Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ραμονίτσα εδώ είμαστε.Για τον λαιμό κάνε γαργάρες με λεμόνι για να μην σε πιάσει τιποτα χειρότερο,μπορείς να το πείς αν δεν σε πειράζει στο στομάχι.Επίσης μέλι.

Και γω εδω και 3 μέρες χάλια λαιμό και αφτιά...με ζεστα μέλι και λεμόνι την βγάζω...

Στο θηλασμό να θυμάστε οι πρώτες 6 εβδομάδες (40 μέρες) είναι οι πιο δύσκολες συνήθως,μετά στρώνουν τα πράγματα .


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εχω ενα δίλημμα σχετικά με το ροομινγκ ιν!! Δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω ή οχι!! Ναι μεν θα εχω την μικρή μου συνέχεια μαζί μου, αλλα θα ειμαι με αλλες δυο κοπέλες στο δωμάτιο. Μπορει αυτες να μην θέλουν ροομινγκ ιν για να ξεκουραστούν, οπότε πως θα ανεχτουν ενα ξένο παιδάκι και πως εγω δεν θα σεβαστώ την επιθυμία τους;

επίσης σκέφτομαι τις επισκέψεις και τους συνοδούς μας. Θα έχω το μωρό Φεβρουάριο μήνα, σε ενα δωμάτιο οπου θα ειμαστε 3 λεχώνες, 3 συνοδοί και δεν ξέρω ποσοι επισκέπτες;

Εσεις τι σκέφτεστε σχετικα;

maraki kalimeraaaa

na sou po apo tin empeiria mou ( :wink:;-):wink:;-)) to mono arnitiko einai ayto pou leei kai i giota pos 8a erxontai toso dikoi sou oso kai asxetoi mesa sto domatio kai den 8a einai eukolo na exeis tin mpempoula sou

sto mitera pantos mas to efernan to paidaki sxedon ana trioro kai mporousane na to 8ilasoume opos sou eipa kai sto til

ston orofo mas pantos mas en8arinan me to 8ilasmo !!!

kai na sou po kai kati allo merikes fores 8es kai esi na prosarmosteis kapos stin nea pragmatikotita , toulaxiston etsi to biosa ego i8ela kai kapoies stigmes na iremiso kai epeidi eimastan treis kopeles ston domatio to na eixa kai to moro me agxone

mia xara ta katafernoume pantos kai tora kai den pairnei ka8olou simpliroma

8elo na sou po min agxonesai an exeis tin dia8esi 8a ta katafereis akoam kai an den kaneis rooming in , toulaxiston etsi pisteuo ego

kana neo apo tion kardoula ??

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δεν είχα rooming-in και μια χαρά θηλάζουμε...του δίναν συμπλήρωμα στην κλινική (και να σας πω καλύτερα που ήξερα ότι τον ταίζαν και κοιμόταν παρά να ξέρω ότι τον αφήνουν να πεινάει) αλλά πάντα ορεξάτος μου ερχόταν και το βασικό πάντα ξύπνιος...άρα τον ταίζαν μετά που τον φέρναν σε εμένα

Με το που ήρθαμε σπίτι κάναμε το δικό μας πρόγραμμα χωρίς συμπλήρωμα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Felia, να σε ρωτήσω .Την μπέμπα την ταίζω και δείχνει πως δεν χορταίνει ρε γτμ..δλδ την ταίζω π.χ. το πρωί στις 8 και μόλις τελειώσουμε κοιμάται π.χ. 20 λεπτά και ξανακλαίει και ψάχνεται. Και αυτό γίνεται από το πρωί...τώρα κοιμάται στην αγκαλιά της μαμας μου και φοβάται να την αφήσει μήπως ξυπνήσει..να της δώσω συμπλήρωμα στο επόμενο?Να βγάλω με το θήλαστρο να δώ τί συγκεντρώνω? Πάντως κακάκια κάνει και μάλιστα κιτρινωπά, σχεδόν 5 φορές την ημέρα..αλλά αν συνεχίσουμε έτσι, δεν θα μπορέσω να την θηλάσω, δεν μπορώ όλη ημέρα να την έχω στο στήθος..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα!!!

νεα απο καρδουλα δεν εχουμε???

ελιτα τελεια τα μικρα!!!!! κουκλακια!!!!!

mummycool περιμενω να δω τον γιοκα σου..!!!

πρωτη φορα ακουσα αυτο με το rooming in κοριτσια...δεν το ηξερα!

αλλα σιγουρα δεν θεωρω καλη ιδεα να εχω το μωρο συνεχεια διπλα μου σε ενα 3κλινο που θα ειναι διαρκως γεματο κοσμο!! ακομα και σε μονοκλινο να ημουν δεν θα ηθελα ολοι οσοι ερθουν να ειναι απο πανω του!

η ινκα δεν μπηκε καθολου???


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα πρέπει να την ξυπνάς όταν πάει να την παίρνει ο ύπνος...χάιδεψε της την βλεφαρίδες και συνέχιζε να θηλάζεις μέχρι να φάει καλά ώστε να μην ξυπνάει τόσο νωρίς....το στήθος πως το αισθάνεσε απο θέμα παραγωγής;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Κανένα νέο από την καρδούλα και την ινκα;

Σας διαβάζω που γράφετε για τον θηλασμό και αναρωτιέμαι αν θα τα καταφέρω κι εγω , ακούγετε αρκετά δύσκολο ...


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε!!

Ελιτα, τέλεια τα διδυμάκια σου...

Mummycool και ο βεντούζας σου είναι πολύ super αντράκι...

Απ'οτι βλέπω ακόμα δεν έχουμε νέα απο την Καρδούλα και την Ίνκα, ελπίζω να είναι καλά και οι δυό τους!!!

Καρδούλα γερά, να παίρνουμε σειρά...!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φελια....

θα το κανω...γιατι δεν με βλεπω κ πολυ καλα....

υδροχοακι καλε τι κουκλρα εισαι;;;;;;;;;;;;;; σουπερ μαμα! εχει διιο η φελια....ιταλιδα σταρ!!!!!!!φτου σου κοπελαρα μου...:D:D:D:D

καλε πως βαζετε φωτο στο προφιλ; κ πως στελνετε για φιλια;

παω να τα τσεκαρω;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε καρδουλα... πολυ μας ταλαιπωρει ο πριγκιπας σου!! Ακομα δεν εχουμε κανενα νεο??? :-(

Εμεις μολις γυρισαμε απο το ντοπλερ... Εχουμε φτασει τα 2600γρ και ειμαστε σουπερ! Ολες οι ενδειξεις ειναι καλες και ο γιατρος πολυ ευχαριστημενος!! Και εκει που εκανε τον 3d υπερηχο και βλεπαμε φατσουλα, μας εβγαλε γλωσσα! Αχ κοριτσια τετοια ευτυχια δεν εχω νοιωσει ποτε μου!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...