Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημερουδια!!!!

Καρδούλα, πολύ ωραία τα νέα σου! Ο γιος σου μου φαίνεται πολύ μάγκας!! Ακου δεν έχει διάθεση να βγει, χαχα!! Δεν πειραζει όμως, τουλάχιστον θα είσαι πράγματι η πρώτη γνήσια μανούλα Φεβρουαρίου (αν δεν αποφασίσει ο μικρός να εμφανιστεί Γενάρη...)

Εγώ έχω ραντεβού αύριο πάλι με τον γιατρό και θα συναντήσω και την μαία για κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες...

Ελπίζω να το "τραβήξουμε" μια εβδομαδούλα ακόμα....

Περιμένουμε νεότερα απο τις πρόσφατες μανούλες...

Φιλάκια!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!!

ξυπνια στριφογυριζω απο τισ 4...ολα μου τα αγχη μαζευτηκαν στο κρεβατι μου σημερα

τι να πω...

καρδουλα μου αντε με το καλο!!! 3800 ??? παιδαρο θα βγαλεις!!! εχεις να ευχαριστηθεις μπουτακια για τσιμπιμα απο την αρχη!

μαθαμε πως γεννησε η ινκα κ η huida ? αν δυσκολευτηκαν με την καισαρικη...πονανε?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Καρδούλα πολυ καλα!! Αντε να ηρεμήσεις και εσυ!!! Η Γιώτα εχει δίκιο!! Και εγω περιμένω να έρθει 3 του μήνός να πάμε να την δουμε και να εχω πάρει τον μισό ενατο ωστε να αρχισουμε!!!

Ελίτακι μια χαρούλα!! Και το σκ θα εχει ανέβει η θερμοκρασία οποτε μπορείς να τα βγάλεις εξω!!Ο παιδιάτρος ποτε θα ερθει για τον τυπικό ελενχο;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

λιτσακι εισαι 39συν?? σε βλεπω τρ-τετ να μπαινεις

να και η 2η μανουλα φεβρουαριου

με διαφορα 2-3 ημερων θα γεννησουμε

Είμαι 39+2 σήμερα, το προηγούμενο Σαββατο που με είδε ο γιατρός ειπε οτι παμε καλά, έχει κατέβει το μωρό στη λεκάνη και υπάρχουν οι προυποθέσεις για να γεννήσω... έχουμε ραντεβού πάλι αύριο και μου είπε οτι αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις μπορούμε να μπούμε την Κυριακή με πρόκληση αλλά δεν θέλω...

Την Κυριακή έχει γενέθλια ο γιος του αντρα μου (απο τον προηγούμενο γαμο του) και το θεωρώ άδικο για το παιδί να μοιράζεται αυτή τη μέρα...

οπότε θα ζητήσω απο τον γιατρό αν υπάρχει δυνατότητα να το καθυστερήσουμε λίγο....

Εσύ πότε θα γεννήσεις???


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

riaili από τα λίγα που ξέρω το αίμα που είχες στην 3η εγκυμοσύνη (όπως είχα κι εγώ) είναι πολύ πιο γρήγορο από τα πονάκια ή το σπάσιμο νερών...

βέβαια είναι ένα θέμα το που θα αφήσεις τα παιδάκια σου εκείνη την ώρα (τα αφήνεις μόνα σπίτι αλήθεια; πόσο είναι ο μεγάλος; ) ειδικά αν είναι και βράδυ

καρδούλα, υδροχοάκι, λιτσάκι είστε οι επόμενες λοιπόν! Καμιά άλλη βιαστική;;

Γιώτα κουράγιο κοριτσι μου, πώς πάει η ξάπλα;;

Ενώ γενικώς δεν έχω πρόβλημα με τις ώρες του μπέμπη, το βραδυνό του το τρώει πολύ αργά και δεν κοιμάται πριν τις 12-1. Εμένα δε με πειράζει αφού κοιμάμαι μετά το πρωί ως αργά αλλά ο μπαμπάς μας ξυπνάει στις 6μιση και πολύ τον λυπάμαι... Πρέπει να το ρυθμίσουμε κάπως το πρόγραμμά του, ξέρω είναι νωρίς ακόμα όμως

Για το σπιράλ νομίζω ότι πρέπει να σου ρθει μια φορά περίοδος και μετά το βάζεις...

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

mammycool, ίσως να έχεις δίκιο αλλά ο τράχηλος ανοίγει πιο εύκολα όσο πιο πολλές φορές έχει γεννήσει κανείς και έχω τους προβληματισμούς μου... Αν είναι βράδυ θα πρέπει να φωνάξουμε κάποιον γείτονα μέχρι να έρθουν οι γονείς μας (οι οποίοι μένουν και λίγο μακριά) γιατί η μεγαλύτερη είναι 9 χρονών και δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να μείνει μόνη .... Το πιο βολικό είναι να είναι στο σχολείο!!! Ας ελπίσουμε ότι όλα θα εξελιχθούν ομαλά και δεν θα με δείτε στις ειδήσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι από μενα.

Riaili, ειναι ενα θεμα κι αυτό με το τι θα κανεις τα παιδια. Εγω θελω να ερθει να την παρει η πεθερα οταν ερθει η ωρα, γιατι τη μαμα μου τη θελω μαζι. Βεβαια αν παμε προγραμματισμενα, θα ειναι κανονισμενα. Το θεμα ειναι μην μας πιασει στον υπνο.

Νατασσα το NST τι ειναι; Ζωηρός ο μικρός σου!!! Τα αποτελέσματα βγηκανα;

Ειναι καρδιοτοκογραφημα, βαζουν δυο ζωνες στην κοιλια και μετρανε τις κινησεις του μωρου σε σχεση με τους παλμους του (αμεσως βλεπει τα αποτελεσματα). Ευτυχως δεν θα το ξανακανω (υποθετω). Στη μικρη το εκανα μετα την 35βδ (μεχρι την 38 που γεννησα) καθε δυο μερες γιατι φαινοταν να δυσφορουσε.

Την Κυριακη εχουμε γενεθλια, κλεινουμε τα δυο (της εχω παρει ενα κερακι που το περιφερει γυρω γυρω στο σπιτι). Αυριο θα κανουμε ενα παρτακι, ειπαμε να μην ανοιχτουμε πολυ, αλλα και παλι μαζευόμαστε 25 ατομα. Χαλαλι το μωρο μου ομως....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και απο εμας!!

Παρουσες και χαρουμενες... Αχ κοριτσια το εγκαυμα εχει αρχισει να ξεφλουδιζει και να φευγει επιτελους αυτο το απαισιο μαυρο - καμμενο δερμα.. Και τωρα φαινεται αλλα τουλαχιστον εχει αρχισει και ειναι πιο εμφανισιμο!!! Αντε να δουμε πως θα ειναι μεχρι να γεννησω.. μην με δει η κορη μου και τρομαξει!!

Πηρα τηλεφωνο την νινια πριν αλλα δεν καταφερα να τα βρω.. Ελπιζω να ειναι καλα και αυτη και η κορακλα της!!

Σημερα εχει πολυ ομορφη μερα και ηθελα να παω μια βολτιτσα αλλα δεν με νοιαζει καθολου που ειμαι μεσα.. Εμειναν λιγες μερες και θα κατσω να ξεκουρασω την μπεμπα μου γιατι πολυ την ταλαιπωρησα αυτες τις μερες!!

Παντως εχω πολυ καλυτερη διαθεση σημερα.. ας ειναι καλα η καλη φιλη μου που μου εφτιαξε την διαθεση εχθες!!

Φιλεναδα σου χρωσταω!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια !!

καρδουλα εχθες αφησα το μσν ανοιχτο μηπως σε πετυχωκαι μου πεις τα νεα απο τον γιατρο αλλα με πηρε ο υπνος και εμεινε ολο το βραδυ ανοιχτο!!!

αντε σε 3 μερες το πολυ θα κρατας στα χερια σου τον πεισματαρη γιοκα σου!!

Συμβουλη το σκ βγες ατελειωτες βολτες και κοιμησου πολυ πολυ:P

νατασα και εμεις εχουμε γενεθλια σε 10 μερες αλλα φετος δεν το βλεπω να κανουμε παρτυ λογω του μωρου που να μαζεψω τοσο κοσμο σπιτι με το νεογεννητο??

mummycool μια χαρα προγραμμα εχετε τουλαχιστον κοιμασαι το βραδυ εμεις καθε 3 ωρες ακριβως ξυπναμε για μαμ οπωσδηποτε ουτε λεπτο δεν αργει η δικια μου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

HELLO!!!

τι κάνετε κοπελιές;;;;

Νατάσα και γω το ίδιο ...πεθερά στο σπίτι (βλέπω τον Γιώργο να παλαβώνει) και μαμά απο κοντά (βλέπω εμένα να παλαβώνω)...

θέλω και γω σπιράλ ...και τάπα δν έχω πρόβλημα κανένα!!!Αλλά πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις πριν όπως τεστ παπ,μικροβιολογική εξέταση κλπ...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω τον γυναικολογο μου για το σπιραλ οταν θα παω να με εξετασει, παντως εγω δεν ξερω μαλλον ειμαι τρελη μου λειπει η κοιλιτσαμου, οικλωτσιες τηςμικρουλας το αγχος και η προσμονη καθε φορα που θα πηγαινα γιατρο και σκεφτομαι οτι θελω οπωσδηποτε αλλο ενα:shock: μετα απο μερικα χρονακια βεβαια αλλα αρνουμαι να δεχτω οτι δεν θα ξαναυπαρξω ποτε εγγυος.. το εχετε και εσεις ή να το ψαξω σε κανεναν καλο ψυχιατρο???


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω τον γυναικολογο μου για το σπιραλ οταν θα παω να με εξετασει, παντως εγω δεν ξερω μαλλον ειμαι τρελη μου λειπει η κοιλιτσαμου, οικλωτσιες τηςμικρουλας το αγχος και η προσμονη καθε φορα που θα πηγαινα γιατρο και σκεφτομαι οτι θελω οπωσδηποτε αλλο ενα:shock: μετα απο μερικα χρονακια βεβαια αλλα αρνουμαι να δεχτω οτι δεν θα ξαναυπαρξω ποτε εγγυος.. το εχετε και εσεις ή να το ψαξω σε κανεναν καλο ψυχιατρο???

Φταίει η λοχεία!!!Το ίδιο ένοιωθα και γω στο πρώτο...με το καιρό όμως μου πέρασε!!!:wink:


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...