Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

      Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

huida mou :)

Ligo sta paitaxta (sorry alla o mikros barethike na me perimenei) (filia polla stin Felia kai tin Katerina23 kai ta ypoloipa koritsia)

1) einai apolita fisiologiko tis protes 3 meres to paidi na xasei ligo baros, an den kano lathos einai giro sto 10% tou barous pou gennithike.

2) kali krema gia tis thiles einai episis i LINSANOH, omos to KALYTERO einai to idio to gala sou...bgazeis ligo moni sou kai to aploneis stis thiles sou!!!

episis merikes simboules apo tin fili mas tin Aglaia pou bebaia perissotera mporeite na diabasete sto parakto link alla endeiktika exo antigrapsei kapoia:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=138124#post138124

Οι γιατροί οι μαίες και το νοσηλευτικό προσωπικό στην Ελλάδα, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δίνει λάθος οδηγίες στις μητέρες. Οι περισσότερες λάθος οδηγίες προσβάλουν την κοινή νοημοσύνη:

-να θηλάζετε 2, 5 ή 15 λεπτά σε κάθε στηθος (ποιο θηλαστικό κρατάει ρολόι;;

-να θηλάζετε 6-8 γεύματα το 24ωρο (πιο θηλαστικό μετράει αριθμό γευμάτων;;;

-να μην αφήνετε το παιδί να πιπιλίζει-παίζει στο στήθος (δικό μου είναι ότι θέλω κάνει )

-να μη θηλάζετε όταν δεν έχετε γάλα ( ), να θηλάζετε γεύμα παρά γεύμα, να μην θηλάζετε όταν έχετε μαστίτιδα, παίρνετε φάρμακα, τρώτε φασόλια, καπνίζετε, πίνετε, βάφετε τα μαλλιά σας, κάνετε σολάριουμ, αθλείστε.... (ενώ έχουν δημοσιευτεί εδώ και χρόνια οδηγίες για όλα αυτά....)

-ακόμα θηλάζετε;;;; ( και το μωρό είναι 2, 5, 12, 18 μηνών)...

-να δώσετε συμπλήρωμα, το παιδι σας δεν έχει βάλει αρκετό βάρος αυτό το μήνα (το παιδί έχει βάλει 1200 γρ τον πρώτο μήνα, 1500 το δεύτερο και μόλις 200 γρ τον τρίτο, το ότι ο μέσος όρος των τριών μηνών είναι πολύ πάνω από το κανονικό δεν λεει τίποτα;;;

Αφού δεν μας προστατεύει κανένας από αυτούς που ακριβοπληρώνουμε, θα προστατέψουμε μόνες τον εαυτό μας και το παιδί μας!


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

jend τώρα το είδα....δες το site που προτίνει η Μαρία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έτυχε τοτέ τέτοιο πρόβλημα..είχα προετοιμάσει το στήθος πριν γεννήσω και παρόλο που θήλαζα για ώρες κάθε φορά, δεν έπαθα τίποτα....

γεια σας μανουλες! μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως ειχες προετοιμασει το στηθος πριν τη γεννα? την πρωτη φορα δυσκολευτικα παρα πολυ στο θηλασμο και προσπαθω τωρα να κανω κατι και απο πιο μπροστα μηπως και τα καταφερω...σνιφ σνιφ...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Swity μασαζ με ελαιόλαδο απο τον 4ο μήνα...τραβούσα ελαφρα την θηλή προς τα έξω και όπως έλεγα σε κάποιες φίλες μου το χα κάνει το β*ζ* σφεντόνα :tongue::tongue::tongue::tongue:

σοβαρα???και βοηθησε? εγω προλαβαινω???

ελεγα να παρω το λαδακι της βελεντα για το θηλασμο αλλα δε ξερω αν ειναι πεταμενα λεφτα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ινκα και huida καλως ηρθατε πισω!!

Αχ τι καλα... τα δικα σας δυσκολα τελειωσαν, τωρα θα ειστε ολο γελια και χαρες!!! Αντε με το καλο να σαραντισετε!!

Ινκα πρεπει να φοβηθηκες πολυ, ε? Τωρα ομως η φουφουλα σου ειναι μια χαρα, σωστα????


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Anyway.... τα ξαναγράφω.

Καρδούλα να σου ζήσει ο γιόκας σου!!!!!!!

Πολύ δυνατή σε βρήκα χωρίς αναισθησία.... Μπράβο σου!!!!!

Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά... το κοριτσάκι μεγάλωσε κι άλλο 2650 γρ.

Μάλλον πάμε με ραντεβού τέλος επόμενης εβδομάδας..

Την Δευτέρα θα ξαναπάω να με δει... και το κανονίζουμε.....

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ Αγχώνομαι......


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!

Inka και Huida, καλώς ήρθατε στα σπιτάκια σας με τα καμάρια σας αγκαλιά!!!

Να είστε πάντα ευτυχισμένες απο εδώ και πέρα και να τα καμαρώνετε!!!!

Καρδούλα, να σου ζήσει ο παίδαρος!!!! Καλά βρε θηρίο πώς τα κατάφερες?? 3950 και χωρις αναισθησία??? Να είσαι πάντα καλά και να τον καμαρώνεις τον λεβεντη σου...

Εγω κορίτσια έχω ΠΗΤ 05.02.2010, αλλά το Σαββατο που πήγα στο γιατρό μου είπε να μιλήσουμε Τετάρτη βράδυ, θα με ξαναδεί Πέμπτη πρωί και υπάρχει περίπτωση να με κρατήσει για να γεννήσω (το θεωρώ σχεδόν σίγουρο), οπότε εκτός απρόοπτου είμαι η επόμενη και ακολουθεί το υδροχοάκι....

Ακούς υδροχοάκι? Ετοιμάσου!!! (Είδα και τη φωτο σου, είσαι όντως ΘΕΑ!!!!!)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!

Inka και Huida, καλώς ήρθατε στα σπιτάκια σας με τα καμάρια σας αγκαλιά!!!

Να είστε πάντα ευτυχισμένες απο εδώ και πέρα και να τα καμαρώνετε!!!!

Καρδούλα, να σου ζήσει ο παίδαρος!!!! Καλά βρε θηρίο πώς τα κατάφερες?? 3950 και χωρις αναισθησία??? Να είσαι πάντα καλά και να τον καμαρώνεις τον λεβεντη σου...

Εγω κορίτσια έχω ΠΗΤ 05.02.2010, αλλά το Σαββατο που πήγα στο γιατρό μου είπε να μιλήσουμε Τετάρτη βράδυ, θα με ξαναδεί Πέμπτη πρωί και υπάρχει περίπτωση να με κρατήσει για να γεννήσω (το θεωρώ σχεδόν σίγουρο), οπότε εκτός απρόοπτου είμαι η επόμενη και ακολουθεί το υδροχοάκι....

Ακούς υδροχοάκι? Ετοιμάσου!!! (Είδα και τη φωτο σου, είσαι όντως ΘΕΑ!!!!!)

Άντε με το καλό !!!!

και μετά μάλλον ακολουθώ εγώ????????

Δεν το πιστεύω!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


inka huida καλωςορισατε σπιτι σας!!

huida τι απιθανη φατσουλα ειναι αυτη...!!!!!

inka μου αφου δεν σε επιασε καμια κριση πανικου παλι καλα!!!

τελος καλο ολα καλα παντως!!

Litsaki ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Μαζι γενναμε εμεις αντε μια μερα διαφορα..δεν εισαι στο μητερα ομως ε???

Εγω μια χαρα ημουν ολη την μερα τωρα με εχει πιασει φρικη...τα ψυχολογικα μου αγχος νευρα κακες σκεψεις και τετοια...α στο καλο!!!

Κοριτσια πηρα απο το jumbo κατι μπιμπερο NUK γυαλινα (:cool: και τωρα που ειπα να τα δω λιγο παρατηρω οτι απο κατω ειναι σαν ψιλοραγισμενα! Απο τα 8 τα 5!

%&*$^^&*΅^


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα???και βοηθησε? εγω προλαβαινω???

ελεγα να παρω το λαδακι της βελεντα για το θηλασμο αλλα δε ξερω αν ειναι πεταμενα λεφτα...

εγώ έβαζα baby oil όποτε θυμόμουν... στην αρχή κι εμένα πονούσε η θηλή αλλά τώρα είναι μια χαρά δεν καταλαβαίνω τίποτα

Τώρα σχετικά με το τι έφταιξε δεν ξέρω, γιατί πονούσε μόνο η μια, αν έκανα κάτι λάθος θα το κανα και στις δύο έτσι δεν είναι; μάλλον τραυματίστηκε κάποια στιγμή και τώρα επουλώθηκε

Επιθέματα μόνο όταν βγαίνω έξω και φοράω λεπτές μπλούζες

Το γαλατάκι κι εγώ πλέον το βρίσκω πιο αποτελεσματικό από τη λανολίνη (purelan και lansinoh νομίζω είναι ακριβώς το ίδιο)

Ίσως αν δεν την ξέπλενα την αλοιφή με χαμομήλι να ήταν καλύτερα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

inka huida καλωςορισατε σπιτι σας!!

huida τι απιθανη φατσουλα ειναι αυτη...!!!!!

inka μου αφου δεν σε επιασε καμια κριση πανικου παλι καλα!!!

τελος καλο ολα καλα παντως!!

Litsaki ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Μαζι γενναμε εμεις αντε μια μερα διαφορα..δεν εισαι στο μητερα ομως ε???

Εγω μια χαρα ημουν ολη την μερα τωρα με εχει πιασει φρικη...τα ψυχολογικα μου αγχος νευρα κακες σκεψεις και τετοια...α στο καλο!!!

Κοριτσια πηρα απο το jumbo κατι μπιμπερο NUK γυαλινα (:cool: και τωρα που ειπα να τα δω λιγο παρατηρω οτι απο κατω ειναι σαν ψιλοραγισμενα! Απο τα 8 τα 5!

%&*$^^&*΅^

Όχι υδροχοάκι, δεν θα είμαι στο Μητέρα. Θα γεννήσω στο Αρεταίειο...

Όσο για τα μπιμπερό κάνε ένα τηλεφωνημα στο Jumbo να το πεις και μόλις μπορέσεις πήγαινε να τα αλλάξεις! (Μην δεχτείς αρνητική απάντηση...)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

inka huida καλωςορισατε σπιτι σας!!

huida τι απιθανη φατσουλα ειναι αυτη...!!!!!

inka μου αφου δεν σε επιασε καμια κριση πανικου παλι καλα!!!

τελος καλο ολα καλα παντως!!

Litsaki ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Μαζι γενναμε εμεις αντε μια μερα διαφορα..δεν εισαι στο μητερα ομως ε???

Εγω μια χαρα ημουν ολη την μερα τωρα με εχει πιασει φρικη...τα ψυχολογικα μου αγχος νευρα κακες σκεψεις και τετοια...α στο καλο!!!

Κοριτσια πηρα απο το jumbo κατι μπιμπερο NUK γυαλινα (:cool: και τωρα που ειπα να τα δω λιγο παρατηρω οτι απο κατω ειναι σαν ψιλοραγισμενα! Απο τα 8 τα 5!

%&*$^^&*΅^

kale min perneis nuk mpimpero!!!! pare kana chico,pou ksereis apo pou einai???!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα απο το jumbo κατι μπιμπερο NUK γυαλινα (:cool: και τωρα που ειπα να τα δω λιγο παρατηρω οτι απο κατω ειναι σαν ψιλοραγισμενα! Απο τα 8 τα 5!

%&*$^^&*΅^

γιατί πήρες τόσα πολλά μπιμπερό;; Πόσα χωράνε στον αποστειρωτή σου; Πάρε 2-3 για αρχή και βλέπεις, εγώ ακόμη αχρησιμοποίητα τα χω :P

Να τους τα πας πίσω..είχαν το χαρτάκι κ δεν μπορείς να τα τσεκάρεις, κ εγώ τέτοια πήρα, τα κοντόχοντρα για να πλένονται πιο εύκολα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...