Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα

εχθες ειχαμε παρτακι και μαζευτηκαμε πολυ κοσμος το κακο ειναι οτι ολοι θελανε να δουνε την μπεμπα και εμπαιναν στο δωματιο εκει που κοιμοταν καθε τρεις και λιγο χωρις να ρωτησουν ..τα πηρα στο τελος και ειπα οποιος θελει να την δει μονο σε φωτογραφια

Σερνομαι παλι σημερα εχθες κοιμοταν ολοι την ημερα και 4-8.30 το πρωι ειχαμε αγρυπνια , γκρινια κλαμακαι να μην ξερω τι να φταιει, τι να πω θατο παρω αποφαση το π[αιδι μου ειναι βραδινος τυπος

Ας μην γκρινιαζω ομως σημερα γιατι ειμαι πολυ συγκινημενη πριν 2 χρονια ακριβως σαν σημερα εγινα για πρωτη φορα μανουλα και κρατησα τον θησαυρουλη μου αγκαλια, ναζησει το παληκαρακι μου και να ειναι παντα ευτυχισμενο (συγκινηθηκα παλι γμτ)


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

τι ιρωιδα ινκα μου?? κοντευω να σωριαστω μετα το χθεσινο παρτυ και την ολονυχτια της μικρης , ευτυχως ηρθαν τα πεθερικα και πηραν τον Αλκη που ειχε ντυθει spiderman και ηθελε βολτες γιατι δεν την παλευω περιμενω να ξυπνησει κατα τις 11 .30 η μπουμπου να την ταισω και παω να ξεραθω..

καλε μην κομπλαρεις λογικο ειναι εμεις να βγαζουμε παραπανω απο εσενα αφου ειμαστε και 2 εβδομαδες μεγαλυτερες

Η φουφουλασου τι κανει? ειναι ησυχο μωρακι?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Κατερινάκι Χρονια Πολλά στον Άλκη!!!Πολλήχρονος και ευτυχισμένος!!!Εύχομαι να του δώσει η ζωή Αγάπη και Υγεία πάνω απ όλα!!!Να τον χαίρεσε και να χαίρεσε και την κορούλα σου!!!

Βρε κορίτσια εμένα πάλι με ξενυχτάει ο εαυτός μου...μια πυρετο μια μπούκωμα ,ο βήχας ελαττώθηκε ΕΥΤΥΧΩΣ,αλλά γενικα με πονάει όλο μου το κορμί!!!

Ο Γιώργος καλύτερα,κοιμήθηκε πιο ήσυχα τη νύχτα,αλλά στις 2 πάλι ήρθε στο κρεβάτι...μόλις τον πέρνω αγκαλιά σωριάζεται στον ύπνο...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ Φελια μου!!!

πωπω τι τραβας και εσυ να μην μπορεις να αναπνευσεις απο το μπουκωμα και να εχεις και την κοιλαρα σε καταλαβαινω ελπιζω τουλαχιστον μεχρι να γεννησεις να σου εχει περασει


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχθες ειχαμε παρτακι και μαζευτηκαμε πολυ κοσμος το κακο ειναι οτι ολοι θελανε να δουνε την μπεμπα και εμπαιναν στο δωματιο εκει που κοιμοταν καθε τρεις και λιγο χωρις να ρωτησουν ..τα πηρα στο τελος και ειπα οποιος θελει να την δει μονο σε φωτογραφια

Σερνομαι παλι σημερα εχθες κοιμοταν ολοι την ημερα και 4-8.30 το πρωι ειχαμε αγρυπνια , γκρινια κλαμακαι να μην ξερω τι να φταιει, τι να πω θατο παρω αποφαση το π[αιδι μου ειναι βραδινος τυπος

Ας μην γκρινιαζω ομως σημερα γιατι ειμαι πολυ συγκινημενη πριν 2 χρονια ακριβως σαν σημερα εγινα για πρωτη φορα μανουλα και κρατησα τον θησαυρουλη μου αγκαλια, ναζησει το παληκαρακι μου και να ειναι παντα ευτυχισμενο (συγκινηθηκα παλι γμτ)

a_4146.gif

Να τον χαιρεστε το μικρο σας μπομπιρακο!!Παντα γερουλης και δυνατουλης!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες και εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας, παντως ρε κοριτσια δεν μπορω να το πιστεψω κοιταω τις φωτογραφιες απο το μαιευτηριο οταν γεννηθηκε και τωρα ειναι ολοκληρο αντρακι που μιλαει , τρεχει και εχθες με συγκινησε παλι ντυθηκα λιγο καλα για το παρτυ και βαφτηκα κιολας μετα απο πολυ καιρο που γυρναγα με τις φορμες και μου λεει μανουλα εισαι πολυ ομοφη ελα κοντα μου παω κοντα του και μου εσκασε ενα φιλακι το παιδακι μου:D:D:D:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες ολοι στο κλαμπ των ξενυχτηδων!! Εμενα η δικια μου 6 με 12 χτες το βραδυ δεν ησυχαζε μετα κοιμηθηκε μεχρι τις 5 το πρωι! Τη ταϊσα, την εβαλα για υπνο και εφκιαξα τον κιμα να κανω παστιτσιο μετα κοιμηθηκα οσο προλαβα την ταισα ξανα και τωρα κοιμαται αντε να τελιωσω το παστιτσιο τουλαχιστον δε θα μαγειρεψω αυριο!!

Κατερινα υποκλινομαι ηρωιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΩΡΑΙΑ ΑΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΡΥΑ


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimera kai apo emas...mpika kai egw sto club tis mastitidas apo xthes to apogeyma...kai den ftanei ayto alla i mpempoula exei trela ponakia re gmt...xthes tin taiza apo tis 8 mexri tis 11 me mikra dialleimata, meta ksipnise 3 kai meta 4 kai pigame seri mexri tis 730..tis edwsa ena geyma skoni mipws xortainei kalitera..na doume..

eytyxws pou einai edw i mama mou,alliws tha eixa megalo problima..ebala kai egw to thilastro na etoimasw ena geyma kai ekane iperparagwgi to stithos kai tin patisa..ti na pw? kathe imera pou perna einai enas agwnas..kai skeftomai ok o thilasmos alla prepei na skeftw to kalo olwn mas..otan figei i mama mou, se 4 imeres dld, tha eimai entelws moni moy..den kserw an tha mporesw na sinexisw ayto to ksenixti..o Nikolas olo erxetai kai mou dinei filia, me blepei ksaplwmeni kai nomizei pws exw kati...

filia se oles, me to kalo na erthoyn ta kainoyrgia mwrakia kai oti kalitero se ayta pou einai idi edw!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μας...

κατερίνα χρόνια σας πολλά!! μπράβο ρε θηρίο πραγματικά...

συνήθως κ εμένα 12-5 κοιμάται σερί και μέχρι τις 12 το μάτι γαρίδα αλλά χθες είχαμε άλλο ωράριο κοιμόταν από τις 10-1μιση 2-5 και 5μιση με 9. Ε με τόσο ύπνο όλο το πρωί τον είχα δίπλα μου.

Το βράδυ βογκάει καμιά φορά, πότε θέλει να κάνει κακά, πότε ρουθουνιζει και δεν μπορεί να αναπνεύσει...Ο ορός του κάνει καλό, τον ενοχλεί λίγο αλλά περιέργως δεν κλαίει...

Τζίφος αυτή η εβδομάδα, τίποτα δεν έχασα, καταστεναχωρεθηκα, δεν κάνω δίαιτα αλλά δεν τσιμπολογάω και υποτίθεται με το θηλασμό χάνεις τι να πω...

Εγω παντως με το θήλαστρο δε βγάζω τίποτα ινκα, δεν είναι απαραίτητο ότι 50 ml μόνο σου τραβάει η φουφούλα σου, σωστό κ αυτό που λέει η Κατερίνα για την εβδομάδα...ο παιδίατρος της κλινικής μας είπε ότι κάθε οργανισμός παράγει διαφορετικό γάλα ανάλογα κ με τη βδομάδα κύησης που γέννησε. Απίστευτο;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα σκέφτομαι τόσο καιρο να σου ζητήσω την συνταγή της πορτοκαλόπιτας.....ρίχτη αν μπορείς.....

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ

1 ΠΑΚΕΤΟ ΦΥΛΛΟ ΚΡΟΥΣΤΑ

1 ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΕΛΑΙΟ

1 ΠΟΤΗΡΙ ΖΑΧΑΡΗ

ΞΥΣΜΑ ΑΠΟ 1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

1 ΦΑΚΕΛ. BAKING POWDER 20ΓΡ

1 ΒΑΝΙΛΙΑ

4 ΑΥΓΑ

1 ΚΕΣΕΔΑΚΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΑ ΛΙΠΑΡΑ{2 Ή 0%}

ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ

2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΖΑΧΑΡΗ

3 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ

ΞΥΣΜΑ ΑΠΟ 1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΙΤΣΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΕΛΑΙΟ, ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ, ΤΟ ΞΥΣΜΑ, ΤΗ ΒΑΝΙΛΙΑ, ΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΓΟΔΑΡΤΗ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟ BAKING POWDER ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΜΟΓΕΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΜΕΙΓΜΑ.

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΣΕ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.

ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥΣΚΕΨΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΟ ΦΥΛΛΟ.

ΒΟΥΤΥΡΩΝΟΥΜΕ 1 ΤΑΨΙ ΜΕ 35cm ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ.

ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΕΙ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 175 ΒΑΘΜΟΥΣ. ΨΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΟΔΙΣΕΙ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΕΛΑΦΡΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΨΗΜΕΝΗ, ΜΠΗΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΦΤΕΡΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΑΝ ΒΓΕΙ ΣΤΕΓΝΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.

ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ.

ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΓΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΤΟ ΠΕΡΙΧΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΡΥΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ, ΤΗΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ.

ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ, ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Ή ΠΑΓΩΤΟ.


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

ioanna περαστικά σου και καλό κουράγιο, με 2 είναι πάντα δύσκολα ειδικά αν δεν έχεις και βοήθεια, ο άντρας σου δεν μπορεί να πάρει μερικές μέρες άδεια; από την πεθερά τίποτα;;

γιώτα μου άνοιξες την όρεξη, έχε χάρη που έχω τρελή βαρεμάρα για μαγειρική αυτόν τον καιρό...με έριξε και η παλιοζυγαριά σήμερα :mad: ίσως την κάνω κάποιο απόγευμα που θα περιμένω κόσμο...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιώτα σ΄ευχαριτσώ πολύ!!!Δεν θα σε επείραζε ελπίζω να κάνω ρίξω λίγο πορτοκάλι ακόμα..χιχιχι

Κορίτσια η μαμά μου έχει την γρίπη των χοίρων...είναι τέζα στο κρεβάτι....και σε 15 μέρες γεννάω και είχαμε κανονίσει να έρθει για βοηθεια....τώρα δεν ξέρω αν κάνει...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...