Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλέ δε χαίρεστε που μετράτε ακόμη;;;; α για να σας πω, δε φτάνει που μας ανεβάζουν την ψυχολογία οι χριστιανοί... χαμογελάστε και φχαριστηθείτε το!!!!

σιλβή κι εγώ είχα μπουρδουκλωθεί με τα μπιμπερό και τελικά διάλεξα αυτά που μου άρεσαν αισθητικά περισσότερο (nuk), πήρα μόνο μια μάρκα ώστε να μην έχει προτιμήσεις μετά ο μπέμπης και πετάξω την άλλη και ήθελα μια μάρκα που να τη βρίσκω εύκολα σε φαρμακεία σε περίπτωση που τα χρειαστώ έκτακτα...

τελικά ευτυχώς ο αγοραστής δεν είναι ακόμη 100% σίγουρος οπότε ηρεμήσαμε....μάλλον καλύτερα έτσι, προτιμώ να το πουλήσουμε αργότερα μετά την άνοιξη και μπορώ να ΑΠΟΛΑΥΣΩ τους 2 τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης μου!!!

Βέβαια το καλό την τελευταία εβδομάδα ήταν ότι ο άντρας μου ασχολιόταν με την εύρεση σπιτιού και σταμάτησε τα κουλά (τι τρώω τι φοράω, αν κουράζομαι, αν πηγαίνω τακτικά στην τουαλέτα και άλλα΄τέτοια) :P


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

paros mammycool ευχαριστω !

τα παραταω ολα..τελος η δουλεια για σημερα! αραζω καρεκλα και πινω την λεμονιτα μου! Θα φυγω σε 1 ωριτσα παω γιογκα για ασκήσεις ηρεμιας!!

Δευτερα γενναει μια φίλη μου στο ΙΑΣΩ. Θα της βάλουν ορο γιατι ο μικρος δεν το εχει σκοπο να βγει απο μονος του! Ανυπομονώ....

Mummycool 2 μηνες εμειναν να τους χαρουμε και να μην εχουμε αλλα τρεχαματα! Καλυτερα ετσι! Ερχονται και χριστ/να να μην εχουμε και αλλα στο κεφαλι μας..Μιλω στον πληθυντικο γιατι και εγω εχω κατι δουλειες με το σπιτι τρεχω με μηχανικους και τετοια..Τα παρατάω ολα σε 1 βδομαδα και οτι γινει!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια πως ειστε σημερα???

εγω εχω τα μαυρα μου τα χαλια,,, χαμηλη πιεση, ζαλαδες και τα σχετικα...

mummycool πολυ μου αρεσει που σε ακουω να απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου,χαχα ...;)

georgiab που τον πετυχες καλε τον ταξιτζη??? ακου κουμπαρος... ελπιζω τουλαχιστον να μην ηταν κανενας χαλιας!!!

α, και σχετικα με τον θηλασμο που λεγατε το πρωι ενα εχω να πω... η αξια του θηλασμου φυσικα ειναι πασιγνωστη εδω και αιωνες... και οχι μονο η θρεπτικη αξια για το μωρο, αλλα και για την μητερα (βοηθαει σε διαφορα ιατρικα θεματα) και φυσικα συμβαλλει στο δεσιμο μανας - μωρου... δεν υπαρχει πιο γλυκο πραγμα να βλεπεις απο ενα μωρο που θηλαζει!! βεβαια στα πιο πολλα μαιευτηρια πλεον οι νοσοκομες προωθουν το ετοιμο λογο (ειναι πολλα τα λεφτα Αρη...) ομως δεν πρεπει να ξεχναμε πως η νοσοκομα πληρωνεται για να φροντιζει το καλο του μωρου μας και οχι το κερδος των εταιριων παραγωγης ψευτικου γαλακτος!!!

απο οτι εχω δει απο φιλες και γνωστες, οι πρωτες μερες του θηλασμου ειναι δυσκολες... πονας , ματωνεις, εισαι κουρασμενη απο τον τοκετο και οι αντοχες σου ειναι πεσμενες.. αλλα νομιζω αξιζει τον κοπο!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Λιτσάκι πως τα πάς τώρα με την μέση σου; Μην ανησυχείς για την άδεια, σημασία εχεις εσυ και η κόρη σου τώρα, κανένα αφεντικό δεν χαίρεται με τις αναρρωτικές αλλα είναι απαραίτητες κάποιες φορές!!

Υδροχοάκι και εγω στο ίδιο δίλημμα ειμαι!! Θέλουμε να παμε σινεμά αλλα κολλάω!! Και όχι μονο από το θέμα της γρίπης!! Εγω κολλάω και από το θέμα της.. συχνουρίας!!!

Ινκα παρολλο το ονομα της η εδνομητρίωση δεν έχει σχέση με την μήτρα. Απλα καποια στιγμή το αίμα της περιόδου αντι να βγει από τον κόλπο, ανέβηκε προς τα πάνω και δημιούργησε δυο κυστούλες μπροστά από τις ωοθήκες!! Εμείς το βρήκαμε με κολπικό υπέρηχο, είχα καταλάβει πως κατι συμβαίνει επειδη ξαφνικά ενώ η περιοδός μου ηταν ρολόι 28 ημερών, κατάντησε να κυμαίνεται από 30-38 μέρες με δυνατούς πόνους!! Εε μια οι συσπάσεις που εχουν τα πονάκια της περιόδου, μια η μικρή σπρώχνει τις κύστες αυτές μεσα μου προκαλώντας μου πόνο, δεν θέλει και πολύ!!!

Κοριτσια και εγω έχω διαβάσει αυτό που είπε το Τινάκι!! Πως ναι μεν μένεις πολύ πιο εύκολα έγκυος σε σύντομο χρονικό διάστημα μετα τον τοκετό σου. Αλλα πως ο θηλασμός θεωρείτε αντισύλληψη!! Σε περίπτωση δηλαδή που θηλάζεις, δεν έχεις κανονικά περίοδο ή ακόμα κι αν εχεις δεν γίνεται σωστά η ωορρηξία οπότε δεν συλλαμβάνεις!! Τελικά δεν ισχύει;

Bouda μην την ακους, όπως και καμμία άλλη!!! Δεν ξέρω γιατι οι μητέρες που δεν εχουν θηλάσει εναντιώνονται τόσο σε κάποια μελλοντική μητέρα που θέλει να το παλέψει!!! Ενώ θα περίμενες αυτές να είναι οι ισχυρότεροι υποστηρικτές, αυτές κάνουν ακριβώς το αντίθετο!!!

Γεωργία σοβαρά μιλάς; Σου ειπε τέτοιο πράγμα; Τι να πω, δεν σέβονται τίποτα πια!!!

Σιλβή απʼ οσο έχω διαβάσει πάντα!!! Τα γυάλινα μπιμπερό είναι τα καλύτερα γιατι διατηρούν καλύτερα την θερμοκρασία!! Εταιρία θα διαλέξεις βάση των θηλών γιατι κάθε μάρκα μπιμπερό παίρνει την ανάλογη μάρκα θηλών!! Εγω διάλεξα θηλή που θα μοιαζει με την δικιά μου!!! Επίσης απʼ οσο διάβασα οι θηλές από σιλικόνη (και οι πιπίλες) είναι οι καλύτερες και οι πιο υγιεινές για τα παιδιά!!! Οι θηλές από καουτσουκ αφήνουν μια γευση στο στόμα του μωρού. Αλλα όταν μεγαλώσει λίγο το παιδί και αρχίσει να βγάζει δοντάκια είναι καλύτερες οι ορθοδοντικές καουτσούκ γιατι ακόμα κι αν της δαγκώσει δεν θα τις κόψει με κίνδυνο να καταπιει κανένα μικρό κομματάκι!!! Εμπειρία δεν έχω στο θέμα, διαβάζοντας και ρωτώντας πάω και εγω!!!

Γιώτα πως εισαι σημερα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε σημερα?

Εγω ειμαι με σουπερ διαθεση γιατι εχθες επιτελους ειδα την μπεμπιτσα και οχι απλα την ειδα αλλα την χαρηκα κιολας γιατι ειχαν φερει στον γιατρο μου ενα καινουριο μηχανημα υπερηχο να τον δοκιμασει μηπως τον αγορασει που ειναι τελευταιας τεχνολογιας με εγχρωμο 4d κλπ ετσι λοιπον ο γιατρος και ο τεχνικος του μηχανηματος κανανε δοκιμη πανω μου και εβγαζαν φωτογραφιες την μπεμπα που στηνοταν κανονικα μεχρι και εγχρωμο βιντεακι την πηραμε κοριτσια ηταν απιστευτο εβαζε χερακια στο στομα σταυρωνε ποδαρακια και νομιζω οτι ηταν πολυ ομορφη περιττο να σας πω οτι ο αντρας μου χ*&^&κε πανω του και μου ειπε οτι ερωτευτηκε!!! Η μπεμπα αισιως εφτασε τα 1.200 γραμ., μετρησαμε και τραχηλο και ηταν γυρω στα 3,5 καλος μου ειπε ο doctor το μονοκακο ειναι οτι ακομα και οταν πηγαμε στον γιατρο ειχα συσπασεις τις ειδε και εκεινος και ετσι μου εδωσε prepar αν δυωρο και περιορισμους αλλα παρολαυτα πηρατοση δυναμη απο τις φωτο της μπεμπουλας που δεν με νοιαζει τιποτα το μονο που με αγχωνει μην γεννησω νωριτερα με τοσες συσπασεις.

Αυτα απο εμας ευχομαι σε ολες καλοοοοοοοοοο σκ!!!!!!!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια!!!!

Κατερίνα είσαι πολύ τυχερή!!!! Και περίπου πως ήταν το 4D? Σαν τον 3D? Αντε με το καλό να έρθει και η όμορφη μπεμπούλα!!!!

Εγώ μόλις τελείωσα το σίδερο ωστε να μην έχω καμία δουλειά για το σ/κ!!! Απο βδομάδα όμως πρέπει να κάνω γενική για να μου φέρουν τα χαλιά και να είναι όλα έτοιμα για να υποδεχτώ τον αντρούλη μου!!!!

1638656gqyc6g49jx.gif


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hi girls!!!

Είμαι πτώμα απο τις δουλειές..τώρα κάθησα λίγο...και ο μικρός είχε πάει έξω με τον μπαμπά του...τωρα μου έχει κάνει το σπίτι και τα νεύρα ............Παναγία μου!!!

Την μικρή δεν την έχω ακούσει σήμερα καθολου απο την κούραση....

Και μένα την β επιπέδου σε 4D μου την έβαλε και έχω την φωτό...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

felia ,thilazes kai emines egyos ?ti koulo!!!!kai pos ...pote stamatises na thilazeis ?pes mas kanena mistiko gia ton thilasmo ...afou esy ta kataferes!!!!!

Εννοείς θηλάζω ακόμα λιγουλάκι μόνο..........κρατάω μια επαφή κάθε 2-3 μέρες με τον μικρό γιατί ξέρω ότι όταν γεννήσω θα ζηλεύει και θα προσπαθήσω να τα θηλάζω και τα δύο......Πρώτα Ο Θεός!!!!

Αφού τα κατάφερα εγώ με τον θηλασμό μην ανησυχείς καθόλου...έκανε το γάλα να κατέβει 10 μέρες...κάτι έτρωγε αλλά δεν έφτανε και παραμόνευε πεθερά και σύζυγος με το μπιμπερό...όταν έβλεπα την πεθερά μου να το ταίζει λές και ήταν δικό της παιδί και γώ να κάθομαι με άδεια σγκαλιά πέθαινα καθε φορά....ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ και έβαλα τα γυαλιά σε όλους!!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia !!!!!!

simera pigame kai paragilame karotsi !!!!me port bebe kathismataki aytokinitou !!!!!kai eimai poly xaroumeni!!!!meta pigame sto mothercare kai pirame esorouxakia ,gantakia gia ksisimo kai skoufakia !!!!!ola gia tin bebe!!!!!!kai meta pigame gia pagoto !!!!!perasa poly omorfa!!!!!!!kai ginotan panikos apo mora kai karotsia gnorisa kai goneis me morakia ...kai exo trelathei sto na onirevome tin foufoula ..!!!!!!

mammycool ,kathe empodio gia kalo me to spiti ....eides exase to focus o adroulis sou!!!!!egine to thavma!!!!!!!!

katerinaki ,ti araia pou tha itan e?celebrity i boubou sou !!!!!top model!!!!!1,200 e ?na tin xerese !!!!!

min agxonese an ksekourazese kai perneis ta prepar mia xara tha pane ola !!!!!!aloste kai tis enesoules sou tis exeis kanei !!!!!!ti sou eipe o giatros gia tis sispaseis ?kathe 2 ores 1 tha perneis ?

ydroxoaki me to kalo i fili sou !!!!ante se mia evdomada na ksekourasteis ki esy!!!!!!

maraki kouragio !!!!!fantazome oti tha einai epodino e?ypomoni !!!!!pos eisai tora?

elena ,mia xara eisai me ta kilakia sou !!!!!makari na eixa parei ki ego mono tosa !!!!eisai diladi 53 tora?super!!!!nomizo exeis dikaioma na tros oti theleis !!!!!!!!!

felia ,me koufanes ki allo!!!!!!!ti diladi thilazeis akoma?super se vrisko !!!!!....exo eikona me tin pethera kai to bibero ...tha trelatho!!!!!!sou exo erotisi ..ti enoeis oti to gala ekane 10 meres na katevei ?kai to protogala?kai mexri tote ti ?eperne sibliroma ?kai parola ayta kataferes mna thilaseis ?pos?

exo pliroforia tis imeras:to mothercare kai to golden exoun eidikous xorous na pigeneis na thilazeis kai na allazeis to moro sou !!!!eidika to mothercare exei kanapedes me maksilares gia na eisai aneta....super!!!!!

paros ,fantazome pos tha niotheis pou perimeneis ton adrouli sou !!!!!!me to kalo na ton dexteis !!!!!!!!

na exoume ena omorfo s/k!!!!!

smouch!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και μωρακια!! Πως είστε σημερα? Ωραια Κυριακη!! Χτες πηγαμε για κουβερτουλες και σεντονακια! Πηρα 2 κουβρετουλες με αρκουδακια μια ροζ και 1 με φυστικι και ροζ,πηραμε και 2 σετ πετσετουλες ασπρες που η μια εχει 1 αρκουδακι με τη σχολικη του τσαντα και η αλλη ενα λαγουδακι και πηρα και 4 σετ σεντονακια και 1 τοσο δα μαξιλαρακι! Εχω τρελαθει ολη μερα τα κοιταζω!Παω να φαω την ομελετα που εκανε ο αντρουλης μου που εχει γενεθλια σημερα μπαινει στα 38! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...