Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Για τον φυσιολογικο ραμονιτσα δεν ξερω. Στην καισαρικη αφηνουν την επισκληριδιο μεχρι την επομενη μερα κι αν πονας πατας ενα κουμπακι που εχει για να παιρνεις λιγη αναισθησια. Οταν βγαλουν την επισκληριδιο βγαζουν και τον ουροκαθετηρα.

Στο φυσιολογικο δεν βρισκω το λογο να την κρατας μετα τον τοκετο...


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

όχι με επισκληρίδιο στο φυσιολογικό τοκετό μια δυο ώρες μετά περπατάς κανονικότατα

και τον ουροκαθετήρα σου τον βάζουν στιγμιαία όταν μαζευτούν πολλά ούρα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καταλαβα....

Ευχαριστω...:D

Αντε να δουμε εμεις τελικα πως κ ποτε θα γεννησουμε...

Λεμε αντε κ σημερα..αντε κ σημερα...και...και...και...

αλλα μου φαινεται θα τις φαμε κ τις αλλες 2 βδομαδες!!!

θα φτασω στην 40.....

Αχ κ ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια ,μου είπε ο γιατρός ότι με ολική θα σηκωθώ πιο γρήγορα και με επισκληρίδιο θα με σηκώσουν την άλλη μέρα...

Στον Γιώργο που γέννησα με ολική μου τον έφεραν μετά απο λίγο..δεν μου είχαν ρίξει και πολλή αναισθησία ..αλλά όλη μέρα νύσταζα και άργησα να θηλάσω...

ινκα 12 ώρες είναι μια χαρά...τι να πεις όταν πρέπει να περάσουν 24 ώρες..


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Νατάσα μου είπε επίσης ο γιατρός ότι αν σηκωθώ σε γωνία 90 μοιρών ,μπορεί να φύγει φάρμακο απο την περιοχη της επισκληριδίου και να πάει στο κεφάλι,με αποτέλεσμα δυνατούς πονοκεφάλους...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι.........ποιός; εγώ!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα δεν μου ειχαν πει κατι τετοιο. Και θυμαμαι (κυριως από τις πρωτες φωτο) οτι ειχα αρκετα σηκωμενο το κρεβατι. Αλλα καλυτερα να ακουσεις τον γιατρό σου.

Κι εγω παντως αγχωνομαι. Γενικα για την εγχειρηση. Στεναχωριεμαι και που θα αφησω τοσο την μικρη μου.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ειχαν πει κατι τετοιο. Και θυμαμαι (κυριως από τις πρωτες φωτο) οτι ειχα αρκετα σηκωμενο το κρεβατι. Αλλα καλυτερα να ακουσεις τον γιατρό σου.

Κι εγω παντως αγχωνομαι. Γενικα για την εγχειρηση. Στεναχωριεμαι και που θα αφησω τοσο την μικρη μου.

Όλα μαζί είναι βρε Νατάσα που σε ρίχνουν τελικά ψυχολογικά!!!Η ολική έχει το κακό ότι μετά πονάς και οι παυσίπονες ενέσεις που σου κάνουν είναι ελαφριές αν θηλάζεις και δεν σε πιάνουν.....

Τι να το κάνεις,όπως και να το δεις εγχείρηση είναι.....οι πρωτότοκες απαγορεύεται να διαβάσουν τα παραπάνω!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δειτε το διαφορετικα......

Πρεπει να βγουν τα μωρα μας....οπως κ να βγουν..με οποιον τροπο κ να βγουν θα το αντιμεπτωπισουμε...κ μετα απο λιγες μερες ολα θα μας περασουν..

Πανω κατω ξερουμε αρκετα πραγματα, κ περισσοτερο εσεις που εχετε ξαναγεννησει.....

Οποτε παμε γενναμε τελειωνουμε, κ γυρναμε σπιτακι μας μετα..που εκει ειναι τα πιο δυσκολα.....

κ παλι ομως για λιγο καιρο....ολα θα περασουν με το καιρο τους...!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φελια ο γυναικολογος σου το ειπε αυτο;

Ποιό;;;

Σήμερα συζητήσαμε τα υπερ και τα κατά των 2 μεθόδων...μάλλον για ολική κλείνω...

Νατάσα αυτό,να τελειώσουν όλα γρήγορα και σπίτι μετά!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που δεν βλεπω αρνητικα το διαστημα που θα λειψω ειναι οτι αυτες τις μερες θα ειναι απολειστικα για το αγορακι μου. Η μικρη ειχε αποκλειστικοτητα δυο χρονια.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φελια εγω με επισκληριδιο, μου την δωσανε κατευθειαν οταν την βγαλανε από την κοιλια μου, μετα την πηρανε την εξετασανε την δειξανε στο μπαμπα και μετα, οσο ημουν στην ανανηψη την ειχα μαζι μου, οι δυο μας μονο, απιστευτο συναισθημα....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι Φελια..αν καταληξουμε σε καισαρικη..θα κανω επισκληριδιο..θελω να τα ζησω ολα...κ να τον δω οταν θα βγει..

Τα υπολοιπα πραγματικα δεν με νοιαζουν...ουτε καν με φοβιζουν.....αυτο που με φοβιζει θα ακουστει χαζο..αλλα ειναι..τα χερια που λενε οτι σου βαζουν συνεχεια..

Ετσι Νατασουλα να σκεφτεσαι..οτι το κοριτσακι σου εχει την αποκλειστικη σου αγαπη εδω κ πολυ καιρο..κ θα πας στο μαιευτηριο να κανεις κ το αγορακι σου..κ να της πας στο σπιτι τι αδερφακι της ....που θα το λατρευει...κ εσυ πλεον θα εχεις 2 τρελες αγαπες της ζωης σου...;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις θα μπουμε νωριτερα επειδη ο γιατρος φοβαται πως το ζαχαρο θα αρχισει να επηρρεαζει το μωρο... Μου ειπε πως ειναι πιθανο μολις γεννηθει να χρειαστει (λογω ζαχαρου) μια ή δυο μερες θερμοκοιτιδα :-(. Να μην ανησυχησω μου ειπε ειναι κυριως για παρακολουθηση.... Φυσικα η καισαρικη ειναι δεδομενη... Α, και επισης δεν τον ειδα και πολυ αισιοδοξο πως θα κρατηθει το σωμα μου μεχρι το τελος της επομενης εβδομαδας. Μαλλον πιστευει πως θα γεννησω νωριτερα απο τις 14 - 02 που μου ειχε πει (που και παλι βεβαια ηταν η 38η εβδομαδα). Δεν ξερω φοβαμαι πως βλεπει κατι παραπανω και απλα δεν μου το λεει για να μην με αγχωσει... Παρατηρησα πως σημερα κοιταξε πολλες φορες, και για αρκετη ωρα τον ομφαλιο λωρο και μετρησε πολυ περισσοτερη ωρα την κοιλια του μωρου (που συνηθως δινει ενδειξεις για το ζαχαρο..) Τι να πω, η αληθεια ειναι πως ειμαι λυπημενη επειδη η μπεμπουλα δεν εχει πολυ βαρος και νοιωθω σαν να την γενναω προωρα, παρολο που την αλλη εβδομαδα θα ειμαι ηδη στην 37η εβδομαδα... Μου εχει μπει η ιδεα πως υπαρχει και κατι ακομα που βλεπει και δεν του αρεσει αλλα δεν μου το λεει...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...