Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ego xtes piga se ena paidiko party se ena anipsaki ...mia xara perasa (alla den filisa kanenan kai meta tis xirapsias eplina kala ta xerakia mou)..eimai klismeni mesa sto spiti ...na min pigeno kai sta kinonika ..tha mizeriaso entelos ...!!!!sto cinema simfono mazi sas ...edo sixenomouna prin ...me ton kathe gifto ...genika omos den exo kai tin treli fovia ...oti tha koliso toso eykola...

katerinaki ,me ti epixirimata se epise gia to emvolio o filos sou ?

isaste oles sto pnevma ton xristougennon e?ti oraia ...thelo ki ego na stoliso dentraki !!!!!

felia ,mia fili pou exei paidakia to stolizei me arkoudakia to dentro ki etsi den kindinevei kati na spasei ..gia tis brizes den ksero ti kanei ....

na exoume oles mia omorfi mera!!!!!!

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραιο Σ/Κ ε??????

Κι εμείς αν και δεν βγήκαμε με φίλους, κάναμε τα ψώνια μας (για την μαμά) στρώσαμε τα χαλιά και αρχές Δεκέμβρη στολίζουμε το δέντρο μας!!!!! ανυπομονώ τρελά!!!!

Κορίτσια όσος χρόνος μου μένει θέλω να τον περνάω μόνο με τον αντρούλη μου γιατί μετά όσο και να μην θες ... τα δυο μας δεν θα είμαστε!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι στείλε λινκ...

Τις πρίζες τίς έχουμε μονώσει αλλά φώτα δεν θα βάλω...εδώ μου ανοίγει τον υπολογιστή..

Χθες τον τσίμπισε σφίγκα και είχαμε όλη μέρα γκρίνια....μόλις τον τσίμπισε την κυνηγαγε να την κάνει ντα...Μην μάθετε ποτέ τα παιδιά σας το "ντα" πολύ κακό πράγμα...τον έμαθαν οι γιαγιά και ο παππούς και δεν μαζεύεται!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

molis irthan kai ta xalia ...evala fetos mono mia mikri aspri flokatoula ...ta alla ta apothikefsa...me tin dikaiologia oti den einai ygiino gia to moro ..kai oti ton aprilio tha exo alli kourasi na min exo kai ta xalia na mazevo ...para mono tin blokatoula!!!!!

den ta sibatho ta xalia !!!!!alla einai oraia me ta xristougenna e?

ki ego yutopar miso kathe 6 perno akoma...exo omos 4,5 sispaseis kathe mera ...den thelo na ta kopso!!!!fovame !!!!maria esy den exeis pai sispaseis?me tin ksekourasi pos eisai ?

litsaki pes mas ti psonises?ax ti oraia !!!!den einai telia !!!!

koritsia ego otna eimai orthia arketi ora i perpatao ....niotho to moro na mou piezei ton traxilo se tetio vathmo pou entelos mixanika vazo to xeri mou apo kato ..xazi kinisi ..to ksero alla ...

episis sxetika me ta ygra ...den einai tsisakia telika ..alla tha paro tora ton giatro na rotiso kai tha sas po!!!!!

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααα!!

ελπίζω όλες να ειστε καλά και Χρονια Πολλα σε οσες γιορτάζατε ή στα αγαπημενα σας προσωπα!!!

ειπα να ερθω και αυτη την βδομαδα δουλεια και μετα τελος!! δεν το παλευω...

Ανυσυχω για τον μπεμπη μου, δεν κλωτσάει καθολου...αυο το μωρο ειναι των ακρων! Η θα με τρελάνει στο κλοτσομπουνιδι ή τιποτα απολύτως. Χθες τον ενιωσα που τεντώθηκε, σημερα και την νύχτα τιποτα! Προχτες τα εδωσε ολα... Τωρα λεω να την αραξω λιγο πισω στην καρεκλά να τον χαιδεψω λιγο μηπως ...

Η αλήθεια ειναι οτι ξεσκιστηκα και στις δουλειες σ/κ...Τι βλακεια!! τωρα εχω τυψεις και αναρωτιεμαι μην εχω κανει κανενα κακο...

σινεμά δεν πηγα τελικα, το ξανασκεφτηκα και κατσαμε μεσα με φιλους αλλα το εχω βαρεθει παρα πολύ αυτο!! Θελω βολτες!

Γενικά κουραστηκα...σωματικα και ψυχολογικα!

Για την γριπη μου ειπε η μαια που μασ κανει γιογκα οτι αυτο που κανει κακο και ζημια ειναι ο πυρετος που προκαλει..και οχι μονο η γρίπη ..οτιδήποτε προκαλεί παρατεταμενο υψηλο πυρετο .. παντως να ξερετε οτι τα περισσοτερα παιδακια που κολλάνε ή και οι μεγαλοι δεν το λενε! Το κρατανε μυστικο ή λένε κάτι άσχετο γιατι εχουμε σαν λαος αυτή την μαλ..... νοοτροπια και χεστηκαν για το αν θα κολλησουν άλλον. Μολις νιώσουν και λιγο καλύτερα οι ...μαμαδες τα στελνουν σχολειο ....γιατι ποιος θα τα κρατήσει και κάνουν μοκο.... Αδιαφορουν εντελως για ολους τους άλλους. Αυτο καρατσεκαρισμένο και επιβεβαιωμένο απο φιλες δασκάλες και νηπιαγωγούς και οχι μονο!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Jumbo και ψωνισαμε σαλιάρες, μπιμπερό (chicco και nuk), στεγνωτήρα και βούρτσα για μπιμπερο, δοχείο για σκόνη γάλα (έτοιμες μεριδες για τις βόλτες μας), ψαλιδάκι νυχιών, θερμομετρο για μπανακι, σελτεδάκια, πανακια για γουλίτσες και αυτοκόλλητα για το δωματιο της. Έπρεπε να βλέπατε τον άντρα μου, ήταν πολύ αφοσιωμένος στα ψώνια για την κόρη του.... Βέβαια αν τελικά καταφέρω να θηλάσω αρκετά απο αυτά δεν θα τα χρειαστούμε αλλά ήταν πολύ ωραία....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Φέλια στο εστειλα με μηνυμα!!

Ινκα εγω έχω 4-5 συσπάσεις την ημέρα και ο γιατρός μου μου ειπε να το σταματήσω!! Είναι φυσιολογικό λέει να εχω 4 συσπάσεις την ημέρα, δεν χρειάζομαι χάπια!!

Εσένα σου εχει πει κατι αλλο;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ο ιος χτύπησε και εδω μέσα. Μας ανακοινωσαν μολις οτι ενα άτομο απο το λογιστήριο εχει την γριπη!! Καλά βέβαια ισχύει και το παραπάνω που σας έλεγα με πολλές μαμάδες εδω μέσα!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν πηγαστον γιατρο την Παρασκευη ενιωσα κατι που δεν ηξερα αν ηταν συσπαση και τον εβαλα να το τσεκαρει το ειδε και μου ειπε οτι ειναι συσπαση και πηγα να λιποθυμησω γιατι τετοιες ειχα παρα πολλες μεσα στην ημερα πιο χοντρες συσπασεις που ημουνα σιγουρη ειχα 6-7 ετσι μου εγραψε το πρεπαρ και απο οταν το ξεκινησα δεν εχω καμια αλλα απο οτι βλεπω απο εσας ειναι πολυ μισο το δυωρο τι να πω φοβαμαι και να το κοψω μην γεννησω. Ο γιατρος μου την Παρασκευη μου ειπε οτι η γριπη ειναι πολυ σοβαρη αν την κολλησει εγκυος ειδικα τριτου τριμηνου και πολλα αλλα που δεν θελω να τα αναφερω γιατι δεν πρεπει να σας τρομαξω παντως απο αυτα που μου ειπε ηδη ημουνα μισοαποφασισμενη να κανω το εμβολιο , αν και ο γιατρος μου μου ειπε οτι εκεινος δεν το εκανε., το σκ ειδαμε εναν οικογενειακο φιλο παθολογο που η γυναικα του ειναι στον 6ο και τον εμπιστευομαι πολυ σαν γιατρο εκεινος το εκανε και σημερα που ξεκινουν οι ευπαθεις ομαδες θα εμβολιασει και την γυναικα του μαυτα που μου ειπε και αυτος για τι θα συμβει αν κολλησω γριπη αποφασισα να το κανω και εγω και μπορει να το κανω και σημερα αν και πηρα καποια τηλεφωνα και στο ικα δεν ξερουν τι τους γινεται


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!!!

Επιτέλους Δευτέρα, γιατι βαρέθικα πάρα πολύ το σ/κ..

Μου ήρθαν και εμένα σήμερα τα μπιμπερό που παρήγγειλα!! Περίεργα είναι, είναι όλο το μπιμπερό απο σιλικόνη, είναι δλδ μαλακό όπως είναι η πιπίλα!!!! Θα πάω και στο Λητώ να μου πουν οι πωλήτριες τι παίζει με αυτά!!! Αχ κορίτσια έρχοντε τα χριστούγεννα!!!!! Τέλεια? Και εμένα είναι η αγαπημένη μου γιορτή, και φέτος που θα είμαστε όλοι μαζι είμαι διπλά χαρούμενη, γιατί και πέρσι και πρόπερσι ο άντρας μου έλειπε...

Να έχουμε όλες μια τέλεια βδομάδα!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός μου ειπε να μην κάνω το εμβόλιο προς το παρόν!! καταρχην πολλοί περνάνε την γρίπη και δεν το καταλαβαινουν καν!! Δεύτερον το εμβόλιο δεν ειναι ακόμα αρκετά δοκιμασμένο και διάφορα άλλα!! Ο γυναικολόγος της κουμπάρας μου της ειπε να το κάνει, τωρα τι να πω δεν ξέρω! Και εγω σε δίλημμα ειμαι!! Ακούω διάφορα για παρενέργειες και αμφιταλαντεύομαι!!! Πες πως σε εμένα δεν προκαλέσει αλλερική αντίδραση, αν ομως προκαλέσει στην μικρή μου τι γίνεται; πως θα το ξερω εγω εκει μεσα που ειναι;

Κατερίνα για εμένα παίρνεις πολλα!! Το οτι εχουμε 4 συσπάσεις την ημέρα ειναι φυσιολογικό γιατι πρωτον η μήτρα εξασκείτε και δεύτερον το μωρό μεγαλώνει!! Δεν ειναι φυσιολογικό να μην εχουμε καθόλου συσπάσεις!! Δεν τον ξαναρωτάς για την δόση;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου !!

ερχονται τα χριστουγεννα ! τι ωραι! κ λιγες μερες μετα μπαινουμε και στον μηνα μας ....

εγω αυτο με τις συσπασεις η ειμαι ηλιθια η δεν εχω.... θα επρεπε ?? δεν ξερω! και να σας πω κ την αληθεια δεν τον ρωτησα σημερα....

ειχαμε αλλα ζητηματα να συζητησουμε .... τον ρωτησα για το εμβολιο ... ηταν καπως στην μεση..πιο πολυ μου ειπε πως τον ανησυχει αυτο με τα συστατικα του εμβολιου για το οτι ειναι μαζικο... αν ηταν μιας δοσης θα μου το συστηνε ανεπιφυλακτα ... ξερω κ εγω ! παντως λεει εχουμε ως εγκυες χαμηλο ανοσοποιητικο κ πρεπει να προσεχω ιδιαιτρερα!! εγω ακομα ψαχνομαι ... εκει που ημουν αρνητικη τελειως ....το σκεφτομαι καπως περισσοτερο......

ο μπεμπεκος ειναι μια χαρουλα .... ξεπερασαμε και το κιλο !!πες μου καλα υπαρχουν κοπελες εδω μεσα με μωρα γιγαντες αλλα νομιζω γινομαι κουκουβαγια χιχιχι

η μαμα τωρα ειναι λιγο ......πως να το πω ... θελει προσοχη !! αμαν πια με αυτον τον τραχηλο μου ! οσο παει και κοντενει .... αρα κρεβατωνομαι !! και να φανταστειτε πως γενικα ειμαι πολυ ηπιων τονων τελευταια!! μαλιστα μου εδωσε και τις ενεσεις κορτιζονης να κανω... κατερινα εσυ τις ειχες κανει αν θυμαμαι σωστα ε???

αα κ το κερασακι ??? με ξεχεσε για τα κιλα..... 11 αισιως μεχρι τωρα...

ουφ !! βαρεθηκα ! και ελεγα πως θα εχω μια υπεροχη εβδομαδα......αλλα το σκςφτομαι και αλλιως.. σιγα μην το βαλω και κατω!!!

φιλιαααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...