Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 16 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Μην μπεις στην διαδικασία να μαζέψεις αν δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Μπορεί να πετύχεις με την πρώτη..  γιατί να μπεις στην διαδικασία εξτρά διεγερσεων?

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε ότι λόγω ΣΠΩ τα ωάρια μου μετά τα 35 θα είναι πολύ χειρότερης ποιότητας από μια κοπέλα που δεν έχει ΣΠΩ και έχω τρομοκρατηθεί κάπως έκτοτε, σκέφτομαι μήπως από τώρα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Ιωάννα να σας ζήσει η μπέμπα σας.

Κατερίνα τι να πω βρε κοπέλα μου υπομονή. Θα περάσει και αυτό.

Κορίτσια έφτιαξα νέο post για την Ιωάννα http://parentscafe.gr/showthread.php?p=140908#post140908

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

mummycool 03/02 Γενική Kλινική Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι

ioanna k 05/02 * Κοριτσάκι 26/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Σιλβή17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών * Κοριτσάκι

jend 17/02 * Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης * ?

georghar 20/02*Κοριτσάκι

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?

εγω ειμαι χαλια δεν την γλιτωσα τελικα την μαστιτιδα ολο το βραδυ πονουσε απιστευτα το ενα μου στηθος και ξυπνησα με πυρετο 37,9 ευτυχως πλακωθηκα αμεσως στην αντιβιωση και τα panadol και δεν μου ανεβηκε αλλο αλλα ειμαι χαλια [ποναει ολο μου το κορμι και σερνομαι μην μιλησω για το στηθος μου που και η μπλουζα που ακουμπαει με πεθαινει στον πονο ουυυυφ ολα τα στραβα σε εμενα πια ρε γαμωτο :confused:

ela min to blepeis kali mou etsi .....ayta mporei kai na simboun !!

ola 8a pane kala 8a deis .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πολλά φιλιά σε όλες τις καινούριες μανούλες και ... υπομονή!!!! Μπορεί να μας παιδεύουν τα μπεμπάκια αλλά πάντα βρίσκουν τρόπο και μας αποζημιώνουν....

Κατερίνα, πρέπει να είναι πολύ επώδυνο αυτό που περνάς, μπράβο που συνεχίζεις να θέλεις να θηλάσεις! Αλλά και για τις μανούλες που για κάποιο λόγο δεν τα καταφέρνουν να θηλάσουν δεν υπάρχει λόγος απογοήτευσης. Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα μεγαλώσουν τα μωράκια και καθόλου δεν θα τα νοιάζει αν θήλασαν ή οχι. Το σημαντικό είναι να νοιώθουν την αγάπη και τη φροντίδα μας (και του μπαμπά και της μαμάς).

Link to comment
Share on other sites

"Koritsia kalispera

Exw xasei ligo tin aisthisi tou xronou - eimai aypni toses meres twra

H beboula einai 10 imerwn simera - einai mia glyka! Thn agaliazw kai liwnw...

Talaipwroumai poly ston thilasmo - tis dinw kai xeno gala - thelei na thilazei synexeia, eidika to brady pou den stamataei. Tin thilazw 1 wra, tin xanathilazw gia kamia wra pali meta apo liga lepta - exakolouthei na peinaei - tis dinw xeno gala - exakolouthei na peinaei.... tin xanathilazw kai kapou ekei ta paizw.. Kathe brady ayto kanoume.. Irthei kai i giatros spiti, tin brike mia xara.

Den xerw gia tis alles filenades pou gennisan, alla ta synaisthimata meta tin genna einai poly entona kai toso antikrouomena.....

Sas afinw twra giati xanaksypnise kai peinaei

Sas filw poly! "

Boyda, περιγράφεις ακριβώς την κατάσταση μας!Ετσι ακριβώς και η δική μου κάνει. Π.χ. σήμερα ήρθαμε σπίτι, είχε φάει μία ώρα πρίν, ξύπνησε μετά από μίση ώρα, έφαγε από το ένα στήθος για 20 λεπτά, κοιμήθηκε 10 λεπτά, έφαγε από το άλλο για άλλα 20, κοιμήθηκε 10 λεπτα και μετά την έβαλα πάλι για 5 λεπτά και κοιμήθηκε από τις 5 παρά μέχρι τις 8 παρα..και ξανά τα ίδια, τώρα τελείωσα το 2ο στήθος να δώ πόσο θα κοιμηθεί.

....ακόμα δεν έχει κοιμηθεί!Τρίτη φορά από το στήθος, ούτε θέλει συμπλήρωμα 10 μλ ήπιε...προβλέπεται μακρύ το βράδυ και ήδη κουτουλάω..θα τα πούμε αύριο!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είχαμε βγει με τον άντρα μου και τώρα γυρίσαμε....

ΛΟΙΠΟΝ: Κατερίνα μην κοψεις τον θηλασμό αν τα φάρμακα είναι συμβατα με τον θηλασμό (υπάρχει σχετική λίστα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28788&page=2) θήλαζε πιο πολύ απο το στήθος που έχει πρόβλημα ( δεν περνά τίποτα στο γάλα,το πρόβλημα είναι μόνο στον αδένα) κάνε κομπρέσες με παγωμένο νερό ώστε να ανακουφιστείς ή κατάπλασμα αγκινάρας(βράζεις φύλλα αγκινάρας και τα κοπανάς πάνω,όχι καυτά)...μην αφήνεις γάλα στο στήθος.Όταν το αδειάζεις κομπρέσες, με κρύο νερό...ρώτα ότι άλλο θες.

Γεωργία ακόμα μπορείς να θηλάσεις αν το μωρό πιάνει το στήθος...θηλάζεις όσο θέλει και βγάζεις με θήλαστρο μέχρη να αυξήσεις την παραγωγή σου!ΡΩΤΑ ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΣ!Μπορείς να θηλάσεις και να κόψεις το συμπλήρωμα.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..το βράδυ ήταν σχετικά καλό, ξυπνήσαμε 4 και μετά 6:30 και μετά 8:00 και μετά 9:30..χαχαχα όλο το πρόγραμμα μας σας είπα. Τώρα κοιμάται, ελπίζω για λίγο περισσότερο, κάθε φορά την θηλάζω από κάθε στήθος για 20 λεπτά..

Βάζω φωτός στο άλμπουμ μου για να την δείτε την μελαχροινούλα μου!Από κιλά, μπήκα 90 και βγήκα 82, καλό?Και ακόμα ξεφουσκώνω..

Felia να σε ρωτήσω εγώ κάτι για τον θηλασμό, μιας και δεν ε΄χω μεγάλη εμπειρία από το πρώτο παιδάκι μου..κάθε φορά την θηλάζω από το ένα στήθος και μετά αν συνεχίσει να κλαίει και από το 2ο ...και συχνά θέλει και 3η φορά και μετά κοιμάται..καλά το κάνω? Δεν ισχύει το "θηλάζω ανεξαρτήτως ωραρίου?"

Θα τα πούμε μέτα κοριτσάκια, καλή ημέρα να έχουμε...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!!!

Μόλις έστειλα τον αντρούλη μου για καφέ με έναν πολύ καλό μας φίλο και ετοιμάζομαι να κάνω δουλίτσες και να ετοιμαστώ για να βγούμε όλοι μαζί το μεσημέρι βολτούλα...

Μπήκα να δω τα νέα σας και να σας αφησω...

Όλα καλά και ήρεμα απ'ότι βλέπω (προς το παρόν)...

Θα τα πούμε αργότερα...

Φιλιά!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..το βράδυ ήταν σχετικά καλό, ξυπνήσαμε 4 και μετά 6:30 και μετά 8:00 και μετά 9:30..χαχαχα όλο το πρόγραμμα μας σας είπα. Τώρα κοιμάται, ελπίζω για λίγο περισσότερο, κάθε φορά την θηλάζω από κάθε στήθος για 20 λεπτά..

Βάζω φωτός στο άλμπουμ μου για να την δείτε την μελαχροινούλα μου!Από κιλά, μπήκα 90 και βγήκα 82, καλό?Και ακόμα ξεφουσκώνω..

Felia να σε ρωτήσω εγώ κάτι για τον θηλασμό, μιας και δεν ε΄χω μεγάλη εμπειρία από το πρώτο παιδάκι μου..κάθε φορά την θηλάζω από το ένα στήθος και μετά αν συνεχίσει να κλαίει και από το 2ο ...και συχνά θέλει και 3η φορά και μετά κοιμάται..καλά το κάνω? Δεν ισχύει το "θηλάζω ανεξαρτήτως ωραρίου?"

Θα τα πούμε μέτα κοριτσάκια, καλή ημέρα να έχουμε...

Καλημέρα και πάλι!!!

Ιωάννα μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!Γερό και ευτυχισμένο να το βλέπεις πάντα!!!Καλότυχη ζωή να έχει!!!

Λοιπόν, θηλάζουμε στο 1 στήθος,όταν αδειάσει αλλάζουμε και αν συνεχίζει να πεινα,το ξαναβάζουμε στο πρώτο...αυξάνει και η παραγωγή γάλακτος όσο περνά ο καιρός (και το στήθος να αισθάνεσαι άδειο,ο εγκέφαλος παίρνει το ερέθισμα να παράγει κιάλλο γάλα).

Τώρα στην αρχή συνηθως θηλάζεις ανεξαρτήτως ωραρίου γιατί ακόμα δεν έχει εδραιωθει ο θηλασμός Συνήθως αυτό παίρνει 6 εβδμάδες απο την γέννηση και έπειτα..Δίνουμε στήθος συνέχεια και για όση ώρα θέλει ώστε να ρυθμηστεί η παραγωγή στις ανάγκες του βρέφους.

Δεν ξέρω αν σε κάλυψα,ρώτα με γι τυχόν απορίες.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!

Ιωαννα μου η κορη σου καρακουκλάρα!!!!Σχιστοματα ονειρο κ τσουμπωτη φαινεται!!Να σου ζησει !!!

Κατερινα μην απελπίζεσαι!!! Θα φτιαξει το θεμα!

Felia με εσωσες με το site για τα φαρμακα...παιρνω thyrormone κ κανω την Β12, αν και μου ειχαν πει οι γιατροι οτι ειναι οκ στο θηλασμο ηθελα να το τσεκαρω και εψαχνα μια τετοια λιστα!! Thank u!

Kardoula μου αν δεν σε πετυχω αργοτερα ευχομαι να πανε ολα τελεια με εναν ή κανεναν πονο κ με το καλο αυριο να κρατας τον παιδαρο αγκαλια!!! Θα περιμενουμε να μπεις να μας πεις τα νεα σου!!

χχχ


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες καλημερααααααααααααααααα!

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω εδώ και 3 μέρες...

Είμαστε μια χαρά, ο μπέμπης τρώει και κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος είναι πολύ ήσυχος!!!!!!!!! Το πρόβλημα είναι η μικρή μου που ζηλεύει και ειδικά όταν είμαστε με κόσμο... Α, έχει και μια απίστευτη γρίνια, όλα την ενοχλούν ξαφνικά..

Ioanna η μπεμπούλα σου είναι μια κουκλίτσα!!! Και έφυγε απο το μαιευτήριο μεσα στην μόδα!!!!!!

Απο προχθές ξεκινήσαμε και τις εξόδους!!!!

Καλή Κυριακή σε όλες, και περιμένουμε και νέα μωράκια!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!

Ιωάννα να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!!!

Εγω κορίτσια σήμερα είμαι κάπως....θέλω να γεννήσω να πάρω το μωράκι μου αγκαλια..

Χάλια τα νεύρα μου σήμερα.

Επίσης με έχει πιάσει κατι εδω και μια εβδομάδα και τρωω ασταμάτητα τα πάντα θα σκάσω.

Εσεις μανούλες που γεννήσατε για πείτε μας πόσα κιλά χάσατε στο μαιευτήριο μεχρι να πάτε σπίτι;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες και μπεμπακια!!

Σήμερα με εχει πιάσει τρελλη πεινα, εψησα κατι πενιρλάκια και εχω ήδη φαει 7!!!!! Εγω που ποτε δεν εχω φαει πανω απο 3-4!!!! Και το κουλο ξέρετε ποιο ειναι; Πεινάω ακομα!!!

Καρδούλα ετοιμο το δωμάτιο;

Νατάσσα πως ηταν το παρτυ;Το ευχαριστήθηκε η μικρή σου;

Ιώαννα να σας ζησει!!! Πάντα υγιής και τυχερή να ειναι στην ζωη της!!! Τι μικρούλα καλε; εμένα μια χαρα μου ακούγεται!!! Πως νιώθεις εσυ τωρα;

Βούδα κουράγιο!! Ο παιδιατρος σου ειπε πως τα παει καλά απο βάρος ε; Μήπως αλλαζεις στήθος στον θηλασμο εξου και δεν χορταίνει; Απο το ενα στηθος πρεπει να της δινεις την κάθε φορα!!

Λιτσάκι πολυ καλα ειναι η μικρη σου!! Να μην αγχώνεσαι, η γεννα ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο!! Εξάλλου σκέψου πως ετσι θα αγκαλιάσεις την κορουλα σου επιτέλους!!!

Τζεντάκι μολις παει ενος μηνός τα γελάκια θα ειναι αληθινά!! και τοτε θα σου απλώνει και χεράκια σιγα σιγα!!!

Γεωργία μια χαρα ειναι η θερμοκρασία!! Και το σεντονάκι με την κουβερτουλα!! Ημαμα σου θεωρει πως κρυώνει; Αν επιμενει πολυ ξέρεις τι να κανεις ε; Βάλε

τον παιδιατρο να σε "συμβουλέψει" μπροστά της για το σωστό υπνο του παιδιου!! Απ οτι εχω διαβασει η θηλασμός ειναι θέμα ζητησης παραγωγής. Οσο πιο πολύ βγάζεις τοσο περισσότερο θα παράγει!!! Κάνε κουράγιο και παλεψε το!!Ακόμα κι αν δεν τα καταφέρεις δεν πειράζει και η μικρή της κουνιάδας μου δεν θήλασε καθόλου γεννηθηκε 3420 και τώρα μεσα σε 8 μήνες ειναι 9800!!! Εχει πάρα πολύ καλή ανάπτυξη κι ας μην θήλασε!!!

Κορίτσια εμένα δεν μ'αρέσουν τα βελουτε φορμάκια για να ειμαι ειλικρινής!! Γενικώς δεν μ'αρεσουν τα συνθετικά υφάσματα. Και ευτυχώς μου εχουν φέρει μονο ενα πουι δεν εχω αλλαξει!! Νομίζω πως με το ζιπουνάκι και το εξωτερικο υφασμάτινο φορμακι της θα ειναι εντάξει μεσα στο σπιτι. Εξάλλου και εμεις με φορμές ή πυτζάμες ειμαστε συνήθως.

Κατερινάκι κουραγιο!! Πως εισαι σημερα;

Φέλια στο βιβλίο της Παπατσουρου λεει τα εξεις" Αν αντεχεις να συνεχίσεις το θηλασμό στο πονεμένο στήθος με το πιγουνάκι του μωρού στραμμένο προς το πονεμένο σημείο. Πολλά υγρά (4 λιτρα το 24ωρο), καλη διατροφή και υγρές ζεστές κομπρέσεις που εφαρμόζουν τοπικά και ανακουφίζουν. Μάλιστα προτεινει και ένα κουταλάκι λεκιθίνης απο μη μεταλλαγμένη σογια καθε πρωι και βράδυ. Οχι συνθετικά εσώρουχα και να μην κοιμάσαι μπρουμυτα! " Εσυ που εχεις εμπειρία στον θηλασμό τι ισχύει; Δεν εχω γεννησει ακομα αλλα επειδη θελω πολυ να θηλάσω θέλω να ειμαι σωστά ενημερωμένη!! επίσης σε ενα αλλο αρθρο δεν θυμάμαι που ειχα διαβάσει πως τα φυλλα του λάχανου βοηθούν στις μαστιτιδες!! Ισχυει;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια σημερα ειμαι λιγο καλυτερα με επιασε ευτυχως η αντιβιωση αμεσως και δεν ξαναανεβασα πυρετο ευτυχως!!!

Σιλβη υπομονη λιγες μερουλες εμειναν

Μαρια εκανα ολα αυτα που ελεγε η Πατσουρου στο βιβλιο της και ευτυχως ειμαι καλυτερα

παρος και εμενα ο μικρος μου ζηλευει που και που και τον πιανει απιστευτη γκρινια εντωμεταξυ μια με το θηλαστρο μια με το μωρο που εχω να ασχοληθω δεν εχω πολυ χρονο μαζι του και νιωθω τυψεις προς το παρον τα εχουμε χωρισει με τον μικρο ασχολειται κυριως ο μπαμπας και εγω με την μικρη

και η δικια μου ευτυχως ειναι πολλη ησυχη αλλα με σκαει λιγο με το φαγητο βρα κοριτσια σε μερικα γευματα τρωει καλα και φτανει τα 90 ml και σε αλλα τρωει με το ζορι 50 και κοιμαται και δεν μπορω να την ξυπνησω με τιποτα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες,

εμείς σήμερα αράξαμε κρεβατάκι με τον αντρούλη μου και μετά φάγαμε πρωινό ξενοδοχείου τα δυο μας απολαμβάνοντας τις τελευταίες προσωπικές μας στιγμές. Τώρα θα τακτοποιήσουμε λίγο το σπιτάκι μας για να είναι όλα έτοιμα και μετά άραγμα μέχρι αύριο:)

Φιλάκια σε όλες θα τα πούμε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...