Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ρε συ Παρος μην τα λες ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαα¨

ακου ΧΛΑΠΑΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα πεθανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

ποτε θα μου κανουν τα τζην μου δηλαδη;

παλι με κολαν θα ειμαι; τα σκυλοβαρεθηκα..κ θελω οοοοοοοοοοοολα να τα πεταξω οταν γεννησω...

θα παω να παρω κ εγω τζηνακια απο τα replay φαρδυα τουλαχιστον.....

αλλα σκεφτομαι τα λεφτακια..γιατι μετα που θα αδυνατισω τι θα τα κανω οεο; κ ειναι κ τσουχτερα;

απο που πατε κ περνετε εσεις τζηνακια;

και γω ραμονιτσα κολαν και φορμες και τοσκεφτομαι για τα τζιν, οπως λες και συ! προσπαθησα να μπω σέ ενα παντελονι που μου ηταν λιγο μεγα λουλι πριν μη φανταστεις λιγο δεν εφαρμοζε και δε μου μπαινει στη λεκανη τα κοκκαλα δε νομιζοω να επανελθουν γμτ πανε ολα τα παντελονακια μου δε πειραζει θα ειμαστε με καμπυλες σα τη μπιγιονσε πλεον!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια τι κανετε?

εγω με τον μικρο πηγα στους mazoo and the zoo σημερα και μετα για φαγητο και περασαμε τελεια ξεφυγα λιγο εγω και ο μικρος ξετρελαθηκε, τωρα ετοιμαζουμε το αυριανο παρτακι μας

Εχω προβλημα με την μπουμπου αυτο το παιδι ολη μερα τρωει και κοιμαται και το βραδυ το ματι γαριδα ,εχει γκρινια θελει να της κραταω την πιπιλα στο στομα γιατι της πεφτει κλπ δεν φαινεται να εχει πονακια απλα δεν κοιμαται και γκρινιαζει μετα τις 5 το πρωι πεφτει ξερη αλλα εγω σερνομαι τι να κανω??

ινκα αντλω 100 περιπου καθε φορα και απο τα δυο στηθη, κανω 6 αντλησεις την ημερα δεν εχω χρονο και αντοχες για πιο πολλες και η μικρη κανει 7-8 γευματα των 80-120 ml οποτε αναγκαζομαι και της δινω 1 -2 γευματα ξενο

καρδουλα συγκινηθηκα πολυ με την ιστορια της γεννας σου , ειδα και τον πριγκιπακο ειναι κουκλος:D:D

Εγω δεν προσεχω καθολου την διατροφη μου, τρωω οτι να ναι και δεν εχω δει να την πειραζει τιποτα,μονο μια φορα που ηπια κοκα κολα σαν να ειχε λιγα αεριακια και ψιλοπονακια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa, έτσι μου είπε η παιδίατρος και ο γυναικολόγος!Η παιδίατρος μου είπε μια περίπτωση που η μητέρα είχε πιεί 2 φραπέ και θήλαζε και το παιδάκι έκανε ταχυκαρδία! Περνάνε περίσσοτερο αυτούσιες οι τροφές στον θηλασμό από ότι στην εγκυμοσύνη μέσω πλακούντα!Αν ακολουθήσω αυτά που λέει βέβαια, το καλοκαιρί θα είμαι συλφίδα!! Μόνο ψήτα με τομάτα και βραστό κολοκύθι, γάλα νερό και φρούτα!Καλό αυτό...

Περι κιλών, ζυγίζομαι κάθε Σάββατο- Σάββατο βγήκα από το μαιαευτήριο- και έχω χάσει άλλο ένα κιλό..καλά πάμε!

Φιλιά σε όλες και ιδιαίτερα στην Καρδούλα , μην ανησυχείς οι πρώτες ημέρες στο σπίτι είναι πάντα δύσκολες για όλες μας, ας έχεις και 15 παιδιά!Είναι οι ημέρες προσαρμογής..εγώ την 1η ημέρα έκλαιγα συνέχεια, η μαμά μου φοβήθηκε για μελαγχολία, αλλά την 2η συνήλθα :)- θέλω να πιστεύω!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Παρος απο τον ζαρα ε;

κατσε να γεννησω κ θα δω τι θα κανω τελικα... αχ

Γεωργια μου...οχι καλε τι ειναι αυτα που λες;επανερχονται τα κοκαλακια..dont worry..

απλα θελει λιγο καιρο....

Αχ Ινκα μην λες για κιλα..εσυ εχεις 10..εγω 20 ΟΛΟΚΛΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Κατερινακι απο σενα το ακουσα το mazoo and the Zooo πατε αρκετες φορες κ το βλεπετε ε; τι ειναι θεατρο;

Ιωαννα...αρα λοιπον ακομα πιο πολυ προσοχη στο τι τρωμε στον θηλασμο...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σημερα ειχα πεθερα οολλλλλλλλλληηηηηηηηηη μερααααααααααααααα και ηθελα να κοιμηθω πολυυυυυυυυυυυ μια που ειναι σαββατο και ειχα και τον αντρα μου σπιτι! τεσπα εφυγε και μετα εκανα ενα μπανιο!! Τωρα περιμενω να ξυπνησει η μπεμπουλα για να τη ταϊσω!

Κατερινουλα και μενα 7 με 8 γευματα οπως εσενα! Κλαιει αμα τα χει κανει δεν ησυχαζει με τπτ

Αμα πειναει αρχιζει κανενα 10λεπτο με προκαταρκτικες γκρινιες και μετα βαζει τη τσιριδα

εν το μεταξυ εχει εμφανιστει λιγο πιο πανω απ΄το μετωπακι της ενα σημαδακι που στην αρχη ηταν ροζ και τωρα εγινε βαθυ κοκκινο, ο γιατρος ειπε οτι ειναι αιμοαγγειωμα και οτι δε φευγει και θα το παρακολουθουμε να δουμε την εξελιξη του αμα μεγαλωσει και φαινεται πολυ θα κανουμε λειζερ!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?

εγω με τον μικρο πηγα στους mazoo and the zoo σημερα και μετα για φαγητο και περασαμε τελεια ξεφυγα λιγο εγω και ο μικρος ξετρελαθηκε, τωρα ετοιμαζουμε το αυριανο παρτακι μας

Εχω προβλημα με την μπουμπου αυτο το παιδι ολη μερα τρωει και κοιμαται και το βραδυ το ματι γαριδα ,εχει γκρινια θελει να της κραταω την πιπιλα στο στομα γιατι της πεφτει κλπ δεν φαινεται να εχει πονακια απλα δεν κοιμαται και γκρινιαζει μετα τις 5 το πρωι πεφτει ξερη αλλα εγω σερνομαι τι να κανω??

ινκα αντλω 100 περιπου καθε φορα και απο τα δυο στηθη, κανω 6 αντλησεις την ημερα δεν εχω χρονο και αντοχες για πιο πολλες και η μικρη κανει 7-8 γευματα των 80-120 ml οποτε αναγκαζομαι και της δινω 1 -2 γευματα ξενο

καρδουλα συγκινηθηκα πολυ με την ιστορια της γεννας σου , ειδα και τον πριγκιπακο ειναι κουκλος:D:D

Εγω δεν προσεχω καθολου την διατροφη μου, τρωω οτι να ναι και δεν εχω δει να την πειραζει τιποτα,μονο μια φορα που ηπια κοκα κολα σαν να ειχε λιγα αεριακια και ψιλοπονακια

Κατερινακι το ιδιο επαθα εγω με τη μπεμπα σημερα σχεδον 6 ωρες το ματι γαριδα. Θελει ναναι αγκαλια και να σε βλεπει. Λες να της εχει μεινει ψιχολογικο απο τοτε που της φοραγαν μασκα για την φωτοθεραπεια?

Εγω τον μπεμπη δε μπορω να τον αλλαξω μετα γιατι τον πιανει λοξεγγας και τα βγαζει μετα. Ασε που συνηθως χεζει στον υπνο του. Αντιθετα η μπεμπα τα κανει οταν τρωει και να την αλλαξω μετα δε τα βγαζει. Εχει πιο γερο στομαχι τι να πω.Σημερα μας ταραξε η μπεμπα. Ο μικρος ολο κοιμαται αλλα κατι μου λεει πως θα λυσσαξει το βραδυ


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα ιδια τραβαω γυναικες παιδι μου .. Απο τις 7 το απογευμα ειναι ξυπνια και τωρα προσπαθω να την κοιμησω θελει αγκαλιες και να μας κοιταει (λες να ειναι η φωτοθεραπεια και εμενα εκανε 3 μερες?) αλλιως οταν την ξαπλωνω θελει οπωσδηποτε πιπιλα και της πεφτει συνεχεια και στριγγλιζει εχθες το βραδυ κολλησα το λικνο στο κρεβατι μου και ειχα βαλει το χερι μου μεσα απο τα καγκελακια και της κραταγα την πιπιλα και λαγοκοιμομουνα τι να κανω?? εγω την αλλαζω παντα μετα το φαγητο γιατι τα κανει την ωρα που τρωει ευτυχως δεν μου βγαζει τιποτα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ποια βολτα?Μαλλον οι ηδη μανουλες ξενυχτησαν και προσπαθουν να κοιμηθουν!!!Ασε κι εμεις χαλια η χτεσινη νυχτα. Τι πα εγω ο γιος κοιμοταν ολη μερα το βραδυ παρτυ. Αλλα καλα αυτον τον βολεψαμε τον εβαλα στο στηθος καμοια ωρα και κοιμηθηκε. Αμ η μπεμπα που δεν τα εκλεινε με τιποτα. Τωρα με ξυπνησε ο μπεμπης και καλα πειναγε το λαμωγιο!!!Αρχισαν να τρεχουν τα βυζια μου γαλα ειχαν πρηστει και λεω ωραια θα φαει. Αμ δε του εσταζα το γαλα στο στομα μεσα ουτε να το δει δεν ηθελε. Τελικα κοιμηθηκε δεν ξερω λες να μην πειναγε?Η μπεμπα υπνος!!!Απο τις 7.μιση δεν εχει ξυπνησει. Ε βεβαια αφου λυσσαξε χτες. Την ειχα κοιμησει κι αυτη στο στηθος, ενω ειχε φαει και μπιμπερο και με το που τη βαζω στην καλαθουνα αρχισε τη γκρινια, λεω ασε θα της περασει. Αμ δε αρχισε το κλαμα, σταματαγε ξαναρχιζε στο τελος την κοιταω και ειχε γινει κατακοκκινη απο το κλαμα. Με το που τη σηκωνω σταματαει. Για να δεις πως εκανε καπριτσια!!!!

Τελικα σηκωθηκα τωρα να βγαλω το γαλα γιατι ειχα πασαλειφτει και δεν το πινει κανεις τους. Καταλαβες?Εντομεταξυ εχουμε παρει διαζυγιο. Εγω στην κρεβατοκαμαρα με το μπεμπη και η μπεμπα με τον πατερα της στο σαλονι. Γιατι βλεπεις ακομα κι αεχουν φαει αν κλαψει το ενα αρχιναει και το άλλο τη γκρινια για συμπαρασταση!!!Τουλαχιστον ελπιζω να μας αφησουν να ηρεμησουμε λιγο το πρωι.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα, είχαμε ένα πολύ ήρεμο βράδυ, είδαμε το σέρλοκ χόλμς όλοι μαζί και μετά κοιμηθήκαμε. Τώρα κάνουμε λίγες δουλίτσες αλλά με αυτή τη μούντα που έχει εδώ περιμένω να μεσημεριάσει να ξανακοιμηθούμε :P


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!

Φελια τι βολτα ??? εδω ειμαστε με κρυο και βροχες και βεβαια ακομα κλεισμενοι μεσαααα!!! Αντε να ερθει εκεινος ο Μαρτης να τον παιρνω και να βγαινουμε ..με ολα οσα τραβηξα ολο αυτον τον καιρο ...θα αναστεναξουν οι ροδες του αυτοκινητου μου!!! χαχα θα λιωσω τα λαστιχα και με το μπεμπακο μεσα!! Αρκει να μου κανει καλο καιρο και να μην ειναι γδαρτης ο Μαρτης χιχι

Πως ειστε σημερα ???? Ο μικρος σου ???

Ελιτακι !!! εδω εγω ενα εχω και ειναι και ησυχουλης αλλα ως πρωτο οσο και να κανει εχω την εννοια του και ταλαιπωρω το κορμακι μου! που εσυ καλη μου και με δυο !! και ειδικα με την ανταρτισα την μικρη σου ! τελικα αυτο το παιδακι απο την κοιλιτσα ειχε δειξει χαρακτηρα ε??? γυναικες παιδι μου ! γυναικες !! και αυτο που διαβασα με το πως τα εχετε "μοιρασει" μου φανηκε πολυ γλυκο..ο καθενας με τον "ερωτα" του????

Τελιειοοοοοοοο

Εμεις σκοπευουμε να περασουμε μια ησυχη κυριακη σημερα με καλο φαγακι , τζακι και κυριως οικογενειακα ...δεν δουλευει και ο μπαμπας μας και λεμε να τον χαρουμε λιγο σημερα!!

Link to comment
Share on other sites

Α βρε Ελίτα τι περνάς και συ με τα δίδυμα!!!

Ούτε εγφώ έχω κοιμηθεί ...έχω ένα λυσσαμένο βήχα που με έχει ταράξει...τουαλέτα λόγω εγυμοσύνης ,Γιώργος με βήχα,μάσκες τσάγια και κακό...σηκώθηκα στις 8 και κουτουλάω...πρέπει να μαγειρέψω κιόλας

Καλά την έχεις τώρα με τον θηλάσμο,όταν αρχίσουν τα τρόφιμα τότε είναι το τρέξιμο..

Πάω για ξεσκάτισμα ....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...