Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια !!!

παρος και γεωργια να χαιρεστε τα αγορακια σας!! εμενα εχει ο μπαμπας μου γενεθλια σημερα οποτε ξερω πολυ καλα πως ειναι υπεροχοι και ας μην τους γνωριζω..χιχι

παρος αντε πολυ λιγος καιρος εμεινε ... το καλυτερο δωρο θα του κανεις ... μια φουσκωμενη κοιλιτσα !!!

εγω σημερα σπιτακι.. εχουμε και κατι εργατες και ειμαι στην κουζινα .. χαλαρα θα φαω και εγω!! κοτοπυλακι χωριατικο κοκκινιστο με μακαρονια !! μιαμμμ

ο μπεμπακος μου φαινεται να ειναι μια χαρουλα αλλα αυριο θα σας πω και νεοτερα !! εχουμε γιατρο ..πρωι πρωι ! δεν κρατιεμαι !!!

εχθες στεναχωρεθηκα λιγο.. γιορταζε ενας φιλος και ειχαν τραπεζι σε ενα εξοχικο περιπου 3 τεταρτα απο το σπιτι μας .. και να σας πω την αληθεια ημουν αρκετα κουρασμενη για να παω... ποναει τελευταια πολυ το ποδι μου ψηλα στην μεση ( αυτο που λεμε γοφος ) και επισης σκεφτηκα πως θα ηταν καλο να αποφυγω ενα κλειστο χωρο με πολλα ατομα ! πηγε μονος του ο συζυγος και την ακουσα κιολας πως ειμαι υπερβολικη απο τους υπολοιπους ... με σταναχωρησαν γιατι μπορει και να θεωρηθηκε οτι τους αποφευγω αλλα εσεις τι λετε ?? ειμαι οντως υπερβολικη ?????

anyway......σκεφτομαι και εγω τελικα να αρχισω να κοιταω για αγορες .... να μην ειναι παραπονουμενος ο πριγκιπακος μου!! να τα εχει ολα και αυτος !! να μην ζουλευει απο τα δικα σας χαχαχαχαχα

να εχετε μια υπεροχη μερουλα ολες σας !!! παω να κοιταξω το φαγητακι μου !!!

φιλιαααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!

Καλοκαιρινός ο καιρός πάλι εδώ!!!

Κατερίνα υπεροχα νεα!!! 79 μέρούλες σου μένουν!!!

Πάρος με το καλο να τον δεχτείτε!!! Να προσέχεις στην γενική, μην την πατήσεις όπως εγω!!

Φέλια περασες πολύ δύσκολα ε; Ουτε να το φανταστώ δεν θέλω!!

Ινκα ειμαι καλυτερα τώρα, πάλι καλα!! Και η μικρή μια χαρουλα είναι!!! Καλορίζικα τα πραγματάκια σας!!! Κάθεσαι και τα κοιτάς ε; εγω αυτό κανω συνέχεια!!!

Γεωργία με γεια τα πραγματάκια σας!!! Και να χαίρεσαι τον ανδρούλη σου!!!

Πάρος και εσυ να τον χαίρεσαι, ποτε ερχεται;

Τζεντ δεν κατάλαβα ποιος δικός σου εχει γενέθλια!! Και εγω δεν σε θεωρώ υπερβολική, σε θεωρώ προσεκτική!! Μʼαυτά που ακούμε είναι φυσιολογικό, στην τελική αν κολλήσεις γρίπη (χτύπα ξύλο) εσύ και το μωρό θα κολλήσετε όχι ολοι αυτοί που σε χαρακτηρίζουν υπερβολική!!! Όταν σου λένε έτσι να σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι και εγω πως λειτουργεί το μητρικό σου ένστικτο και φροντίσεις το παιδάκι σου!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

na sas zisous i adroulides sas!!!!!!kale ti ilikies einai aytes ??paros 31 o adroulis sou e?na tous xereste kai na exete mia super oikogenia !!!!!!!

georgia ,me geia ta psonia !!!!!!petheno me tin perigrafi sou !!!!!liono koritsiaaaaaaaaaaaa pethenooooooooooo!!!!

jend ,to zilepsa to kokinisto kotopoulaki !!!!!!!gia na mi pareksigithoume merikes fores prepei na ta kanoume pio tragika ...min eisai panta toso eilikrinis ...tin epomeni fora pes oti ponaei poly i mesi sou ...frixta omos ..kai den boreis na kounitheis!!!!xaxaxxaxaxxaxxaxaxxaxxa!!!!!!!!!:):):)

ante na arxiseis ki esy ta psonia sou ...na mas trelaneis ki esy!!!!!!

smouch!!!!!

na exoume oles mia yperoxi kiriaki !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!

Να χαιρεστε τους αντρες σας ......κ να καμαρωσετε τα αγγελουδακια σας που ε.ε.ε.ε.ε.ε.ερχονταιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!;)

Για την γριπη που λετε.. κ γενικα για τις ιωσεις του χειμωνα...τωρα εχω αρχισει να φοβαμαι κ εγω λιγακι..οχι για κανεναν αλλο λογο..αλλα αυτη η γριπη η ρημαδα..μας χτυπησε την πορτα...

την περασε την περασμενη βδομαδα το παιδακι του αντρα μου(απο τον πρωτο του γαμο)..ευτυχως το αγορακι μας ειναι καλα..την περασε ελαφρυα..αλλα δεν τον εχουμε παρει καθολου..κ ουτε αυτη την βδομαδα θα τον παρουμε, μεχρι το αλλο Σ/Κ..να περασει τελειως..εχω κ γιατρο την Τεταρτη το απογευμα..οποτε θελω κ να τον ρωτησω αν υπαρχει προβλημα στο να το δω το παιδι...αλλα δεν νομιζω να κολλαει πια..αφου το περασε...

Ανυπομονω να παω κ εγω να παρω κ αλλα πραγματακια για το ζυμαρακι μου..κ να τον δω την Τεταρτη!!!!!!!!!

Αχ..!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Περάσαμε ένα ωραίο οικογενειακό Σαββατοκύριακο, με βόλτες και συναντήσεις με φίλους! Τι άλλο θέλουμε....

Οι προετοιμασίες ακόμα να αρχίσουν, α, όχι, παρήγγειλα μερικά ρουχάκια απ'το mothercare! Επίσης αγόρασα από μια γνωστή μου ένα maclaren tencno xlr, που το είχε χρησιμοποιήσει ελάχιστα και λίγο μετά έσκασε η απόσυρση τους. Τι ωραία!

Κατά τα άλλα, η κοιλιά έχει αρχίσει να γίνεται τεράστια, στην κόρη μου τέτοια κοιλιά είχα ετοιμόγεννη...γιατί άραγε;;;

Ο πιτσιρίκος κλωτσάει προς όλες τις κατευθύνσεις και αρχές Δεκέμβρη θα πάμε για Ντόπλερ....Αυτά τα 4δ που λέτε δεν ξέρω τι είναι...Και γενικά δεν θέλω ούτε 3δ, είχα κάνει ένα στην κόρη μου και μου φαινόταν τέρας! Αφού όταν γεννήθηκε δεν το πίστευα, το πρώτο πράγμα που της είπα ήταν ''τι όμορφη που είσαι''...ε, εντάξει κανονική προς το ασχημούτσικο ήταν αλλά όχι αυτό το τέρας που νόμιζα! :) :) :)

σου. Αλλα πως ο θηλασμός θεωρείτε αντισύλληψη!! Σε περίπτωση δηλαδή που θηλάζεις, δεν έχεις κανονικά περίοδο ή ακόμα κι αν εχεις δεν γίνεται σωστά η ωορρηξία οπότε δεν συλλαμβάνεις!! Τελικά δεν ισχύει;

Απαπαπαπα, προσοχή-προσοχή!!!Κάνε καμιά βόλτα στο cafe au lait, οι περισσότερες μείναμε έγκυες ενώ θηλάζαμε!!!!

Φιλάκια!!!


 

 

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa ,nomizo oti kolas nomizo oti kolas tin gripi 2 meres prin ta prota siptomata kai 20 meres meta.par ola ayta kasero oikogenia pou kolise to koritsaki tous kai kanenas alos apo tin oikogeneia !!!ki ego omos den ksero ti na kano ...pros to paron den filao!!!

Inkaki εννοειται κ δεν φιλαω κανεναν...περα απο τον αντρα μου....αυτο δεν μπορουμε κ να το αποφυγουμε...

20 μερες μετα???????? τοσο πολυ??

δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κολλησουμε..αλλα καλο ειναι να πρσεχουμε..τωρα με το θεμα του παιδιου δεν ξερω..θα ρωτησω τον γιατρο να μου πει μετα απο ποσες μερες κολλαει..

Δεν φοβαμαι για μενα...να κολλησω δεν με απασχολει αν δεν ημουν εγκυος..αλλα το παιδακι μου ομως θελω να το προφυλαξω!

Γεια σου Μυρτω!:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

κ ξερεις με τσαντιζει που μερικοι σε λενε κ υπερβολικη!!!!!!!!!!

Δεν καταλαβαινουν οτι εχουμε ενα μωρακι μεσα που μεγαλωνει κ ωφειλουμε να το προφυλαξουμε...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσιααααααααααααααααα

Τί κάνετε, όλα καλά??Πάλι χάθηκα, αλλά με πολύ καλή δικαιολογία :-)

Ηρθαν η μαμά μου και η αδερφή μου από Αθήνα για μια εβδομάδα!Έφυγαν χθές..ήταν πολύ καλά! Μου έκαναν γενική σε όοοοοολο το σπίτι, έστρωσαν χαλιά, η μανούλα μου μου έφτιαξε φαγητάκια, έκανα 6 ημέρες να πλύνω πιάτα..super ουαου!!

Αλλά το πιο καλό από όλα???Πήγαμε για τα ψώνια της μικρής μπουμπους!!Τα πήραμε σχεδόν όλα!Αχ είμαι πολύ ευτυχισμένη..της πήρα τέλεια πραγματάκια..με το καλό να έρθει το κοριτσάκι μου να τα χαρεί :-)!!

Πήραμε ρουχαλάκια, ζιπουνάκια, κουβερτούλες,σεντονάκια, πυζαμάκια...από όλα σας λέω! Και παραγγείλαμε και τα επιπλάκια, μέσα Δεκεμβρίου θα έρθουν!Τα περισσότερα απο μοδερκεαρ και κάποια από πρεναταλ. Ο αντρούλης μου, μου έκανε την χάρη και ξαναβάψαμε τον ένα τοίχο του δωματίου (από ανοιχτό καφέ σε κίτρινο), παρήγγειλα αυτοκόλλητα λουλούδια και νεράιδες από τον νετ...και είμαστε έτοιμοι να αρχίσουμε διακόσμηση!!!

Ο μικρούλης μου ευτυχώς δεν ξαναρρώστησε μετά την βρογχιολίτιδα- ευτυχώς Παναγίτσα μου!!!- και κάθε μέρα μας λέει καινούργιες λέξεις και με τον αντρούλη μου τρελαινόμαστε από την χαρά μας!!!

Μόλις θα ετοιμάσω το δωμάτιο της μπουμπους, θα σας βάλω φωτό..και όποια άλλη μανούλα ετοιμάζει, να βάζει φωτό!

Α και δεν σας είπα!Γεννάω κάπου μεταξύ 24 με 27 Ιανουαρίου, 14/12 έχω ραντεβού για ντοπλερ, η μπέμπα είναπ ερίπου 1500 γρ και ψηλή- μας είπε ο ντοκτορ- και από την επόμενη επίσκεψη αρχίζουμε τις επισκέψεις ανά εβδομάδα..μπαίνουμε στην τελική ευθεία κορίτσιαααααααααααα...

φιλιά σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Iωννακι ....πολυ καλα....παρα πολυ καλα..

ειδες τι σου ειναι οι μανουλες? ετσι θα προσεχουμε κ εμεις τα αγγελουδακια μας!!!!!!!!!

με γεια τα καινουργια πραγματακια σας!!!!!!!!!Με το καλο να ερθει η μπουμπουκα κ να τα χαρειται!!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσακι περναει ο καιρος...περναει σαν νερακι....

οι ετοιμασιες το δωματιου δεν ειναι τελειες??? κ εγω λιωνωωωωωωω

ο γιοκας λεει κουβενοτουλες????απαπαπαπααα..τρελλαινομαι σου λεωωωω..

χααχα

Κοριτσακι ολα με το καλο να τα κανετε.. :D:D:D

κ να εισαι παντα ετσι ευτυχισμενη....:P:p

κ να μην κουραζεσαι!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ- πολύ!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!!

Ο μικρούλης μου είναι στην φάση που αρχίζει και απαντάει σε ερωτήσεις, όχι απλές λεξούλες πλέον..είναι απίστευτο!!!

άσχετο, επειδή έχω χάσει επεισόδια...για βοηθηστε με, με τα τικερακια πως γίνεται???

Επίσης δείτε και αυτό, μου το έστειλαν από το μοδερκεαρ...

Many babies lie in the posterior position because of the amount of time we spend slumped on a sofa or driving a car. Sitting like this, with knees higher than hips, encourages your baby to lie with his spine along your spine, which, if he stays in this position during labour, can make for a slower, more painful delivery. Try to sit up straight whenever you can, and spend a little time each day on all-fours so the baby can move around inside you


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

ramonitsa ,ki ego den ksero ti borei na prokalesei i gripi sta morakia mas ...alla etsi ki ego leo ...den filieme paidia sorry ...kalitera na pareksigitho ....para na koliso kai na trexo...sto kato ,kato arketa farmaka exo parei !!!

ioanna ,nai elipses alla isouna dimiourgiki bravo !!!!me geia ta psonia !!!!!na ta xarei to moroulaki sou !!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα συντομο "καλησπερα" και απο εμας :)

Χαιρομαι πολυ με αυτο το ομορφο κλιμα που επικρατει μεσα στο forum και που μοιραζεστε ολες αυτες τις λεπτομερειες που κανουν την διαφορα οταν εισαι εγκυος.

katerina23: ειμαι σιγουρη οτι πετάς στα ουράνια. Τετοιου ειδους "πειραματόζωο", ειμαι σιγουρη, δεν θα ειχε καμια μας αντιρριση να ειναι χα χα

ioanna_k, georgiab, inka : χαιρομαι τοσο πολυ που διαβαζω για την χαρα σας, την προετοιμασια και τις αγορες που κανετε. Ειναι μια υπεροχη περιοδο της ζωης σας (και ολων των μαναδων) και καλα κανετε και την απολαμβανετε και πανω απο ολα την μεταδιδετεψ. Ενα μεγαλο χαμογελο και απο μενα :)

jend, ramonitsa: το υπερβολικη ειναι σχετικο! Εσυ εισαι μητέρα και οφειλεις αυτη την στιγμη να προστατεύσεις τοσο το μωρό σου οσο και εσένα!

mariamg: ΠΡΟΣΟΧΗ ο θηλασμος ΔΕΝ ειναι μεσο αντισύλληψης. Καποιες κοπέλες εχουν περιοδο κατα την διαρκεια του θηλασμου αλλες παλι οχι. Πληροφοριες γυρω απο τον θηλασμο http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=89 και ισως πιο κατατοπιστικο ειναι το Kafe au lait! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=49660

οπου αμεσα μπορουν να σας καθοδηγησουν σε πια ενοτητα εχει τις απαντησεις που ψαχνατε.

Σε οσα κοριτσια δεν αναφερθηκα μια γλυκια καλησπερα :) παω να ετοιμασω κατι να τσιμπισει ο μπομπιρασ μας


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές!!!

Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες!!!

felia ,me koufanes ki allo!!!!!!!ti diladi thilazeis akoma?super se vrisko !!!!!....exo eikona me tin pethera kai to bibero ...tha trelatho!!!!!!sou exo erotisi ..ti enoeis oti to gala ekane 10 meres na katevei ?kai to protogala?kai mexri tote ti ?eperne sibliroma ?kai parola ayta kataferes mna thilaseis ?pos?

Ινκάκι μου δεν είναι και τόσο σούπερ τα πράγματα .... 1ο :φοβάμαι μν κάνω συσπάσεις....και επίσης ο θηλασμός απο τότε που έμεινα έγκυος μου δημιουργεί συναισθήματα απέχθιας....μπρρρρ....αλλά κάνω την καρδιά μου πέτρα γιατί ο μικρούλης με ζητάει συνέχεια και λυπάμαι τόσο πολύ να του στερήσω το πρώτο πράγμα που έμαθε...

Λοιπόν για 10 μέρες (συμβαίνει σε λίγες γυναίκες) είχα πολύ λίγο γάλα (μεταβατικό γάλα) το οποιό δεν έφτανε στον Γιώργο ,ο οποίος έτρωγε τόσο που έπαιρνε 1600γρ -1800γρ κάθε μήνα στην αρχή....

Συμπλήρωμα έπαιρνε λίγο στην αρχή μετά τον θηλασμό για 10 μέρες,μετά μόνο το βράδυ...δεν πήρε ποτε πλήρες γεύμα συμπλήρωμα......και αφού είδα κι απόειδα με το γάλα πήρα κι συμπήρωμα μαγιά μπύρας και πλημμύρισα....η χαρά του Γιώργου...στις 30 μέρες τέλος το συμπλήρωμα...ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!!!:-D:-D:-D

Η Μυρτώ έχει δίκιο ..μένεις έγκυος ενώ θηλάζεις... παράδειγμα εδώ,εγώ....και άμα κάνετε παρακάτω στο cafe au lait οι περισσότερες εγκυμονούν!!!:-P:-P:-P


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...