Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

      Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Με βλαστοκυστες,οπότε υπομονή μέχρι την Τρίτη 😊

      2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ 🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου μπήκα να σας χαιρετησω. Με ειδοποίησαν απο τον γιατρό να είμαι αύριο στις 9.00 στο μαιευτήριο. Δεν ξέρουμε ακόμα αν θα με κρατήσει (θα εξαρτηθει απο την εξέταση) αλλά μου είπαν για κάθε ενδεχόμενο να έχω και μια βαλιτσούλα μαζί...

Έχω αγχωθει πολύ, δεν το κρύβω αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Θα σας ειδοποιήσω με την πρώτη ευκαιρία...

Καληνυχτα και ευχαριστώ για όλα!

Αντε κοριτσακι μου με το καλο !! Ολα θα πανε καλα θα το δεις και θα τα ξεχασεις ολα μολις παρεις το θαυματακι σου αγκαλιτσα και αλλωστε αν ειναι να γεννηθει αυριο θα γινει ..μην αγχωνεσαι !!

Εχεις την θετικη σκεψη ολων μας !!!!

Φιλια πολλααα και να μας ενημερωσεις ε ??:wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ο γιος μου ελιτα ειχα παλλινδρομηση σοβαρου βαθμου και εβγαζε συνεχεια μεχρι 14 μηνων δεν ειναι τιποτα σοβαρο μπορεις να κανεις εναν υπερηχο στομαχου στο μικρο και απο κει και περα αν βρεθει παλλινδρομηση δινουν ενα σιροπακι για το στομαχι εμεις το παιρναμε 10 μηνες σχεδον , βεβαια μπορει να βγαζει και απο την λαιμαργια του και να μην ειναι τιποτα πχ η δικια μου πριν λιγο λυσσαξε εφαγε 130 ml και μου εβγαλε την ωρα που την αλλαζα γουλιτσα αλλα αυτο ειναι υπερφαγια δεν ειναι παλλινδρομηση

Εχω δει παιδακι με παλλινδρομηση καμοια σχεση. Ο μικρος αν φαει λιγοτερο ειναι μια χαρα. Σημερα δεν εκανε καθολου.Νομιζω πως του καναν στη ΜΕΝ τετοιο υπερηχο αποτι θυμαμαι. Γιατι τους ειχαν κανει διαφορες εξετασεις ολων των ειδων και κατι ειχε αναφερθει.

Μιλαμε εκατσε ο αντρας μου το μεσημερι και κοιμηθηκα 5 με 8.30. Ελιωσα στον υπνο. Κια παλι νιωθω λιωμα. Απο την αδιαθεσια θα ειναι.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια δεν εχω κατι με την πεθερα μου ισα ισα που ειναι πολυ καλη ψυχη, δοτικη και φιλοτιμη αλλα μου τη δεινει που καθε μερα που παιρνει τηλεφωνο λεει στον αντρα μου μην τα εχετε αγκαλια μην τα εχετε αγκαλια συνεχεια. Και γενικα και αλλοι. Ενταξει δε λεω και καλα να μην κακομαθαινουν. Αλλα συγνωμη θα του βαλω ενα λουρακι και θα το τραβαω οπως τα σκυλακια δε θα το παιρνω αγκαλια και θα το ταιζω απο μακρια με μια μανικα. Εμα πια. Αφου μιλαγε με τον αντρα μου και του λεω να της πει, οταν σε ειχε μωρο δεν σε επαιρνε αγκαλια εσενα?Και τα μασαγε η πεθερα μου. Καταλαβατε?Και ναι ειδικα για αυτα τα πλασματακια που για ενα μηνα με στερηθηκαν και που μεγαλωναν σε ενα στειρο περιβαλλον ναι θελω να τους δεινω την αγκαλια που στερηθηκαν. Ακριβως. Και εξαλλου οταν ειναι τοσο καλα παιδακια πως μπορω να μην το κανω. Μια χαρα κοιμουνται και οταν τα βαζω στο κρεβατακι τους δεν παραπονιουνται.

Ειχε ερθει σπιτι και κραταγα αγκαλια τη μικρη γιατι μολις ειχε ξυπνησει και την κραταγα ξερετε οπως οταν θηλαζεις και μου λεει ετσι να την κρατας και μου δειξε αυτη τη σταση που βαζεις το ενα χερι κατω απο την μεση και το αλλο με τον αυχενα του στην παλαμη που τοχεις μακρια απο το σωμα. Της λεω ξερω. Λεει μην τοχεις συνεχεις αγκαλια δεν τα αφηνεις στο κρεββατι?

Τωρα καταλαβατε γιατι περασα τα 40 μου μονη?Γιατι παρολλο που μου λεει ο αντρας μου δε θελω να ερθει εδω να με βοηθαει?Απαπα.Τουλαχιστον τωρα ριχνω και κανα υπνο οταν κοιμουνται. Ειλικρινα οταν ειμαι μονη και τα δυο να κλαινε εχω βρει τα κολπα μου. Σημερα τα ταισα ταυτοχρονα, εβαλα πληντυριο, σκουπισα και εκανα και φαι. Βασικα επειδη περιμενα επισκεψη σημερα την αδερφη μου και τον αδερφο του αντρα μου.

Ετσι που λετε, σχετικα με την αγκαλια.Και ξερετε λενε πως ειναι βλακεια να μην τα παιρνεις γιατι νιωθουν ασφαλεια και πως νοιαζεσαι για αυτα.

Ασε που τωρα που το σκεφτομαι δεν την εχω ακουσει να ελεγε ποτε στον αντρα μου για το αλλο της εγκονι που ειχε φτασει 29κιλα και ζηταγε αγκαλια να του λεει μην τον παιρνεις!!!!Και του λεγα εγω, ειναι μεγαλος τωρα εαστον να περπατησει θα ξεμεσιαστεις και θυμαμαι που ειπε η πεθερα αστον δεν πειραζει. Εκει δεν πειραζε!!!!1Αμα πια το θυμηθηκα και συγχιστικα τωρα. Αντε μην τα παραω και δεν τα βλεπει κανεις.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει κ ενα σεντονακι καλαθουνας για να το ακουμπαω επανω μου οταν το παιρνω αγκαλιτσα (να μην ειναι κατευθειαν στη νυχτικια μου) καθως και 4-5 πανακια για τις γουλιτσες του οταν ρευεται

Καλα ε τα 4-5 καντα 105 ασε καθε μερα πλενω. Μιλαμε εχω 40 τετοια και σαλιαριτσες. Εννοειτε πως οταν θυλαζουν δε λερωνονται σχεδον καθολου. Α καλα ασε που ο μπαμπας μα ςοταν μας αλλαζει μας λερωνει τα κορμακια γιατι κουνιεται ο μπεμπης ή χεζει και δεντον προλαβαινει. Σημερα του αλλαξε 3 κορμακια ελλεος. Τα εχω παιξει με τα απλυτα.Ευτυχως που εχω πρεσα.

Λιτσακι με το καλο με κανενα πονο κοπελα μου. Αντε συντομα θατοχεις αγκαλιτσα το αγγελακι σου.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω λιωμα ειμαι με ετρεχε ολη μερα ο γιος μου ειμαι και αυπνη γιατι εχθες το βραδυ η μικρη ειχε πονακια μαλλον και ηταν πολυ ανησυχη και σερνομαι θελω να κοιμηθω ξανα 8 ωρες συνεχομενα χωρις να εχω να ξεσκατισω-πλυνω μπιμπερο-ταισω-αποστειρωσω -βγαλω γαλα κλπ κλπ γινεται?????????????

Λιτσακι με το καλο κοριτσι μου να παρεις το μωρακι σου αγκαλια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω λιωμα ειμαι με ετρεχε ολη μερα ο γιος μου ειμαι και αυπνη γιατι εχθες το βραδυ η μικρη ειχε πονακια μαλλον και ηταν πολυ ανησυχη και σερνομαι θελω να κοιμηθω ξανα 8 ωρες συνεχομενα χωρις να εχω να ξεσκατισω-πλυνω μπιμπερο-ταισω-αποστειρωσω -βγαλω γαλα κλπ κλπ γινεται?????????????

Λιτσακι με το καλο κοριτσι μου να παρεις το μωρακι σου αγκαλια

Ετσι ακριβως μια απο τα ιδια επι δυο. Αλλα ειναι αγγελουδια. Και ακριβως οταν τα παιρνω αγκαλια τα ξεχναω ολα. Ξερεις η αγκαλια δεν ειναι μονο για τη τα μωρα ειναι και για τη μαμα!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

και για να μη νομίζετε ότι μόνο οι έγκυες έχουν αυπνίες εδώ είμαι κ εγώ

και όχι δε μου φταίει ο καημένος ο μπέμπης ο οποίος κοιμάται σερί 2 24ωρα (ε ρε θα μου τα βγαλει όλα μαζί....) και κοιμήθηκε στισ 11μιση, ξύπνησε 4μιση έφαγε και ξανακοιμήθηκε. Εγώ πάλι από τότε είμαι ξύπνια με έναν τρελό πονοκέφαλο ο οποίος με ταλαιπωρεί 3-4 μέρες τώρα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Βρε ελίτα μου χαρά στο κουράγιο σου, να τα χεις όλα επί 2, να χεις και την πεθερά να σου τη λέει, τα μωράκια (απ όσα έχω διαβάσει) δεν κακομαθαίνουν τόσο μικρά, ειδικά αν είναι δίδυμα θα μάθουν από την αρχή να τα μοιράζονται όλα, πώς γίνεται να βγουν κακομαθημένα;

ο μπέμπης δε λερώνει με το θηλασμό αλλά έχω τον άντρα μου που θέλει να του φοράμε κάθε μέρα καθαρό φορμάκι και κορμάκι, στην αρχή ήθελε να του αλλάζουμε και καλτσάκια αν είναι δυνατόν!

Τώρα που το θυμήθηκα σφηνάκι δεν πήραμε, τυλίγουμε μια πετσέτα και τελικά το βράδυ τον βάζω πάντα μέσα στον υπνόσακο γιατι αλλιώς κουνάει τα χέρια του κ ξεσκεπάζεται, τη μέρα τον έχω με την κουβερτούλα

Αυτά προς το παρόν, άρχισε να επιδρά το παναντόλ, πάω να την πέσω


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το μόνιμο άγχος κάθε θηλάζουσας...δν βλέπω τίποτα περίεργο.

Ένα λεπτό να κάνω μπάνιο τον Γιώργο και έφτασα.....

καλέ εγώ δεν είχα άγχος....άκουσα εσένα που έγραψες στην πάρος ότι μπορεί να μην φτάνει το γάλα και άρχισα να το σκέφτομαι...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι με το καλο να παρεις το μπεμπακι σου αγκαλια!! Μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε... Οταν μπορεις φυσικα πες μας τα νεα σου!!

Κοριτσια που γεννησατε στο ιασω θελω τα φωτα σας... Αν θελω αποκλειστικο θηλασμο πρεπει να το ζητησω απο την αρχη? Και σε ποιον το λεω? Εκει που κλεινω το δωματιο? Και υπαρχει και κατι ακομα που πρεπει να εχω στο νου μου? Η που πρεπει να πω απο αρχης, και που δεν παει το μυαλο μου αυτη τη στιγμη???? Πειτε μου βρε κοριτσια, εχω αγχωθει με τα διαδικαστικα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


georgia ποσο τρωει η δικια σου κανονικα ? εμενα σε καθε γευμα απο 60 ml το λιγοτερο ως 100 ml το περισσοτερο και σημερα που την ζυγισα ειναι 2.915 αααχ αγχος και αυτο με το βαρος για εμας που γεννησαμε μικροσκοπικα μωρακια

Κατερινακι καλημερα σε σενα και στα μωρακια σου!!! Σε νοιωθω, στην αρχη εμενα όλο κοιμοταν και ξεχνουσε να φαει, και γω εκλαιγα που δεν ετρωγε αλλα μια χαρα τωρα!!Τοτε ετρωγε 60ml και τωρα τρωει 90 σχεδον σε ολα τα γευματα!!χτες πηγαμε παλι στο γιατρο να πμας παρει το περιφημο στιποχαρτο για το ιντιτουτο υγειας του παιδιου και την ειδε κιολας συνολικα εχει παρει 500 γρ απο τοτε που γεννηθηκε! Την ελαχιστη ποσοτητα που πρεπει να τρωει μας την εβγαλε ο γιατρος βαση του βαρους της! Φιλακια!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα !!! Και εγω πρωινη πρωινη σημερα ..ειχαμε και ολο το βραδυ να κουδουνιζουν στα αυτια μας κατι μηχανηματα για την αποφυγη του παγου που εχουν εδω γυρω μας σε κατι περιβολια και καναμε εναν υπνο μετα "μουσιλης"""

Ο μπεμπακος το βραδυ εμεινε αυπνος απο τις 7 μεχρι τις 11, σφιγγοταν να κανει και κακακια και εβγαζε κατι τσιριδες απιστευτες...ο μπαμπας μας ηταν ετοιμος να κλαψει !!

Ο μπεμπης ηρεμουσε κατα ενα περιεργο τροπο μονο στο στηθος και με ρουφηξε μεχρι που κοιμηθηκε..μετα ξυπνησε κατα τις 4 και κοιμαται απο τις 5 μεχρι και τωρα....τον ακουγα εκανε κατι αχ και βαχ αλλα τον αφησα να αποκοιμηθει και δεν τον σηκωσα να τον ξαγρυπνησω...και κατα τις 7 και μιση σηκωθηκα να μαζεψω και λιγο την κατασταση εδω στο σπιτι γιατι περιμενω δυο φιλες αργοτερα να μας επισκεφτουν!

Πηρα και την γιατρο τηλ και μου ειπε να μην ανησυχω γιατι το οτι δεν εκανε κακακια δεν σημαινει λεει και τπτ , δεν ειναι απαραιτητο να κανει σε καθε γευμα η μπορει και να ειναι αρχη κολικων , αλλα σκεφτηκα να την παρω το βραδακι παρα να χρειαστει να φτασουμε ξημερρωματα και να την παρω τηλ , μου λεει παρτον αγκαλιτσα και κανε υπομονη , με ξεαγχωσε νομιζω και για αυτο και κοιμηθηκε και ο μπεμπακος , τελικα αυτο που λενε πως σε καταλαβαινουν αν εισαι ηρεμη η οχι και αναλογα ειναι και αυτα λετε να ισχυει???

Αχ ελιτακι σε καταλαβαινω καπως, αλλα οπως λεει και η mummy αυτα με τις αγκαλιες ειναι ελληνικα θεματα ..μωρε μπορεις να τους αντισταθεις καινα μην τα παρεις αγκαλιτσα αν γκρινιαζουν ?? και ειδικα εσυ που τα "στερηθηκες " και λιγο στην αρχη??

Οσο για το σιδερο, πλυσιμο κτλ πρωτη φορα στη ζωη μου ΤΟΣΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ !!

Σκεφτειτε πως σε πολλες αλλαγες και ειδικα εκει που εχουμε αλλαξει και ρουχαλακια μεχρι να βαλουμε την πανα και την κρεμα μας ξανακανει τσιτσακια και αντε παλι απο την αρχη!! Και μετα εκνευριζεται το ατιμο , λες και το κανω απο βιτσιο να του αλλαζω ρουχα χαχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα!!

elita μου να τα κρατας οσο μπορεις αγκαλιτσα...εβλεπα μια ψυχολογο που ελεγε οτι τα μωρα εχουν πολυ αναγκη την αγκαλια της μανας κ το αντιστροφο!! Κ να αφηνουμε το παιδακι να αποφασιζει ποτε ειναι ετοιμο να κοψει τις αγκαλιες... οσο για την πεθερα, ετσι κανουν πολλες, πεθερες κ μη..να τους το κοψεις με την μια!

εγω εχω πει σε οσες ξεκινησαν δυναμικα ηδη, θειες μανα πεθερα κλπ, οτι δεν θελω γνωμες απο καμια, κομμενος ο αερας απο την αρχη γιατι θα σου σπασουν τα νευρα. μεγαλωνοντας θα λενε αλλα...καλυτερα να εισαι λιγο bitch παρα να σε ζαλιζουνε...οποια θελει να κανει κατι χρησιμο δωστης κανενα σιδερο!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!Από χθες είμαι σε υπερένταση και καθαρίζω το σπίτι, είπα μήπως γεννήσω αλλα μπα τίποτα....

Σήμερα λέω να πάω για περπάτημα βοηθάει;

Το μεσημέρι έχουμε πάλι ραντεβού στον γιατρό αντε να δούμε...ποτε θα κρατήσω κι εγω την μπέμπα μου αγκαλια΄;

Σήμερα είναι και τσικνοπέμπτη οπότε θα πάμε να το τσικνίσουμε το βράδυ .

Λιτσάκι με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου.

Καλη τσικνοπεμπτη σε όλες θα σας πω νέα μετα τον γιατρό.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και σε σας!!

Λιτσακι σημερα γινεσε μανουλα? ολα να πανε καλααααααααααα και με ενα πονο!!!!!

Μολις εστειλα την εξεταση για το παιδων!!! Ειμαι ξυπνια απ΄τις 6:30!!

Elitaki συμφωνω με το υδροχοακι τα μωρα και να νοιωθουν και τα καταγραφουν ολα!!

Παρατηρω συνεχεια τη μπεμπουλα, οποτε εχω νευρα και ανχος ειναι ανησυχη, οταν της λεω τις λεξεις που της ελεγα οταν ηταν στη κοιλια μου με τον ιδιο τονο ανοιγει τα ματακια και επιλεγει αυτη ποτε θελει αγκαλιτσα, δηλαδη ειναι φορες που δεν εχει τπτ και κλαιει και μολις τη παρω αγκαλια σταματαει και αλλες που καθεται μονη στη κουνια της χωρις να κοιμαται και δε διαμαρτυρεται! Ειναι δυνατον να σε κοιτανε αυτα τα ματακια και να μη τα παρεις λιγο αγκαλιτσα!!! Στο κατω κατω εμεις θα κουραστουμε αμα μαθουν αγκαλιτσα!!!

Ασε τους αλλους να λενε δωσε αγαπη και στοργη στα παιδια σου οπως εσυ νοιωθεις και μενα τετοια μου λενε και τους γραφω κανονικα!

Εμενα παρεπιπτοντως οταν το βλεπει η πεθερα μου ολο το βραδυ δε κοιμαμαι ολο κλαιει και ειπε στη μαμα μου οτι το ματιαζουμε και μονοι μας και τη σταυρωνε μετα, τι να πω δε ξερω!!

Τσικνοπεμπτη σημερα, mummycool τι θα μαγειρεψεις παλι ? θυμαμαι τα τραπεζοματα που εκανες οταν ειμασταν εγκυες!!!

Εγω θα φκιαξω χοιρινο λεμονατο

Καλημεραααααααααααααααααααα ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦιΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...