Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

      Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γιατί πήρες τόσα πολλά μπιμπερό;; Πόσα χωράνε στον αποστειρωτή σου; Πάρε 2-3 για αρχή και βλέπεις, εγώ ακόμη αχρησιμοποίητα τα χω :P

Να τους τα πας πίσω..είχαν το χαρτάκι κ δεν μπορείς να τα τσεκάρεις, κ εγώ τέτοια πήρα, τα κοντόχοντρα για να πλένονται πιο εύκολα

8 μου ειπαν κατι φιλες οτι πρεπει να εχω...3 μικρα 5 μεγαλα...τι να κανω πηγα κ τα πηρα, αλλα αυριο θα πανε πισω στο jumbo. αποστειρωτη πηρα της chicco που παιρνει ολες τις μαρκες κ αν θυμαμαι καλα 6 μπουκαλια.

ασχετο...αυτες οι ψευτικες θηλες απο σιλικονη που λενε οτι βοηθανε το μωρο στον θηλασμο κ προστατευουν τη θηλη απο το να στην δαγκωνει ματωνει κ τετοια, δεν κανουν δουλεια? κ ποσες φορες μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα ζευγαρι?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαζα baby oil όποτε θυμόμουν... στην αρχή κι εμένα πονούσε η θηλή αλλά τώρα είναι μια χαρά δεν καταλαβαίνω τίποτα

Τώρα σχετικά με το τι έφταιξε δεν ξέρω, γιατί πονούσε μόνο η μια, αν έκανα κάτι λάθος θα το κανα και στις δύο έτσι δεν είναι; μάλλον τραυματίστηκε κάποια στιγμή και τώρα επουλώθηκε

Επιθέματα μόνο όταν βγαίνω έξω και φοράω λεπτές μπλούζες

Το γαλατάκι κι εγώ πλέον το βρίσκω πιο αποτελεσματικό από τη λανολίνη (purelan και lansinoh νομίζω είναι ακριβώς το ίδιο)

Ίσως αν δεν την ξέπλενα την αλοιφή με χαμομήλι να ήταν καλύτερα

να αρχισω δηλαδη και οτι γινει....


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας αφήνω.... πάω να κάτσω λιγο με τον αντρούλη μου και μετα για ύπνο γιατί ήταν κουραστική η σημερινή μέρα (και η αυριανή θα είναι μάλλον ακόμα περισσότερο).

Καληνύχτα και χωρίς απρόοπτα... θα τα πούμε αύριο!

Φιλάκια!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

8 μου ειπαν κατι φιλες οτι πρεπει να εχω...3 μικρα 5 μεγαλα...τι να κανω πηγα κ τα πηρα, αλλα αυριο θα πανε πισω στο jumbo. αποστειρωτη πηρα της chicco που παιρνει ολες τις μαρκες κ αν θυμαμαι καλα 6 μπουκαλια.

ασχετο...αυτες οι ψευτικες θηλες απο σιλικονη που λενε οτι βοηθανε το μωρο στον θηλασμο κ προστατευουν τη θηλη απο το να στην δαγκωνει ματωνει κ τετοια, δεν κανουν δουλεια? κ ποσες φορες μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα ζευγαρι?

άρα 5-6 μπιμπερό είναι αρκετά μετά παιρνεις κι αλλα αμα σπασουν

οι θηλές αυτές κανουν το θηλασμο πιο δυσκολο δεν είναι προληπτικές, αν πάθεις ζημιά τις βάζεις, αποστειρώνονται κι αυτές.

Ειναι κάτι άλλα που λέγονται κοχύλια και τραβάν τη θηλή προς τα έξω και προστατεύονται από το να λερωθείς αερίζοντας τη θηλή

http://www.chicco.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=144:2008-08-02-07-44-37&Itemid=16


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άρα 5-6 μπιμπερό είναι αρκετά μετά παιρνεις κι αλλα αμα σπασουν

οι θηλές αυτές κανουν το θηλασμο πιο δυσκολο δεν είναι προληπτικές, αν πάθεις ζημιά τις βάζεις, αποστειρώνονται κι αυτές.

Ειναι κάτι άλλα που λέγονται κοχύλια και τραβάν τη θηλή προς τα έξω και προστατεύονται από το να λερωθείς αερίζοντας τη θηλή

http://www.chicco.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=144:2008-08-02-07-44-37&Itemid=16

μαλιστα., το ειδα το site..νομιζα οτι βοηθουσαν!

παω κ γω να ξαπλωσω, αρχισα να πεφτω..

καληνυχτααααα!!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

8 μπιμπερό;;;πολλά πήρες....της nuk μια χαρά είναι,έχουν ανατομική θηλή τηπιάνουν τα πισσότερα μωρά η chicco δεν ξέρω αν έχει βγάλει φέτος ...τότε που γέννησα τον Γιώργο όλα chiccco τα είχα...δεν τα έπιασε ποτέ...έτρεχαν οι γονεις μου μες τη νύχτα για διανυχτερεύον φαρμακείο....καλα είανι να έχεις και απο τα δύο και βλέπεις


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

του δωσαμε λίγο πιπίλα σήμερα για να ηρεμήσει μέχρι να τον βάλουμε στο μπάνιο και θα τον τάιζα μετά το μπάνιο και σφίχτηκε η καρδιά μου σας λεω, σαν να πεινούσε το παιδί κ εγώ η άσπλαχνη μάνα το κοροιδεύω με την πιπίλα...τι δράμα κ αυτό


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Anyway.... τα ξαναγράφω.

Καρδούλα να σου ζήσει ο γιόκας σου!!!!!!!

Πολύ δυνατή σε βρήκα χωρίς αναισθησία.... Μπράβο σου!!!!!

Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά... το κοριτσάκι μεγάλωσε κι άλλο 2650 γρ.

Μάλλον πάμε με ραντεβού τέλος επόμενης εβδομάδας..

Την Δευτέρα θα ξαναπάω να με δει... και το κανονίζουμε.....

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ Αγχώνομαι......

A, ωραια ελεονορα... και εγω μαλλον με ραντεβου στο τελος της επομενης εβδομαδας!! Τελικα μαλλον θα ειμαστε μαζι!! Αντε να εχουμε και παρεουλα!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηuidaki k Inkaki καλως πηγατε στο σπιτακι σας!!!!!!!!! :D:D

Καλε Ινκα τι ηταν κ αυτο κοριτσακι μου;;;;;;;;;;;;;

Παναγια μου..ευτυχως ολα πηγαν καλα...κ εχεις μια υπεροχη μπεμπα...

Με το καλο κοριτσια να προσαρμηστητε με τα μωρακια σας!

Καλε μπραβο κουραγιο η καρδουλα!!!!!!!!!!!! Σουπερ...:D

Παιδαρο εβγαλε...;)

Μωλις τελειωσα το γαλακτομπουρεκακι μου....περιμενω να κρυωσει για να κανω το σιροπι....ελπιζω να ειναι ωραιο κ να μην το φαει ο κουβας..

Τι πραγμα ειναι κ αυτο..ολα τα γλυκα, πιτες κ τετοια μου αρεσει να τα κανω το βραδακυ...:rolleyes:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες.Καρδουλα να σου ζησει ο παιδαρος!!!Κυριολεκτικα ομως παιδαρος και ποδαρικο στις μανουλες του πραγματικου Φεβρουαριου.

Κοριτσια ακουστε το ανεκδοτο της ημερας.

Ταιζαμε τα μωρα τωρα για την ακριβεια ειχε αναλαβει δραση ο συζυγος. Και ενω νανουρισε τη μπεμπα και κοιμηθηκε την πηγα εγω στην καλαθουνα. Μετα απο λιγο φερνω το μπεμπη να τον ταισει. Εκεινη την ωρα ειχε τον Θεμο Αναστασιαδη στην τιβι και ειχε την Τζουλια Α λεξανδρατου καλεσμενη.

Λεει ο αντρας μου στο μωρο, "Μπεμπα, κοιτα να μην γινεις σαν τη Τζουλια και σε βγαζουν γυμνη φωτογραφιες και σε κυνηγανε οι αντρες μετα!!!"Γυριζω τον κοιταζω και του λεω, "Ζωουλα μου!!Τον μπεμπη εχεις αγκαλια!!!Κοιταει τον μπεμπη και ξεκαρδιζομαστε στα γελια.Τα εχουμε μπλεξει χαχα,ταιζε το ενα αλλαζε το αλλο. Κι εγω μια μερα ειπα τον μπεμπη , μπεμπα.Χαχα.Τι να κανουμε.Αντε καλο ξημερωμα. Σημερα με βοθησε πολυ ο αντρας μου και κοιμηθηκα σχεδον 8 ωρες σερι.Και το απογευμα κοιμηθηκε αυτος και ταιζα εγω. Ετσι ανακτησαμε δυναμεις και μετα πηρα και το αμαξι τους αφησα να κοιμουνται και πηγα στα λητω και ψωνισα κορμακια εξοδουγια το κρυο και αλλα για τα μωρα. Και δυο σουτιεν για μενα.

Σημερα θα παμε να παρουμε την ευχη, σαραντισαμε μαζι με το Χριστουλη της Υπαπαντης.

Φιλακια πολλα κοριτσια σε ολες


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και εγκυουλες.

Βροχη παλι σημερα.... Σημερα ξυπνησα παλι απο το αγριο χαραμα :-(. Αχ ποσο ζηλευω τις εγκυουλες που κοιμουνται μεχρι αργα...

Ramonitsa γαλακτομπουρεκο, ε? ελπιζω να σου εγινε καλο.. Εγω περιμενω να γεννησω και να απαλλαγω απο το μαρτυριο του ζαχαρου και το πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι ενα τεραστιο ταψι πορτοκαλοπιτα που φυσικα θα το τσακισω μονη μου!!!!!

Αντε καλη μερα να εχουμε ολες..:D


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!! Και γω ζηλεύω τις εγκυούλες που κοιμούνται ως αργά.... Εγώ ξυπνάω κάθε μέρα στις 6.30 για να ετοιμάσω τα μικρά για το σχολείο... Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνεται σε λίγες μέρες που θα έχουμε και ο μικρούλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!

Υδροοχάκι κουκλα!! Δεν μπορεις να τα αλλαξεις τα μπιμπερο;

Μην μιλάτε για κιλά +19 και τα αλλα 10 που ειχα απο πριν +29!!! Και τον Αυγουστο εχουμε και τον θρησκευτικο γάμο με την βάπτιση οποτε εχω μονο 5,5 μήνες να τα χασω!!

Εγω ακούω διάφορα απο τον ανδρα μου!!! Αλλα τον γράφω!!! Τα δυο τελευταία ωραία ήταν πρωτον "αν χωράω να μπω στο ασανσερ" και δεύτερον " εε.. μισο να το ρυθμίσω δεν χωράς στην φωτογραφία καλα πλεον" !!!!!!!! Έχετε να πειτε κατι;

Τινάκι πως τα πας εσυ; Το μωρο;

huilda είναι μικρή η φωτο στο αβατάρ σου αλλα οντως ειναι κουκλος ο γιοκας σου!!!

http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=109 εδω εχω διαβάσει παρα πολλα πράγματα για τον θηλασμο.. Μπορεις να κανεις αναζητηση και να βρεις τα πάντα!! Το να χασει βάρος ειναι φυσιολογικο!!

ΑΑαβρε Ινκα τι πέρασες και εσυ; Πάλι καλα που κράτησες την ψυχραιμία σου!!!

Φέλια πως ειναι σημερα ο ανδρουλης σου;

Ελεονόρα γιατι αγχώνεσαι;

Πω πω ελίτα πως περασε ο καιρος; σαραντησαν κιολλας τα ζουζουνια σου!!!

Αύριο θα δω το κοριτσάκι μου επιτέλους!!!! Εγω ειμαι χαλαρή θελω απλα να την δω, οι υπολοιποι εχουν λυσσαξει ποτε γενναω και ποτε γεννάω!!! Ολοι εχουν απο μια ημερομηνία να μου δώσουν!!!! χαχα!! Εγω το μόνο που θα ηθελα ειναι να ειναι μετα τις 10 του μήνα ωστε να εχει τελειώσει ο ανδρας μου τις υπηρεσίες του. Γιατι αν γεννησω νωρίτερα και δεν τις κανει τωρα θα τις κανει ολες μαζι μετα!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα...Πονάνε τόσο πολύ οι θηλές μου που τις τελευταίες 2 φορές του έδωσα μόνο ξένο...Εντωμεταξύ το στήθος μου έχει γίνει τούμπανο...

Οι θηλές σιλικόνης είναι μάπα, δεν τις έπιασε καθόλου...


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...