Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!

Γύρισα σπιτάκι μου τελικά (δεν γέννησα!!), πήγαμε ο πρωι στο γιατρό με εξέτασε και μου λέει: Πότε θα γεννησουμε? Πάμε τώρα?

Τα έπαιξα, του λέω την άλλη βδομάδα! Να έρθω Παρασκευή να με δείτε και να γεννήσω το Σαββατο?

Τελικά καταλήξαμε στο να πάω την Πέμπτη να με ξαναδεί κι ίσως με κρατήσει για να γεννήσω (το θεωρώ σίγουρο οτι έτσι θα γινει)... Πλέον όμως είμαι ήρεμη και έτοιμη...

Η μπέμπα μας σήμερα το πρωί ήταν 3400gr, για να δούμε πόσο θα γεννηθεί τελικά...

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση!!!

Mummycool, μια χαρά ο μπέμπαρος σου. Νομίζω οτι αναπτύσσεται πολύ καλά, έτσι δεν ειναι?

Ioanna, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Δεν είχαμε νέα σου τοσες μέρες και δεν ξέραμε τι εχει γίνει... Γερή και δυνατή να είναι η μπουμπού σου, να την καμαρωσετε όπως επιθυμειτε!!!!

Bouda, ταλαιπωρήσε λίγο με την μπεμπούλα σου ε?

Κουράγιο κοριτσάκι μου... Καταλαβαίνω την δυσκολία αλλά προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή... Όλα καλά θα πάνε!!!

Φιλάκια!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Εδώ είμαστε και πάλι, σήμερα επιστρέψαμε σπίτι!!

Γέννησα την Τρίτη 26/01 στισ 10:35 το πρωί την πριγκίπισσα μας, 3240 και ύψος 48,5 εκ (μικρούλαααααααααα..!!!)

όλα καλά, είμαστε σπίτι, η μικρή δεν έχει ωράριο ακόμα, θα προσπαθήσω για αποκλειστικό θηλαμό τουλάχιστον όσο θα είναι εδώ η μαμά μου και μετά βλέπουμε...

Θα τα πούμε σύντομα με λεπτομέρειες, φιλιά σε όσες γέννησαν και καλή τύχη σε όσες γέννανε-δεν έχω διαβάσει τίποτα!!

Θα τα λέμεεεεεεεεεεεε....

na sou ziseiiiiiiiii

na einai geri kai kalotixi kai panta na sas dinei xares !!

an i diki sou einai mikroula ioanna mou emeis ti na poume ?? xaxa sas pername miso ponto kai mas pernate sxedon 500 gramariakia xaxa

kai ego kapos etsi to skeftomai me to 8ilasmo ...mexri stigmis paei kala poli spania pernei kseno kai kirios ta bradia 8a tou dino gia na koimatai an blepo pos den koimatai ..mou to eipe kai i paidiatros !!

kala ksenixtiaaaaaaa

filia :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

tora brika ligo xrono na sa diabasooo

exo xasei epeisodia , par oti o bebis einai genika isixoulis

exei ena 8emataki sto teleutaio geuma ekei metaksi 10 kai 11 pou ksipnaei kai mporei kai na paei kai 3 ores aipnos xoris aparaitita na gkriniazei alla m apozimionei ta proina ...simera koimi8ike apo tis 7 mexri tis 12 ...kala den einai ????

ax koritisiaaa eimai eroteymeni!!!!!!

kai an kanei kai kamia gkrimatsa geliou ...ekei lionoooooo!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που το θυμήθηκα τι κακό είναι αυτό με τα βελουτέ φορμάκια;; Μα όλοι βελουτέ να φέρουν; Τα άλλαξα σχεδόν όλα, ειδικά τα πολύ μικρά, είναι δυνατόν να το έχω το μωρό μέσα στο σπίτι με βελουτέ φορμάκι; Οκ αν βγουμε βόλτα να τα το βάλω

Προς το παρόν τα χρωματιστά τα πλένω στο χέρι γιατί δε μαζεύονται αρκετά για πλυντήριο, αργότερα θα τα βάζω πλυντήριο.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να σου ζησει και πάλι!!

Καλέ μια χαρά η μπέμπα 3240 τι άλλο θέλεις;; Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες με το θηλασμό, όσο αντέχει και όσο θέλει η κάθεμια...Προσωπικά κοιτάω τον αποστειρωτή τα μπιμπερό και το θήλαστρο και τα βαριέμαι απίστευτα.......ελπίζω να θηλάσω όσο περισσότερο γίνεται


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε λιτσάκι μήπως απλά δεν μπορούσε ο άνθρωπος το βράδυ και το άλλαξε; μην αγχώνεσαι.... (τι λέω τώρα ε;) πάντως καμιά φορά το απρόοπτο είναι καλύτερο από το αναμενόμενο...

χθες ήρθε η παιδίατρος! σούπερ ο μπέμπης!! Επιτέλους ακούσαμε το κλάμα του...Κρύωνε από το ακουστικό και από τη ζυγαριά και πλάνταξε! Βάλαμε κι άλλο από προχθές, έχουμε ξεπεράσει τα 3500

(εντάξει καρδούλα και huida έχουμε ακόμα για να σας φτάσουμε αλλά προσπαθούμε!!)

Μας είπε κι όλας ότι έχουμε πολύ ζέστη σπίτι (εγώ το ξερα και το πρωί όλο χαμήλωνα τη θερμοκρασία αλλά ο άντρας μου όλο και την ανέβαζε όταν ερχόταν) μέχρι που του είπε ότι μπορεί να κάνει και πυρετό από τη ζέστη και το κατάλαβε! Και όχι μόνο αυτός αλλά η γιαγιά μου που παίρνει κάθε μέρα τηλ να μου λέει να σκεπάζω το παιδί! Έλεος αν 32 χρονών γαιδάρα δεν μπορώ να φροντίσω το παιδί μου!! Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η γιατρός πάντως, καθόλου υποχόνδρια αλλά πολύ σχολαστική στον έλεγχο

Μόνο που μας στείλαν ένα γράμμα από το Κέντρο Υγείας Παιδιού ότι το αίμα που έστειλε η κλινική για έλεγχο συγγενούς υποθυρεοειδισμού δεν τους έφτασε και πρέπει να το ξανατρυπήσουμε το μωρό μου. Φυσικά και δεν μπορώ να το κάνω μόνη μου, θα το κάνει η γιατρός σε 20 μέρες που θα πάμε πάλι για ζύγισμα και μέτρημα

Γεια σας παιδακι και γλυκια μανουλα και μας το ιδιο εγινε με το αιμα θα το ξαναστειλουμε απο βδομαδα

και εγω εχω εδω τη μαμα μου και συνεχεια εχει ανχος μη κρυωσει το παιδι με χει πρηξει!!!

τη σκεπαζω Σοφακι πολυ λιγο δηλαδη με μαι κουβερτουλα και σεντονακι απο μεσα τη προοριζω για λοκατζη!!!!!!!!!!!!

Ο γιατρος παντως μου ειπε οκ οτι είναι ετσι

Η Θερμοκρασια στο σπιτι ειναι γυρω στους 21

Και πηραμε 500 γρ ειμαστε 2700 επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και σεις εισαστε μεγαλα παιδια μπραβο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να σου ζησει το μωράκι σου !!!

Να ειναι πάντα γερο και ευτυχισμενο και να ειστε και εσεις γεροι να χαίρεστε την οικογενεια σας!!

Mummycool εγω εχω μονο ενα βελουτε φορμακι και ολοι με εχουν πρηξει πως κακως δεν εχω πιο πολλα γιατι το μωρο με τα απλα θα κρυωνει!!! Πως ειναι δυνατον να κρυωνει λεω με ζιπουνακι και φορμακι μεσα στο σπιτι???


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πού είστε κοριτσάκια??

Πριν απο λίγο συνειδητοποίησα οτι αυτό το Σαβ/κο είναι το τελευταίο που περνάμε οι δυο μας με τον άντρα μου... (απο το επόμενο, στο μαιευτήριο μεν με την μπέμπα μας δε)... νιώθω λίγο περίεργα... αλλά όμορφα!!!!

Μάλλον άρχισα να ανυπομονώ να πάρω τη μπέμπα μου αγκαλιά (παρόλο που έχω κάποιες ανησυχίες για το αν θα τα καταφέρω σαν νέα μανούλα)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μπορει να τη μετρησανε λαθος στο υψος!!!!!!!!!!!!!!!! Μη τρελαινεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το βαρος ειναι μια χαρα,τι να πουμε εμεις που βγηκαμε 2170 μην ανχεσαι θα γινει κοπελερα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτισια εγω δε θηλαζω τελικα!!

Δε σας τα πα εκλαιγα συνεχεια και νομιζα οτι ειμαι αχρηστη μανα!! Περασα τις φρικες μου αλλα δε γινοταν αλλιως γιατι το μωρακι επρεπε να τρωει, δε μπορουσε να πιασει τη θηλη επειδη ηταν μικρουλα και επιπλεον το γαλα ηταν λιγο και δεν αυξηθηκε και ποτε γιατι επερπε να το τραβηξει το μωρο!!! Εκανα βεβαια το λαθος και δε πηρα νωριτερα θηλαστρο τωρα που το πηρα ειναι αργα το βγαζω αλλα εχει λιγοστεψει πολυ!!!!!

Αυτα, ευτυχως κοριτσια που μου συμπαραστεκεται ο αντρας μου με χει μαγεψει με τη συμπεριφορα του!

Αισθανομαι πολυ τυχερη και ευτυχισμενη και οτι η αγαπη τελικα οταν γινομαστε περισσοτεροι στην οικογενεια πολλαπλασιαζετα!!!!

Δε μπαινω και πολυ στο φορουμ διαβαζω τα νεα αλλα δε μπορω να συμμετεχω στις συζητησεις και μου λειπετε!!

Εχω συνεχεια κοσμο εδω και 20 μερες τις αδελφες μου και τη μαμα μου που φευγει αυριο και ......επιτελους μονοι!!!

Ευχομαι σε ολες σας μια ομορφη νυχτα και αν καποιο παιδακι αποφασισει να ερθει στο κοσμο μας αποψε να ειναι τυχερουλι και υγιες και η μανουλα να μη πονεσει καθολου!!

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Mummycool εγω εχω μονο ενα βελουτε φορμακι και ολοι με εχουν πρηξει πως κακως δεν εχω πιο πολλα γιατι το μωρο με τα απλα θα κρυωνει!!! Πως ειναι δυνατον να κρυωνει λεω με ζιπουνακι και φορμακι μεσα στο σπιτι???

καλέ μην ανησυχείς θα σου φέρουν δώρο! :mad: και άντε από αυτούς που δεν έχουν παιδιά να το καταλάβω...τα βελουτέ έχουν συνθετικό μέσα 20-25%

μόνο για έξω είναι καλά, άντε και 2-3 μέρες το χρόνο που είχε κρυουλάκι

εγώ το βράδυ τον βάζω σε υπνόσακο - σακί το δωμάτιο έχει γύρω στους 20 βαθμούς και με κουβέρτα όλο έβγαζε τα χέρια του έξω και ξεσκεπαζόταν. Τη μέρα όμως με μια φλις κουβερτούλα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωαννα μπορει να τη μετρησανε λαθος στο υψος!!!!!!!!!!!!!!!! Μη τρελαινεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το βαρος ειναι μια χαρα,τι να πουμε εμεις που βγηκαμε 2170 μην ανχεσαι θα γινει κοπελερα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτισια εγω δε θηλαζω τελικα!!

Δε σας τα πα εκλαιγα συνεχεια και νομιζα οτι ειμαι αχρηστη μανα!! Περασα τις φρικες μου αλλα δε γινοταν αλλιως γιατι το μωρακι επρεπε να τρωει, δε μπορουσε να πιασει τη θηλη επειδη ηταν μικρουλα και επιπλεον το γαλα ηταν λιγο και δεν αυξηθηκε και ποτε γιατι επερπε να το τραβηξει το μωρο!!! Εκανα βεβαια το λαθος και δε πηρα νωριτερα θηλαστρο τωρα που το πηρα ειναι αργα το βγαζω αλλα εχει λιγοστεψει πολυ!!!!!

Αυτα, ευτυχως κοριτσια που μου συμπαραστεκεται ο αντρας μου με χει μαγεψει με τη συμπεριφορα του!

Αισθανομαι πολυ τυχερη και ευτυχισμενη και οτι η αγαπη τελικα οταν γινομαστε περισσοτεροι στην οικογενεια πολλαπλασιαζετα!!!!

Δε μπαινω και πολυ στο φορουμ διαβαζω τα νεα αλλα δε μπορω να συμμετεχω στις συζητησεις και μου λειπετε!!

Εχω συνεχεια κοσμο εδω και 20 μερες τις αδελφες μου και τη μαμα μου που φευγει αυριο και ......επιτελους μονοι!!!

Ευχομαι σε ολες σας μια ομορφη νυχτα και αν καποιο παιδακι αποφασισει να ερθει στο κοσμο μας αποψε να ειναι τυχερουλι και υγιες και η μανουλα να μη πονεσει καθολου!!

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαζί με μένα γέννησαν άλλες 3 στην κλινική και με τις 2 βρεθήκαμε στο σαλονάκι και λέγαμε για τα μωρά μας και ενώ τα βάρη ήταν διαφορετικά όλα είχαν ύψος 50 εκατοστά :P και λέγαμε ότι ο παιδίατρος της βάρδιας βαριόταν και τα βαλε όλα στο περίπου...

Γιωργία δε χρειάζεσαι να αισθάνεσαι άσχημα, καλός ο θηλασμός και όλα καλά αλλά μέχρι ένα σημείο, ε; Μη μας παίρνει κι από κάτω, ξέρω παιδάκια που δε θηλάσαν καθόλου και μια χαρά βγήκαν.

Πάντως αν έχεις όρεξη ακόμα, μπορείς να δοκιμάσεις να θηλάσεις και στο καπάκι να δίνεις το συμπλήρωμα. Από τα λίγα που ξέρω το ότι δε βγάζεις με το θήλαστρο δε σημαίνει ότι δεν έχεις γάλα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?

εγω ειμαι χαλια δεν την γλιτωσα τελικα την μαστιτιδα ολο το βραδυ πονουσε απιστευτα το ενα μου στηθος και ξυπνησα με πυρετο 37,9 ευτυχως πλακωθηκα αμεσως στην αντιβιωση και τα panadol και δεν μου ανεβηκε αλλο αλλα ειμαι χαλια [ποναει ολο μου το κορμι και σερνομαι μην μιλησω για το στηθος μου που και η μπλουζα που ακουμπαει με πεθαινει στον πονο ουυυυφ ολα τα στραβα σε εμενα πια ρε γαμωτο :confused:


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

εχθες εβαλαπρωτη φορα το μωρο στο στηθος και θηλασε για λιγο δεν ξερω αν εφταιξε αυτο.., το βραδυ αρχισε να ποναει το ενα μου στηθος και μεχρι το πρωι ημουνα χαλια , τωρα αντλω το γαλα με το θηλαστρο και το πεταω και δινω στο μωρο almiron γιατι περνω αντιβιωση και παυσιπονα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...