Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

χθες είμασταν άψογοι... έφαγε στις 7μιση, κατά τις 8 του δωσα πιπίλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 11, έφαγε και ξανακοιμήθηκε, ξύπνησε στις 4 και μετά στις 7μιση

νομίζω μου τελείωσαν τα λόχεια!

κατερίνα είναι φοβερή! και έχει ένα σούπερ πονηρό πλάγιο βλέμμα!!!

huida μοναχούλα σου είσαι ε; δεν έχεις βοήθεια από κανέναν;

Να σου πω τώρα που συνήλθα δε θελω κανέναν, ακόμα και τα φαγητά που μου στέλνουν τα κριτικάρω :) προτιμώ να τα κάνω μόνη μου

το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι δεν μπορώ να πεταχτώ να πάρω κάτι αν μου τελειώσει...που θα πάει θα φτιάξει ο καιρός δε θα φτιάξει;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημεραααα!

Litsaki σκεψου οτι αυριο θα εχεις αγκαλια ενα μικροσκοπικο ανθρωπακι που θα σε κοιταζει&θα λιωνεις!!!!!!

Mummycool ξεχασα να σου πω οτι ο μικρος σου ειναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!

Λοιπον εχω θεματακι please Felia HELP ME!!!!!

Θηλαζω αποκλειστικα το μικρο&μεχρι τωρα ολα ηταν super εχθες το βραδυ ομως ξεκινησα να τον ταιζω στις 19:00 και τελειωσαμε στις 11:30 με διαληματα βεβαια αλλα το θεμα ειναι οτι ο μικρος ηταν παρα πολυ ανυσηχος σαν να πειναγε, το στηθος μου ηταν παρα πολυ μαλακο, και ο μικρος ειχε εκνευρισμο.. Ασε που εκανε σαν να κανει πιπιλα δλδ σαν να μασαγε και ποναγα πολυ.. Μετα ξυπνησε ξανα στις 3:30 εφαγε αλλα παλι με πονουσε το στηθος μου ετσι οπως καταπινε&ξαναεφαγε στις 7:00 αυτη τη φορα κανονικα! Μου εχει μειωθει η παραγωγη;; Αλλα παλι πως γινεται αυτο, αφου τρωει αποκλειστικα απο μενα; Εχθες μου ηρθε και το τσαι της Weleda που ειναι για τον θηλασμο!

Συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα φοβαμαι..

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

welcome to the club paros!

τα ίδια είχαμε εδώ και 4 βράδια...στην αρχή νόμιζα κι εγώ ότι δεν του έφτανε το γάλα, τελικά καταλήξαμε (με τα κορίτσια εδώ) ότι μάλλον κάτι τον ενοχλούσε (πονάκια κολικοί δνε ξέρω) και έβρισκε παρηγοριά στην αγκαλιά μου και έκανε το στήθος μου πιπίλα

χθες βράδυ και αφού τον τάισα μετά το μπάνιο στις 7μιση του δωσα πιπίλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 10μισή. Το βράδυ κύλησε ήρεμο :P Ένιωθα λίγο τύψεις για την πιπίλα αλλά το ξεπέρασα..

Λιτσάκι με το καλό!!!!!!!!!! Θα σου στείλω με πμ το κινητό μου αν θέλεις να μας στείλεις κανένα μηνυματάκι το βράδυ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εμεις περασαμε δυσκολη νυχτα μαλλον ειχαμε πονακια και ολο το βραδυ κοιμηθηκαμε πολυ λιγο και σερνομαι, εχει ντυθει και ο γιος μου πειρατης καιθ με κυνηγαει με ενα σπαθι να παιξουμε ουυυυυυφ

λιτσακι γιατι πεφτεις κοριτσακι μου?

αυριο θα κρατας το θαυματακι σου αγκαλια και πρεπει να εισαι πολυ πολυ χαρουμενη γιαυτο

παρος δεν πιστευω αφου θηλαζεις αποκλειστικα να εχεις μειωση μηπως προσπαθει ο μικρος σου να αυξησει την παραγωγη γιαυτο καθεται τοσες ωρες στο στηθος το τσαι της weleda απο που το πηρες το ψαχνω και εγω?

mummycool εγω λοχεια εχω ακομα και μου εχουν σπασει τα νευρα αυτες οι σερβιετες

ινκα μου κανει εντυπωση που σου τελειωσαν τοσο νωρις μηπως να παρεις τον γιατρο σου να τον ρωτησεις?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ax μακάρι βρε κορίτσια γιατί αγχώθηκα πολύ... Λέω πάει μου τελείωσε το γάλα και το μωρό πεινάει...

Το τσάι το παρήγγειλα από εδώ http://www.bce-europe.com/ πήρα και σαμπουάν και κρέμα για τον μικρό! Μου ήρθαν σε μια βδομάδα!!! Και μου έβαλαν και δειγματάκια απο άλλα προϊόντα!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

από τα λίγα που ξέρω όσο τραβάει το μωρό το γάλα αυξάνεται δε μειώνεται, μην αγχώνεσαι, το στήθος δεν το ψάχνουν μόνο όταν πεινάνε

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13

δείτε αυτά τα βιντεάκια για το θηλασμό


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

welcome to the club paros!

τα ίδια είχαμε εδώ και 4 βράδια...στην αρχή νόμιζα κι εγώ ότι δεν του έφτανε το γάλα, τελικά καταλήξαμε (με τα κορίτσια εδώ) ότι μάλλον κάτι τον ενοχλούσε (πονάκια κολικοί δνε ξέρω) και έβρισκε παρηγοριά στην αγκαλιά μου και έκανε το στήθος μου πιπίλα

χθες βράδυ και αφού τον τάισα μετά το μπάνιο στις 7μιση του δωσα πιπίλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 10μισή. Το βράδυ κύλησε ήρεμο :P Ένιωθα λίγο τύψεις για την πιπίλα αλλά το ξεπέρασα..

Λιτσάκι με το καλό!!!!!!!!!! Θα σου στείλω με πμ το κινητό μου αν θέλεις να μας στείλεις κανένα μηνυματάκι το βράδυ

Σ'ευχαριστώ!

Σου έστειλα κι εγω το δικό μου τηλέφωνο με πμ...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανουλες και μπεμπακια!!

Ινκα πολυ νωρίς δεν ειναι για να σου τέλειωσαν τα λόχεια; Ο γιατρός σου τι ειπε;

Κατερινάκι κατι θα κατάλαβα λάθος, ελπιζω η μπουμπου σου να μην κανει καθόλου κολικούς!! Κουκλίτσα ειναι, ειδικά το βλέμμα σε σκλαβώνει!!! Απο την αλλη φωτο δεν είχα καταλάβει πως έχει τοσα μαλλάκια!! Πάντως

εγω επιμένω νομίζω πως το σχήμα των ματιών και τα ζυγωματικά ειναι δικά σου!!!!!

Λιτσάκι με το καλό να μας ενημερώσεις πως θα είστε και οι δυο σας!!! Να σκέφτεσαι μονο πως σημερα θα την σφιξεις στην αγκαλιά σου !!!

Μίλησα με την Νίνια χθες!! Ειναι μια χαρούλα και αύριο το πρωι θα αγκαλίασει την κορούλα της με το καλό!!! Με καισαρική!!! Της ειπα να μας ενημερώσει αμέσως μόλις μπορέσει!! Εχει παρει τα βιβλία του θηλασμου μαζί της και διαβάζει μανιωδώς!! Το Ελενα εχει και σεμινάρια θηλασμου αλλα οπως καταλαβαινετε δεν μπορει να τα παρακολουθήσει αυτη την στιγμή!!

Εμείς σημερα το απόγευμα θα φύγουμε για Αθηνα, να δουμε την βατραχίνα μας!! Θα μεινω Αθήνα λίγες μερες μιας και ο ανδρας μου έχει συνεχόμενες υπηρεσίες!! Θα επιστρέψω την αλλη Τεταρτη σπιτάκι μου λογικά!! Φυσικα η μικρη μας αποφασίζει και οχι εμεις!!! Το κακο ειναι πως δεν θα εχω υπολογιστή στο πατρικό μου (αντε να ερθει ο Σεπτεμβριος να παρω το λαπτοπακι μου) οποτε θα με ενημερώνεται τηλεφωνικώς για ολα!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρα κι θα σε χασουμε δηλαδη για λιγες μερουλες

τι ωραια αυριο θα εχουμε 2 καινουρια μωρακια της ανδριανας και της λιτσας

Αντε με το καλο!!!!

Μαρακι εχουμε πολλα πολλα μαλλια ετοιμες για κοτσιδα ειμαστε κατι ξερουν οι παλιες που ελεγαν για καουρες τον τελευταιο καιρο της εγκυμοσυνης οτι και να τρωγα ειχα μεγαλο προβλημα καιγομουνα συνεχεια, αντε πες τα και εγω νομιζω οτι μου μοιαζει και επισης νομιζω οτι εχει παρει τα ματια του μπαμπα της που ειναι γαλαζια για να δουμε..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Λιτσακι με το καλο κουκλιτσα μου να πανε ολα καλα !!

Μαρακι δωσε στην Αντριαννα τα φιλια και τις θετικες μας σκεψεις και να μην ξεχασει να μας ενημερωσει να της πεις ε ??

Ρε κοριτσια και εμενα τα λοχεια εχουν μειωθει απο την αρχη σχεδον αισσθητα .....μονο σερβιετακι βαζω ...αλλα Σοφι εχεις δικιο και εγω Τα Βαρεθηκα!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα....το βραδυ κοιμηθηκαμε απο τις 12 ως τις 5 ( μια χαρα!! κοιμηθηκε και η μαμα) και μετα στισ 9 και .... μακαρι να συνεχισει ετσι ...να κοιμαμαι τουλαχιστον τα βραδυα γιατι την ημερα ειμαι αυπνη!! ποτε δεν κοιμομουν μεσημερια !!

Κατερινα οντως!! η μικρη σου ειναι απιστευτη!!! και δεν το συζητω!! μαλλουρα !! απιστευτη !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!

Καταρχην Litsaki με το καλο αυριο να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!!! Ευχομαι με κανεναν πονο!! Να σκεφτομαστε θετικα!!!! Ολα θα πανε τελεια!!

Huida και Angie σας καταλαβαινω απολυτα!! Εγω ειμαι ετσι σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσύνης.. Δεν ξερω τι θα γινει οταν γεννησω!!! Γι'αυτο ειναι το cafe βρε!!! Η μια δινει κουραγιο στην αλλη!!! Το μονο που προσπαθω να εχω στο μυαλο μου καθε φορα που με πιανουν ολα αυτα ειναι οτι ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ !!! Σημαντικο πολύ ρολο παιζει κ ο αντρας! Ο δικος μου ηρωας! Του εχω πει οτι πιο κουφο φρικτο κ με στηριζει απιστευτα...Αν δεν ηταν αυτος θα ειχα τρελαθει...η αποψη μου ειναι να μην φοβαστε να πειτε στον ανθρωπο σας ΟΤΙ κ νιωθετε!

Angie στο μητερα θα γεννησω εχω γιατρο τον Σταθη αν θες κατι στην διαθεση σου.

Inka μου τοσο νωρις τελειωσε το αιμα???καποια μου ειχε ξαναπει οτι της κρατησε 10 μερες μονο!

Μαρια γμτ δεν το κανεις αυριο το ραντεβου να βρεθουμε κιολας?

Παω να αραξω λιγο ο μπεμπης εχει λόξυγγα!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Ηδη ειναι κουκλιτσα αλλα αν παρει και τα γαλάζια ματια θα καψει περισσοτερες καρδιες και εσυ θα τρεχεις περισσοτερο!!! :P:P:P

jend θα της δωσω και θα σας ενημερώσω τηλεφωνικώς!!

Γενικώς θέλω να παρω τηλέφωνα καποιες να δω τι κανετε κτλ αλλα τωρα που τα μωρα ειναι τοσο μικρουλια και κοιμουνται περιεργα κολλάω!!!

Υδροχοακιιι περιμένωωωωω 16 μερες να την δωωωωωω!!! Αφου σημερα λεω προσοχή στο τηλ μην του τύχει καμμια γεννα και μου το ακυρωσει!!! Το ειπα και στον ανδρα μου και ξεκαρδιστηκε!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

από τα λίγα που ξέρω όσο τραβάει το μωρό το γάλα αυξάνεται δε μειώνεται, μην αγχώνεσαι, το στήθος δεν το ψάχνουν μόνο όταν πεινάνε

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13

δείτε αυτά τα βιντεάκια για το θηλασμό

Τελειο!!!! Πρεπει να τους χωνεις το στηθος για τα καλα τελικα!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο εμας!!!

Λιτσακι με το καλο και με εναν - κανεναν πονο!!!! Συντομα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρακι!!!

Εγω πριν λιγο ξυπνησα ... Ολο το βραδυ ειχα πονακια περιοδου και αγχωθηκα.. Θυμηθηκα και καποιες αλλες κοπελες που ειχαν πονακια και την επομενη ή την μεθ'επομενη ειχαν τα μωρακια τους αγκαλια... Λετε?? Βεβαια της ειπα της μικρης πως την Πεμπτη το απογευμα εχω κομμωτηριο και μετα φρυδι - νυχι... οποτε το καλο που της θελω ειναι να περιμενει λιγο ακομα.. Μην με δει και τρομαξει το παιδι!!! Για να δουμε!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο εμας!!!

Λιτσακι με το καλο και με εναν - κανεναν πονο!!!! Συντομα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρακι!!!

Εγω πριν λιγο ξυπνησα ... Ολο το βραδυ ειχα πονακια περιοδου και αγχωθηκα.. Θυμηθηκα και καποιες αλλες κοπελες που ειχαν πονακια και την επομενη ή την μεθ'επομενη ειχαν τα μωρακια τους αγκαλια... Λετε?? Βεβαια της ειπα της μικρης πως την Πεμπτη το απογευμα εχω κομμωτηριο και μετα φρυδι - νυχι... οποτε το καλο που της θελω ειναι να περιμενει λιγο ακομα.. Μην με δει και τρομαξει το παιδι!!! Για να δουμε!!!

Γιωτα μου μην σε απογοητευσω ολο τον 9ο με πονακια περιοδου ειμαι κ ..τζιφος!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...