Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

λογικο ειναι φταιει και η κλεισουρα αλλα οι πρωτες μερες ειναι ετσι θα περασουν ολα , εγω ανυπομονω να φτιαξει λιγο ο καιρος να βγαινω με την μπεμπα εξω δεν αντεχω αλλο μεσα στην εγκυμοσυνη κλεισουρα τους 2 τελευταιους μηνες με τις συσπασεις τωρα κλεισουρα θα σαλταρω απο το πολυ μεσα, παντως καλο θα σου κανει να δεις λιγο κοσμο 2-3 φιλες σου μπορεις να τις καλεσεις να πειτε μια κουβεντα εφοσον τις ρωτησεις πριν μηπως ειναι κρυωμενες κλπ


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χα σε έφαγε η ρουφιάνα κατερινάκι... περαστικά βρε κορίτσι μου

μην το βάζετε κάτω με το θηλασμό, χάνουμε και κιλά έτσι ε;;

huida εννοείται ότι έρχεται κόσμος, με μέτρο και ελεγχόμενα, τι θέλεις να πάθεις καμιά κατάθλιψη, εγώ και έξω βγαίνω, ένα μισάωρο να πάρω τον άερα μου

σήμερα μετά το μπάνιο τον τάισα και μόλις σταμάτησε το φαγητό και άρχισε το παιχνιδι με το στήθος μου του δωσα την πιπίλα, αισθάνομαι άσχημα αλλά αφού ηρεμεί έτσι...δεν μπορώ κάθε μέρα 4 ώρες να τον έχω στο στήθος...σε λιγάκι θα τον ξαναβάλω...τρελός πιπίλας ο μπέμπης σας λέω...

γεια σου angie για το μητέρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά για τα υπόλοιπα μη φοβάσαι τίποτα, αφού τα κατάφερα εγώ μπορούν όλες...:lol:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

αντζυ μου το ειδα το μηνυμα σου αλλα εγω γεννησα Ιασω και δεν ξερω να σου απαντησω , παντως μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα κοιτα να απολαυσεις τον τελευταιο καιρο της εγκυμοσυνης σου ευχομαι με το καλο!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με εφαγε mummycool δεν λες τιποτα μου ερχεται να παω να την βρισω!!!

Δεν λες παλι καλα που δεν το εσπασα να μην μπορω να φροντισω και το μωρο τωρα κουτσαινω αλλα τουλαχιστον περπαταω κλαψ κλαψ


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ βρε κοριτσια,αλλα τωρα τελευταια με εχει πιασει τοοοοοσο αγχος με ΟΛΑ..οτι δε θα τα καταφερω,οτι τελέυταια στιγμη κατι θα γινει κ θα μου πουν για καισαρικη,οτι δε θα μπορω να θηλασω...ολα τα κακα της μοιρας σκεφτομαι...ουφ...αν λετε κι οτι στη λοχεια περναμε τετοια φαση τοτε καηκαμε!εγω εχω ξεκινησει την κλαψα και την απογοητευση απο τωρα...μετα τι θα κανω?!!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

η καισαρική ήταν κι εμένα η μεγάλη μου φοβία, ειδικά όταν προκύπτει τελευταία στιγμή...αν τύχει το αντιμετωπίζεις κι αυτό

είμαι άνθρωπος που λιποθύμησα στην εξέταση αίματος για τον προγεννητικό, όμως εκείνη την ώρα είναι τόση η ένταση και η ανυπομονησία που όλα είναι μια χαρά

και εννοείται ότι αν θέλεις και είσαι ενημερωμένη σωστά ή έχεις κάποιον να σε βοηθήσει θα θηλάσεις μια χαρά

και ναι σήμερα είπα να κάνω brownies μιας και έρχεται κόσμος για καφέ...και μόλις τα βγαλα από το φούρνο είδα πώς είχα ξεχάσει το αλεύρι....ε το κανα κι αυτό!!

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!!!

to exo valei ki ego pisma me ton thilasmao ..tha ta katafero ..poly xrisimi i pliroforia me tin pourelan oti den prepei na tin ksavgazoume (thank you felia gia to link)...simera den me enoxlisan i thiles mou !!!!

i foufoulamou einai poly sinergasimi ston thilasmo !!!!

irthe i paidiatros simera ...sas ipe na pernei to moro a+d vitamini logo thilasmou???

exo pathei erota me tin foufoula mou !!!!!!den tin xorteno vre koritsia !!!!!!

oso gia klama ...boliko(ego) ....logo siginisis omos perisotero...

aima den exo pia..na anisixiso ?esas pote sas kopike ?

genisa ki ego sto mitera akouo apories !!!

elita tin pires konta sou tin mikroula sou ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινακι βαλε φυλαχτο κοριτσακι!!! Εγω που ειμαι και λιγο θρησκα εφερα το παπα στο σπιτι και ειπε μια προσευχουλα!! Εγω κοριτσια δεν εχω παραπονο συνεχεια εξω ειμαι με τα επιδοματα ΙΚΑ ΟΑΕΔ και τις εξετασουλες της μπεμπας, αλλα τωρα που φυγανε οι δικοι μου θα μαι μονη και μου ελλειψε αυτο!!!

Μολις περασουν οι 40 μερες θα αρχισει παλι η παρελαση θα ρθουν παλι απ΄την αρχη όλοι!!! Βαριεμαι πολυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η μικρουλα μου βηχει ωρες ωρες αλλα δε παρατηρω κατι αλλο μαλλον εχει ακομα βλενες της βαζω και ορο στη μυτουλα σχεδον καθε μερα!!

Καλα δε οταν κανει μπανιο δε μπορω να την ξυπνησω να φαει με τπτ, μπορει να κοιμαται αμα την αφησω κανενα 6ωρο!!!

Στον ΟΑΕΔ μου ζητησανε τη συμβαση για να δουνε αν δικαιουμε την 6 μηνη φανταζεστε να μου πουν οτι δεν τη δικαιουμε καηκα 12 Απριλιου γυρναω στη δουλεια δε θελω να το σκεφτομαι!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!!!

to exo valei ki ego pisma me ton thilasmao ..tha ta katafero ..poly xrisimi i pliroforia me tin pourelan oti den prepei na tin ksavgazoume (thank you felia gia to link)...simera den me enoxlisan i thiles mou !!!!

i foufoulamou einai poly sinergasimi ston thilasmo !!!!

irthe i paidiatros simera ...sas ipe na pernei to moro a+d vitamini logo thilasmou???

exo pathei erota me tin foufoula mou !!!!!!den tin xorteno vre koritsia !!!!!!

oso gia klama ...boliko(ego) ....logo siginisis omos perisotero...

aima den exo pia..na anisixiso ?esas pote sas kopike ?

genisa ki ego sto mitera akouo apories !!!

elita tin pires konta sou tin mikroula sou ?

να σου ζησει γλυκια μου η κουκλα σου!!εγω γενναω στο Μητερα μεχρι 25/04/10 κι ηθελα μερικες πληροφοριες για τιμες,για δωματια,για το θηλασμο,για συμπεριφορα απο τις μαιες....ο,τι μπορεις πες μου!!!!!!!:Pγιατρο ποιον ειχες?


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

hulda πολυ καλο ειναι αυτο!! ελπιζω να σε ηρέμησε αρκετα ο γιατρος!!! αν έχεις τοσο ανάγκη απο κόσμο μπορεις να πεις σε καμμια φιλη σου να ερθει, απλα να μην ειναι πολυ κοσμος στο σπίτι και να ειναι υγιής!!

Κατερινάκι πως τα πας εσυ; πως παει η μικρή με τους κολικούς; Βάλε κανένα ματάκι καλού κακού!! Και τωρα που το θυμήθηκα ηθελα να παρω ενα της μικρής μου για το μαιευτηριο που θα ερθουν ολοι να την δουν και το ξεχασα!!!

Αντζυ τι αγχος σε επιασε; Εγω θα γεννησω στο μητέρα αλλα ακομα είμαστε στην αναμονή!!! Να εισαι ηρεμη η φυση εκεινη την ώρα θα λειτουργήσει!! Και μετα θα αγκαλιάσεις το παιδάκι σου και θα εισαι απολυτα ευτυχισμένη!! Μην σκέφτεσαι τα αρνητικά, μονο πως έτσι θα αγκαλιάσεις το παιδι σου!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερούδια!!!

Πρωτα απ'όλα θέλω να σας πω πόσο χαίρομαι που είστε όλες καλά (έστω και με μερικές αναποδιές που συμβαίνουν, πχ Κατερίνα).

Σήμερα είναι μάλλον η τελευταία μέρα που έχω τη μπέμπα στα σπλάχνα μου, μάλλον αύριο θα γεννήσω...

Όλο αυτό το διάστημα ομολογώ οτι ήταν λίγο περίεργο, πρωτόγνωρα συναισθήματα, αγωνίες, φόβοι, ανυπομονησία αλλά και συγκίνηση, χαρά και προσμονή είναι λίγα απο αυτά που νιώθαμε όλες μας...

Κατάφερα να ξεπεράσω τους οποιους φόβους και αγωνίες είχα και να μάθω πολλά απο εσάς με την ανταλλαγή απόψεων που είχαμε, η βοήθεια σας όλο αυτό το διάστημα ήταν πραγματικά πολύτιμη... γι' αυτό θέλω να σας πω ένα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την κοινή πορεία μας!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά σήμερα νιώθω πολύ περίεργα (ίσως να το εχετε καταλάβει ήδη), ελπιζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας (τις εγκυούλες) μέχρι να κρατήσουμε αγκαλια τα μπεμπάκια μας και να νιώσουμε την απέραντη ευτυχία που κάποιες φιλενάδες του forum βιώνουν ήδη εδώ και κάποιες μέρες....

Πάω να κάνω μερικές (τελευταίες) δουλίτσες και αν καταφέρω να ανέβω ψυχολογικά θα τα πούμε αργότερα.

Φιλιά πολλά σε όλες σας!!!!

Επεξεργάστηκαν by Litsaki19

EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...