Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιούπι, μια χαρά!! Κορίτσια, ξέχασα να σας πώ!!Στολίσαμε και το δέντρο!Τι Χριστουγεννιάτικο εννοώ, καταλαβαίνετε! Ο Νικόλας ξετρελάθηκε, πέρσι ήταν πολύ μικρός και δεν καταλάβαινε πολλά, τώρα κάθεται και χαζεύει τα φωτάκια..εχεί πλάκα! Τον Αγιο Βασίλη τον λέει παππού :D έχω μια τρέλα με τα Χριστούγεννα...τί ωραία που πλησιάζουν!!

Αυτή είναι και η τελευταία εβδομάδα μου στη δουλειά, μετά...ύπνος και πάλι ύπνος!!

Καληνύχτα σε όλες!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, ευχαριστω για τις ευχες σας!paros να χαιρεσαι κα συ τον αντρουλη σου με το καλο να ρθει κοντα σας! Και γω φοοβαμαι γιατ η γριπη και γενικα καλο ειναι να μην αρωστήσουμε και παιρνουμε φαρμακα! ο αντρας μου εχει πει στους συγγενεις του οτι δε παω και πολλες βολτες(να μην περιμενουν επισκεψεις), αλλωστε δεν εμεινε και πολυ καιρος ακομα αξιζει να προσεχουμε λιγακι! Απ΄τους φιλους περιμενω κατανόηση δε χρειαζεται πιστευω να εξηγησω τπτ! να φανταστειτε ουτε στη γιορτη του κουμπαρου μου δεν παω φετος ,που να παω δηλαδη θα χει 40 ατομα τραπεζι ,ελεος!

Ιωαννα τι καλα με τα νεακια σου αντε με το καλο κοριτσι! Και ο μπομπιρακος σου super τι ωραια !!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, να χαιρεστε τους αντρες σας οσοι γιορτάζουν. Πριν λιγο καιρο η συννυφαδα μου ανεβασε πυρετο και ειχε ολα τα συμπτωματα, κολλησε και η μικρη της κορη και τους ειπαν οτι μαλλον ειναι των χοιρων, δεν πηγαν ομως νοσοκομειο για επιβεβαιωση. Τωρα ειναι καλα, αλλα ακόμα δεν παμε να τους δουμε. Κανονικα λεει ειναι δυο μερες πριν και δεκα μετα που κολλαει. Αλλα ας προσεχουμε καλυτερα. Περισσοτερο για μενα λογω εγκυμοσυνης, αλλα ουτε και η πεθερα μου παει λογω πνευμονο-καρδιακων θεματων. Αν δεν ημουν εγκυος δεν θα με πειραζε, αλλα τωρα κανεις δεν ξερει τις επιπτωσεις σε μια εγκυμοσυνη. Εσεις εχετε ακουσει εγκυμονουσα που να εχει νοσησει? Ποσο επικινδυνα μπορει να ειναι?


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, να χαιρεστε τους αντρες σας οσοι γιορτάζουν. Πριν λιγο καιρο η συννυφαδα μου ανεβασε πυρετο και ειχε ολα τα συμπτωματα, κολλησε και η μικρη της κορη και τους ειπαν οτι μαλλον ειναι των χοιρων, δεν πηγαν ομως νοσοκομειο για επιβεβαιωση. Τωρα ειναι καλα, αλλα ακόμα δεν παμε να τους δουμε. Κανονικα λεει ειναι δυο μερες πριν και δεκα μετα που κολλαει. Αλλα ας προσεχουμε καλυτερα. Περισσοτερο για μενα λογω εγκυμοσυνης, αλλα ουτε και η πεθερα μου παει λογω πνευμονο-καρδιακων θεματων. Αν δεν ημουν εγκυος δεν θα με πειραζε, αλλα τωρα κανεις δεν ξερει τις επιπτωσεις σε μια εγκυμοσυνη. Εσεις εχετε ακουσει εγκυμονουσα που να εχει νοσησει? Ποσο επικινδυνα μπορει να ειναι?

Διαβασα στο ιντερνετ για μια εγκυο απ΄τη Κρητη αλλα δεν ελεγε κατι παραπανω, δηλαδη λεπτομερειες αν νοσηλευτηκε και τετοια, μαλλον τη περασε στο ποδι που λενε!

Ξερω για τον υδραργυρο που περιεχει το εμβολιο οτι νεκρωνει τα νευρικα κυτταρα και μόνο να σκεφτεις οτι τα μωρακια μας δεν εχουν αναπτυξει καλα - καλα τον εγκεφαλό τους φτανει! εδω ολα τα φαρμακα που βλεπουμε εχουν ενδειξεις για τις εγκυες ξεχωριστα σε παραγραφο φαντασου ενα εμβολιο που δεν εχει δοκιμαστει ποσο επιφοβο είναι! Παντως εχω παρατηρησει οτι δεν αναφερονται στις παρενεργειες που μπορει να επιφερει σε εγκυες απ΄την αρχη το παρακολουθω, ασε που διαβασα οτι δεν εχουν ολοκληρωθει οι μελετες ακόμα στην Αμερικη! λενε οτι οι εγκυες είναι στην ομαδα υψηλου κινδυνου και τπτ παραπερα λες και ειναι τοσο απλό! Στις φιλες μου οι παιδιατροι οι μισοι λενε να κανουν τα παιδακια και οι αλλοι μισοι λενε με τπτ και μακρια φαντασου τι γινετε!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα εμεις δεν το σκεφτομαστε να το κανω. Επειδη ασχολουμαστε με παραϊατρικα επαγγελματα ξερουμε πολυ καλα οτι για να φτασει ενα φαρμακο στην αγορα θελει τουλαχιστον δεκα χρονια. Αλλα δεν κρυβω οτι εχουμε αγχωθει. Υποτιθεται οτι ειμαστε υψηλου κινδινου γιατι το ανοσοποιητικο μας δεν λειτουργει το ιδιο τωρα. Οσο για την υπαρξη του υδραργυρου στο εμβολιο, υπαρχει μια βρωμα, αλλα οχι επιβεβαιωμενη.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραία πράγματα κάνατε το Σκ;;;Ιωάννα τέλεια τα ψώνια κι εγώ ανυπομονώ αρχές Δεκεμβρίου θα πάμε να τα αγοράσουμε αλλα από χθές χαζεύω το δωμάτιο της που βάφτηκε επιτέλους..............και κορίτσια συνέχεια ανοίγω την πόρτα και το χαζεύω.....εγινε τέλειο ροζ με μωβ...θέλω κι εγώ να κοιμάμαι εκει,

Οσο για τα Χριστούγεννα θα στολίσουμε την Παρασκευή γιατί είμαι και εγώ απο τους φανατικούς αυτης της γιορτής ,,,τα λατρεύω ,,,

Για την γρίπη και το εμβόλιο ο γιατρός μας είπε οχι δεν θα κάνουμε αλλα μην φανταστείτε οτι βγαίνω πολύ έξω ,έχω κλειστεί μέσα και προσέχω τι να κάνω όλα τα παιδάκια έιναι άρρωστα έξω και τρέχουν στους γιατρούς γιαυτό σπιτι.....

Πότε θα έρθει ο ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ;;;;;;;;;;;;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !!!!!!!!!

Με τα yutopar ειμαι πολυ καλυτερα οι συσπασεις μου σχεδον εχουνε εξαφανιστει παιρνω μισο καθε δυωρο αλλα με εχει τρελανει η ταχυκαρδια. inka εσυ ποσο καιρο τα παιρνεις και ποσο σου ειπε ο γιατρος οτι θα τα παιρνεις ακομα?

Εγω αποφασισα τελικα να εμβολιαστω μιλησα και με καποιον φιλο μου που ειναι γιατρος και του εχω τρομερη εμπιστοσυνη και μουειπε καποια πραγματα και μετα απο πολλη πολλη σκεψη αποφασισα να εμβολιαστω και ο θεος βοηθος μπορει να κανω το εμβολιο και σημερα αν βρω ακρη του που θα παω κλπ κλπ αν και πρεπει να ρωτησω τον γυναικολογο μου πρωτα γιατι παιρνω αντιβιωση amoxil και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να επηρεασει αυτο τον εμβολιασμο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χριστούγεννα ο στολισμός θα πάει περίπατο,αφού ο μικρός θα τα διαλύσει όλα...άσε που πάει συνέχει στις πρίζες ..έχει μανία με τα καλώδια...θα δούμε τι θα κάνουμε...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!

Μυρτώ Τινάκι, καλά που το είπατε για να προσέχω!!! Εχω διαβάσει το φορουμ του θηλασμού αλλα αυτό δεν το είχα καταλάβει!!

Ιωάννα καλορίζικα τα πραγματάκια του ζουζουνιού σου!!! Φαντάζομαι το μεγάλο σου!!! Θα γράψετε γράμμα στον Αγιο Βασίλη;

Και εγω ανυπομωνώ για τα Χριστούγεννα!! Περιμένουμε την άλλη Τετάρτη να έρθουν τα έπιπλα της μικρής μας ώστε να στολίσουμε!! Φυσικά θα πρέπει να βρούμε ένα χώρο για να χωρέσει το δέντρο μας ετσι όπως στριμωχτήκαμε!!!

Κατερίνα εγω την πρώτη φορά που τα πήρα είχα ταχυκαρδία για 2,5 μέρες μετα αρχισα να τα συνηθίζω σιγά σιγα!! Πόσες μερες τα παίρνεις εσυ; Μήπως να σου μειώσει την δόση;

Εμείς τελικά σινεμά δεν πήγαμε.. Με αυτή την γρίπη θέλω να προσέχω!! Αλλα κατεβάσαμε το 2012 από το ιντερνετ και το ειδαμε σπιτάκι μας!!! Καλή ταινία, καλά εφε!! Κατέβασα και το Twilight Saga New Moon (Φέλια εχεις ραμπιτσεαρ να σου δωσω το λινκ να το κατεβάσεις;) αλλα ο ανδρουλης μου καπως περίεργα εχει χωρήσει τους σκληρούς δισκους του υπολογιστή και δεν εχω καταλάβει που εχει κατέβει για να το βρω και να το γράψω σε dvd ώστε να το δω!!! Καλύτερα από μια άποψη, πάλι μονη ειμαι στο σπίτι, στην πολυκατοικία, στο.. συνοικισμό μας να το πω; Θα μου το γράψει αυριο το βράδυ που θα τελειώσει από την υπηρεσία του!!

Felia δεν υπάρχει κατι προστατευτικό για τα πολλαπλό και τις μπριζες;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρια!!!

Τοπαιρνω απο την Παρασκευη το βραδυ και εχω ακομα ταχυκαρδια οχι τοσο εντονη οπως στην αρχη αλλα εχω. Εσυ ποσο καιρο το παιρνεις ? Θα το συνεχισεις για πολυ ακομα? Αχ ανυπομονω και εγω να στολισω θα τρελαθει και ο μικρος απο την χαρα τουκαι σκεφτομαι το σκπου ερχεται


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μου το σταμάτησε τώρα, μου είπε να το παίρνω μονο οταν εχω πολλές συσπάσεις για λίγες μερες και μετά να το σταματάω κατοπιν συνεννοησης μαζί του φυσικά!!!

Αλλα εγω έπαιρνα μισό χάπι ανα έξι ή οκτώ ώρες και ... ξεκουραζόμουν!!! Πάντως λογικά σημερα θα ηρεμήσεις καποια στιγμή, αν δεν το κάνεις μίλησε του να σου χαμηλώσει την δόση!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε? Διαβάσα τα νέα σας, εγώ σήμερα επέστρεψα στη δουλειά (μπλιαχ) και ανακοίνωσα οτι αποφασισα να μην παρατείνω τις ημέρες εργασίας. Θα σταματήσω αμέσως μόλις ξεκινήσει η άδεια μου....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Όλο το ΣΚ σας διάβαζα αλλά έμπαινα πολύ στο φτερό για να μη γκρινιάζει ο άντρας!!!

Το Σάββατο συνέχισε τη γενική(μόνος του...εγώ αναρρώνω) και την Κυριακή πεταχτήκαμε για βόλτα ως το χωριό του στις Σέρρες να δούμε τη γιαγιά και κάτι φίλους και να τους δώσουμε και τις φωτογραφίες από το γάμο!!!

Αύριο θα μου φέρουν τα χαλιά και το επόμενο Σαββατοκύριακο θα τελειώσουμε την καθαριότητα για να στολίσουμε κι εμείς αρχές Δεκέμβρη!!!

Μου αρέσουν τα ψώνια σας και τα στολίσματά σας τα Χριστουγεννιάτικα και τα μωρουδιακά!!!

Να έχουμε όλες μια όμορφη μέρα και μια ακόμα ωραιότερη εβδομάδα!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...