Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τζεντ γιατι το πλένεις το στηθος; Θα πληγώσεις τις θηλές σου ετσι!! Να στάξεις λιγο γαλατάκι πρεπει μετα τον θηλασμό μονο!! Και αντε να το σκουπίσεις πριν το θηλασμο, αλλα απ' οσο ξέρω ουτε να σαπουνίσεις τις θηλές σου δεν κανει!!

Δεν ξερω ρε μαρακι αλλα και στο μαιευτηριο και οι δυο μαιες μου ειπανε να το πλενω πριν και μετα απο καθε θηλασμο ....με καθαρο , τρεχουμενο νερο ! και μια φορα τημ ημερα με ηπιο σαπουνακι ( πχ απο του μπεμπη) εντωματακσυ βαζω και κρεμα στις θηλες για να μην ποναω και επειδη την μια μου την ειχε ψιλοπληγωσει ο φαγανας !!! οποτε δεν μπορω να μην πλυθω ...

Αλλα αν ξερετε κατι αλλο σχετικο ειμαι προθυμη να το ακολουθησωωω

Οι εμπειρες μανουλες??? Καμια βοηθεια ???:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι jend ούτε εγώ πλένω τις θηλές....δε χρειάζεται

όταν κάνω μπάνιο ρίχνω νερό και το σώμα το πλένω με το αφρόλουτρο του μπέμπη αλλά τις θηλές μόνο με νεράκι

στην αρχή έβαζα lansihoh και μετά την ξέπλενα με χαμομήλι αλλά τώρα συνήθισα και δε βάζω

και εγω αυτη εχω και μια της frezyderm και της βαζω εναλλαξ....αλλα να σου πω δεν ειχα σκεφτει αυτο με το χαμομηλι !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

ειχα και εγω αγωνια για την καρδουλα και σηκωθηκα νωρις νωρις να μπω να δω τι γινεται

ε\μεις ειχαμε πολυ ανησυχο βραδυ με γκρινια και πολυ πεινα ετρωγε στο δυωρο 100 ml και ενδιαμεσα σφιγγοταν ,γκρινιαζε ,μουγκριζε παρατηρησα οτι το παλιοαλμιρον της φερνει δυσκοιλιοτητα και ισως γιαυτο με το δικο μου εκανε κακα σε καθε γευμα τωρα κανει 2-3 φορες την ημερα αλλα μου φαινεται ζοριζεται, σημερα θα της ξαναρχισω δικο μου για να δουμε..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Αντε ανυπομονούμε να μάθουμε τα ευχάριστα για την καρδούλα!!!!! Την πρώτη original μανούλα Φεβρουαρίου!!!!!

Σήμερα είναι 1 του μήνα, όσες φοράνε pampers στα μωράκια παρτε τηλ εδώ για κουπόνια 8001140222 γρήγορα, γιατί εξαντλούντε!!!

Καλό μας μήνα και καλή εβδομάδα!!!!!!!!!!!!!

μιλάει συνεχώς :(


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ προσπαθώ να πιάσω γραμμή... Ειναι η γραμμή pampers για κουπόνια...

τώρα είμαι σε γραμμή προτεραιότητας...

είχα δώσει και στην κλινική σε μια κυρία τα στοιχεία μου αλλά δε στείλαν κάτι ακομα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τζεντ ξέρω πως δεν κανει να το πλένουμε γιατι μαλακώνουμε πολυ τις θηλές και θα τις πληγώσουμε. Πως μετα τον θηλασμο για να προστατευσουμε τις θηλές πρέπει να βάλουμε λιγο απο το γαλα μας γιατι ειναι και αντισυπτικο μαζι. Επίσης η lashinol ειναι η μονη κρέμμα με την οποια μπορει να θηλάσει το παιδι. Ρώτα και τηνΦέλια που ξέρει απ' αυτα.

http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=109

Εγω εχω διαβασει παρα πολλα πραγματα απο εδω!! Μιλούν μανούλες που εχουν θηλάσει καθως και κάποιες μαιες!! ριξε μια ματια


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mummycool, τι όμορφος που είναι ο γιος σου!!!!! Αν κάνω κόρη τον κλείνουμε σίγουρα για γαμπρό!!!!! Με το καλό να κάνει την αρχή η Καρδούλα σήμερα για να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες.....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αλλα έπρεπε να εχω γεννησει ηδη!! Είπα πως εχω, ελπιζω να μην με γκαντεμιάσω!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...