Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, ούτε να σας γράψω, ενώ σας σκέφτομαι πολύ συχνά...

Εμείς είμαστε πολύ καλά, με το θηλασμό τα πάμε πολύ καλά, μόνο που έχουμε κολικούς κάθε πρωί την ίδια ώρα....

Απορώ ρε κορίτσια όσες είστε λεχώνες πως μπορείτε και μπαίνετε κάθε μέρα και γράφετε, εγώ δεν έχω χρόνο για τπτ άλλο πέρα από τη φροντίδα του υιού...Όταν κοιμάται, προσπαυώ να ξεκουράζομαι κι εγώ....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

inka

έχασα 10,5 σε 3 βδομάδες και τώρα κόλλησα στην 4η τίποτα...

jend

με ηλεκτρική ζυγαριά είναι πολύ εύκολο να το ζυγίσεις το μωρό, ζυγίζεσαι με το μωρό και χωρίς το μωρό, το χα βγάλει στην αρχή 3,4 κιλά και η γιατρός 3,36. Αρκετά κοντά

Τελικά οι περιβόητες παραγγελίες που χα κάνει από αγγλία...τις ακύρωσα διότι κάποια βλακεία έκανε το ελληνικό ταχυδρομείο και επέστρεψαν πίσω, τις νυχτικιές για το μαιευτήριο τι να τις κάνω τώρα, θα παραγγείλω την τσάντα από αλλού...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

mummy το δοκιμασα και δειχνει στα τρια και μισο αλλα λεω σιγα να μην πηρε σχεδον ενα κιλο μεσα σε 10 μερες ..ξερω και εγω ..σου ειπα θα της πω να ξαναερθει να τον δει να μου φυγει και η ανασφαλεια !!!

giota μην μιλατε για γλυκααααα με εχει πιασει μια μανια μονο για σοκολατα ..λες να σημαινει τπτ αλλο ??? πχ στερηση ?? χαχα

αληθεια μιας και το εθιξα σας ειπαν οι γιατροι σας ποτε μπορειτε να αρχισετε παλι την "γυμναστικη¨" ??? εγω το ξεχασα και λεω να τον παρω τηλ αλλα για ριξτε προτασεις να δω τι λενε και οι υπολοιποι...γιατι εχουμε φτασει στα ορια μας χαχαχαχα

και λεω μηπως και καψω και καμια θερμιδα χαχαχα

κατερινακι να σου ζησει ο μικρος αγγελος σου !! καλα τι τυχη ειναι αυτη ..οι πιο σημαντικοι ανδρες της ζωης σου να ειναι υδροχοοι ??? για πες καμια εμπειρια ...και να φανταστειτε πως μεχρι την εγκυμοσυνη ελεγα ( και ισχυει ) οτι με ανδρες υδροχοους δεν μπορουσα να κανω....και να που τελικα το σκαθαρακι μου ειναι υδροχοακιιι!!!

huida κανε υπομονη καλη μου ..θα στρωσει και το δικο σου το μικρακι .....και θα μπαινεις και εσυ πιο συχνα ....ξεξουρασου τωρα οσο μπορεις ...το εχεις αναγκη μαλλον

ρε κοριτισια το υδροχοακι ?? εχουμε κανενα νεο ??

και η μαρια χαθηκε ..δεν θυμαμαι ειναι Αθηνα στην μαμα της ????

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia. simera niotho ligo pio aneta me to prigkipa mou kai sas diavasa ligo.

Katerinaki na sou zhsei o giokas sou. Na to xerese.

Ioanna perastika kopela mou. Prepei na talaiporise parapoly. Kouragio.

Felia th atixia htan auth. Mila me to giatro sou na deis ti tha sou pei.

Kai emeis thilazoume apokleistika. Kala oi thiles mou ponane apisteuta. To stithos to kanw kathemera masaz me zesto nero kai episis mou eipe i maia mou kai zesteno mia petseta kai th vazw kai to piezw gia na mhn piksi to gala. O mikros trwei kathe 3 me 4 ores kai i paidiatros mou eipe an ksipnaei pio noris na ton ksegelaw me ligo xamomili. Vlepete emeis eimaste megala mwra kai den kanei na trwme poly. To thilazw ena tetarto apo to ena stithos kai ena tetarto apo to allo an den koimithi. Kala apo panes allo tpt. Olo xezoume kai katourame xixi:) Ase pou exoume katourisi olo to kosmo.

Simera vgalame kati kokkiniles panw sth koilia mas alla h giatros mas eipe oti einai fisiologiko kai na valoume ygri poudra ths fissan kai tha fygei. Gia na doume. Entometaksi otan den theloume na koimithoume oti kai na kanw akoma kai na to thilasw den koimate me tpt. Eutixos kathemera einai kai pio iremos. Sthn arxh akoma kai gia na tou alaksw pana eklege. Tora to diaskedazoume. Kai to mpanio mas aresei parapoly. O ikteros fenete na feugei siga siga kathemera ton exw sto parathiro na ton ktipaei to fws. Elpizw sintoma na vroume tous rithmous mas pliros. A koimomate sto domatio tou apo th deuterh mera. Einai pio iremos telika ekei kai me voleuei kai mena kalitera.

Jenny emena mou eipe oxi varei kai oxi gimnastiki mexri tis 40 meres pou tha me dei. Kai oxi sex fisika. Na dw poso tha anteksw xixi:)

Link to comment
Share on other sites

rialli 3 υδροχοακια??? Παναγια μου πως τα καταφερνεις???

πολυ ατιθασα παιδακια ειναι ο αντρας μου και ο γιοκας μου και παραλιγο και η μικρη αλλα την γλιτωσαμε και βγηκε ησυχο αιγοκερακι!!!

Κατερινάκι και μένα υδροχόοι είναι ο άντρας μου και ο μικρότερος γιος μου και κατά 99% και το καινούριο μωράκι, αφού αν δεν σκάσει μύτη ως τις 15/2 πάμε για πρόκληση!

Τα άλλα μου δύο παιδιά είναι σκορπιοί..... Καμιά πρωτοτυπία στα ζώδια πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax bre Felia ti atixia!! Apo oti kserw iparxei pithanotita metadosis meta tin annarwsi gia kammia 10aria imeres..alla rwta ton giatro soy, na eisai sigoyri!

Mummycool, o antras mou kanei idi polla, einai eleytheros epaggelmatias kai den mporei na figei distixws..mono kapoia apogeymata na min pigainei isws..i pethera i moni boitheia einai an thelw na tis paw ekei ton mikro, alla egw to exw idi apokleisei, den iparxei periptwsi..spiti den mporei na erthei giati..xanei tin seira tis!:rolleyes:

Thelw na thilasw re gmt, alla ayti i aipnia kai i kourasi me kataballoun..kai panta skeftomai to mellon, dld me 2 paidia moni spiti..ti na pw den kserw!Etsi akribws kai ston Nikola eixa pathei mastitida stin 14i imera kai to gyrisame sto mpoukali kai telos..

Eimai poli mperdemeni kai agxwmeni...tha doume pws tha paei!!

ioanna mou an den einai i manoula kala den einai oute ta paidakia !!!!simasia exei na eisai kala esy kai na exeis kali psixologia !!!..ki ego an eixa ki alo paidaki den ksero ti tha ekana ..toulaxiston tora ksekourazome ligo ...lol


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες...γκαστρουλες κ μωρακια...:D

Κατερινακι να σου ζησει ο γιοκαρος...να το χαιρεσται το αγγελουδακι σας...Παντα καλα να ειναι κ τα δυο σας παιδακια:D:D:D:D

Ποπο βρε θηριο...με μωρο παιδι..εσυ λεχωνα ...κ εκανες κ παρτυ;;;;;;;;;

Τι να σου πω....ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Η Νατασουλα τι εγινε ξερουμε;

Κ εγω ηηρθα πριν απο λιγο απο τον γιατρο μας...

μας εξετασε κ τον τραχηλο...κ τρελικα ρε κοριτσια δεν ειναι κ τοσο τραγικα...δεν με πονεσε σχεδον καθολου...η αλλη η μαια με ξεκανε...με πεθανε στον πονο....ουρλιαζα απο τον πονο..τελικα ο γιατρος ειναι διαφορετικα..τελος!

Μας ειπε..οτι ειμαστε μεγαλα μωρακια...3800....ειμαστε πολυ καλα..ο λωρος εχει ξετυλιχτει....απλα ο ζυμαρουλης μου ξαναγυρισε ανασκελα απο μπρουμυτα που ηταν....εχουμε εμπεδωθει...μας βλεπει να γενναμε μαλλον πιο νωρις απο τις 18...εαν δεν εχω γεννησει ομως...παω να με ξαναδει στις 17...κ 18 το πολυ 19...μπαινουμε μεσα για προκλιση....

Αυτο που μου ζητησε ειναι αν μετραω καθημερινα την πιεση μου..γιται ειναι πρησμενα καπως τα ποδια μου...κ αν ξεπερασει το 14..να τον παρω τηλ...για να με βαλει μεσα..

Αχ κοριτσια οπως κ να γινει μεχρι τις 19 θα εχω τον ζυμαρουλη μου αγκαλιαααααααααααααααααα..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

Ανυπομονω....σαν τρελη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κ ως βραδυνος τυπος...εχω ετοιμασει ζυμη για να φτιαξω σπιτικη πιτσα... ;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Φελια μου για την γριπη που λες...οταν την κολλησε ο γιος του αντρα μου...εννοειται οτι δεν τον πηραμε ...αλλα ο γιατρος μου ειπε κ 15 μερες μετα την αναρρωση του να μην ερθω σε επαφη μαζι του...

εμεις τον πηραμε μετα απο 16 με 17 μερες...

κ ολα καλα ..δεν κολλησα...

καλο θα ηταν να περασει ενα 20ημερο σχεδον...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa τι ωραια νεακια ειναι αυτα ?? μπραβο! αντε σε λιγες μερες θα εχεις και εσυ το ζυμαρουλη σου αγκαλιτσα ααααααα

εγω παιδια ειμαι πτωμα ...την πεφτω για υπνο και μακαρι το σκαθαρακι μου να μην ξυπνησει αποψε καθολου (πραγμα απιθανο βεβαια ..) με ποναει η πλατη μου και το πρωι θα παω γιατρο το πηρα αποφαση...επισης η μεση μου απο το πανω κατω στις σκαλες να δω το μπεμπη και σαν να μην μου εφταναν ολα αυτα ο μικρος αποτις 6 που ξυπνησε σημερα το απογευμα τωρα καταφερε να κοιμηθει ..αφου ειχε φαει 2 φορες απο το στηθος μου και μια σκονη 30 ολοκληρα γραμαμαρια μεσα σ αυτο το διαστημα ....μιλαμε ειχε μια γκρινια απιστευτη ..τωρα πεινα ηταν αυτο, κολικοι δεν ξερω ....με εξαντλησε παντως ! τον ματιασα φαινεται ..ολο λεω ησυχος ησυχος , παρε σου λεει μια γκρινια να δεις ...να φανταστειτε ουτε μπανακι δεν τον καναμε αποψε..εχει που εχει ενα θεμα με το μπανιο λεω μην τον εκνευρισω χειροτερα ! και τωρα κοιμαται και φαινεται οπως λεει και ο μπαμπας μας οτι εινια κουρασμενοςςς

και τον κοιταω στραβα και μου λεει και εσυ αγαπη μου ετσι δειχνεις!!!!

να σας πω ??? θελω ενα τσιγαροοοοο μην πω ολοκληρο πακετοοοοοο

καληνυχταααα μανουλες και μελλουσες μανουλες

φιλακια πολλαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εμείς μια από τα ίδια σήμερα.... δεν ξέρω τι έχει πάθει....τρελή γκρίνια από το πρωί

ραμονίτσα με το καλό!!!!!!!!!!!

φιλεναδα κατι παιζει με τα μικρα μας ...οταν ειναι ησυχος ο ενας ειναι και ο αλλος και οταν ειναι ανησυχα παλι τα ιδια ????

τι να πω δεν ξερω......κουραστηκα σημερα και μετα σκεφτομαι και τα κοριτσια που εχουν πιο ζωηρα παιδια!! ηρωιδεςςςς!!

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς χθες κατά τις 12 μετά από ατελείωτες ώρες στο στήθος, 50 ml χαμομήλι, 2 ορούς στη μύτη και τυλιγμένος με μια πάνα αποφάσισε να κοιμηθεί..Ξύπνησε στισ 5μιση άδειασε το ένα στήθος και το άλλο το τράβηξα με το ΜΠΛΙΑΧ θήλαστρο και κατάφερα και έβγαλα 50 ml. Πάω να ξαπλώσω λίγο αν και νομίζω δε θα με αφήσει πολύ..


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Αχ βρε κοριτσια τοσους μηνες με τις αυπνιες της εγκυμοσυνης λεμε να γεννησουμε και να κοιμηθουμε λιγο, αλλα αν καταλαβα καλα..... μυθος!!!!!!!!!!!!!!

Δεν πειραζει... θα μεγαλωσουν τα βλασταρια μας και τοτε θα κοιμηθουμε, χιχι!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Κατερίνα να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!! Να είναι γερό και δυνατό!!!!!

1008749uhdieri621.gif

mummycool τι είχε το μικρούλι πονάκια??

Κορίτσια υπομονή μέχρι τα μωράκια να φτιάξουν πρόγραμμα..

Την Παρασκευή έχει η μικρή μασκέ πάρτυ στον παιδικό και πάμε να τις πάρουμε στολή!!!!

Η elena που έχει χαθεί???


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...