Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κι εμάς μας είδε στις 2 βδομάδες και θα μας δει στις 40 μέρες και μετά στο δίμηνο για το πρώτο εμβόλιο!!!!

Πάντως ινκα κι εγώ πιστέυω ότι πιο σημαντικο είναι να μην πίνεις/ τρως καφεινη, αλκοόλ, γλυκαντικά, Ε και ζάχαρη (με τίποτα αναψυκτικά light, μια κοκα κόλα αραιά και που δε βλάπτει και τόσο πολύ) παρά όσπρια και λάχανα...

Τώρα για τα πικάντικα και τα καυτερά καλό είναι να τα αποφέυγουμε τουλάχιστον μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός

Οντως χρειάζεται πολύ νερό, οι σούπες είναι βοηθητικές αλλά όχι απαραίτητες, λένε και το κουάκερ ότι κατεβάζει γάλα αλλά δεν το χω τσεκάρει

Πάντως ένας καφές ελληνικός ή γαλλικός τη μέρα είναι οκ όπως και 1-2 ποτήρια κρασί ή μπύρα την εβδομάδα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D

Μιλατε για τα μωρακια σας....ε; τι καλα;

Ρε κοριτσακια πολυ προγραμμα θελει τελικα ο θηλαμσος...ειδικα με το τι πρεπει να τρωμε....πιο πολυ απο οτι ειμαστε εγκυος..ποποοοοοο...:confused:

Παντως κ εγω με τον υπνο εχω προβλημα...δεν μπορω να κοιμηθω ιδιαιτερα..ξυπναω συνεχεια για τουαλετα...πονανε τα ποδια μου..κ γενικα ειναι βασσανο..περιμενω να γενησω να ξελαφρωσω κ ..λεω..μηπως..μηπως κοιμηθω λιγακι παραπανω..αν ειναι ησυχος ο ζυμαρουλακος μου...για να δουμε....

Η Ελενα που ειναι τι κανει;

Η Νινια βγηκε απο το μαιευτηριο;

Υδροχοακι κ Λιτσακι..ακομα περιμενουμε ε;

Τζορτζακι πολυ καλο το δωματιο....:D:DΜπραβο ο μπαμας...αλλα ολα τα λεφτα ειναι η μικρη σου...ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!!!!!!:D

Το κοκορακι στο μαλλι μου αρε...πολυ.....χαχαχαχ;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι ραμονιτσα απλα καμια φορα δεν πιανει το ιντερνετ κ δεν μπαινω...

ασε που οι περισσοτερες εχουν γεννησει κ εμεις που ειμαστε ακομη εγκυες τι να πουμε...εγω απο την αλλη βδομαδα σταματαω το γιουτοπαρ κ περιμενουμε την μπεμπουλα!!! εχω ακουσει πως μολις σταματας τα χαπια γεννας γρηγορα!!!ειμαι ακομη ξαπλα....κ εχω προχωρησει κ σε ολοκληρο γιουτοπαρ ανα 6ωρο κ ακομη φαντασου εχω πονους χαμηλα τις περιοδου...

αυτα...μολις γεννησω θα μπαινω κ εγω σε σας!!!

προς το παρον τα λεω μα τα κοριτσια του μαρτοιου που ειναι ολες εγκυες ακομη!! χεχε!!! εχω παει 58κιλα επισης κ η μπεμπα ακομη δεν ξερω αυριο θα παω να κανω 2 ντοπλερ ετσι ειπε ο γιατρος...:rolleyes:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες! Τι εγινε χαθηκατε σημερα ....πες μου ποιος μιλαει....

Εμεις κατα ενα περιεργο και ανεξηγητο λογο ειμαστε μεσα στην γκρινια και σημερα απο το μεσημερι και μετα!!! Μονο στο στηθος ηρεμει και κοιμαται λιγο ...κουραστηκαα!

Πηγα και στο ορθοπεδικο σημερα και μου ειπε ειναι μια μυαλγια αυτος ο οξυς πονος στην πλατη και συχνο λεει φαινομενο σε γυναικες που εχουν γεννησει , μονο υπομονη μπορω να κανω λεει για μερικες εβδομαδες ( και λεω τιιιιιι?????) και μου εδωσε ενα λαδακι να κανω επαλειψεις και κανα ντεπονακι αν ποναω πολυ που και που ......

τουλαχιστον δεν ειναι κατι πιο σοβαρο σκεφτομαι και μετα γυρναω σπιτι και ο σκαθαρακος αρχισε την γκρινια και λεω το κλασσικο των μαμαδων ...μακαρι να ποναω εγω και εσυ να εισαι ηρεμος ....παντως με εχει εξαντλησει και ολο το απογευμα ρουφαγε ο ατιμος ...παει η αγελαδιτσα σημερα νομιζω τωρα που θα ξυπνησει θα εχει στερεψει !!! και ποιος μας ακουει !!

Αυριο ερχεται και η κουνια μας ...επιτελους!!! θυμαστε που δεν ειχα παρει τπτ πριν ?? και μεσα στην αλλη εβδομαδα και οι κουρτινες μας ...α τωρα που ειπα ετσι ...Γιωργια super το δωματιακι αλλα πιο super η μπουμπου σου!!! καλε τι μαλλακι ειναι αυτο ???

τελεια!!!

Καλο βραδακι και ησυχο ΚΥΡΙΩΣ να εχουμε ολες ..παω να κανω ενα μπανακι και να ξεραθω λεω αν και γιορταζει ο μπαμπας μας αυριο και λεω αν καθησω να αλλαξει η ημερα να του πω πρωτη χρονια πολλααα λετε να τα καταφερω ???

Link to comment
Share on other sites

εμείς σήμερα είμαστε ήρεμοι, ελπίζω να μην ξεσαλώσει το βράδυ, βγήκαμε και βολτούλα, πήγαμε στο κόσμος (εμπορικό) για κανένα δίωρο πάνω στην ώρα που συνήθως γκρινιάζει και από την ώρα που μπήκαμε στο αμάξι μέχρι την ώρα που γυρίσαμε σπίτι κοιμόταν συνεχώς!!!

Γυρίσαμε κάναμε μπάνιο και ετοιμαζόμαστε για φαγητό...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα γυρισα και εγω απο τον γιατρο μου!!

Παρασκευη πρωι γενναμε και εμεις!! Θα μπω πρωτο χειρουργειο μου ειπε γυρω στις οχτω το πρωι, ευτυχως δεν θα εχω αναμονη και θα κανω καισαρικη με επισκληριδιο.

Αχ κοριτσια τοσο καιρο περιμενα αλλα τωρα αγχωθηκα!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε ελενακι....λεω κ εγω τι να εγινε;

ολα καλα....αντε να σταμαστησεος κ τα χαπακια επιτελους..κ μετα οποτε θελει ας κανει το ντου..χαχα

να σου πω παντως κ εγω που τα σταματησα στις 36 βδομαδες ...ακομα οπως βλεπεις δεν εχω γεννησει..,,μερικες γεννανε ..κ αλλες οχι....

ολα καλα θα ειναι με την μπουμπουκα σου....ε κ που θα παει θα γεννησουμε κ εμεις ε;;)

ποπο βρε jend κ εμενα αυτο το υπομονη που λενε με σκοτωνει..θελω να μου δινουν κατι κ να περναει ο πονος...

τι να σου πω τωρα παλι; υπομονη...θα μου πεις ασε ρε ραμον..πονααααααααωωωω...

Αντε γρηγορα να περασει..κ να προσεχεις τα ρευματα...

μαμικουλ..αχ τι καλα εσεις βγαινετε κ εξω πια....γινατε κ ενος ε;:D:D:D:D

Γιωτουλα ...αντε κοριτσακι να υσηχασεις κ ευ....να ερθει το μωρουδακι σου...με το καλο...:D:D:D:D

Ρε κοριτσια εχω μια απορια..γιατι σας βαζουν σχεδον ολες να γεννσησετε πριν ολοκληρωσετε την 40η βδομαδα κ πολλες φορες κ πριν την 38η;

εκτος απο την καρδουλα..χαχα

εμενα θα μου την εξαντλησει κ την 40η, αν δεν εχω γεννησει θα με βαλει 18 με 19..του μηνα....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γυρισα και εγω απο τον γιατρο μου!!

Παρασκευη πρωι γενναμε και εμεις!! Θα μπω πρωτο χειρουργειο μου ειπε γυρω στις οχτω το πρωι, ευτυχως δεν θα εχω αναμονη και θα κανω καισαρικη με επισκληριδιο.

Αχ κοριτσια τοσο καιρο περιμενα αλλα τωρα αγχωθηκα!

Με το καλό Γιώτα!!Ετσι ακριβώς γέννησα και εγώ..μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά και στις 8:45 το αργότερο θα έχεις το μωρό σου να σε κοιτάζει στα μάτια!!

Η μπέμπα μας σήμερα κοιμόταν όλο το πρωί με διαλείμματα για φαγητό αλλα το απόγευμα μέτα το γάλα των 5 παρά ήταν ξύπνια με μικρή γκρίνια και από τις 7 και μετά με αρκετό κλάμα..πάλι ζοριζόταν η κακομοίρα στην κοιλίτσα της..και θυμήθηκα πώς είχε να κάνει κακά από χθές βράδυ. Πήρα την γιατρό και μου είπε να της δίνω και από ένα άλλο γάλα σκόνη μια κουταλιά για να ενεργηθεί..τώρα έφαγε και κοιμάται, ελπίζω να μην έχουμε ξενύχτι!

Καλό μας και ήσυχο βράδυ σε όλες, με 5ωρους ύπνους- να μην είμαστε και πλεονέκτες!

YG ebala fotos apo to dwmatio mas!!!!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε ελενακι....λεω κ εγω τι να εγινε;

ολα καλα....αντε να σταμαστησεος κ τα χαπακια επιτελους..κ μετα οποτε θελει ας κανει το ντου..χαχα

να σου πω παντως κ εγω που τα σταματησα στις 36 βδομαδες ...ακομα οπως βλεπεις δεν εχω γεννησει..,,μερικες γεννανε ..κ αλλες οχι....

ολα καλα θα ειναι με την μπουμπουκα σου....ε κ που θα παει θα γεννησουμε κ εμεις ε;;)

ποπο βρε jend κ εμενα αυτο το υπομονη που λενε με σκοτωνει..θελω να μου δινουν κατι κ να περναει ο πονος...

τι να σου πω τωρα παλι; υπομονη...θα μου πεις ασε ρε ραμον..πονααααααααωωωω...

Αντε γρηγορα να περασει..κ να προσεχεις τα ρευματα...

μαμικουλ..αχ τι καλα εσεις βγαινετε κ εξω πια....γινατε κ ενος ε;:D:D:D:D

Γιωτουλα ...αντε κοριτσακι να υσηχασεις κ ευ....να ερθει το μωρουδακι σου...με το καλο...:D:D:D:D

Ρε κοριτσια εχω μια απορια..γιατι σας βαζουν σχεδον ολες να γεννσησετε πριν ολοκληρωσετε την 40η βδομαδα κ πολλες φορες κ πριν την 38η;

εκτος απο την καρδουλα..χαχα

εμενα θα μου την εξαντλησει κ την 40η, αν δεν εχω γεννησει θα με βαλει 18 με 19..του μηνα....

ειχες πολλες συσπασεις κ πονακια οταν επαιρνες τα χαπια??? γιατι φαντασου εγω ακομα κ που τα παιρνω ποναω..:-(

καλα κ εγω την ιδια απορια εχω...πλεον δεν πρεπει να λενε διαρκει η εγκυμοσθνη 40 βδομαδες αλλα 38!!! ελεος!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι...οχι δεν ειχα συνεχεια....καποιες φορες μονο οταν κουραζομουνα....

μαλλον η δικια σου ...βιαζεται πολυ ε;

θελει να βγει το κοριτσακι.....θελει αγκαλιτσες.....:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαλλον ακουει την γκρινια μου που παω για 2 μηνα ξαπλα κ σου λεει παρτα ρε θα βγω νωρις μην σακουω αλλο!!!! αχαχαχαχαχααα!!!

αληθεια κουραστηκα αλλα θελω να ειναι καλα η μπεμπα να γεννηθει οταν πρεπει...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 2 μηνες ξαπλα ε; ποπο κοριτσακι ..μου θυμισες τωρα την δικη μου την 3μηνη ξαπλα στην αρχη....

Θα βγει η μπουμουκα κ θα ειναι μια χαρα....

Πονακια περιοδου εχεις κατω χαμηλα; ε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Γιώτα έφτασε η ώρα!!!!!!!!!!!!!!! Τέλεια!! Αχ συγκινήθηκα!!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Όλα θα πάνε τέλεια και ούτε που θα το καταλάβεις!! Θα ακούσεις 2-3 τραγουδάκια στο ipod και το 4ο θα είναι το κλάμα της μπουμπούς σου!! Ελπίζω να μη βγει γκρινιάρα σαν τη μαμά της ε;;;;):D

jenny να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! Να είστε ευτυχισμένοι και να του χαρίσεις πολλά παιδάκια!! Χρόνια πολλά και σε όσους άλλους γιορτάζουν

έλενα υπομονή κοριτσάκι, τελειώνουν κι εσένα τα βάσανά σου...μπήκες κι εσύ στο μήνα σου

ιωάννα τέλειο το δωμάτιο!! Πεθαίνω με τα δωματιάκια σας...αχ πότε θα πάμε κ εμείς στο καινούριο μας σπιτάκι;;

Γιωργία Χρόνια μας Πολλά!!!!!! Κορίτσια πότε πέρασε κ όλας ένας μήνας;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia...oles kala?

Emeis kaname tous prwtous 4wrous ipnous...alla den to giortazoume gia na min matiastoyme!!!;) To mono pou menei twra einai na "energithoume" gia na eimaste ok...

Bre koritsia ta loxeia anti na meiwnontai, ayxanontai!Ekei pou edeixnan na meiwnontai, ayxithikan san perido prwtwn imerwn...elpizw sintoma na teleiwsoun, den mporw allo!!!

to apogeyma tha exw episkepseis, alla tin beba tha tin doun mono se foto pros to paron..fobamai min kollisei tipota!

Na prosexete koritsia, tous 3 prwtoys mines idiaitera, an to mwraki kollisei otidipote, apo to pio aplo, mpainei nosokomeio me endoflebia antibiwsi!!:(


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!!

mummy σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου και υγεια να εχουμε ολοι !!!!!χρονια πολλα σ οσες γιορταζετε η εχετε καποιον στην οικογενεια που γιορταζει !!

ο μπεμπακος προσπαθει να κοιμηθει απο τις 9 ( η μαλλον η μαμα προσπαθει να τον κανει να κοιμηθει ) αλλα τζιφος ..τελικα πρεπει να το παρω αποφαση ..οσο περνανε οι μερες ολο και πιο πολυ ξυπνιος θα μενει ...και ευτυχως δεν γκρινιαζει!!!!

χρονια πολλαα στα παιδακια που εκελεισαν μηνααα!! πωπω ποτε περασε κιολας ??

φιλεναδα γιωτααα!!! εφτασε η ωρα ..αντε κουκλιτσα μου με το καλο να παρεις την μπουμπου σου αγκαλιτσα και να γυρισεις σπιτακι να φας και κανα γλυκακι !!

και ναι συμφωνω με την mummy ελπιζω και εγω να μην ειναι γκρινιαρουλα ..οχι οτι ειναι η μαμα της ..οχι ! αλλα για να μην σε ταλαιπωρει καλη μου !! χιχι

ραμον και η υπομονη οταν την ακουω τελικα νομιζω αυθυποβαλομαι και την κανω την ατιμη τι να κανω!!! και εκεινο το λαδακι που μου εδωσε ..τζιφος τελικα ή ισως ειναι πολυ νωρις ακομα ..θα παω να παρω καμια θερμοφορα σκεφτομαι ..γιατι και με τα ρευματα εχεις δικιο !!

τεσπα δεν ξαναμιλαω για την πλατη μου ( και καλα ) γιατι θα πει και δικαιως η γιωτα πως τελικα εγω ειμαι η γκρινιαραααα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...