Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

      Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Με βλαστοκυστες,οπότε υπομονή μέχρι την Τρίτη 😊

      2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ 🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σημερα κοιμηθηκαμε καλυτερα!!!!

τσικνοπεμπτη, που θα το τσικνησετε????

εγω εδω σπιτι αγκαλια με την μπεμπα

Γεωργια ξεαγχωθηκα απο χτες γιατι χτυπαει 100αρια συνεχεια:D:D

ελιτα ασε την πεθερα να λεει και μην τα αφηνεις απο την αγκαλια σου, εγω μετα απο αυτο που περασαμε με την μοναδα την εχω συνεχεια αγκαλια, μερικες φορες την παιρνω και κοιμομαστε αγκαλια θελω να την μυριζω

Εκτος απο τα προγραμματισμενα κανενα αλλο γεννητουρι θα εχουμε σημερα? Αντε γιατι τεμπελιασατε μου φαινεται:P:p


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα !!!!

Για μπάνιο τον μικρό πήγα χθές και έτρεχα να τον βάλω για ύπνο...με αποτέλεσμα να κοιμηθώ εγώ και ο μικρός να κάνει τρέλες....

Κατερίνα πριν την ταϊσεις βάλτη στο στήθος....κόλπο,αν δεν θέλει να πιάσει ρίξε λίγο γάλα πάνω στο στήθος και ξανα προσπάθησε....όταν είχα γεννήσει τον Γιώργο επειδή άργησε το γάλα (θυμάστε είχα τραβήξει τον αλοίμονο) επειδή έτρωγε μετά τον θηλασμό ξένο,γλυκάθηκε ο μάγκας και σου λέει " τι να κάθομαι να παιδεύομαι αφού μετά θα έρθει το έτοιμο χωρίς προσπάθεια" και κάπου άρχισε να μην θέλει να θηλάσει..απογοητεύομαι με πιάνουν τα κλάματα..και τα παίρνει η κυρά Μάρω (μαμά μου) στο κρανίο και ρίχνει λίγο γάλα στη θηλή...την έπιασε και απο τότε δεν θυμάμαι να το έχει ξανακάνει!!!Μόνο τις τελευτάιες μέρες που αποθήλασε τελικά....κοινός με έκλασε ο γιός μου!!!

Ελίτα μαγιά μπύρας αν είναι της Lanes παίρνεις 7 /ημέρα για 7 ημέρες,σταματας μια εβδομάδα και ξανά το ίδιο μέχρι να ρυθμίσεις την παραγωγή...μπορεί όμως να κάνει υπερπαγωγή.Σταματας την αγωγή όταν βλέπεις ότι το γάλα είναι επαρκές...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι άλλο ρωτήσατε....

Ελίτα αγκαλιά και πάλι αγκαλιά...εδώ ο γυναικολόγος μου μου επέτρεψε και έγκυος να παίρνω αγκαλιά τον γιό μου ,που κοντεύει και 15 κιλά...

Σήμερα τσικνίζουμε σπίτι μας το μεσημέρι...βράδυ, άρρωστοι και οι τρείς και βαρύ στομάχι απαπαπαπαπαααα....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σημερα κοιμηθηκαμε καλυτερα!!!!

τσικνοπεμπτη, που θα το τσικνησετε????

εγω εδω σπιτι αγκαλια με την μπεμπα

Γεωργια ξεαγχωθηκα απο χτες γιατι χτυπαει 100αρια συνεχεια:D:D

ελιτα ασε την πεθερα να λεει και μην τα αφηνεις απο την αγκαλια σου, εγω μετα απο αυτο που περασαμε με την μοναδα την εχω συνεχεια αγκαλια, μερικες φορες την παιρνω και κοιμομαστε αγκαλια θελω να την μυριζω

Εκτος απο τα προγραμματισμενα κανενα αλλο γεννητουρι θα εχουμε σημερα? Αντε γιατι τεμπελιασατε μου φαινεται:P:p

εμενα δε μ΄αφηνει ο αντρας μου να την βαλω διπλα μου στο κρεβατι φοβαται μη με παρει ο υπνος και τη πλακωσω

καλα Κατερινουλα μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου το δικο μου τωρα ειναι 2700 καλε γεννηθηκε 2170!! Θα ξεπεταχτουνε μια χαρα και μετα θα τις κοιταμε και θα τις καμαρωνουμε μη απογοητευεσε τα λεω σε σενα να τ΄ακουω εγω εν το μεταξυ!!!

Εμεις σε 1 μηνα θα παμε παλι για εξεταση θυροειδους σε 10 μερες ειναι να τη δει παλι ο παιδιατρος μια φορα το μηνα τα κοιτανε Κατερινακι για πες ως ηδη μανα!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα (και πάλι) έπεσα για ύπνο δε θα άντεχα όλη μέρα

σήμερα θα τσικνίσουμε (σπίτι φυσικά) θα ρθει ένα ζευγάρι φίλων και θα ντυθούμε (τι άλλο) SUPERMAN!!!!!!!!

σιλβή πλησιάζεις κι εσύ!!

γιώτα μην αγχώνεσαι καλέ με τα διαδικαστικά! και μην αγχώνεστε και με τον αποκλειστικό θηλασμό, δε θα γίνει και κάτι αν τους δώσουν λίγο συμπλήρωμα στην κλινική μέχρι να κατεβάσετε γάλα (φτάνει να το δίνουν μετά από το στήθος και όχι πριν) θα γυρίσετε σπίτι και θα το βάλετε το πρόγραμμά σας! όσο είστε στην κλινική μαθε του να πιάνει σωστά τη θηλή, πειράξτε το αυτί του, το μάγουλο, ξεντύστε το μέχρι να ρουφήξει

Εγώ τον βάζω για ύπνο μόνο στο κρεβάτι του αφού τον πάρει ο ύπνοες στην αγκαλιά ή στο ρηλάξ, φοβάμαι να τον έχω δίπλα μου στο διπλό, καμιά φορά πετάγομαι και βλέπω αν τον έβαλα μέσα ή τον ξέχασα δίπλα μου


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxaxxa!!!!mammycool o superman e???yparxei toso mikri stoli?

simera o adras mou ithele na na zigisoume tin mikri ...exei parei mono 20 gr ..i giatros mas eixe pei tin paraskevi na exei to varos pou genithike ...2680 diladi kai i mikroula mas simera einai 2540..PAO NA TRELATHO !!!!

o adras mou arxise pali me ta sibliromata ...genika apo tin arxi einai kahipoptos me ton apoklistiko thilasmo ki aytos kai i mamma mou kai i kouniada mou kai oloi...niotho oti kano kako sto paidi mou kai simera epiveveothike ...

ti na kano vre koritsia ..tha kanoume ypomoni mexri kai avrio pou mas eixe pei i giatros ...gala exo ..meta apo mia ora thilasmou vazo to thilastro amesos gia 20 lepta kai travao alla 30ml..ta epithemata ta stivo ..FELIA ,MAMMYCOOL voithiste kale!!!!

mammycool ,esena tin proti evdomada poso eixe parei ?pou eixe erthei i paidiatros ?

felia ,mipos na paro ki ego magia biras ?

litsaki me to kalooooooooooooooooooo!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

felia ,mipos na paro ki ego magia biras ?

Γιατί σκοπεύεις να δουλεψεις στην ΦΑΓΕ;;;:tongue:

Πριν την θηλάσεις βγάλε λίγο γάλα και μετά βάλτη στο στήθος ώστε να πιεί το πιό λιπαρό.όσο θηλάζεις το γάλα γίνεται πιό παχύ...δεν χρειάζεται μετά να βγάλεις με το θήλαστρο αν σου αδειάζει η μικρή το στήθος.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

βρε ινκα μου μην αγχωνεσαι εμενα το βαρος γεννησης το επιασε στις 2 εβδομαδες και τωρα εχει παρει τα πανω της, η γνωμη μου ειναι αν το παιδι φαινεται ικανοποιη,μενο μετα απο καθε γευμα και δεν κλάιει μην δωσεις συμπληρωμα, ποσεςπανες λερωμενες εχει?να ξερεις οτι με το μητρικο οι κλιμακες αναπτυξης διαφερουν, εγω το εχω ξαναπει της εδωσα αλμιρον 2 μερες και την πειραξε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

βρε ινκα μου μην αγχωνεσαι εμενα το βαρος γεννησης το επιασε στις 2 εβδομαδες και τωρα εχει παρει τα πανω της, η γνωμη μου ειναι αν το παιδι φαινεται ικανοποιη,μενο μετα απο καθε γευμα και δεν κλάιει μην δωσεις συμπληρωμα, ποσεςπανες λερωμενες εχει?να ξερεις οτι με το μητρικο οι κλιμακες αναπτυξης διαφερουν, εγω το εχω ξαναπει της εδωσα αλμιρον 2 μερες και την πειραξε

Bre Iνκακι, γιατι αγχωνεσαι με τη ζυγαρια?Αμαν αυτοι οι παιδιατροι. Και του αντρα σου να του πεις πως το γαλα σου ειναι αναντικαταστατο.Αν ειναι δυνατον. Αν το παιδακι βρεχει πανες και κανει κακακια τρωει μια χαρα. Εδω εμενα που τα ταιζαν στη μοναδα και που στην αρχη τουχαν δωσει και μερικες φορεα ξενο τοτε πουχα κανει τη φασαρια αρργησαν να φτασουν το βαρος που ηταν οταν γεννησαν που τα ταιζαν και καθε δυο ωρες και με καθετηρακι που δεν κουραζονται. Η μικρη μαλιστα ειχε χασει και μετα απο δυο βδομαδες σταθεροποιηθηκε και αρχισε να παιρνει.Να μη δεινεις συμπληρωματα απο τη στιγμη που εχεις γαλα γιατι μετα θα του κοπει και η ορεξη και δε θα ρουφαει και θα αρχισεις εσυ να χεις προβλημα και να σου μειωνεται. Ασε που το δικο σου γαλα ειναι πιο ευπεπτο. Εξαλλου αν πειναγε το παιδακι θα σου ζηταγε κι αλλο.Τι ανακατευονται ολοι ρε γαμωτο. Εμενα ο πατερας μου που ειναι και περιεργος ολο μου λεει απο το τηλ, μια χαρα τα πας και μια χαρα τα πας.Γενικα ολο καλα λογια μου λενε.

Σημερα κοιμηθηκα, κοιμηθηκε και ο αντρας μου. Το καναμε εναλαξ.Και ετσι κοιμηθηκαμε και πηραμε δυναμεις. Σημερα λεω να τους αφησω και να βγω να παρω καμοια μπιτζαμουλα και καν τζηνακι γιατι δε μου κανουν αυτα που εχω. Μια και ειναι εκπτωσεις.Λεω να παω στα oysho και ζαρα.

Πωπω καιρο εχω να βγω ετσι εκτος απο τα λητω που πηγα για τα μωρακια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι άντρες βρε παιδί μου το ίδιο!!!!Ο δικός μου είναι χειρότερος..ακούει και την μάνα του η οποία επειδή η κόρη της δεν μπόρεσε να θηλάσει και έδινε ξενο το θεωρεί ότι αυτό πρέπει να κάνουν όλοι...όσο και να μίλαγαν τους γράφω ακόμα απο τότε...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετσι ειναι ινκα μην ακους κανεναν εγω παλευω με το θηλαστρο και δεν θελω να το κοψω φαντασου απο τα 8 της γευματα της δινω 1 μονο ξενο και στεναχωριεμαι και θελω να αυξησω την παραγωγη για να παιρνει μονο δικο μου και ολη αυτη την ταλαιπωρια την περναω με τα παλιομπιμπερο και της πιπιλας που της εδιναν στην μοναδα και συνηθισε το παιδι,αν την βλεπεις εσυ οτι χορταινει δεν χρειαζεται τιποτα καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους αναπτυξης

ελιτα αντε θα βγεις βολτουλα τυχερουλα εγω περιμενω πως και πως το Σαββατο που θα [παω με τον γιοκα μου και την κουμπαρα μου στους mazoo and the zoo και μετα για φαγητο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι κοριτσια ο δικοςμου ειναι πολυ θετικος ολο μου λεει βαλτην στο στηθος και με ενθαρυνει και οταν ηθελα να το κοψω γιατι με κουρασε το θηλαστρο μου ελεγε τι καλο κανει στο παιδι το δικο μου κλπ κλπ και με επεισε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας και απο μένα!!

Όπως βλέπετε, γύρισα σπίτι μου! ΤΖΙΦΟΣ!

Πήγα το πρωι στο μαιευτήριο, με εξέτασε ο γιατρός αλλά η μικρή δεν θέλει να βγει. Στον υπέρηχο φαινόταν μια χαρά το μωράκι, αλλά η εξέταση με το χέρι έδειξε οτι η μαμά δεν ήταν έτοιμη...

Οπότε δεν με κράτησε... μου έδωσε παράταση μέχρι το Σαββατο. Αν δεν προκύψει κάτι μέχρι τότε θα πάμε Σαββατο πρωι για εισαγωγή κατευθείαν, δεν με αφήνει άλλο...

Πάω να την "πέσω" λιγάκι, γιατί είμαι κομμάτια... όπως καταλαβαίνετε το βράδυ δεν κοιμήθηκα...

Αλήθεια, είχαμε κανένα νεότερο απο την Ανδριάννα? Γέννησε?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

litsaki υπομονή...

ινκα εμείς ζυγιστήκαμε 2 βδομάδες μετά τη γέννα, δεν ξέρω αν έχει νόημα να το ζυγίσεις τόσο νωρίς, πόσες μέρες έχει που γυρίσατε σπίτι; ΄

αφού κοιμάται η μικρή και λερώνει πάνες νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις και να ηρεμήσουν κι αυτοί βασικά, ο παιδίατρος είναι της ζυγαριάς πολύ;

τι σου λέει;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη μεχρι το αλλο Σαββατο Λιτσακι.

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια για το θηλασμο. Εμενα η μικρη μου ειχε γεννηθει 2450 και μου ειχαν πει οπωσδηποτε μετα το στηθος και συμπληρωμα (ενω ηταν στο νοσοκομειο ακομα, στο Αττικο που ειναι υπερ του αποκλειστικου) μεχρι να παρει βαρος και να ειμαστε σιγουροι οτι τρωει. Ετσι η μικρη εμαθε στο μπουκαλι και οταν γυρισαμε σπιτι εβγαζα με θηλαστρο για δυο μηνες περιπου και μετα ξενο. Τωρα που κι ο μπεμπης θα ειναι ετσι μικρουλης, δεν θα μαθει κι αυτός το στηθος? Ειναι αληθεια ότι οσο πιο μικρα τοσο δυσκολευονται?

Επισης μου ελεγε μια φιλη πριν από λίγο (το εχετε ακούσει?) οτι η μαια της της ελεγε ότι εκτος από τις θηλες στα μπουκαλια που πρεπει να αλλαζονται συχνα, πρεπει να αλλαζουμε και τα γυαλινα μπουκαλια καθε χρονο τουλαχιστον. Εγω πηρα και μερικα νεα για το μπεμπη, αλλα εχω και τα παλια και στη μικρη δεν της αλλαξα ποτε τα γυαλινα, μονο τις θηλες....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...