσα αντε με το καλο κοπελα μου.

Μετα θα ανοιξουμε συζητηση για μερη για βαφτισεις και τετοια κοριτσια, Πως τα πατε με τα μπεμπάκια

Κατερινα πηρες χαπι τελικα διαβασα για να σταματησεις το γαλα?

Δεν πειραζει να σε καλα πανω απο ολα ναχεις δυναμεις και για τα δυο μωρακια,.Κοριτσια σας αφηνω ξυπνησε ο μπεμπης. 9 τον ειχα ταισει. Καλα ε?Ασε τα χαραματα θα κανουν πάρτυ!!1


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με το διπλο μυστηριο εκανα ενα τραπεζι μετα και γλυτωσα πολλα διπλα εξοδα (ενα προσκλητηριο , μια μπομπονιερα που τα συνδυαζαν και τα δυο αν θες μπορω να σε βοηθησω με ιδεες)

αγορασα το χαπι αλλα δεν το πηρα ακομα δεν μου παει η καρδια αν και η δικια μου πλεον αρνειται το μητρικο βλεπεις γλυκαθηκε με το ξενο τελος παντων θα δω τι θα κανω

ραμονιτσα μην αγχωνεσαι οτι και να γινει χρονος υπαρχει ειδικα στο πρωτο παιδι και μην νομιζεις δεν ειναι κατι φοβερο το κλυσμα στο κανουν πας τουαλετα σε 5 λεπτα και μετα εχεις αδειασει κιαι κανεις και ντουζακι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με το διπλο μυστηριο εκανα ενα τραπεζι μετα και γλυτωσα πολλα διπλα εξοδα (ενα προσκλητηριο , μια μπομπονιερα που τα συνδυαζαν και τα δυο αν θες μπορω να σε βοηθησω με ιδεες)

αγορασα το χαπι αλλα δεν το πηρα ακομα δεν μου παει η καρδια αν και η δικια μου πλεον αρνειται το μητρικο βλεπεις γλυκαθηκε με το ξενο τελος παντων θα δω τι θα κανω

ραμονιτσα μην αγχωνεσαι οτι και να γινει χρονος υπαρχει ειδικα στο πρωτο παιδι και μην νομιζεις δεν ειναι κατι φοβερο το κλυσμα στο κανουν πας τουαλετα σε 5 λεπτα και μετα εχεις αδειασει κιαι κανεις και ντουζακι

Ναι Κατερινακι θα με ενδιεφεραν ιδεες. Να για κανα προσκλητηριο και μπομπονιερες.

Τα ταισα και α δυο. Βγαζω το υπολοιπο γαλα και πάω για νανακια μεχρι να ξαναξυπνησουν σε κανα τριωρο.Φιλακια στις μανουλες και στα μπεμπάκια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και απο εμας!!

Αχ κοριτσια σημερα ειναι η τελευταια μερα που ξυπναω με αδεια αγκαλια!! Κλαιω και μονο που το σκεφτομαι... Αφου μπαινω πρωτο χειρουργειο, δηλαδη γυρω στις οχτω το πρωι, αυριο τετοια ωρα θα εχω το μωρακι μου αγκαλια... Πως θα περασει η μερα σημερα, μου λετε??? Μου φαινεται θα το κανω και εγω σα την Καρδουλα, θα κανω μια γενικη στο σπιτι (παλι!!) για να μην σκεφτομαι... Εχθες πηγαμε σουπερ μαρκετ και ψωνισα για μετα την γεννα που δεν θα εχω ζαχαρο του κοσμο τα πραγματα! Οσα δεν εχω φαει τοσο καιρο! Αν και νομιζω θα μου δωσει τοση γλυκα η μπεμπουλα μου που δεν θα με νοιαζει τιποτα αλλο πια... (Παρεπιπτόντως εχθες το βραδυ ειχε φτασει 225 το σκασμενο!!)

Αν δεν τα πουμε πιο μετα ηθελα να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω γιατι η αληθεια ειναι πως αν δεν ειχα και εσας να τα λεμε και να ξεχναω τα παλουκια που ετρωγα, ολα θα ηταν όλα πολυ πιο δυσκολα!! Φιλακια σε ολες σας και σε οσες δεν εχουν ακομα γεννησει τα βλασταρια τους με το καλο!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ραμονίτσα δεν είναι τίποτα φοβερό το κλύσμα, ούτε πονάει, πας τουαλέτα αδειάζεις και πλένεσαι

αν σπάσουν τα νερά έχεις πολύ χρόνο, έκτός αν είναι πράσινα, τότε πρέπει κάπως να βιαστείς αλλά το σπάσιμο των νερών δεν είναι συνηθισμένο

rialli από τη μικρή σου εμπειρία;;;; χα χα χα πας για ομάδα μπάσκετ ε;;;

ελίτα φοβερό μου ακούγεται το χωριό σου για το γάμο, και πολύ οικονομικό, αν είναι έτσι βουρ για φέτος!! κρίμα για τους νονούς. Αφού είστε μετρημένα παιδιά και δε θέλετε υπερβολές, μπορείτε να το προτείνετε εσείς, στην τελική μόνο βαφτιστικά και σταυρό θα χουν να πάρουν ε δεν είναι και τόσο τραγικά...πάντως καμιά φορά οι υποψήφιοι νονοί περιμένουν να τους το προτείνεις εσύ ;)

εμείς δεν περιμέναμε να μας το προτείνουν, το προτείναμε εμείς, φοβηθηκα ότι θα μου το προτείνει κάποιος φίλος που δεν πολυθέλω και δε θα μπορούσα να πω όχι.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...