Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

      Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι ρε γμτ!! Λες και ειναι οι μονοι ανθρωποι σε αυτον τον κοσμο που χωρισαν!! Ελεος πια..... Πουλαει ομως το θεματακι και θα το τρωμε στην μαπα για πολυ καιρο ακομα!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μανούλες και εγκυούλες καλημερούδια!!!!

Θελω να πω στις μανούλες που ζηλεύουν εμάς τις εγκυούλες για τον ύπνο να μην το κάνουν γιατί κι εγώ παρότι εγκυούλα ακόμα ξυπνάω κάθε μερα 6.30 για να ξυπνήσω τον αντρούλη μου, να σηκωθώ μαζί του, να ετοιμαστεί για την δουλειά και ή να φυγω μαζί του για εξωτερικές δουλειές ή να κάνω δουλειές στο σπίτι....

Θεωρητικά πρέπει να εκμεταλλευτώ τις τελευταίες μέρες που μπορώ να κοιμηθώ αλλά μου είναι αδύνατο....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ουτε το βραδυ δεν κοιμάμαι καλα!! Χθες πηγα 12 φορες τουαλέτα!!!!!!!

εε κουραστηκα και εμεινα ξυπνια στο κρεββατι μετα!!!

Εγω δεν ειμαι σιγουρη πως χωρισαν πραγματικά!! Δεν μπορει πριν 4 μήνες να μας πουλάει την εικονα της ευτυχισμένης οικογένειας και τωρα το διαζύγιο και να μενουν μαζι!! Ελεος πια, ειπαμε τηλεόραση, αλλα αυτοι οι ανθρωποι πουλάνε και την παραμικρή στιγμή προσωπικής τους ζωης για την τηλεθέαση!! Τα παιδια της δεν τα σκεφτεται;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα κοριτσια. Εγραψα κι εγω μια μερα νωρις γιατι οι ωρες που μπενω ειναι μεταμεσονυχτιες.

Μια χαρα προγραμμα εχει ο μικρος σου Σοφάκι.Να χαιρεσαι που κοιμασαι και λιγο.

Εγω σημερα δεν κοιμηθηκα αλλα δε φταιγαν τα μικρα. Κατι εγω που αργησα να παω για υπνο κατι που κιαυτα ξυπνησαν κατι που ειχε πονακια ο μικρος και εκλαιγε και τον πηρα αγκαλιτσα και του χαιδευα την κοιλιτσα. Δε του κραταν πολυ αλλα νιωθω πως υποφερει.Δεν ξερω αν ειναι κολικοι γιατι βγαζει και πορδιτσες.Κατι ο αντρας μου που ροχαλιζε και μετα επρεπε να σηκωθουμε να παμε να παρουμε την ευχη γιατι σημερα σαραντισαμε μαζι με το Χριστουλη.

Καλα ε ο μπεμπης αρχισε να κανει μαγουλακι. Felia βοηθεια, ο μικρος οσο του δεινουμε τρωει και μετα τα βγαζει γιατι σκαει. Εγω τον μαλωνω τον αντρα μου πως αν τρωει τωρα τοσο πολυ μετα τι θα κανει. Εχει κολλησει στην παιδιατρο που θελει να παχυνουν γρηγορα. Ενταξει ειπαμε οχι να τα κανουμε και παχυσαρκα. Για την ακριβια 120 μλ για παιδακι που ζυγιζει 2600 με 2700 πολυ δεν ειναι για καθε 3 ωρες?

Το θεωρω υπερβολη και δε θελω να το σκαω το παιδακι.Εντομεταξυ ο μικρος δεν ειναι τοσο του στηθους ακομα. Πρεπει να τον πιασει το φιλοτιμο. Οταν το κανει ομως ειναι πολυ καλος. Αντιθετα η μικρη το γουσταρει πιο πολυ.

Σημερα θα γραψω στην Αγλαιια για να μου πει πως και ποτε να τους κοψω εντελως το μπιμπερο.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία εργασία και χαρά!!!Δεν γίνεται να φύγω ακόμα και σε 20 μέρες γεννάω ουου!!!

Ο μικρός όχι υπνόσακο,αλλά και το μονό κρεβάτι δεν του φτάνει να κοιμηθεί...θέλει διπλο να κάνει τούμπες..

Ελίτα ποτε βγάζει γουλιές ο μικρός;;;Όταν τον ξαπλώνεις;;;Βγάζει συνέχεια σε κάθε γεύμα;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελουσσες μανουλες και μανουλες καλημερα επιτελους μονοι και ησυχοι απο σημερα!!!!!!!!!!!!

Τι να πρωτοδιαβασω δε ξερω!! Χαιρομαι που σας διαβαζω καλα ολες!!!!!!!!!!!!!

εμεις χτες πηγαμε στον ορθοπεδικο γιατι η μπεμπουλα ειχε ισχυακη προβολη!!! Δεν εχουμε τπτ θα κανουμε επαλενχο σε 2 μηνες και μεχρι τοτε θα φοραμε διπλή πανουλα για ν' ανοιξουν λιγο τα ποδαρακια αναμεσα που ειναι σφιχτα, και γιατι εγω ειχα γεννηθει με μια μικρη εξαθρωση και ειπε ο γιατρος καλυτερα να το κανουμε για να αποφυγουμε στη μπεμπα αθριτιδα στα 50 της, ακου ποσο εχει προχωρησει η επιστημη σοκ επαθα!!!

Εχουμε νοικιασει ζυγαρια για παρατηρουμε το βαρος της μπεμπουλας μεχρι στιγμης τα παμε μια χαρα γιναμε 2700.

Δεν εχω παραπονο παντως κοριτσια ειναι ησυχη γενικα ξυπναει οταν θελει να φαει και δε υπαρχει περιπτωση να κοιμηθει με βρεγμενη πανα ποτε ομως!!!

Καλα δε οταν την αλλαζω εκει ειναι που δινει ρεστα με τπτ δε θελει!!!

Ποια ειπε για θηλες σιλικονης εχω χρησιμοποιησει και γω τα νευρα μου!!!αν μπορει το παιδακι να την πιασει ειναι ευκολα τα πραγματα παντως!!!

ινκακι καλωηρθατε σπιτι σας !!!!

καλα κοριτσαρες μολις αγκαλιασετε τα μωρα σας θα τα ξεχασετε οοοοοοοοοολλαααααααααα!!!!!!! μα οοοοοοοοοολααααααααα, θα ναι σας να μην εισαστε ποτε εγκυες, μονο το σωμα θα σας το θυμιζει δηλαδη η κοιλιτσα που μενει τις πρωτες μερες!!!

Εμενα μου ειπε και φοραω ζωνη σα λαστεξ!!Και ζυγιστηκα εχω χασει 7 κιλα απ΄τα 9 που ειχα παρει συνολικα!!!μη με βρισετε θυμιζω οτι ειχα κολοζαχαρο και δε ετρωγα τπτ!!!!τωρα βγαζω τ΄αποθημενα μου το τι σοκολατα κατεβαζω δε λεγεται!!!!!

Ελιτακι τι ομορφα τα δυδυμακια σου!!!! Το παλευω και γω να βαλω μια φωτο απο το κινητο γιατι δε βρισκω τα καλωδια της μηχανης να κατεβασω απο κει!!!!! Τα χει καταχωνιασει ο Χρηστος καπου!!!!!!!

Θυμαμαι οτι και συ επαιρνες χαπι για το θυροειδη οπως και γω σου ειπανε να κανεις και στα μικρα σου εξετασεις για θυροειδη???????? Εμενα μου ειπανε για τη μπεμπα, της εκανα και θα της ξανακανω σε ενα μηνα να σιγουρευτουμε οτι ειναι οκ οι τιμες της!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα τωρα θα τα λεμε πιο συχνα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οτι και συ επαιρνες χαπι για το θυροειδη οπως και γω σου ειπανε να κανεις και στα μικρα σου εξετασεις για θυροειδη???????? Εμενα μου ειπανε για τη μπεμπα, της εκανα και θα της ξανακανω σε ενα μηνα να σιγουρευτουμε οτι ειναι οκ οι τιμες της!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα τωρα θα τα λεμε πιο συχνα!!!

georgia εγω εχω υποθυροειδη παιρνω thyrormone 10 χρονια τωρα...απ οτι ξερω ομως σε ολα τα μωρακια κανουν εξετασεις για θυροειδη μολις γεννιουνται, οταν τους παιρνουν αιμα δηλ. στο μαιευτηριο εξεταζουν και αυτο...


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε μετα απο 2 βδομαδες απ΄τη γεννηση μαλλον γιατι γεννησα στη 36 εβδομαδα και ρωτησα γιατι γινετε η εξεταση αυτη και μου ειπανε επειδη επαιρνα το Τ4, τι να πω οι τιμες βγηκανε φυσιολογικες αλλα μου ειπανε να ξανακανουμε!!!

Φρικη υδροχοακι εκλαιγε πολυ και με βγαλανε και εξω στη αιμοληψια και τα πηρα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες κ εγκυουλες...:D

Φελια να σαι καλα για το λεμονι...να σου πω την αληθεια δεν το ηξερα..τοι εκανα εχτες κ με ανακουφισε παρα πολυκ σχεδον εχει περασει...σε συνδυασμο με ζεστα κ μελι..

Εχω ομως τρομερο μπουκωμα...εχτες τρομαξα να κοιμηθω...πολυ τουλαετα....καθε 1 ωρα σχεδον..πονο στα ποδια μου..το συνιθησμενο δηλαδη...μπουκωμα απιστευτο..δεν μπορουσα να αναπνευσω...Εφιλατικο βραδυ..να δουμε αποψε πως θα ειναι....

Γιωτουλα το γαλακτομπουρεκο παρα πολυ ωραιο βγηκε τελικα....απλα το ξανασιροπιασα παλι σημερα το πρωι γιατι ηθελε κ αλλο...σουπερ ηταν..

Κοριτσια βαριεμαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν περνανε οι μερες.....αχ


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζορτζια μου......δηλαδη αυτο μετο ποδαρακι της μπεμπας..θα φτιαξει με την πανα ε;

Οντως να σου πω ετσι λενε..οταν γεννησουμε ΟΛΑ τα ξεχναμε....!!!!!!!:P

Αφου βλεπουμε τις φατσουλες τους....τα μωρακια μας...τις ζωουλες μας!:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ελίτα ποτε βγάζει γουλιές ο μικρός;;;Όταν τον ξαπλώνεις;;;Βγάζει συνέχεια σε κάθε γεύμα;;;

Οχι σε καθε γευμα, αλλα πολυ συχνα ειδικα αν δεν τον κρατησω πολυ ωρα να χωνεψει. Του το δεινω με δοσεις το γαλα και ρευεται. Αλλα αν εχει φαει πολυ οταν τον ξαπλωσω αν τον πιασει λοξιγγας το βγαζει, Και βγαζει αρκετο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζορτζια μου......δηλαδη αυτο μετο ποδαρακι της μπεμπας..θα φτιαξει με την πανα ε;

Οντως να σου πω ετσι λενε..οταν γεννησουμε ΟΛΑ τα ξεχναμε....!!!!!!!:P

Αφου βλεπουμε τις φατσουλες τους....τα μωρακια μας...τις ζωουλες μας!:D

ναι δεν ειναι τπτ μου ειπε ολα μια χαρούλα δοξα το θεο!! κλαει παω!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Μελουσσες μανουλες και μανουλες καλημερα επιτελους μονοι και ησυχοι απο σημερα!!!!!!!!!!!!

Τι να πρωτοδιαβασω δε ξερω!! Χαιρομαι που σας διαβαζω καλα ολες!!!!!!!!!!!!!

εμεις χτες πηγαμε στον ορθοπεδικο γιατι η μπεμπουλα ειχε ισχυακη προβολη!!! Δεν εχουμε τπτ θα κανουμε επαλενχο σε 2 μηνες και μεχρι τοτε θα φοραμε διπλή πανουλα για ν' ανοιξουν λιγο τα ποδαρακια αναμεσα που ειναι σφιχτα, και γιατι εγω ειχα γεννηθει με μια μικρη εξαθρωση και ειπε ο γιατρος καλυτερα να το κανουμε για να αποφυγουμε στη μπεμπα αθριτιδα στα 50 της, ακου ποσο εχει προχωρησει η επιστημη σοκ επαθα!!!

Εχουμε νοικιασει ζυγαρια για παρατηρουμε το βαρος της μπεμπουλας μεχρι στιγμης τα παμε μια χαρα γιναμε 2700.

Δεν εχω παραπονο παντως κοριτσια ειναι ησυχη γενικα ξυπναει οταν θελει να φαει και δε υπαρχει περιπτωση να κοιμηθει με βρεγμενη πανα ποτε ομως!!!

Καλα δε οταν την αλλαζω εκει ειναι που δινει ρεστα με τπτ δε θελει!!!

Ποια ειπε για θηλες σιλικονης εχω χρησιμοποιησει και γω τα νευρα μου!!!αν μπορει το παιδακι να την πιασει ειναι ευκολα τα πραγματα παντως!!!

ινκακι καλωηρθατε σπιτι σας !!!!

καλα κοριτσαρες μολις αγκαλιασετε τα μωρα σας θα τα ξεχασετε οοοοοοοοοολλαααααααααα!!!!!!! μα οοοοοοοοοολααααααααα, θα ναι σας να μην εισαστε ποτε εγκυες, μονο το σωμα θα σας το θυμιζει δηλαδη η κοιλιτσα που μενει τις πρωτες μερες!!!

Εμενα μου ειπε και φοραω ζωνη σα λαστεξ!!Και ζυγιστηκα εχω χασει 7 κιλα απ΄τα 9 που ειχα παρει συνολικα!!!μη με βρισετε θυμιζω οτι ειχα κολοζαχαρο και δε ετρωγα τπτ!!!!τωρα βγαζω τ΄αποθημενα μου το τι σοκολατα κατεβαζω δε λεγεται!!!!!

Ελιτακι τι ομορφα τα δυδυμακια σου!!!! Το παλευω και γω να βαλω μια φωτο απο το κινητο γιατι δε βρισκω τα καλωδια της μηχανης να κατεβασω απο κει!!!!! Τα χει καταχωνιασει ο Χρηστος καπου!!!!!!!

Θυμαμαι οτι και συ επαιρνες χαπι για το θυροειδη οπως και γω σου ειπανε να κανεις και στα μικρα σου εξετασεις για θυροειδη???????? Εμενα μου ειπανε για τη μπεμπα, της εκανα και θα της ξανακανω σε ενα μηνα να σιγουρευτουμε οτι ειναι οκ οι τιμες της!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα τωρα θα τα λεμε πιο συχνα!!!

Ναι παιρνω Τ4μ και εχω αντισωματα γιαυτο και η μπεμπα εκανε TSH anebasmenh. Της δεινουμε χαπακι Τ4 και αυτης και θα την παρακολουθουμε κθε τρεις βδομαδες μεχρι να δουμε αν ειναι προσωρινο ή χρονιο. Αλλα μαλλον ειναι προσωρινο μεχρι να απορροφησει ο οργανισμος της τα αντισωματα μου που εχουν περασει στο αιμα της κατι τετοιο τελοσπαντων. Ο μπεμπης δεν εχει


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες κ εγκυουλες...:D

Φελια να σαι καλα για το λεμονι...να σου πω την αληθεια δεν το ηξερα..τοι εκανα εχτες κ με ανακουφισε παρα πολυκ σχεδον εχει περασει...σε συνδυασμο με ζεστα κ μελι..

Εχω ομως τρομερο μπουκωμα...εχτες τρομαξα να κοιμηθω...πολυ τουλαετα....καθε 1 ωρα σχεδον..πονο στα ποδια μου..το συνιθησμενο δηλαδη...μπουκωμα απιστευτο..δεν μπορουσα να αναπνευσω...Εφιλατικο βραδυ..να δουμε αποψε πως θα ειναι...

ramonitsa δοκιμασε και το φυσιλογικο ορο στη μυτη , εμενα πριν γεννησω θυμασαι με ειχε πιασει μια ιγμοριτιδα και ενα μπουκωμα και μου εδωσε η γιατρος ορο και εβαζα στην μυτη 3-4 φορες την ημερα και μου το ειχε δωσει και η ομοιοπαθητικος μου πριν απο χρονια παλι ...νομιζω πως θα σε βοηθησει εμενα παντως με βοηθησε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...