Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Φελια ο μικρουλης ειναι καλυτερα;

Ποπο βρε κοριτσακι...εγκυος γυναικα να εχεις κ το μικρουλη αρρωστο...

Χαρα στο κουραγιο σας εγκυμονουσες μανουλες.....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ax koritsia den prolavenw na sas diavasw:(

o mikros mou einai mesa sth gkrinia apo xthes to vradi kai olo ksipnaei kai klaiei. oraia arxisame. irthe kai i pethera mou xthes vradi kai ekneuristika apisteuta sto telos me tis atakes ths kai ths thn eipa.

elpizw na mporesw kapoia stigmi na sas diavasw. telika oses tha gennisete apolausete th diamonh sas sto maieuthrio giati den tha vreite eukola xrono meta gia ksekourasi.

elpizw na mporesw na ksanampw kai to pio vasiko na sas diavasw kai na vroume sintoma tis isoropies mas.

filakia polla

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα..πολύς καιρός πέρασε, προσπαθώ να σας διαβάζω, αλλά ο χρόνος είναι ελάχιστος..!!

Η μπέμπα μας θηλάζει αποκλειστικά, δεν έχουμε ακόμα ωράριο, θηλάζουμε όποτε θέλουμε, το βράδυ είμαστε πιο απαιτητικές, δλδ θηλάζουμε ανά δίωρο..εγώ κάθε πρωί ψιλοκομμάτια, σήμερα από τις 5 και μετά δεν καταλάβαινα τί έκανα, εντελώς μηχανικές κινήσεις, αφού στις 7 που ξύπνησε πάλι δεν θυμόμουν που την είχα βάλει :confused: στο ριλαξ, την κούνια ή το πορτ μπεμπε???

Δεν ήξερα καθόλου αν την φτάνει το γάλα, και κάθε φορά έλεγα, "αν ξυπνήσει σε 1 ώρα θα της δώσω ξένο γάλα" αλλά κάθε φορά την θήλαζα..σήμερα κοιμάται 3ωρα, τί να πώ?Την πήγαμε στη γιατρό, έχει πάρει σε 6 ημέρες 100 γρ και 2,5 πόντους!Καλά είμαστε, αλλά μου είπε η γιατρός να προσέξω την διατροφή μου γιατί κάνει πονάκια πολλά..Η αλήθεια είναι ότι έφαγα 3 συνεχόμενες ημέρες μαρούλι. Η διατροφή που μου είπε είναι: (την γράφω μήπως ενδιαφέρει κάποια)

2 ποτήρια γάλα

1 ποτήρι χυμό πορτοκάλι

κρέας ψητό ή βραστό

όσπρια 1 φορά την εβδομάδα κυρίως φακές

όχι κρεμμύδια στο φαγητό

όχι μπαχαρικά

πατάτες, ρύζι, μακαρόνια

από λαχανικά μόνο τομάτα και κολοκύθι

από φρούτα αχλάδι και πορτοκάλι, όχι μήλο και μπανάνα

πολύ νερό

Επίσης μου είπε να αντλήσω με το θήλαστρο να της δίνω στο τελευταίο γεύμα με μπουκάλι για να είμαι σίγουρη πως χορταίνει και να κοιμάται καλύτερα. Μου είπε πως ίσως ξυπνάει επειδή δεν χορταίνει αρκετά..Επίσης μου είπε πως 20-25 λεπτα είναι αρκετά από κάθε στήθος..

Κατα τα άλλα καλά τα πάμε, είναι εδώ η μαμά μου και με βοηθάει και με τον μικρό..

Για την καισαρικη που λέτε, εγώ έκανα επισκληρίδιο και τις 2 φορές, δεν πόνεσα καθόλου και στην γέννα ένιωσα το μωρό να βγαίνει από την μήτρα..σηκώθηκα μετά από 12 ώρες για λίγο και ορός και ουροξαθετήρας βγήκαν στις 24 ώρες. Μετά θέλει περπάτημα για να έρθουν "αέρια" και μετά να ενεργηθέις κανονικά...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα γιατι δεν κανουν τα μηλα και οι μπανανες?Αν μπορεσεις ξαναρωτα της οταν τη δεις. Ειδες εσενα σου ειπε για τη διατροφη συμβουλες, εμενα τιποτα. Τελικα δεν ξερω μπορει να λενε οτι ειναι απο τις καλυτερςε στον Πειραια αλλα εμενα δε μου αρεσουν καποια πραγματα. Αληθεια ξερει καμοια καμοια παιδιατρο που να συμβουλευει και για το θηλασμο στον Πειραια ή εστω και αλλου.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα αυτο το χιονανθρωπΑΚΙ ΤΟ ΚΟΥΚΟΥΛΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ σου?Να σου ζησει. Μην αγχωνεσαι θα βρεις τις ισορροπιες σου, ειναι αρχη. Εγω βρηκα καποια κολπα σιγα σιγα για να τα βγαζω περα,και περα απο τον αντρα μου μεχρι στιγμης δεν εχω αλλη βοηθεια εδω, εκτος απο κανα φαι απο πεθερα και αυτο αραια και που γιατι ολο και κατι φτιαχνω. Να αν δεν περιμενω να πεινασουν και τα σηκωσω να φανε ειναι πιο ηρεμα μετα και κοιμουντε μολις φανε.Επειτα προσπθω να τα αλλαζω πριν το φαγητο ειδικα το βραδυ γιατι μετα αναστατωνονται και γκρινιαζουν ή αν εχουν φαει μου βγαζουν και γουλιες. ασε που ξυπνανε. αυτα τα λιγα και υπομονη. Και μενα σημερα η μικρη με θελει για πιπιλα. Ενω εχει φαει απο το μπιμπερο θελει και στηθος. Και μεχρι να κοιμηθει θαρθει η ωρα να ξυπνησει ομικρος ο οποιος τρωει και κοιμαται αμεσως και χωρις διαμαρτυριες.Αυτη εδω το ματι γαριδα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια !!!Μάλλον μανούλες!!!!Εγώ ακόμα τίποτα ουτε πονάκια τίποτα ,αντε να δούμε έσκασα....

Καρδούλα καλως 'ηρθατε ο μπέμπης είναι πανέμορφος τον είδα χθες και τρελλάθηκα.....

Κορίτσια κι έμενα μου είπε αν δεν γεννήσω μεχρι την Καθαρά Δευτέρα μετα θα με κάνει εισαγωγή και μάλλον πρόκληση, αυτο είναι το υπόθετο που λέει η καρδούλα;

Επίσης από οτι ξέρω στο νοσοκομείο δεν κάνουν επισκληρίδιο στον φυσιολογικό τοκετό και φοβαμαι,θα αντέξω τόσο πόνο τόσες ώρες;;;

Σήμερα αν δεν κάνω λάθος θα γεννούσαν καποια κορίτσια τι έγινε κανένα νέο;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

mammycool,ego afou thilaso antlo gala me to thilastro...alla den ksero an einai to sosto .fovame na to kano prin mipos mou teliosei to gala...vgazo giro sta 40-50 ml

katerina ,esy pou anleis 100ml pou les ...enoeis 100ml se kate gevma ;posa gevmata kanete;

ramonitsa ,ta soutien ta pira apo to premaman ..ta anita pira einai ligo akriva alla kratan to stithos souper!!!kai einai praktika me to kouboma kai sexy ..distixos pira mono 2 molis paro eyxoula tha pao na paro ki alla...me sketo fanelaki den boro pou kanei i mammycool giati emena mou trexoun ta galata...edo kai ta epithemeta ta stivo .

koritsia ,prota alazete to moro kai meta to taizete;i to alazete meta to taizete kai meta to ksanaalazete;

posi ora to kratate na reftei;

emena pire 40 gr apo tin pemti ...eipe i paidiatros na tin ksanazigiso se 3 meres na doume poso pernei...den exi parei akoma to varos pou genithike..tis lipoun 100gr.

to ydoxoaki kai to litsaki genisane kale;exoume kanena neo .

mammycool,mi masas me ton niko ...pano apo ola prepei na imaste emeis eytixismenes gia na einai eytixismena kai ta mora mas.


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

τζίφος τράβηξα για λίγο από το άριστερό στήθος την ώρα που έτρωγε από το δεξί και έβγαλα 5 ml μετά από πολύ ώρα...απογοητεύτηκα και τα παράτησα, δεν το μπορώ ρε κορίτσια καθόλου, ίσως δεν είναι καλό και το θήλαστρο τι να πω. Γάλα πρέπει να είχα γιατί τον έβαλα μετά να φάει και από το άλλο στήθος και έφαγε 5 λεπτά με όρεξη και ήχους και μετά κοιμήθηκε

ίνκα πρέπει να χεις πολύ γάλα για να χρειάζεσαι επιθέματα, εμένα πολύ σπάνια στάζει το στήθος, λέτε να μην έχω; τι να πω

τώρα για τη διατροφή κι εμένα δε μου πε κάτι, ούτε ο γιατρός της κλινικής, μόνο όχι πολλά πιπέρια και καυτερά γιατί μπορεί να μην του αρέσει το γάλα...για μπανάνες και μήλα πρώτη φορά το ακούω... εσάς σας είπαν κάτι;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

myummycool μην αγχώνεσαι το μωρό ξέρει πως να κατέβει το γάλα..το θήλαστρο όχι :wink: το ότι δεν βγάζεις με το θήλαστρο δεν σημαίνει ότι δεν έχεις....μήπως να το κόψεις το τελευταίο;;;

Στον θηλασμό ότι τρώμε έχει τις ίδιες συνέπειες στα μωρά όπως σε εμας....

Βρε κορίτσια αυτός ο γιός μου τι άρρωστος που είναι έχει γκρεμίσει το σπίτι....τον κυνηγάμε όλοι και άπιαστος...τα έχει ρίξει όλα κατω...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι αυτό που λέει η Felia. Ότι τρώμε περνάει αυτούσιο στα μωράκια..ίσως επειδή μήλο και μπανάνα έχουν ιδιότητες που δεν βοηθούν στις μαλακές κενώσεις- ελπίζω να καταλάβατε :D- ίσως και για αυτό μου το είπε. Πάντως ιδιαίτερα μου τόνισε τον χυμό πορτοκάλι τον φρέσκο εννοείται, ότι κάνει πολύ καλό!

Η αλήθεια είναι πως με το μασαζ που της έκανε η γιατρός, ανακουφίστηκε το μωράκι μου και κοιμήθηκε 4 ώρες σερί! Της έκανε μασαζ στο στομάχι με το χέρι σαν να την χαιδεύει αλλά πιο έντονα..το τί πορδίτσα -σικ!- ακούσαμε δεν λέγεται!Το κακόμοιρο...και ακόμα και τώρα που ξύπνησε και την έπλενα πάλι πορδίτσες έριχνε. Πολύ αέριο το ζουζουνάκι ρε γμτ!Ελπίζω τώρα που έκοψα τα λαχανικά να της περάσει..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσάκια καλησπέρα!!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Εγώ κορίτσια έχω πάθει τρέλα με τον μικρούλη!!!!! Του δινω κάτι φιλιά.. Δεν τον χορταίνω!!!! Είναι πολύ ήσυχος(ελπίζω έτσι να μείνει!!!!)τρώει και κοιμάται!!!!! Σήμερα πήγαμε στο Golden Hall βολτούλα και το ευχαριστήθηκα! Πήρα και 2 τζινάκια για αυτήν την εποχή, μέχρι να μπω στα δικά μου, βέβαια με είδα στον ολόσωμο καθρέπτη και κοντεψα να λιποθυμήσω.... Είμαι σαν ΧΛΑΠΑΤΣΑ...... Θέλω να επανέλθω...

Κορίτσια δεν ξέρω αν βοήθησε το τσάι της Weleda πάντως απο γάλα είμαι full!!!! Όσο για το άλλαγμα της πάνας τον αλλάζω μετά το φαγητό γιατί όταν τρώει πάντα τα κάνει!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεψαμε κ εμεις απο το σινεμα....

Ποοοοοοοοοοοοοοολυ βαρετο το εργο..ποποοοοοοοοοοο...ευτυχως αρσε τουλαχιτον στα μικρα...κ ειμαι ικανοποιημενη....:D

Ιωαννα δηλαδη λες να την πειραξε το μαρούλι;

δηλαδη για να καταλαβω....οτι τρωμε εμεις περναει στο γαλα που πινει το μωρο;.δηλαδη παλι θα πρεπει να προσεχουμε για αρκετο καιρο τι τρωμε ε;

Ινκακι γαμωτο permaman δεν εχουμε στην Γλυφαδα..απο οτι μου ειπε μια κοπελα εδω ..δεν θυμαμαι ποια..εχει στην Ν.Σμ.υρνη στην Ομηρου ε;

εγω εχω παρει καποια απο το Ηρα κ δεν μου αρεσουν καθολου..τα φοραω κ τωρα στην εγκυμοσυνη...Θελω να ειναι μονο βαμβακερα ..κ αυτα δεν ειναι..ειναι κ κατι αλλο....δεν θυμαμαι τι ομως..

Θελω να γεννησωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Παρος μην τα λες ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαα¨

ακου ΧΛΑΠΑΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα πεθανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

ποτε θα μου κανουν τα τζην μου δηλαδη;

παλι με κολαν θα ειμαι; τα σκυλοβαρεθηκα..κ θελω οοοοοοοοοοοολα να τα πεταξω οταν γεννησω...

θα παω να παρω κ εγω τζηνακια απο τα replay φαρδυα τουλαχιστον.....

αλλα σκεφτομαι τα λεφτακια..γιατι μετα που θα αδυνατισω τι θα τα κανω οεο; κ ειναι κ τσουχτερα;

απο που πατε κ περνετε εσεις τζηνακια;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa άστα να πάνε.... Δράμα η κατάσταση... Και εγώ περιμένω να περάσει κανένας μήνας να χάσω κιλά και τα στείλω ΌΛΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!! Δεν μπορώ να βλέπω άλλο τις φόρμες μου... Τα τζινάκια τα πήρα απο το zara είχε πολλά με εκπτώσεις και πήρα 2 γιατί θα τα φορέσω για λίγο.. Πάντως έχει φέρει τέλεια πράγματα αλλά πρέπει να περιμένω...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

emena i maia mou eipe na pino rofima glikanisou voithaei poly stin paragogi galatos !!!den to exo arxisei akomA na sas po ....kai na mi to parakano me oksina rofimata giati tha tsouksei to dermataki tis apo tis oksines kenoseis...apistefto;;;

tzinakia e; pote tha xaso 10 kilaaaaaaaaaaaaaaaa;na bo sta tzinakia mou;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...