Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

      Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Με βλαστοκυστες,οπότε υπομονή μέχρι την Τρίτη 😊

      2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ 🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μανουλιτσες διαβαζω για τα μωρακια σας κι ανυπομονω για την δικια μου!!ουφ...τοσο αγχος ειχατε κι εσεις πριν τη γεννα??κι εχω 2 μηνες ακομα....

για το ΜΗΤΕΡΑ εχετε καλα σχολια να κανετε?θα παω στο οικονομικο 3κλινο


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολύ το αγχος με το βαρος !!!!

Και εγω θα δηλώσω αποκλειστικο θηλασμο κ με εχει πιασει αγχος αν θα τα καταφερω ή θα μενει το μωρο νηστικο...θα ηθελα εστω μεχρι να παω στην δουλεια να το θηλασω ... μακαρι....

Το απογευμα παω για την τελευταια εξεταση στο γιατρο κ συμφωνα με οτι ειχε πει αυριο η μεθαυριο θα με βαλει με τεχνητους!!! Litsaki μαλλον θα σε προλάβω!!!!

Πρεπει να κανω κ beaute (ξυρισμα δηλ.) μη με δουνε ετσι κ παθουνε σοκ...

ΤΩΡΑ εχω αρχισει και αγχωνομαι!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για τον μπεμπακο μου να ειναι γερό κ δυνατό!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη μεχρι το αλλο Σαββατο Λιτσακι.

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια για το θηλασμο. Εμενα η μικρη μου ειχε γεννηθει 2450 και μου ειχαν πει οπωσδηποτε μετα το στηθος και συμπληρωμα (ενω ηταν στο νοσοκομειο ακομα, στο Αττικο που ειναι υπερ του αποκλειστικου) μεχρι να παρει βαρος και να ειμαστε σιγουροι οτι τρωει. Ετσι η μικρη εμαθε στο μπουκαλι και οταν γυρισαμε σπιτι εβγαζα με θηλαστρο για δυο μηνες περιπου και μετα ξενο. Τωρα που κι ο μπεμπης θα ειναι ετσι μικρουλης, δεν θα μαθει κι αυτός το στηθος? Ειναι αληθεια ότι οσο πιο μικρα τοσο δυσκολευονται?

Επισης μου ελεγε μια φιλη πριν από λίγο (το εχετε ακούσει?) οτι η μαια της της ελεγε ότι εκτος από τις θηλες στα μπουκαλια που πρεπει να αλλαζονται συχνα, πρεπει να αλλαζουμε και τα γυαλινα μπουκαλια καθε χρονο τουλαχιστον. Εγω πηρα και μερικα νεα για το μπεμπη, αλλα εχω και τα παλια και στη μικρη δεν της αλλαξα ποτε τα γυαλινα, μονο τις θηλες....

Εμενα που γεννηθηκε μικρουλα (2170)μου ειπανε καλο ταϊσμα για να παρει βαρος την εβαλα στο στηθος αλλα δεν επιανε τη θηλη να φαει αναγκαστηκα και της εδωσα ξενο για να μη χασει βαρος και τελικα κατεληξε να μη στα πολυ λεω να τρωει μονο ξενο ! Το θεμα ειναι να πιασει τη θηλη αμα τη πιασει νομιζω οτι ειναι οκ felia τι λες και συ?

Αυτο με τα μπουκαλια δε το ξερω τις θηλες μου ειπε μια φιλη οτι στο μπεμπακο της δεν της αλλαξε ακομα ειναι 3 μηνων ο δικος της και αυτη εχει αλλα 2 παιδακια!!! Εγω τις πλενω με ζεστο νερο και προδερμ και μετα τις αποστειρωνω, παρατηρω οτι εχουν μαλακωσει καπως της nuk σιλικονης εχω! Ποσο συχνα ξερεις οτι πρεπει να τις αλλαζουμε?


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το αγχος με το βαρος !!!!

Και εγω θα δηλώσω αποκλειστικο θηλασμο κ με εχει πιασει αγχος αν θα τα καταφερω ή θα μενει το μωρο νηστικο...θα ηθελα εστω μεχρι να παω στην δουλεια να το θηλασω ... μακαρι....

Το απογευμα παω για την τελευταια εξεταση στο γιατρο κ συμφωνα με οτι ειχε πει αυριο η μεθαυριο θα με βαλει με τεχνητους!!! Litsaki μαλλον θα σε προλάβω!!!!

Πρεπει να κανω κ beaute (ξυρισμα δηλ.) μη με δουνε ετσι κ παθουνε σοκ...

ΤΩΡΑ εχω αρχισει και αγχωνομαι!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για τον μπεμπακο μου να ειναι γερό κ δυνατό!!!

Κοριτσακι με το καλο και με εναν πονο!

Ποτε γυρνας στη δουλεια μετα την αδεια τοκετου?


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου στειλε μήνυμα η μαρία πως γέννησε η νίνια!

στις 9 και 40 με καισαρική 45 εκατοστά και 2450

θα μείνει προληπτικά στη θερμοκοιτίδα λόγω ζαχάρου για 2 μέρες

για πες που γεννησε η Νινια? Τι θερμοκοιτιδα καλε μια παρακολουθηση τους κανουν με εξεταση αιματος μηπως γεννησε σε ιδιωτικο? Τελικα ξερουν μονο να τα παιρνουν μου φαινεται! Το λεω γιατι και γω ειχα ζαχαρο και τη κρατησανε 1 μερα ακριβως και της κανανε εξετασεις την ειχαν στο κουνακι ομως!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

η νίνια ήταν 3 βδομάδες κοντά στο νοσοκομείο με συσπάσεις, σε δημόσιο ήταν και την κρατούσαν με νύχια και με δόντια να μπει στο μήνα της, λεπτομέρειες άλλες δεν ξέρω, ήταν κοντά στις γέννες μας


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσάρες καλησπέρα και απο εμάς!!!!!

Απο το πρωί τρέχω super market και να τακτοποιήσω το σπίτι γιατί το βράδυ θα τσικνίσουμε εδώ και δεν έχω προλάβει να γράψω...!

Καταρχήν συγχαρητήρια στην Νινία για το καινούριο μωράκι!!!!!!! Να σου ζήσει και να είναι γερό και τυχερό!!!!!!!!!

Inkaki αν σου πω οτι τον μπέμπη δεν τον έχω ζυγίσει ακόμα... Αυριο περιμένω τον παιδίατρο να έρθει να τον δεί! Απο την στιγμή που το μωράκι τρώει κάνει κακάκια μια χαρά είναι!!!!!! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο και προς Θεού, εφόσον έχεις μια χαρά γάλα ποιος ο λόγος να του δώσεις συμπλήρωμα???

Ydroxoaki άντε πλησιάζεις και εσύ!!!!!!! Άντε περιμένουμε νεα απο τον γιατρό!!!!!

georgiab αν δεν κάνω λάθος περίπου στο 2μηνο τις αλλάζεις!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Georgiab εγω ειχα πεντε μπουκαλια (πεντε θηλες νυκ σιλικονης) γυρω στους δυο μηνες τις κρατουσα μπορει και λιγο παραπανω. Αν βγαλει και δοντακια και τις μασουλαει τοτε πιο γρηγορα.

Γερο και καλοτυχο το μωρακι της Νινιας.

Υδροχοακι με το καλο κι εσυ το μωρακι σου στην αγκαλια σου.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το αγχος με το βαρος !!!!

Και εγω θα δηλώσω αποκλειστικο θηλασμο κ με εχει πιασει αγχος αν θα τα καταφερω ή θα μενει το μωρο νηστικο...θα ηθελα εστω μεχρι να παω στην δουλεια να το θηλασω ... μακαρι....

Το απογευμα παω για την τελευταια εξεταση στο γιατρο κ συμφωνα με οτι ειχε πει αυριο η μεθαυριο θα με βαλει με τεχνητους!!! Litsaki μαλλον θα σε προλάβω!!!!

Πρεπει να κανω κ beaute (ξυρισμα δηλ.) μη με δουνε ετσι κ παθουνε σοκ...

ΤΩΡΑ εχω αρχισει και αγχωνομαι!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για τον μπεμπακο μου να ειναι γερό κ δυνατό!!!

Γυρισα απο ψωνια. Ωραια παντελονακια κια ρομπιτσες με 5,99 στα οσιο.Πηρα και ενα τζην απο ζαρα 40 νουμερο παρακαλω μουμπαινε μονο.Ολη την ωρα τα σκεφτομουν ρε κοριτσια.Ξερετε τι εννοιω μου λειπαν.Αστο καλο!!!

Υδροχοακι δεν υπαρχει μανουλα που να μη βγαλει γαλα. Απο τη στιγμη που γεννας. εδω εγω που γεννησα προωρα και δεν ειχα τα μωρα να τα βαζω στο στηθος.Και να ξερετε πως μπορει να μη βγαζετε γαλα πολυ στην αρχη αλλα η φυση εχει προβλεψει. Τα μωρακια τις πρωτες ωρες -μερες επειδη εχουν υγρα δε θυμαμαι πως τα λενε στο στομαχακι τους απο τον σακο δεν πεινανε γιαυτο και δεν τρωνε πολυ οποτε η μαμα εχει χρονο μεχρι να καταιβει το γαλατακι.Ετσι ταχει κανει η φυση. Οπως επισης σκεφτηκα πως τα στηθη μας πονανε για να σε υποχρεωσει η φυση να θηλασεις θες δε θες αλλιως θα πονας. Γιαυτο να μην λες δε θα τα καταφερω να λες δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερω, εξαλλου ειμαστε γεννημενες αγελαδιτσες!!!!!χαχα!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπελιες διαβαζω αυτα με τον θηλασμο που λετε κ εχω αγχωθει λιγακι...δεν με εχει αγχωσει καθολου το θεμα της γεννας...ειμαι πολυ χαλαρη κ ανυπομονω..ξερω οτι θα πονεσω..το εχω εμπεδωσει..οποτε ειμαι κουλ...τα μετεπειτα με αγχωνουν....

Λιτσακι....υπομονη ....το Σαββατο κοντοζυγωνει....;)

Αντε υδροχοακι...με το καλο...να βγει ο μπεμπαρος!:D

Jend αυτο τον ορο οταν τον βαζω τον καταπινω κ μου φερνει πολυ αηδια....αλλα με ανακουφιζει....ειμαι λιγο στριμμενο;;;;;;;;:confused::tongue:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...