Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα μανουλες και μελουσσες μανουλες

Γιωτου με το καλο το μπεμπε σου να το παρεις αγκαλιτσα!!!

Mamyyyyyyyyyyyyyyyyyy Χρονια Πολλαααααα!! Να χαιρομαστε να αγελλουδακια μας πως περασε ενας μηνας χουυιιιιιιι!!! Εμεις ειμαστε καλα αλλα λιγο ανορεχτοι σημερα!! Πολυ βαρυ εχει ρε παιδι μου τα παιδακια κοιμουνται πολυ μ΄αυτο το καιρο και τρωνε λιγο!!

Εμεις απο ρουχαλακια αφηστε τα 'χουμε ολα πλεον!! Εγω ειχα παρει λιγα μικρα αλλα πλακωσανε οι αδερφες μου και μου φερανε πολλα 0 -3 που σε λιγο θα τα βαλω στην αποθηκη, και λεω παιδιααααααααα ηρεμηστε θα μεγαλωσουμε κι εμεις θελουμε και μεγαλυτερα μην εξαφανιστητε τοτε !!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε σήμερα; Τα μωράκια όλα καλά ε, καποια έγιναν και ενα μηνών , να σας ζήσουν....

Εγω σ'ημερα εχω τσακισει ένα σωρό σοκολάτες όλες τις γεύσεις που βρήκα τις πήρα πάλι θα με βρίζει ο γιατρός το Σάββατο αλλα λεω δεν βαριέσει στην χειρότερη μετα την Δευτέρα θα γεννησω πόσα θα βάλω ακόμα σε μια εβδομάδα......

Καρδούλα θέλω πληροφορίες πως είναι ο τοκετός με πρόκληση που θα μου κάνει; σου βάζουν υπόθετο και σε πιάνουν οι πόνοι;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες.Και μελλουσες μανουλες. Ποσες μεινατε κοριτσια που περιμενετε τα μπεμπε?

Ολο θελω να μπω ν αγραψω αλλα δεν βρισκω χρονο. Καποιες μερες κοιμομαστε αλλες ξενυχταμε. Αλλες δε μας αφηνει η μπεμπα γιατι ειναι γκρινιαρα και ολο κλαιει. Αυτο το κοριτσι ολο γκρινιαζει με το παραμικρο. Τωρα τα ταισα και κοιμηθηκαν. Α η μπεμπα τρωει τα 6 στ 8 γευματα στηθος μονο και χορταινει. Κοιμαται μετα ηρεμη και βρεχει πανουλες και κακακια κανονικα. Απλα αργει να παρει βαρος γενικα σε σχεση με τον αδερφο της.Αλλο σουλουπι. Ασε που μενει πιο πολλες ωρες ξυπνια οποτε καιει θερμιδες.Επιπλεον γκρινιαζει πολυ πάλι καιει θερμιδες και κουνιεται πολυ τοσο που προχθες τη νυχτα την ειχα αφησει με το μπαμπα της στο σαλονι και πηγε να της βαλει γαλα γιατι εγω ταιζα τον μικρο και ενω την ειχε βαλει μεσα μεσα στον καναπε εκανε μια δρασκελια δεν ξερω τι, ακουει ενα γκουπ και μετα κλαμμα. Η μικρη ειχε πεσει απο τον καναπε και φυσικα χτυπησε κεφαλι. Ευτυχως εκανε μια μικρη μελανιτσα αλλα την παρακολουθουσαμε μην κανει εμετο, μηπως κοιμοταν και δεν ξυπναγε. Γενικα μην παθαινε καμοια διασειση. Ο μπαμπας μονο που δεν εκλαιγε και τηνν ειχε αγκαλια μετα και της ελεγε πως δεν θα την ξαναφησει.

Mummycool και εμενα μου φερνουν ολο βελουτε. Αλλα καλα ο μικρος θα προλαβει να τα φορεσει που κοντευει 3 κιλα. Η μπεμπα ομως της ειναι τεραστια ακομα και αυτα που ειναι για 0. Ποσο μαλιστα τα απο 3 και πάνω. Οποτε πηγα και αλλαξα μερικα και τα πηρα για του χρονου για 9-12, γιατι ουτως η αλλως για φετος εχω αρκετα.

Και δεν εχουν ερθει ολοι να μας δουν Εγω σε οσους μπορεσα ειπα να πάρουν για του χρονου χειμωνιατικα. Μια και τωρα δεν εχει καλοκαιρινα. Ζηλευω εμεις θελαμε να βγουμε σημερα αλλα μας τα χαλασε ο καιρος. Αυριο πάω στο γυναικολογο οποτε λογικα το σκ θα.....Ολο ονειρα βλεπω δεν αντεχω αλλο. Μια βδομαδα γεματη κρατησε η περιοδος.

Σας ζαλισα αλλα θελω να κανω καμοια δουλιτσα κια τα πα μονοκοπανια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

αντε γιούρια ελίτα!! Με το καλό!!!!!!! Άντε να παίρνουμε σειρά οι υπόλοιπες!!

ρε κορίτσια τον μπέμπη δεν τον ντύνω στα γαλάζια σχεδόν ποτέ, πράσινα, πορτοκαλί, κίτρινα, κόκκινα, μπλε... Αλλά λιλά;;;;; μου φέραν δώρο μια λιλά φόρμα εξόδου και ΧΩΡΙΣ κάρτα αλλαγής!!! Είναι σοβαροί ή απλά ξεχάσαν το φύλο του παιδιού;;;

Σας λέω τα χω παίξει με τα ρούχα, δεν ξέρω πως να τα σηκώσω και πού να τα βάλω

Α το άλλο; που μου φέραν 2 φορές το ίδιο απαίσιο γαλάζιο βελουτέ φορμάκι το ένα σε 0-3 και το άλλο σε 3-6 και κανένα δεν έχει κάρτα αλλαγής;;; Πώς μπορούν και το κάνουν αυτό; Αντε πάλι θυμήθηκα τις βλακείες που μου φέραν στο γάμο και δεν μπόρεσα να αλλάξω...

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και που να δείτε στη βάφτιση τι θα γίνει...εγώ μάζεψα τα παλιά του Γιώργου..μου έφεραν και ένα σωρό και το παιδί μεγαλώνει συνέχεια μάζεψε αγόρασε είμαι...κάτσε να έρθει και η μικρή...πωπω χαμός.....

Ο καιρός μου έχει σπάσει τα νεύρααααααα...έλεος σαπίσαμε στην βροχή!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Σιλβή νομίζω το υπόθετο το βάζουν για να προκαλέσουν διαστολή του τραχήλου και σου βάζουν και οκυτοκίνη στον ορό για να προκαλέσουν συσπάσεις (την οκυτοκίνη τη βάζουν οι περισσότεροι γιατροί για να επιταχύνουν τη διαδικασία, ακόμα κι αν έχεις πάει χωρίς πρόκληση)

Επισκληρίδιο θα κάνεις τελικά;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι θέμα άνοιξες φέλια να ξερες...θέλω να κάνω βάφτιση με λίγους και καλούς, ελπίζω να τα καταφέρω και να μη με επηρεάζουν οι γονείς και η πεθερά...Έκανα ανοιχτό γάμο και τους το κανα το χατήρι, δε θέλω πάλι τα ίδια, ούτε όρεξη έχω, ούτε τα λεφτά μας περισσεύουν....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, συγνώμη, το υπόθετο δεν είναι για διέγερση του εντέρου???έτσι νομίζω..οι τεχνητοί πόνοι μπαίνουν με ορό έτσι δεν είναι?Εγώ έτσι κατάλαβα τουλάχιστον...

Κατερίνα, για την δυσκοιλιότητα είχα ακούσει ότι φτιάχνεις χαμομήλι και διαλύεις εκεί το γάλα, αλλά δεν ξέρω αν κάνει σε αυτή την ηλικία ή είναι για μεγαλύτερο παιδάκι...

Ήρθαν και εμάς οι επισκέψεις μας, όλα οκ, την μπέμπα δεν την είδαν κοιμόταν ούτως ή άλλως, μας έφεραν πολύ όμορφα δωράκια, μια ολόσωμη φόρμα βελουτέ φούξια ροζ με τον bugs bunny, ένα συνολάκι ανοιξιάτικο ροζ φόρεμα και ζακετούλα και ένα ζευγάρι σκουλαρικάκια!!όλα πολύ καλά...

Αύριο ετοιμαζόμαστε για βόλτα στο Ηράκλειο, η μπεμπούλα θα μείνει με την μαμά μου και εμείς θα πάμε στα μαγαζιά για ψώνια..τελευταία ηρωική έξοδος!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πειτε μερικες γνωμες. Εμεις εχουμε παντρευτει με πολιτικο και θελουμε να κανουμε και θρησκευτικο μαζι με βαφτισια. Αλλα δεν ξερουμε ποτε ειναι καλυτερα. Λεγαμε για Σεπτεμβρη φετος, αλλα ειναι σχετικα κοντα και ισως με τα οικονομικα δεν εχουμε ελθει στα ισα μας. Μετα ελεγε ο αντρας μου για του χρονου, Ιουνη αλλα για πειτε δε θαναι λιγο μεγαλα τα μωρα?Θαναι εναμιση ετους. Δε μαρεσει ναναι τοσοσ μεγαλα. Μπορει να περπατανε κιολας. Κι επειτα δε θα φαινεται χαζομαρα να παντρευτουμε με θρησκευτικο 3 χρονια μετα τον πολιτικο?Δεν ξερω πειτε μια γνωμη κι εσεις.

Επειτα mummycool οταν κοιταζα τα φαρμακα που μου εδωσαν στο ΜΗΤΕΡΑ στην αποδειξη που μας εδωσαν εγραφε και αυτη την οκυτοκυνη. Και με βαλατε σε υποψιες. Γιατι εμενα με βαλαν με ορο και βαζαν διαφορα μεσα εκτος απο πρεπαρ.Αφου λοιπον μπηκα για καισαρικη εκτακτα και υποτιθεται πως ειχα συσπασεις γιατι να μου δωσουν ωκυτοκινη. Μηπως μου το εβαλαν στον ορο για να μου προκαλεσουν συσπασεις τελικα και να γεννησω προωρα/Λεω τωρα?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για το γάμο κ εγώ λέω θα είναι αργά του χρόνου και νωρίς το σεπτέμβρη...δεν ξέρω, ίσως τέλη οκτώβρη που έχει ακόμα καλό καιρό κ είναι κ πιο φτηνά;

και στην καισαρική βάζουν οκυτοκίνη δε θυμάμαι γιατί αλλά κάπου το χω διαβάσει, ενεργοποιεί τη μήτρα

κι εμένα νομίζω μου βάλαν στο φυσιολογικό, θυμάμαι μια νοσοκόμα που έριξε κάτι με σύριγγα στον ορό


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Την οκυτοκίνη την βάζουν έτσι κι αλλιώς για να ρυθμίσουν τις συσπάσεις και να τις ελέγχουν (να μην είναι ακανόνιστες). Αυτό σίγουρα ισχύει στο φυσιολογικό τοκετό αλλά μάλλον για τον ίδιο λόγο θα είναι και στην καισαρική. Ελίτα, και η κόρη μου ήταν γκρινιαρούλα και υπερκινητική και έκαιγε θερμίδες γιαυτό και στην αρχή δεν έπαιρνε βάρος. Με αποκλειστικό θηλασμό όμως μετά τους 2-3 μήνες έκανε τρομερά μαγουλάκια!!!! Μην τα εμπιστεύεσαι καθόλου μόνα τους αν είναι κινητικά μπορεί να τουμπάρουν στο δευτερόλεπτο.....

Link to comment
Share on other sites

Silvi sou vazoun ipotheto sthn arxh gia na prokalesoun diastoli kai sou lene na voltaris kana 2oro mexri na energisi to ipotheto. Sto dioro arxizeis na exeis sispasis me mikroponakia.

Meta afou sou kanoun kardiografima, sou paroun aima se ksirisoun kai sou kanoun klisma se pane sto domatio odinon opou sou vazoun oro kai prokaloun ponous.

Panw katw ayth einai i diadikasia. Twra to episkliridio den kserw na sou pw pote to kanoun giati den ekana.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα;

Καρδουλα...το κλισμα ποτε το κανουν; οταν σε βαζουν στο δωματιο ωδινων που εισαι ετοιμη να γεννησεις;;;;

κανονικα δεν πρεπει να το κανουν απο πριν....

ή μαλλον δεν καταλαβα καλα ε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ραμονιτσα!!!!

Σε βρήκα…σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές σου.

Με το καλό να δεχτείς και εσύ τον ζυμαρουλη σου, που με τόση αγωνιά περιμένεις.

Πολλά φίλια σε όλες τις μανούλες Φεβρουάριου 2010.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...