Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Αφού είστε μια χαρά μην παραπονιέστε για την αυπνία.....το λέω γιατί εγώ δεν βλέπω καλυτέρευση απο την ίωση...και ο Γιώργος μια απο τα ίδια....εδώ να δεις ταλαιπωρία 24ωρη και λίγο λέω....δεν έχω κοιμηθεί και ούτε θέλω γιατί απλά δεν μπορώ...ο Γιώργος με τρελό βήχα καθόμουν πάνω απο κεφάλι του να δω αν αναπνέει όταν σταμάταγε για λίγο...τρελή αγωνία


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα μανουλες και φουσκοκοιλιτσες

τι κανετε?

Γιωωωωτα με το καλο να παρευς την μπεμπε αγκαλιτσα και να φας και κανενα γλυκακι:D:D

Εμεις καναμε 2 σουπερ 4ωρα φαγαμε στις 11 μετα απο το μπανακι μας και αφου της εκανα και μασαζακι με λαδακι και μετα ξυπνησαμε στις 2 και μετα στις 6 και τωρα το πρωι 10 παρα και το σημαντικοτερο δεν ειχαμε γκρινιες το βραδυ ετσι κοιμηθηκα και εγω καπως

Το δυσαρεστο σε εμας ειναι οτι δυστυχως οδευουμε στο τελος του θηλασμου , η μικρη για καποιο λογο δεν θελει το γαλα μου της αρερσει πιο πολυ το ξενο δεν ξερω γιατι οταν της δινω δικο μου το τρωει την μιση ποσοτητα με απιστευτη γκρινια, επισης βλεπω οτι αρχισε να μου μειωνεται επικινδυνα και κουραστηκα και απιστευτα με το θηλαστρο αρα... δεν πειραζει ξερω τουλαχιστον οτι το παλεψα μηπως ξερει καμια τι διαδικασια ακολουθεις για να το κοψεις? θα παρω τον γιατρο μου αργοτερα αλλα σκεφτομουνα αν ειναι επωδυνο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα. ένα χάπι παίρνεις, είναι των 2 ή των 8 ημέρων ,στο δίνει ο γυναικολόγος. Απλά συνεχίζεις την άντληση μέχρι να μην έχεις καθόλου..

Φελια περαστικά και γρήγορα, ιδιαίτερα στον μικρό σου, καταλαβαίνω την αγωνία σου πίστεψε με..!!

Παρεμπιμπτόντως, φτιάξτε πορτοκαλόπιτα..είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ - πολυ για τις ευχουλες σας!! Εχθες εκανα τις πρωτες κορτιζονες και σημερα το ζαχαρο μου ειχε φτασει στα ουρανια!! Ελπιζω να πεσει λιγακι γιατι σημερα θα φαω αλλες δυο!!

Τζενουλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να κανετε πολλα - πολλα παιδακια ακομα! Αληθεια τι γλυκακι του εφτιαξες?? (αφου ανεβηκε που ανεβηκε το ζαχαρο, λες να κανω καμια αμαρτια? χιχι ;))


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera tsoupres!!!!

mammycool voltoules e?ti oraia !!!!!tou arese i volta sto cosmos tou superman e?e vevea!!!!!klisate kai mina ?na einai panta geros kai na isaste mia eytixismeni oikogenia !!!!!!

ramonitsa ,den ton alazo ton mitriiko thilasmo pia !!!!!stin arxi me tis thiles eixa thema alla tora pia goustaro poly!!!!!aksizei na to dokimaseis ...oso gia tin diatrofi ..etsi ki alios tha prosexeis logo kilon ..tha se voithisei !!!!!aaaaaaaaaaaa to kouvadaki gia tis panes ola ta lefta!!!!den mirizei tipota!!!

felia ,kouragio !!!vasta gera!!!kai perastika se olous!!!

giota !!!ante epitelous tin paraskevi tha kratas agalia to moraki sou!!!!!me to kalo koritsi mou !!!!tha deis ola ta vasana tis egimosineis tha fygoun ...kai tha ziseis to apistefto thavma !!!!..an klais tis protes meres mi tromakseis ...einai i ormones kai i monadiki siginisiaki stigmi pou tha ziseis !!!!!

katerinaki ,den pirazei ...oso edoses apo mitriko einai simantiko !!!den mporeis na tis dinei s1,2 gevmata mitriko :i den to thelei katholou?

emeis imaste mia xara !!!i mikroula exei kati mikra ponakia kai vogaei ston ypno tis alla den griniazei ..pote arxizoun i kolikoi?

..xtes tis tragoudaga kai mou gelage ...i idea mou einai i arxizei kai katalavenei?

aaaaa episis ta matakia mas ta anigoume mono tin nyxta tin imera einai klista ...

..kai pipila den exoume valei akoma...

na exoume oles mia super mera!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα τον γιατρο και μου εδωσε χαπι για 2 μερες το αγορασα αλλα στεναχωριεμαι ρε γμτ δεν ξερω τι να κανω, πινει στο ξενο 100-120 και στο δικο μου 50 με το ζορι και γκρινια μηπως να το προσπαθησω κι αλλο?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το επιασε το ξενο καμια σχεση στην γευση ειναι σαν βανιλια το μητρικο ειναι πιο νερομενο γιαυτο εντωμεταξυ εχουμε κι αλλο προβλημ,α σε ξενο πινει novalac it ειδικο για δυσκοιλιοτητα και παρολαυτα ζοριζεται μονο με το δικο μου τα κανει και τωρα που δεν το πινει να δω τι θα κανουμε:confused:


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ioanna κάτσε καλά με την πορτοκαλόπιτα..........όχι τα παντελόνια, ούτε οι φούστες δεν μου μπαίνουν!!!

χθες το βράδυ και αφού τον είχα ταίσει και γκρίνιαζε του δωσε ο μπαμπάς μας το γάλα που είχα βγάλει το πρωί με το θήλαστρο, έφαγε τα 30 ml μόνο από τα 50 αλλά και ο μπαμπάς μας χάρηκε που τον τάισε και εγώ που έπιασε το μπιμπερό αλλά και που έφαγε μόνο τόσο, άρα είχε χορτάσει


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ίνκα από αυτά που διάβασα οι κολικοί ακολουθούν τον κανόνα των τριών,

από 3 βδομάδες μέχρι 3 μήνες και για 3 ώρες κάθε μέρα (συνήθως 7-10 το βράδυ) μπορεί απλά να ζοριζόταν η φουφούλα και να ήθελε κακάκια της

Η μόνη σίγουρη λύση για μας όταν γκρινιάζουμε είναι η αγκαλίτσα και ο θηλασμός.

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξεις κανονικά το ξένο (εμένα τότε η παιδίατρος μου είχε πει να βάλω λίγο παραπάνω νερό κάπου 10ml) και το ανακατευεις με το γάλα σου...ρώτα και το παιδίατρο βέβαια γιατί εκείνος ξέρει καλύτερα το μωράκι και αν γίνεται με το ξένο γάλα που της δίνεις....αν σου δώσει το οκ τότε σιγά σιγά ελάτωνε το ξένο και αύξησε το δικό σου...και να την βάζεις στο στήθος συνέχεια...πιστεύω ότι μπορεί να θηλάσει στο στήθος γιατί είανι ακόμα μικρούλα και θα πιάσει με τον καιρό....θέλει επιμονη και χρόνο όμως....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

θα παρω την παιδιατρο να την ρωτησω αν ειναι να το κανω και αυτο, αχ υπομονη εχω χρονο δεν εχω γιατι εχω και ενα 2χρονο που ολη μερα με βλεπει να ταιζω, αποστειρωνω ,βγαζω με το θηλαστρο κλπ κλπ και σιγουρα νιωθει παραμελημενος


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Το θήλαστο είναι τρελό ζόρι ειδικά όταν είσαι σπίτι και δεν αντλείς για να πας για δουλειά...απλά μην το βάζεις κάτω..προσπάθησε να την βάζεις συνέχεις στο στήθος...φτιάξε ξένο γάλα και ρίξε λιγο λίγο πάνω στη θηλή να γλυκαίνεται και να πιάσει...

Δεν έχεις άτομο να σε βοηθήσει με τον Άλκη;;;;Αλλά βαλτον να σε βοηθάει σε πράγματα που καταλαβαίνει και μην τον αφήνεις απ έξω έτσι θα νιωθει πιο κοντά σου και δεν θα αισθανεται παραμελημένο.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...