Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχ μαρια δεν ξερω μαυτην την παλιογριπη παντως ο γυναικολογοςμου που δεν ηταν πολυ θετικος στον εμβολιασμο μου ειπε οτι σιγουρα δεν προκαλει τιποτα στο εμβρυο και τον ρωτησα μαλιστα 2 φορες για να το σιγουρεψω και ηταν καθετος τωρα τι να πωκαι εγω θα το κανω αφου δεν θα πειραξει το μωρο μου και βλεπουμε..

Για τις συσπασεις και εμενα πολυ μου φαινεται το μισο αν δυωρο αλλα ειχα παρα πολλες ξεπερναγα τις 15 περιπου την ημερα απο οσο υπολογιζω 6-7 ειχα χοντρες δηλαδη πετρωνε η κοιλια και εμενε πολυ ωρα σκληρη αρα δεν ξερω τι να κανω τωρα με τα φαρμακα δεν εχω καθολου αλλα ποσο καιρο μπορω να τα παιρνω ετσι δεν ξερω καιτωρα που μιλαμε ταχυκαρδια εχω..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι jend εγω τις ειχα κανει και τωρα που πηγα την Παρασκευη και ειδε οτι ειχα συσπασεις μου ειπε οτι σε 2-3 εβδομαδες θα ξανακανω αλλη μια δοση μην ανησυχεις δεν προκαλουν τιποτα απλα τις ημερες που θα τις κανει κοψε λιγο αλατι και γλυκα.Τον τραχηλο ποσο στον μετρησε εμενα 35mm απο 38 που ηταν στον β'επιπεδου αλλα μου ειπε οτι ειναι καλος


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

σήμερα νομίζω είχα την πρώτη μου επώδυνη σύσπαση, δεν είμαι και σίγουρη βέβαια γιατί ο μπέμπης κινείται και λίγο αρτσούμπαλα την τελευταία εβδομάδα

κατερίνα πώς καταλαβαίνει ο γιατρός ότι είναι σύσπαση; σε βάζει σε μηχάνημα ή το νιώθει;

δηλ για να καταλάβω αν κολλήσουμε την παλιά γρίπη και ανεβάσουμε πυρετό κινδυνεύουμε τόσο πολύ; τότε γιατί κανείς δε μας βάζει να κάνουμε το εμβόλιο για την παλιά τη γρίπη;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν του ειπα οτι αισθανομαι κατι σαν συσπαση εβαλε το χερι του στην μητρα μου πανω στην κοιλια και μου ειπε οτι οντως εκανα συσπαση αυτο συνεβη γυρω στις 3-4 φορες στην μια ωρα που ημουνα στο ιατρειο αρα συμπερασμα κανω πολλες μεσα στην ημερα:( Οι συσπασεις φαινονται και με καρδιοτοκογραφημα ειναι μια ζωνη που σου φορανε στο υψος της μητρας και καταγραφει τις συσπασεις που κανεις καθως και την ενταση τους και τους παλμους του μωρου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι ποια μπιμπερό chicco και nuk πήρες και με τι πιπίλες ; θα πάρω κι εγώ αυτη την εβδομάδα γιαυτό ρωτάω..

Πήρα 1 μικρό + 1 μεγάλο Chicco (1 με θηλή καουτσουκ και 1 με σιλικόνη) και 1 μικρό + 1 μεγάλο NUK(1 με θηλή καουτσουκ και 1 με σιλικόνη αντίστροφα απο τα Chicco) για να έχω 2 μεγάλα (1 καουτσούκ + 1 σιλικόνη) και το ίδιο και στα μικρά. Οι θηλές των NUK μου άρεσαν περισσότερο (είναι με σύστημα για να μην έχουν κολικούς τα μωράκια) είναι κοφτές ενώ της Chicco είναι στρογγυλές σαν "κεράσι". Όλα τα πήρα φυσικά για ηλικία 0+.


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα νομίζω είχα την πρώτη μου επώδυνη σύσπαση, δεν είμαι και σίγουρη βέβαια γιατί ο μπέμπης κινείται και λίγο αρτσούμπαλα την τελευταία εβδομάδα

κατερίνα πώς καταλαβαίνει ο γιατρός ότι είναι σύσπαση; σε βάζει σε μηχάνημα ή το νιώθει;

δηλ για να καταλάβω αν κολλήσουμε την παλιά γρίπη και ανεβάσουμε πυρετό κινδυνεύουμε τόσο πολύ; τότε γιατί κανείς δε μας βάζει να κάνουμε το εμβόλιο για την παλιά τη γρίπη;;

Καλημερα κοριτσια! Συμφωνω μαζί σου κοριτσι αν ηταν ετσι ολες θα καναμε και της κοινης γριπης το εμβολιο! Το σιγουρο είναι πως δεν ειναι καλό να κανεις υψηλό πυρετο αυτό ξερω! με λιγη προσοχη θα τα καταφερουμε αισιοδοξια πανω απ΄ολα!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

mummycool προσεχε φιλεναδα... αν νομιζεις οτι κανεις δυνατες συσπασεις, παρτην τηλεφωνο και πες της να σε δει....

κοριτσια με το θεμα της γριπης τα εχω παρει ασχημα.. ας κατσουν πρωτα να τα βρουν μεταξυ τους (αν δηλαδη ειναι τοσο επικυνδινη και αν το εμβολιο κανει καλο η κακο) και μετα ας μας αγχωσουν και εμας... ελεος δηλαδη.. ειναι και επιστημονες!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Litsaki 19 με γεια τα μπιμπερό σας! καλα εκανες με τη δουλεια να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις και λίγο, αλλωστε δεν θα λειψεις και πολυ απ΄οτι θυμαμαι γυρνας μετα τον τοκετο και την αδεια λοχείας οποτε..............

Υδροχοακι το ξερω αυτό με τις μαμαδες.... πολυ κομπλεξ λες και ειναι δεν ξερω κι γω τι! οταν ημουν και γω στη δουλεια εβλεπα και την εξης αναισθησία οτι δεν φυλαγόταν κανενας μην επιβαρυνει τον αλλο μη τον κολλησει και τπτ παρολο που είχε βηχα και τα σχετικα ερχόταν και μου μιλουσαν πολυ κοντα και αναγκαζόμουν να κανω πολλες φορες πίσω και χωρις διακριτικότητα!ασε αυτα που λενε απο κανόνες υγειηνης για απολυπανση και τα σχετικα κανενας δεν τα τηρει, εννοω εργοδοτης! Εχει βγει οδηγια για τις επιχηρησεις αλλα χεστηκανε! Εδω, επειδη εκανα και τις προμηθειες και πηρα και dettol για τη τουαλετα μου ειπανε οτι είμαι μικροφοβική από πανω, που κανονικα οποιος παρουιασει συμπτωματα γριπης και τα σχετικα πρεπει αμεσως να απομακρυνθει σε ξεχωριστό χωρο μεσα στη δουλεια σύμφωνα με την οδηγία, αλλα τι ψαχνω και γω!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

mummycool προσεχε φιλεναδα... αν νομιζεις οτι κανεις δυνατες συσπασεις, παρτην τηλεφωνο και πες της να σε δει....

κοριτσια με το θεμα της γριπης τα εχω παρει ασχημα.. ας κατσουν πρωτα να τα βρουν μεταξυ τους (αν δηλαδη ειναι τοσο επικυνδινη και αν το εμβολιο κανει καλο η κακο) και μετα ας μας αγχωσουν και εμας... ελεος δηλαδη.. ειναι και επιστημονες!!!

έκανα μια το πρωί και μετά δεν ξαναέκανα...αν ξανακάνω θα την πάρω

η μαμά μου πάντως όταν της το πα χάρηκε (??) μου πε ότι μάλλον επειδή μπήκα ή μπαίνω στον 8ο....καθένας το χαβά του

πήρα τηλ στο Δήμο Πυλαίας για τα μαθ. ανώδυνου μου πε ότι είναι ανοιχτά για όποιον θέλει και όποια βδομάδα από τώρα θέλω να πάω τρίτη και παρασκευή στις 10μισή. Όταν σταματήσω τη δουλειά θα πηγαίνω μάλλον.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Litsaki 19 με γεια τα μπιμπερό σας! καλα εκανες με τη δουλεια να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις και λίγο, αλλωστε δεν θα λειψεις και πολυ απ΄οτι θυμαμαι γυρνας μετα τον τοκετο και την αδεια λοχείας οποτε..............

Ευχαριστούμε!!!

Κι εγώ νομίζω πως τις χρειαζόμουν 3 μερούλες....

Αν και θα πάρω και το 6μηνο του ΟΑΕΔ...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε!!!

Κι εγώ νομίζω πως τις χρειαζόμουν 3 μερούλες....

Αν και θα πάρω και το 6μηνο του ΟΑΕΔ...

Α ωραια και γω! Σημερα παω ΙΚΑ να μου δωσει ο γιατρος βεβαιωση για την ΠΗΤ ελπιζω να μη πεσω σε κανενα βουρλο παλι


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι καλορίζικα!!!

Γεωργία καλή τύχη!!! Εγω εχω ακόμα μεχρι 30 Δεκεμβρίου για να παρω την βεβαίωση του γιατρου του Ικα!!! Και ο μοναδικός γυναικολόγος για εγκύους εδω αντιδρά σίγουρα ασχημα σε οσες δεν παμε στο ιδιωτικό του ιατρειο!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια και γω! Σημερα παω ΙΚΑ να μου δωσει ο γιατρος βεβαιωση για την ΠΗΤ ελπιζω να μη πεσω σε κανενα βουρλο παλι

Εγώ πήγα την Παρασκευή αλλά ΦΥΣΙΚΑ δεν εξυπηρετήθηκα (για ακόμα μία φορά!)....

Μου είπε ο doc να πάω μετά τις 04.12 που θα έχω μπει στην 31η εβδομάδα γιατί δεν μπορεί να δώσει την βεβαιωση νωρίτερα....

ΓΓΓΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι καλορίζικα!!!

Γεωργία καλή τύχη!!! Εγω εχω ακόμα μεχρι 30 Δεκεμβρίου για να παρω την βεβαίωση του γιατρου του Ικα!!! Και ο μοναδικός γυναικολόγος για εγκύους εδω αντιδρά σίγουρα ασχημα σε οσες δεν παμε στο ιδιωτικό του ιατρειο!!!

Κλασικα και δω τα ιδια γινονται!Υπαρχει εδω ενας που οταν πας να σου γραψει μια εξεταση σου αλλαζει το χρονο που σου εχει δωσει ο γιατρος σου γιατι εχει αλλη απόψη! Εδω την αλλη φορα μου αλλαξε την ΠΗΤ! ΦΟΒΕΡΟΣ!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...