Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά στον μικρούλη σου Κατερίνα! Υδροχοάκος ε?

Καλά παιδιά αλλά λίγο ατίθασα βρε παιδί μου!!!! Έχω ήδη δύο και από ότι φαίνεται θα έχω και τρίτο υδροχόο στο σπίτι... Mummycool, μην αγχώνεσαι ιδιαίτερα με τα κιλά, όταν γέννησα την κόρη μου για 2-3 μήνες δεν έχανα καθόλου και μετά τα έχασα όλα και περισσότερα μέσα σε ένα μήνα (χωρίς δίαιτα!). Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. Αν προσέχεις δεν υπάρχει περίπτωση, θα τα χάσεις οπωσδήποτε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

rialli 3 υδροχοακια??? Παναγια μου πως τα καταφερνεις???

πολυ ατιθασα παιδακια ειναι ο αντρας μου και ο γιοκας μου και παραλιγο και η μικρη αλλα την γλιτωσαμε και βγηκε ησυχο αιγοκερακι!!!

Felia τι γκαντεμια ειναι αυτη ρε παιδι μου?Ρωτα τον γιατρο παντως εμενα την περασε ο αδερφος μου και μου ειχε πει γυρω στις 15 μερες απο την στιγμη που θα εκδηλωθει κολλαει

Γιωτα μου ανοιξες την ορεξη μιαμ μιαμ και εχω τσακισει κατι εκλαιρακια απο εχθες κολααααση

Εγω δεν εχω ζυγιστει εχει τελειωσει η μπαταρια της ζυγαριας και δεν εχουμε αξιωθει ακομα να παρουμε παντως τα προηγουμενα παντελονια μου τα φαρδια βεβαια μου κανουνε αν και ειναι ψιλοτσιτα μαλλον εχω κιλακια ακομα..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Γιώτα σ΄ευχαριτσώ πολύ!!!Δεν θα σε επείραζε ελπίζω να κάνω ρίξω λίγο πορτοκάλι ακόμα..χιχιχι

Κοιτα νομιζω πως δεν θελει περισσοτερο πορτοκαλι επειδη εχει και στο σιροπι... αλλα περι ορεξεως .... Τα φυλλα απλωσε τα καπου ενα - ενα αν μπορεις να ξεραθουν καλα και μετα να τα κανεις κομματακια, ετσι απορροφουν καλυτερα την ζυμη, ενω αν ειναι νωπα μπορει να μην γινουν νιανια!!

Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να μην ειναι πολυ παχια στρωση στο ταψι που θα την βαλεις ωστε να ψηθει καλα. Πρεπει να εχει παχος περιπου 2 δαχτυλα... και να εχει παγωσει καλα πριν ριξεις το σιροπι..

Εμενα μου αρεσει τοσο πολυ που εχω γραψει την συνταγη σε ενα χαρτακι και εχω πει στην μανα μου μολις γυρισω απο το μαιευτηριο να την εχει ηδη ετοιμη!!

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kατερινα χρονια πολλα του γιοκα σου!! Να τα εκατοστησει και παντα γερος!!! Και να ειναι καλα και η μικρη σου να μεγαλωνουν και να παιζουν και να εχεις παντα γελια και χαρες στο σπιτακι σου!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax bre Felia ti atixia!! Apo oti kserw iparxei pithanotita metadosis meta tin annarwsi gia kammia 10aria imeres..alla rwta ton giatro soy, na eisai sigoyri!

Mummycool, o antras mou kanei idi polla, einai eleytheros epaggelmatias kai den mporei na figei distixws..mono kapoia apogeymata na min pigainei isws..i pethera i moni boitheia einai an thelw na tis paw ekei ton mikro, alla egw to exw idi apokleisei, den iparxei periptwsi..spiti den mporei na erthei giati..xanei tin seira tis!:rolleyes:

Thelw na thilasw re gmt, alla ayti i aipnia kai i kourasi me kataballoun..kai panta skeftomai to mellon, dld me 2 paidia moni spiti..ti na pw den kserw!Etsi akribws kai ston Nikola eixa pathei mastitida stin 14i imera kai to gyrisame sto mpoukali kai telos..

Eimai poli mperdemeni kai agxwmeni...tha doume pws tha paei!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

να μην αγχώνεσαι... χίλιες φορές να μεγαλώσει με μια ήρεμη μαμά με σώας τα φρένας και με γάλα σκόνη παρά με μια μαμά στα όρια της κρίσης που να τη θηλάζει

εμένα σήμερα είναι μες στη γκρίνια..δεν το βλέπω να κοιμόμαστε το μεσημέρι :mad:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ

1 ΠΑΚΕΤΟ ΦΥΛΛΟ ΚΡΟΥΣΤΑ

1 ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΕΛΑΙΟ

1 ΠΟΤΗΡΙ ΖΑΧΑΡΗ

ΞΥΣΜΑ ΑΠΟ 1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

1 ΦΑΚΕΛ. BAKING POWDER 20ΓΡ

1 ΒΑΝΙΛΙΑ

4 ΑΥΓΑ

1 ΚΕΣΕΔΑΚΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΑ ΛΙΠΑΡΑ{2 Ή 0%}

ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ

2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΖΑΧΑΡΗ

3 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ

ΞΥΣΜΑ ΑΠΟ 1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΙΤΣΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΕΛΑΙΟ, ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ, ΤΟ ΞΥΣΜΑ, ΤΗ ΒΑΝΙΛΙΑ, ΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΓΟΔΑΡΤΗ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟ BAKING POWDER ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΜΟΓΕΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΜΕΙΓΜΑ.

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΣΕ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.

ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥΣΚΕΨΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΟ ΦΥΛΛΟ.

ΒΟΥΤΥΡΩΝΟΥΜΕ 1 ΤΑΨΙ ΜΕ 35cm ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ.

ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΕΙ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 175 ΒΑΘΜΟΥΣ. ΨΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΟΔΙΣΕΙ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΕΛΑΦΡΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΨΗΜΕΝΗ, ΜΠΗΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΦΤΕΡΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΑΝ ΒΓΕΙ ΣΤΕΓΝΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.

ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ.

ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΓΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΤΟ ΠΕΡΙΧΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΡΥΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ, ΤΗΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ.

ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ, ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Ή ΠΑΓΩΤΟ.

ΚΑΛΑ ΓΙΩΤΑ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΗΚΕ ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ax κοριτσια οποια φτιαξει την πορτοκαλοπιτα καλη ορεξη!!! Εγω, εχω το @^&$&^%$ζαχαρο... και δεν μπορω να φαω ακομα!! Αλλα ειπαμε το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις ερθω σπιτι θα ειναι αυτο!! Μην σας πω θα μου κουβαλανε τα ταψια στο μαιευτηριο να ρουφαω μεχρι και τα σιροπια!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μαμά μου πήγε στην ίδια γιατρό που πήγα και γω τις προάλλες και της είπε ότι εγώ της κόλλησα τη γρίπη.....εμενα μου είπε ότι μόνο βρογχίτιδα έχω....τι να πω..

Γιώτα μου θυμίζει η συνταγή αυτή μια συνταγή που μου είχε δώσει η μαμα μιας φίλης μου στην Θεσσαλονίκη...πατζαβουρόπιτα το έλεγαν...

Ο θηλασμός προκαλέι υπνηλία κορίτσια...προσοχή τα βράδυα μην σας πέσει το μωράκι απο τα χέρια...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

felia ,ti gantemia einai ayti;nomizo den kanei ..na erthei se epafi mazi sas gia tis epomenes evdomades.

katerina ,na ton xerese ton alki sou !!!!les na afksithei oso pernaei o kairos ;i foufoulitsa mou einai isixo moraki ..klaiei otan pinaei diladi mono 3 fores tin nyxta giati tin imera tin ksipnao ego kathe 2 ores ...kai tis xono ena vizi sto stoma !!!malon ego tin prizo oxi ekini !!!!

mammycool ,makari na einai etsi kai na mou afkithei to gala ...avrio tha zigiso tin mikri opote tha exo kaliteri eikona ...pantos ego nomizo exei pahinei ligo ...tha sas po avrio .

sta posa kila exeis kolisei ;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω μολις την ζυγισα εφτασε 3.260 το θηριο επιτελους ξεπερασαμε τα 3 κιλα και πρεπει να ψηλωσαμε κιολας γιατι βλεπω οτι πλεον στα φορμακια φτανουν μεχρι το πατουσακι τα ποδια της εχουμε παρει 800 γρ σε 2 εβδοαμδες απο τοτε που ηρθε η παιδιατρος:shock::shock: ινκα μην ανησυχεις και εμενα την πρωτη με δευτερη εβδομαδα δεν ειχε παρει πολυ τωρα ξαφνικα εκανε αλμα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ax κοριτσια οποια φτιαξει την πορτοκαλοπιτα καλη ορεξη!!! Εγω, εχω το @^&$&^%$ζαχαρο... και δεν μπορω να φαω ακομα!! Αλλα ειπαμε το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις ερθω σπιτι θα ειναι αυτο!! Μην σας πω θα μου κουβαλανε τα ταψια στο μαιευτηριο να ρουφαω μεχρι και τα σιροπια!!!

Καλα Γιωτακι μου πως σε καταλαβαινω το ιδια και γω μετα ομως που γυρισα σπιτι ετρωγα μονο σοκολατες και γλυκα πολυ στερηση όμως, δε πειραζει χαλαλι για τα κοριτσακια μας!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...