Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

      Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εχουμε νοικιασει ζυγαρια για παρατηρουμε το βαρος της μπεμπουλας μεχρι στιγμης τα παμε μια χαρα γιναμε 2700.

Καλα δε οταν την αλλαζω εκει ειναι που δινει ρεστα με τπτ δε θελει!!!

χαχαχα εμενα να δεις με τπτ ομως!! και αυτο που του πλενω το ποπουδακι σε καθε αλλαγη να δεις ...μιλαμε εκνευριζεται !!!! αντε να μεγαλωσουν να αρχισει να τους αρεσει ...και μου λενε αστο και λιγο να παρει αερα!! αν τον αφησω κιολας θα φυγουν ΟΛΑ τα ποντικακια απο το σπιτι μας με τις τσιριδες!!

χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχα Φαντάχομαι την φατσουλα που βλεπω να κανει τουμπες σε διπλό κρεββάτι!! Για αγκαλίτσα θα ειναι!! Γιατι θα φυγεις τοσο αργα απο την δουλεια;

Γεωργια το εχω ακούσει αυτο για το ποδι. Συμβαινει στα κοριτσια συνήθως και δεν ειναι κατι το ανησυχητικό!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

του δικού μου του αρέσει το νερό αλλά όχι το χλιαρό, προτιμάει ζεστό... τρελός κρυωνιάρης σας λέω. και το μπάνιο του αρέσει, μόλις τον τυλίγουμε με το μπουρνούζι αρχίζει τη γκρίνια...

Εξετάσεις για συγγενή υποθυρεοειδισμό κάνουν σε όλα τα βρέφη στέλνοντας μια καρτέλα με μια σταγόνα αίμα στο Νοσοκομείο Παίδων Αγία Σοφία στην Αθήνα, εμάς μας στειλαν γράμμα ότι δεν τους έφτασε το αίμα και να τους ξαναστείλουμε


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

φέλια περαστικά σας!

rialli 6μιση ε;; τόσο νωρίς ξυπνάμε για να τα πάμε σχολείο; αχ αχ δουλεύεις κ εσύ ακόμη;;

ραμονίτσα περαστικά σου κ εσένα...γαλακτομπούρεκο;;;; θέλωωωωω

πάρος καλό χάσιμο κιλών...κι εγώ μαζί σου....μετά τις 40 θα αρχίσω διατροφή, αλλιώς δε βλέπω να τα χάνω έτσι...έχουμε και μια διαφορά στην ηλικία :P

γιώτα δεν προλάβαμε να τα πούμε καλά χθες... τέλεια νέα για τη μπουμπού σου μπράβο, άντε το 10 ήμερο έφτασε!! φιλιά


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελίτα απλα πρόσεχε τον να μην έχει παλινδρόμηση.

Εγώ θα πήγαινα και σε 2ο παιδίατρο να το δει.

Μαρία είμαι με (κωλο)stage και αν λείψω δεν πληρώνομαι...θα πάρω βεβαίωση απο τον γιατρό και θα πάρω άδεια για να γεννήσω....δεν με πειράζει κιόλας να σου πω,ακόμα.

Που να τον δεις Μαράι να χορέυει...μόλις ακούει τον gummy bear ρίχνει κάτι πενιές,λες και βλέπεις τον Παπαμιχαήλ στην οικοδομή.Άσε με τα ζουζούνια ¨Τα καβουράκια¨Τραγουδάει κιόλας...

Ραμινίτσα όταν είπα στην γιατρό σήμερα που ήρθε για τον Θάνο ότι πίνω λεμόνι γι τον λαιμό,με κοίταξε σαν εξωγήινη...καλά μου κάνει εντύπωση που λίγη το ξέρουν το κόπλο.Τα γιατροσόφια της γιαγιάς,να έιναι καλά η γλυκιά μου η γιαγούλα,που έχω να την δω πάνω απο χρόνο!!!

Την Παρασκ έχω ραντεβού με τον ντοκτορ..θα δούμε τι θα αμς πει....πάντως καμιά σχέση η μια εγκυμοσύνη με την άλλη...ο Γιώργος ήταν ήσυχος μόνο που άλλαζε θέση ο καημένος.Αυτή εδώ τουρλώνει τον κώλο και βλέπεις μια κοιλιά να πηγαίνει πέρα δώθε και να παίρνει διάφορα σχήματα...άσε που κάνει και κάτι κινήσεις λες και δονήται...τις προάλλες κουνιόταν όλο το κρεβάτι απο τις κλωστιές........και που να βγει ,με το καλό το νινάκι μου...θα μας παλαβώσει!!!

mummycool ευχαριστώ!!!!

Γεωργια πως πάει ο θηλασμός;;;

Πάντως κορίτσια είναι τρομερό το πόσο δένεσαι με το παιδί σου όταν το θηλάζεις...στην αρχή δεν το καταλαβαίνεις,αλλά όσο περνάνε οι μήνες και αρχίζει να εκφράζεται ,δεν το πιστεύεις ούτε η ίδια!!!Καλα οι άντρες ούτε καν απέξω δεν περνάνε σε σχέση με το συναίσθημα...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια. Ευχομαι όλες να ειστε καλα.

Γεωργια και η δικη μου κατεβαινε με ισχιακη προβολη, της ειχαν κανει κατι υπερηχους, βαλαμε καποιο διαστημα διπλη πάνα (αλλα οχι ολη τη μερα) και τελικα όλα καλα.

Φελια εμεις το διπλο κρεβατι το θεωρουμε παιδικη χαρα!!!! Ευτυχως δεν ξυπναει το βραδυ και δεν ερχεται σε εμας. Περσι της φορουσα υπνοσακο γιατι εκανε πολυ αναστατο υπνο, φετος ειναι πιο ηρεμη (βεβαια σηκωνομαι το βραδυ να βεβαιωθω οτι ειναι σκεπασμενη).

Αυριο παμε κι εμεις στο γιατρο να δουμε το μπεμπη και να μας πει ποτε επιτελους γενναμε, αντε να τελειωνουμε. Ο αντρας μου ειχε κανονισει αδεια, αλλα τελικα η @@!@! δεν του την εδωσε, και τον ηθελα μαζι μου, αν με κρατησει μεσα???? Του ειπε οτι ξερει οτι ειναι για σοβαρο λογο, αλλα δεν γινεται να λειψει!!!! Μπορει να πεσει εξω το δημοσιο!!!!!!! (ειναι δημ. υπ.)

Οσον αφορα το πολυσυζητημενο διαζυγιο, καταρρεει ο κοσμος μας. Χωριζει η Ελενη, χωριζουν Αντζελινα-Μπραντ κι εμεις οι κοινοι θνητοι ασχολουμαστε με εγκυμοσυνες και παιδια... Ντροπη μας!!!!


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το πολυσυζητημενο διαζυγιο, καταρρεει ο κοσμος μας. Χωριζει η Ελενη, χωριζουν Αντζελινα-Μπραντ κι εμεις οι κοινοι θνητοι ασχολουμαστε με εγκυμοσυνες και παιδια... Ντροπη μας!!!!

Φτου μας βρε φτού μας ...........................(που είμαστε ακόμα άνθρωποι)

Συχάθηκα τα κουτσομπολίστικα μεσημεριανά,γιατί γι αυτούς δουλεύουν όλοι τους!!!ΟΥΣΤ!!!

Το κορυφαίο ξέρεte ποιο είναι ,ότι η πεθερά μου μόλις το έμαθε έπαθε τρελή στενοχώρια που χώρισε η Ελένη....το τι γέλειο έριξα δεν λέγετε....αφου και η μάνα μου την κατάλαβε και είχε μείνει :shock::shock::shock::shock::shock::shock:


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

rialli 6μιση ε;; τόσο νωρίς ξυπνάμε για να τα πάμε σχολείο; αχ αχ δουλεύεις κ εσύ ακόμη;;

mummycool, εγώ ξυπνάω 6.30! Μέχρι να ετοιμάσω τις τσάντες τους (με πρωινό,νερό κλπ) και ταπεράκια με το μεσημεριανό γιατί κάθονται στο ολοήμερο (σχολάνε γύρω στις 4) μου παίρνει ένα μισάωρο! Κατά τις 7 αρχίζω να τους ξυπνάω (ευτυχώς ξυπνάνε σχετικά εύκολα) αλλά πρέπει να πλυθούν, να ντυθούν, να ετοιμαστούν γενικώς και στις 8 να είμαστε ετοιμοι για να φύγουμε!!!! Ευτυχώς σταμάτησα να δουλεύω τα χριστούγεννα γιατί ήταν δράμα!! Μερικές μέρες δούλευα και τα απογεύματα, μιλάμε για τρελλό τρέξιμο. Τώρα πια πηγαίνω καμιά φορά στο φροντιστήριο αλλά είναι καθαρά θέμα "βίτσιου"!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μανουλες γεια σας κι απο μενα,τη μελλουσα μαμα!!:P

να σας ζησουν τα μωρακια σας,εγω ανηκω στο καφε μανουλες απριλιου 2010 με πητ 25/04/10 στο Μητερα.ηθελα ομως απο σας που εχετε ηδη την εμπειρια να μου δωσετε ετσι λιγες πληροφοριες πρωτα απο ολα για την ολη διαδικασια,γιατι φοβαμαι πολυ.......μετα για το Μητερα αν ξερει καποια που γεννησε εκει..και για το θηλασμο!ο,τι εχετε ευχαριστηση δηλαδη!βοηθειστε με και θα τα μεταφερω εγω και στις υπολοιπες μανουλες του καφε μας!ευχαριστω!!

;)


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?

εμκεις καλα εχθες ειχαμε δυσκοιλιοτητα και ολο σφιγγοταν το καημενο και εκλαιγε , μας τσακισε το almiron ετσι και εγω εκοψα την αντιβιωση για την μαστιτιδα γιατι ημουνα καλυτερα και της ξαναρχισα το δικο μου , τελικα σημερα χεσαμε τον κοσμο ολο:P:p φαρμακο ρε κοριτσια το γαλα της μανουλας δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο..

κατα τα αλλα κοιμομαστε σχεδον συνεχεια και ειμαστε πολυ ησυχες καμια φορα ανησυχω κλαμα δεν εχουμε ακουσει απο αυτο το ποαιδι μονο οταν πειναει οπου το βαλεις καθεται και κοιταει μονο δεξια και αριστερα :D:D

θα προσπαθησω αργοτερα να ανεβασω και μερικες φωτογραφιες να μας καμαρωσετε!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ηρθε η παιδίατρος σήμερα, ο μπέμπης έχει πάρει μισό πόντο και 110 γραμμάρια!!Άρα πίνει γαλατάκι από το στήθος μου που πίστευα ότι τον αφήνω νηστικό....Δεν θα το βάλω κάτω με το θηλασμό, παρόλο που πονάω πολύ...Σε λίγο θα τον κάνω μπανάκι...

Αυτή η λοχεία ρε κορίτσια πολύ δύσκολη φάση...Πιο δύσκολη από την εγκυμοσύνη....Όλο κλαίω χωρίς ιδιαίτερο λόγο, είμαι γεμάτη ανασφάλειες, φοβάμαι τα πάντα για το μωρό μου, νιώθω μοναξιά..κλπ κλπ κλπ!!Νιώθει καμία άλλη έτσι ή είμαι η μόνη;;;Εσείς δέχεστε κόσμο σπίτι;Δεν εννοώ πολύ κόσμο, καμιά φίλη...Έχω λαλήσει....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

huida μην το βαλεις κατω αξιζει εμενα που εμαθε στην μοναδα μπιμπερο και πιπιλα και δεν δεχεται με τιποτα το στηθος και παλευω ολη την ωρα με το θηλαστρο αλλα θα το παω οσο αντεξω 2 μερες ηπιε αλμιρον γιατι επαιρνα αντιβιωση γιατι επαθα μαστιτιδα και το πεταγα το δικο μου και μας πειραξε μολις ξαναρχισα δικο μου ολα καλα.

Μην στεναχωριεσαι η λοχεια ετσι ειναι με συναισθηματικα σκαμπανεβασματα εγω να σου πω την αληθεια δεν αντεξα κλεισμενη και ειπα σε 2-3 φιλες μου και ηρθανε για παρεουλα ηθελα να πω μια κουβεντα με εναν ανθρωπο δεν αντεχα αλλο

Δεν σας ειπα τι επαθα σημερα βγηκα να παω στο ΙΚΑ για κατι χαρτια μου και μετα περασα απο το ΛΗΤΩ να παρω ριλαξ στην μπεμπα , ρωταω μια πωλητρια μου αρχιζει αυτη αποκλειεται να γεννησατε πριν 20 μερες και που ειναι η κοιλια σας και τι ωραια ειστε κλπ και παω να φυγω κατεβαινω απο την σκαλα και τσακιστηκα!!! ειχα παθει παλια ριξη χιαστων στο σκι και χτυπησα στο γονατο οπως επεσα στο ιδιο ποδι και δεν μπορω σχεδον να πέρπατησω ποναω πολυ .. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!! Ενα ευχελαιο χρειαζομαι μου φαινεται καθε μερα κατι παθαινω αμαν


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Κατερινάκι πρόσεχε καλή μου!!!

Ναι θα το παλέψω όσο μπορώ με το θηλασμό, είμαι πεισματάρα εκ φύσεως, δεν γίνεται να μην τα καταφέρω...!!;)Απλά είναι στιγμές που φρικάρω, κουράζομαι και νιώθω όλα αυτά που περιέγραψα πριν..


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...