Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, helena212 είπε:

      Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

      Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Θα το ξανασυζητήσω πάλι με τον γιατρό....

Είμαι κομμάτια σήμερα....ο μικρός έχει πολύ βήχα και μπούκωμα και ανέβασε και πυρετό...πάνω που είπα να ξεκουραστώ είμαι στο πόδι και θα είμαι όλη νύχτα....

Σας αφήνω για την ώρα,καληνύχτα κορίτσια!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιώτα μην αγχώνεσαι αν υπήρξε κάτι πολύ σοβαρό θα σας το είχε πει,επιβάλεται!!!!Κάτσε ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά!!!

Aυτο μου ειπε και εμενα ο γιατρος οταν τον ρωτησα... ''Αν εβλεπα κατι κακο θα πηγαινες στο Ιασω και οχι στο σπιτι σου''. Αλλα δεν ξερω βρε κοριτσια, κατι με τρωει μεσα μου και φοβαμαι... Σημερα, επισης, η μπεμπα κουνιεται ελαχιστα...:(


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νατάσα μου είπε επίσης ο γιατρός ότι αν σηκωθώ σε γωνία 90 μοιρών ,μπορεί να φύγει φάρμακο απο την περιοχη της επισκληριδίου και να πάει στο κεφάλι,με αποτέλεσμα δυνατούς πονοκεφάλους...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι.........ποιός; εγώ!!!

εμενα αυτο που θα μου μεινει ειναι το πολυ τρεμουλο, ο ηχος απ΄τους χτυπους της καρδιας μου απ΄το μηχανημα το πρωτο πραγμα που ακουσα μολις ξυπνησα και η πολλη αυπνοια, δε με παιρνε ο υπνος με τπτ, κοιμηθηκα μονο 4 ωρες 5 μερες που εμεινα μεσα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ποιό;;;

Σήμερα συζητήσαμε τα υπερ και τα κατά των 2 μεθόδων...μάλλον για ολική κλείνω...

Νατάσα αυτό,να τελειώσουν όλα γρήγορα και σπίτι μετά!

Γιατι Φελια ολικη πανε και στο μωρο περισσοτερα φαρμακα μωρε

Νασου πω εγω εκανα ολικη γιαιτι δε γινοταν αλλιως, καιμε τα παυσιπονα παθαινα αλεργεια και πηρα μονο μια μερα ουε υποθετο δεν επαιρνα να φανταστεις, αλλα στην ανανηψη 2 ωρες δεν ειδα το μωρακι και μεα κατεληξα στο δωματιο 7 το βραδυ και το ειδα την αλλη μερα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμεις θα μπουμε νωριτερα επειδη ο γιατρος φοβαται πως το ζαχαρο θα αρχισει να επηρρεαζει το μωρο... Μου ειπε πως ειναι πιθανο μολις γεννηθει να χρειαστει (λογω ζαχαρου) μια ή δυο μερες θερμοκοιτιδα :-(. Να μην ανησυχησω μου ειπε ειναι κυριως για παρακολουθηση.... Φυσικα η καισαρικη ειναι δεδομενη... Α, και επισης δεν τον ειδα και πολυ αισιοδοξο πως θα κρατηθει το σωμα μου μεχρι το τελος της επομενης εβδομαδας. Μαλλον πιστευει πως θα γεννησω νωριτερα απο τις 14 - 02 που μου ειχε πει (που και παλι βεβαια ηταν η 38η εβδομαδα). Δεν ξερω φοβαμαι πως βλεπει κατι παραπανω και απλα δεν μου το λεει για να μην με αγχωσει... Παρατηρησα πως σημερα κοιταξε πολλες φορες, και για αρκετη ωρα τον ομφαλιο λωρο και μετρησε πολυ περισσοτερη ωρα την κοιλια του μωρου (που συνηθως δινει ενδειξεις για το ζαχαρο..) Τι να πω, η αληθεια ειναι πως ειμαι λυπημενη επειδη η μπεμπουλα δεν εχει πολυ βαρος και νοιωθω σαν να την γενναω προωρα, παρολο που την αλλη εβδομαδα θα ειμαι ηδη στην 37η εβδομαδα... Μου εχει μπει η ιδεα πως υπαρχει και κατι ακομα που βλεπει και δεν του αρεσει αλλα δεν μου το λεει...

Γιωτα και εγω ειχα ζαχαρο μην ανχωνεσαι αφου το ειχες ελενξιμο όπως εγω!! Εμενα γεννηθηκε στη 36+3 και μονο μια φορα της βρηκανε μια τιμουλα ανεβασμενη και τπτ αλλο μετα την ξαναεξετασανε κι ολα καλα γιατι να μπει θερμοκοιτιδα? Σκεψου θετικα! Εμενα ο γιατρος μου μολις του ειπα οτι γενναω τσιριξε και λεει οτι θα χρειαστουν κορτιζονες για το μωρο, και το μωρακι μου τελικα αν και μικρουλι και ελαφρυ ειναι πιο γερο απο αλλα που γεννηθηκαν τελειομηνα!!! ολα θα πανε καλα θα δεις


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!

Τι κακο και αυτο μ εμενα ..εγκυος ημουν ξυπνουσα με τις κοτες ελεγα θα γεννησεις και θα εισαι τοσο κομματια που θα ξυπνας το μεσημερι , γεννησα ο μπεμπακος ξυπναει τα βραδυα ( ως αναμενομενο) παλι κανω τον κοκορα στην γειτονια !!! το μονο ασχημο ειναι πως ποναει η πλατη μου μαλλον καποιος μυικος πονος ειναι ...και μαλλον απο το νοσοκομειο μεχρι να βρω την σωστη σταση στον θηλασμο πρεπει να τραυματιστηκα ...το βραδυ την ωρα που τον θηλαζα κοντεψα να βαλω τα κλαματα ...ουφ !!! θα παω σε κανα γιατρο να με δει !!

Κοριτσακια μου με το καλο να δειτε τα μωρακια σας σημερα !!

Ramonitsa μην μου αγχωνεσαι αν σου ελεγα τι φοβομουν εγω ΟΛΑ αλλα τελικα ειχε δικιο μια φιλη μου που ελεγε πως η φυση , ο θεος (παρε οτι θες) σου δινει πονους και ταλαιπωρια μεχρι εκει που μπορεις να αντεξεις ! Αυτο σκεφτομουν και ξερεις ποσο με βοηθησε???

Γιωτουλαααααα ελα καλη μου μη αγχωνεσαι ..ολα πηγαν καλα μεχρι τωρα και ολα θα πανε super μεχρι και το τελος ! Καλα σου ειπε ο γιατρος σου οτι θα σε εστελνε στο ιασω και οχι στο σπιτι , και να μεινει και μια και δυο μερες η μπουμπου μεσα στη θερμοκοιτιδα( που μπορει και να μην χρειαστει ) μην σε αγχωνει ! Εδω γενναμε στο 2010 !! Αντε θα γλιτωσεις και τον φαροοοοο!!!! Και εμενα ο μπεμπακος γεννηθηκε πριν την 37 εβδομαδα! Και οσο για το βαρος μην ξεχνας πως υπαρχουν αποκλισεις στον υπερηχο ! Σημερα θα φτιαξω και το μσν το πηρα αποφαση ! Μου εχετε λειψει !!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε γιώτα μην ταλαιπωρείς τον εαυτούλη σου χωρίς λόγο, γιατροί είναι και η δουλειά τους είναι να τα κοιτάνε όλα και ειδικά ο δικός σου που είναι και λίγο ψείρας...

ΥΓ εγώ πάντως jend και kardoula πολύ σας θαυμάζω που τα καταφέρατε χωρίς επισκληρίδιο!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πολλές ευχές σε όσες γεννάνε σήμερα! Καρδούλα να σου ζήσει ο κούκλος!!!! Θέλω και 'γω να γεννήσω, αλλά βλέπω πως το μικρούλι βολεύτηκε και δεν το παίρνει απόφαση. Βέβαια, θα προτιμούσα να γεννήσω από Δευτέρα γιατί έχουν να πάνε σε αποκριάτικα πάρτι τα μικρά και δεν θέλω να τους το χαλάσω..... Μήπως ζητάω πολλά???????

Α, και για το θέμα της επισκληριδίου, εγώ φοβάμαι περισσότερο το τρύπημα και δεν έχω κάνει ποτέ!!!! Πιστεύω να μη χρειαστεί αυτή τη φορά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και μελουσσες μανουλες!!Σημερα ειμαι πρωινη και το βραδυ ειδατε τι ωρες γραφω ο βρικολακας του φορουμ εχω καταντησει!!! Η μικρουλα χτες ηθελε εφαγε στις 10:30 και μετα ξαναξυπνησε στις 4 και μετα στις 9!! πολυ υπνος ρε παιδι μου!!!Ζυγιστικαμε εχθες 2950 επιτελους την Παρασκευη θα εχουμε ξεπερασει τα 3 κιλακια! Πλεον νοιωθω στα χερια μου οτι κατι παινω πρωτα την εψαχνα μεσα στις πανες κυριολεκτικα!!!

Περιμενω τη πεθερα σημερα για την καθιερωμενη σαβαττιατικη βιζιτα , το μονο θετικο ειναι οτι θα φερει να φαμε και δε θα μαγειρευω τουλαχιστον!!

Φιλακια στα πατουσακια και στις μανουλες και στις αλλες που θα γινουν συντομα μανουλες και θα γινουμε μεεεεεεεεεγαληηηηηηηηηηηη παρεαααααααααα ακομα μεγαλυυυυυυυυτερηηηηηηη!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Είμαι άυπνη..τι πρωτότυπο!!!Ο Γιώργος μες τη ταλαιπωρία το μανάρι μου...το πρωί ησύχασε λίγο.

Αχ βρε raili τι περνάς και συ!!Πρόσεχε τις ιώσεις με τόσα πάρτι...

Γεωργία δεν βλέπω τίποτα το παράξενο σε σένα..μια χαρά ξενυχτισμένη μανούλα ..ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!Και σε σένα Τζένη!!!

Βαριέμαι να μαγειρέψω σήμερα..κουτουλάω ...μπας και βάλω την μαμα μου...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Α, και για το θέμα της επισκληριδίου, εγώ φοβάμαι περισσότερο το τρύπημα και δεν έχω κάνει ποτέ!!!! Πιστεύω να μη χρειαστεί αυτή τη φορά....

Κι εγω τη φοβομουνα, ετρεμα από το φοβο μου, και τελικα δεν καταλαβα τιποτα, λογικα κανουν και μια τοπικη σε εκεινο το σημειο, καθεσαι καπως κουλουριασμενη, με κρατουσε και μια μαια για να μην κουνηθω και μου ειπαν αυτό ηταν, χωρις να το καταλαβω.

Εμεις περιμενουμε νονο νονα το μεσημερι, βαριεμαι να μαγειρεψω, δεν εχω βγαλει και τιποτα, μαλλον θα βγουμε εξω (κανει ομως και παλιοκαιρο) και το βραδυ εχουμε ενα γαμο..


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα είμαι μες στα νεύρα, όλα μου φταίνε, μάλωσα και με το νίκο το πρωί, τώρα τον έδιωξα για ψώνια...΄χωρίς αιτία, μια για το μωρό μια που ρωτάει συνέχεια να κάνω αυτό να κάνω εκείνο;

χθες ήθελα να τον πάω το μπέμπη στη μαμά μου, ήρθαν κάτι φίλες της να ευχηθούν, μαλώσαμε και για αυτό, πείσμωσα και τον πήγα, ξέρω είναι επικίνδυνο είχε κρύο, τόσος κόσμος κτλ κτλ σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου, πείτε πείτε...ήθελα όμως να τον πάρω και να πάμε

Πρέπει να φτιάξει επειγόντως ο καιρός δεν μπορώ άλλο.

Μόλις αποστείρωσα και το θήλαστρο, ρε γμτ δεν πολυθέλω όμως, θέλω να τον έχω μαζί μου και να τον ταίζω εγώ και να βγαίνουμε και βόλτα...δε θέλω να τον αφήνω από τώρα στις γιαγιάδες...α δεν πάω καλά, με έχουν πιάσει τα κτητικά μου με το παιδί...

Θα προσπαθήσω να βγάλω λίγο γάλα να χω για το βράδυ, μήπως του φταίει αυτό και δεν κοιμάται ποτέ 9-12. Πάλι το ίδιο πρόγραμμα κοιμήθηκε 12-5 ξύπνησε ψευτοέφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.

Και ρωτάω η άσχετη;; Αντλώ γάλα από το στήθος που έφαγε αφού φάει ή από το άλλο την ώρα που τρώει;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

riaili αν δεν έκανες στα 3 επισκληρίδιο σιγά μη χρειαστείς στο 4ο ούτε θα το καταλάβεις πώς θα βγει...να σου πω όχι ότι ψήνομαι, πληροφοριακά ρωτάω αληθεύει ότι η 3η γέννα είναι πιο δύσκολη από τη 2η ή βλακείες λένε;;

γιωργία μεγαλώσατε καλέ!! εμείς δεν ξέρω πόσο είμαστε, θα τον ζυγίσω στη δικιά μας τη ζυγαριά το βράδυ (ζυγίζομαι μια φορά με το μωρό και μια χωρίς το μωρό)

μια χαρά ωράριο έχει και η δικιά σου δεν πρέπει να παραπονιέσαι καλε


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

mummycool, λένε βλακείες!!! Η δεύτερη γέννα ήταν η χειρότερη για μένα (να φανταστείς ο μικρός ζορίστηκε αρκετά και γεννήθηκε με σπασμένα αγγεία στο πρόσωπο,κοινώς κατακόκκινος!!!!) Η τρίτη γέννα ήταν λίγο εξπρές παρόλο που ο μικρός ήταν 3.900. Ίσως βέβαια να βοήθησαν και κάποια ομοιοπαθητικά φάρμακα που είχα πάρει για γρήγορη διαστολή.... Τι να πω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...