Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Na maste kai emeis meta apo kairo...auti tin fora krasare o ypologistis kai eimaste xoris, na nai kala enas filos pou mas daneise to notebook tou oste na mporo na mpaino ligo online :) mexri na genniso. Poli xairomai gia tis manoules pou gennisane "na sas zisoun koritsia ta morakia sas", euxomai na exo ligo xrono (mias kai o mikros xaliete an kathomai poli ora online) na diabaso ta pio palia post sas.


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω!!!!

Επιτέλους ηρθε ο μικρός της και ας τη ν ταλαιπώρησε τοσο!! Να ειναι παντα υγιή και δυνατό παιδάκι και κάθε μερα να τους κανει οσο ευτυχισμένους τους κανει σημερα!!!!

Πολύ δυνατή η καρδουλα μας!!

Γιωτα πολυ καλη η μικρη σου!!! Εσένα να δω στην εφηβεια της αν απο τωρα αρχισε να βγάζει γλωσσας :P :P :P


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

na sas po tin ali8eia mperdeytika me ta tosa post gia tin kardoula alla xalali tis!!!!!!

tis aksizei!!!

ante ..eixa mia agonia oli mera ti egine kai pos pigan ta pragmata ...

tesera kila paidaki bravo !!! ante na ton xareis kai me to kalo na girisete spitaki , na sarantisete kai na pate boltitsa sto parko na sas doun kai ekeines oi grioules na doyn ti paidaki eixes mesa sou xaxax

polllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaa filiaaaaaaa kai me to kalo na gurisete spitaki sas

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ήρθαμε κι εμείς....

Είμαστε σπίτι από χτες, τρισευτυχισμένοι και πολύ πολύ άυπνοι....:) Ο μπεμπάκος μας είναι πανέμορφος, τον θηλάζω και τον κοιτάμε σαν χαζοί με τις ώρες....

Η γέννα ήταν μια χαρά και αν εξαιρέσεις τα πονάκια μετά λόγω καισαρικής ήταν πολύ ωραία όλα...

Με το θηλασμό έχω ένα θεματάκι, πονάνε πάρα πάρα πάρα πολύ οι θηλές μου...Βάζω κρεμούλα, ζεστό νερό κλπ και τίποτα...Πήρα και θηλές τεχνητές και τίποτα...Βοηθήστε ρε κορίτσια όσες θηλάζετε...Ε΄πίσης έχω τεράστιο άγχος για το αν του δίνω αρκετό γάλα, δεν ΄θέλω να του δίνω ξένο και στο μαιευτήριο μέχρι να βγούμε έχασε 300 γρ!!

Γέννησε και η καρδούλα μας ε???Γέννησε καμιά άλλη??Είμασταν με την Ινκα μαζί στο Μητέρα...Κούκλες και οι δύο (κόρη-μαμά)


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia !!!!

kalispera ki apo mena !!!!!

aionas mou fanike i evdomada pou exoume na milisoume ....den sas exo diavasei akoma ..alla bika na sas po ki ego ta nea mou ...

i kesariki itan logo peripetia gia mena giati otan mou ekanan tin episkliridio epesan i palmoi tis foufoulas mou me apotelesma na theoritho epigon peristatiko na me trexoun ...na ourliazoun ....o giatros eixe bei sto nosokomio alla eprepe na me aniksei alos ...o kardiotokogrfos xtypage sinagermo...o giatros prolave kai evgale tin foufoula kai me erapse ...kai ola kala apo kei kai pera i foufoula mou einai ygiestati !!!!!

apo tin imera pou genisa klaio apo siginisi ...niotho gemati....

prospatho me ton thilasmo an kai extes edosa sibliroma giati fovithika eixe minei 5 ores nystiki ...apo kei kai meta thilazo kathe 3 ores (tote klaiei)gia mia ora i gia misi ...tin fora

apo kila exasa mono 4 ..akoma eimai prismeni...

na zisei o gios tis kardoulas !!!!!den genise ali e?

pollaaaaaaaaaaaaaaaa filiaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

se oles!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου ήρθαμε κι εμείς....

Είμαστε σπίτι από χτες, τρισευτυχισμένοι και πολύ πολύ άυπνοι....:) Ο μπεμπάκος μας είναι πανέμορφος, τον θηλάζω και τον κοιτάμε σαν χαζοί με τις ώρες....

Η γέννα ήταν μια χαρά και αν εξαιρέσεις τα πονάκια μετά λόγω καισαρικής ήταν πολύ ωραία όλα...

Με το θηλασμό έχω ένα θεματάκι, πονάνε πάρα πάρα πάρα πολύ οι θηλές μου...Βάζω κρεμούλα, ζεστό νερό κλπ και τίποτα...Πήρα και θηλές τεχνητές και τίποτα...Βοηθήστε ρε κορίτσια όσες θηλάζετε...Ε΄πίσης έχω τεράστιο άγχος για το αν του δίνω αρκετό γάλα, δεν ΄θέλω να του δίνω ξένο και στο μαιευτήριο μέχρι να βγούμε έχασε 300 γρ!!

Γέννησε και η καρδούλα μας ε???Γέννησε καμιά άλλη??Είμασταν με την Ινκα μαζί στο Μητέρα...Κούκλες και οι δύο (κόρη-μαμά)

:):):)

na se kala vre boubou!!!!!!!ki eseis mia xara isaste mana gios e?!!!!!

ego meta apo kathe thilasmo vazo pourelan me anakoufizei poly...alla einai pligomenes ki emena kai den ksero an kano sosta pou tin vazo

episis pira zigaria san tis katerinas pou tha tin exei mexri 2 xronon ..tin zigisa simera to proi (2.630)....prepei leei na pernei 30 gr tin imera ....

voithiste mas kaleeeeeeeeeeeee !!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πήρα ζυγαριά ακόμη, προσπαθώ να το αποφύγω γιατί ξέρω ότι θα φρικάρω και θα τον ζυγίζω συνέχεια!!!!Αρκούμαι προς το παρόν στο ότι δεν κλαίει και κοιμάται μετά το θηλασμό για τουλάχιστον 2.5 με 3 ώρες...Μώρό που πεινάει κλαίει μου είπε η παιδίατρος και λέω να την ακούσω.....Απλά δεν αντέχω τον πόνο!!!Διάβασα ότι δεν κάνει να βρέχουμε τις θηλές συχνά, όμως η μαία μου είπε να τισ πλένω με ζεστό νερό πριν κάθε θηλασμό για να ξεπλένεται και η purelan...Τι να πώ.....Help!!!


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα να σας ζησει ο παιδαρος

ινκα και huida να σας ζησουν τα μωρακια καλως γυρισατε σπιτακι σας

ινκα μην την ζυγιζεις καθημερινα την φουφουλα γιατι δεν θα βγαζεις ακρη ετσι μου ειπε η παιδιατρος μπορει να εχει κανει μια κενωση παραπανω και να στην βγαζει λιγοτερο η ζυγαρια , εγω την ζυγιζω μια φορα στις 3 μερες, αν εχετε πληγωμενες θηλες θαυματουργη ειναι η lansinoh lanolin και δεν χρειαζεται να την ξεπλυνετε πριν τον θηλασμο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...