Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

jend τώρα το είδα....δες το site που προτίνει η Μαρία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έτυχε τοτέ τέτοιο πρόβλημα..είχα προετοιμάσει το στήθος πριν γεννήσω και παρόλο που θήλαζα για ώρες κάθε φορά, δεν έπαθα τίποτα....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εχω ενα δίλημμα σχετικά με το ροομινγκ ιν!! Δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω ή οχι!! Ναι μεν θα εχω την μικρή μου συνέχεια μαζί μου, αλλα θα ειμαι με αλλες δυο κοπέλες στο δωμάτιο. Μπορει αυτες να μην θέλουν ροομινγκ ιν για να ξεκουραστούν, οπότε πως θα ανεχτουν ενα ξένο παιδάκι και πως εγω δεν θα σεβαστώ την επιθυμία τους;

επίσης σκέφτομαι τις επισκέψεις και τους συνοδούς μας. Θα έχω το μωρό Φεβρουάριο μήνα, σε ενα δωμάτιο οπου θα ειμαστε 3 λεχώνες, 3 συνοδοί και δεν ξέρω ποσοι επισκέπτες;

Εσεις τι σκέφτεστε σχετικα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Maria καλα εκανες μαζι με το μωρακι θα ερθουν και τα κουπονια!! Απλα τι ημερομηνια ειπες; Η βλακεια ειναι οτι καθε 1η του μηνα πρεπει να περνουμε τηλεφωνο.. Mummycool εσενα δηλ δεν θα στα στειλουν επειδη δεν βρηκαν την κλινικη;;


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Είπα 27 ωστε να δικαιολογήσω την επιστροφή μου σπίτι σε περιπτωση που εχουν αναγνώριση κλησεως. Τα εχασα λιγο εκεινη την στιγμή για να ειμαι ειλικρινης!!! Δεν ήξερα πως θα ρωτούσαν και ημερομηνία γεννησης!!

Δεν μου είπαν πως πρέπει να παίνρω κάθε μήνα, απλα με ρώτησαν αν θέλω να μου στέλνουν κουπόνια. Ειπα ναι και αυτο ηταν, δεν μου ειπαν ποτε θα μου στειλουν τα κουπονια!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα δίλημμα σχετικά με το ροομινγκ ιν!! Δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω ή οχι!! Ναι μεν θα εχω την μικρή μου συνέχεια μαζί μου, αλλα θα ειμαι με αλλες δυο κοπέλες στο δωμάτιο. Μπορει αυτες να μην θέλουν ροομινγκ ιν για να ξεκουραστούν, οπότε πως θα ανεχτουν ενα ξένο παιδάκι και πως εγω δεν θα σεβαστώ την επιθυμία τους;

επίσης σκέφτομαι τις επισκέψεις και τους συνοδούς μας. Θα έχω το μωρό Φεβρουάριο μήνα, σε ενα δωμάτιο οπου θα ειμαστε 3 λεχώνες, 3 συνοδοί και δεν ξέρω ποσοι επισκέπτες;

Εσεις τι σκέφτεστε σχετικα;

kalimera!!!

kale kamia den 8a sou pei tpt!! otan imouna nosokomeio eimastan 3 k i mia eixe gennisei k egw me mia alli eimastan me sispaseis opote ennoeite kouventa gia to mwro!!!

apo episkepseis asta!!! erxontousan sautin sinexeia!!! milame mexri k tis 11 ka8ontousan!!!

vevaia milame gia dimosio nosokomeio...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα, καλη εβδομαδα και καλο μηνα.!!!!

Και με το καλο και με εναν πόνο οι υπόλοιπες μανούλες Φεβρουαρίου!!!!

Μαρια εγω δεν θα ζητησω rooming in... Δεν χρειαζεται το μωρακι μου να φαει στην μαπα όλο το συγγενολοι που τυχον θα παρελασει απο το μαιευτηριο... Ολοι αυτοι που πιάνουν τα μωρα με τα χερια απο τα τσιγαρα, που μπορει να κουβαλανε τα χιλια μικροβια και δεν εχουν και την ευαισθησια να το πουν, ή ολους που θα ερθουν και για τις διπλα κοπελες και που σιγουρα θα κανουν και φασαρια !!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

ti ginete me ta kouponia????

egw den exw sta8eroooooooooooo!!!

vasika egw egina melos sto sait pampers k dilwsa ta stoixeia mou...

k episis sto nosokomeio pou imouna eixan perasei k eixan dwsei sto 8alamo sautin pou gennise kouti me diafora tis pampers dwrean!!!se mas pou den eixame gennisei dwsane tis jonson me diafora proionta k polla kouponia!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Mammycool διάβασε αυτο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39656

Ελενα νομίζω πως στο ιδιωτικο νοσοκομείο οπου τα σκάς γερά μπορει να δημιουργηθεί πρόβλημα. Εξάλλου δεν ειναι μονο θέμα να μου πουν κατι, ειναι θεμα ασφάλειας του παιδιου και σεβασμου στην διπλανή μου!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Mαρία ευχαριστώ, το είχα διαβάσει το άρθρο αλλά δε φανταζόμουν ότι μπορεί να κάνω υπερπαραγωγή από τώρα!! Για αυτό και ρώτησα χθες τη φέλια για το σίδηρο. Δοκίμασα και έδωσα 2 γεύματα από το ένα στήθος και σήμερα μια χαρά τα κακάκια μας... Δεν είναι και κάτι τραγικό τα πράσινα αν δεν είναι σε κάθε κένωση και αν το μωρό παίρνει βάρος πάντως κατάλαβα...

Πάρος θα μου τα στείλουν, με είχε 10 λεπτά στην αναμονή και έψαχνε την κλινικη...που να πιάσει ο κόσμος γραμμή μετά... 1 Μαρτίου πρέπει να ξαναπάρουμε τηλ...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το rooming in βοηθάει πολύ στον θηλασμό,αφού το μωρό κάθετε κοντά σου και το βάζεις ανα πάσα στιγμή να φάει.

Το να στο κρατάνε και να στο φέρνουν κάθε 3 ώρες,δεν βοηθάει στον θηλασμό,γιατί κάποιες φορές μπορεί να έχει πεινάσει πριν το φέρουν και να το έχουν ταίσει,με αποτέλεσμα να μην θελει να θηλάσει.Το καλό αυτού βέβαια είναι ότι δεν θα είναι συνέχεια σε επαφή με πολύ κόσμα που μπορεί κάποιος να κουβαλέι καμιά ίωση.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρήκα αυτο http://www.kellymom.com/babyconcerns/growth/weight-gain-metric.html

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=49849&page=4

Ελπίζω να βοηθήσει τις μανουλες που θηλάζουν!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!:D:D:D:D

Εχουμε κανενα νεο απο την Καρδουλα;;;;;;;;;;;;

Η ινκα μας λογικα πρεπει να πηγε στο σπιτακι της απο εχτες...

Αχ αντε να μπει να μας πει...

Κοριτσια να σας πω την αληθεια αγχωνομαι λιγακι με τον θηλασμο.....ελπιζω εσεις οι μανουλες να μπορειτε να μας βοηθησετε...Φελια;;;;;;;;;;;;; πολυ ερωτηση εχει να πεσει...:D

Ελιτα;;;;;;;;;;;;; τι κουκλακια ειναι τα μωρακια σου;;;;;;;;;;;; πανεμορφα!:D

Μαρακι αυτο θα κανω....θα την πλυνω κ με ξυδι λιγο...

Παρος;;;;;;; καταπλκητικη φατσα ο μικρος σου!!!!! Απιστευτο χαμογελο!

ΚΑτερινακι εισαι καλυτερα;

Εμενα με ποναει λιγο ο λαιμος μου σημερα...αχ δεν ειμαι να αρρωσταινω τωρα που κοντευω να γεννησω...:(


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...