Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τινάκι ούτε εγώ είμαι φανατική αλλά με εκνευρίζει η παραπληροφοριση που γίνεται στις νεες μαμάδες του στιλ οτι αν το μωρό κλαιει δεν εχει χωρτάσει αρα δώσε συμπλήρωμα και τετοια.. Μην νομίζεις και εγώ αν δεν είχα ψαχτεί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν είχα διαβάσει όσα έχει γράψει η Αγλαϊα δεν ξέρω αν και πόσο θα είχα θηλάσει.. Ασε που λόγο του ταξιδιού που έκανα αναγκάστηκα και την σταμάτησα στους 5 μήνες...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια οντως ο θηλασμος ειναι πολυ δυσκολο πραγμα....

Μακαρι να καταφερουμε να θηλασουμε οσο το δυνατον για περισσοτερο καιρο....καλο για τα μωρακια μας...κ για ολα...

ειναι πολυ γλυκο κ τρυφερο συνασθημα μου εχουν πει..να σας πω την αληθεια ομως αισθανομαι καπως οταν με σκεφτομαι να το κανω....σαν να παραγω κατι...δεν ξερω ετσι αισθανομαι τωρα..εκεινη την ωρα μπορει να μου φυγουν ολα αυτα τα κομπλεξαρισματα..γιατι περι αυτου προκειται..το ξερω..

Θελω πολυ να μπορεσω να το θηλασω το μωρακι...ειναι οτι καλυτεροι για αυτα!!!!!!!

Για τα σουτιεν που λετε..κ εγω θηλασμου εχω παρει απο τον 3 μηνα..γιατι δεν μου κανανε τα παλια μου..ειναι too small πια..χαχα

Πνατως μου ειπαν στη Λητω οτι δεν μεγαλωνει κ πολυ το στηθος κατα τον θηλασμο..οποτε αυτα που εχουμε θα μας κανουν.


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DeaHP2Z9h6j0&h=3e06d7656cce1eee8391dd16ee02a6c9

γιατι οποτε ακουω αυτο το τραγουδι κλαιω σαν μικρο παιδι???????

ετσι...χωρις λογο....

ela vre ramonitsa .....xalia mas ekanes !!!!!oxi tipota allo alla me tin egimosini klaio kai me ligmous!!!!!kai ta morakia e?agapes mou !!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

bouda ,exo paratirisei oti osen den thilasan ypostirizoun oti o thilasmos den kanei kalo !!!!!!kai mi ksexnas oti kapies den thilazoun gia na mi xalasoun to stithos tous ,kapies gia na kapnizoun kseniastes kai kapies giati den eixan diavasei kai den eixan kapion na tis voithisei !!!!!

pistevo oti yparxei terstio ofelos ton giatron apo tis farmakeftikes kai ginete mia terastia plisi egefalou gia na mi thilazoume !!!!!gia fantasou na thilazame oles ?ti tha kanane i eteries me ta galata ?tha klinane!!!!!

simfono me tin paros !!!!!kai sto kato ,kato as taizei to ageladaki tis i agelada oxi tin foufoula mou !!!!xaxaxaxaxxxaxaa!!!!plaka kano !!!1to ksero oti ki ego borei na mi ta katafero gia apoklistiko thilasmo alla ...den tha ta kano kremastaria!!!!

titinaki,s eyxaristoume ki esena poly gia tis simvoules sou !!!!!!mia xara ta les!!!!!

ki ego pisteva oti otan thilazeis den exeis perido ...oups sorry!!!!!

paros super i idea sou gia cinemadaki to proi ..makari na min eixa sisspaseis ...tora ta xristougenna pou o adroulis mou tha exei adia ..

georgia sto benetton eixa dokimasei kai mou pigene to idio noumero pou foraga prn mino egyos ...posa kila exeis parei?

kala ayto me tous adres ama doun ayto pou tous ediaferei meta den koitane pio kato ..eisai den eisai egyos ti tous niazei?diko tous einai?afou kai ena filos tou adra mou tou leei ti kanei i gineka sou me tin egimosini kala?tha exei kanei kati vizares e???

den yparxei!!!!

ydroxoaki afou boreis kai ftiaxneis miso tost...ti na sou po sigxaritiria!!!!!!thelei terastia dinami !!!!ego den exo pia misa stin zoi mou ola oloklirononte ...den yparxei misi sokolata miso tost miso piato miso potiri ola gemata kai olokliraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

χαχα..ινκακι εισαι τρομερη...

"ειμαι η ινκα κ τα ολοκληρωνω" ...χαχαχαχα

Καλα ο φιλος του αντρα σου ..οντως δεν υπαρχει..ακου να δεις ...:D:D:D

αν ειναι δυνατον ετσι? τρομεροι οι αντρες..

τις προαλλες περπαταγα στο δρομο με την κοιλια τουρλα..κ γυρναει ενα "κωλοπαιδακι" γυρω στα 30..χαχα.. κ μου λεει " Μανα...α μου κ εγω σου κανω παιδι"..Δηλαδη δεν σεβονται τιποτα....Νευριασα τοσο πολυ που μου ηρθε να του πεταξω το τραπεζι που καθοταν στο κεφαλι...

Ειναι μερικοι τελειως ανισορροποι....!!!!!!!!!!!

Υπαρχουν πολλοι αντρες που δεν καταλαβαινουν οτι η εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο ιερο κ τρυφερο υπαρχει...φερνω στον κοσμο ενα παιδι....σεβασου το!!!!!!!!!!

Αλλα που...? εχουμε ξεφυγει τελειως σαν κοινωνια...κ τωρα πιαστηκα απο αυτο..μην γινω αλλο κουραστικη ..γιατι αμα το συνεχισω αυτο δεν εχω σταματημο μετα...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ela vre ramonitsa .....xalia mas ekanes !!!!!oxi tipota allo alla me tin egimosini klaio kai me ligmous!!!!!kai ta morakia e?agapes mou !!!!!!

ναι..ρε γαμωτο ενα πραγμα...

κ εγω..με το παραμικρο συγκινουμαι..ημουν κ πριν πολυ..αλλα τωρα παραεγινα..!!!!!!!

Ειδες τα μωρακια...? τι ομορφα...?

εεεεεεεερχονατι κ τα δικα μας λεμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!...

Κοντευουμε κοριτσια!!!!!!!!! :D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

pos tha tin vro tin aglaia?...ti onoma...

Inka η Αγλαϊα γραφει σε όλα τα θέματα που έχουν σχεση με τον θηλασμό, μπορείς να την ρωτήσεις ότι θέλεις!!!

Δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40795


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα..ινκακι εισαι τρομερη...

"ειμαι η ινκα κ τα ολοκληρωνω" ...χαχαχαχα

Καλα ο φιλος του αντρα σου ..οντως δεν υπαρχει..ακου να δεις ...:D:D:D

αν ειναι δυνατον ετσι? τρομεροι οι αντρες..

τις προαλλες περπαταγα στο δρομο με την κοιλια τουρλα..κ γυρναει ενα "κωλοπαιδακι" γυρω στα 30..χαχα.. κ μου λεει " Μανα...α μου κ εγω σου κανω παιδι"..Δηλαδη δεν σεβονται τιποτα....Νευριασα τοσο πολυ που μου ηρθε να του πεταξω το τραπεζι που καθοταν στο κεφαλι...

Ειναι μερικοι τελειως ανισορροποι....!!!!!!!!!!!

Υπαρχουν πολλοι αντρες που δεν καταλαβαινουν οτι η εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο ιερο κ τρυφερο υπαρχει...φερνω στον κοσμο ενα παιδι....σεβασου το!!!!!!!!!!

Αλλα που...? εχουμε ξεφυγει τελειως σαν κοινωνια...κ τωρα πιαστηκα απο αυτο..μην γινω αλλο κουραστικη ..γιατι αμα το συνεχισω αυτο δεν εχω σταματημο μετα...

Καλα κοριτσια τους 2 μηνες που κυκλοφορουσα για τη δουλεια ενοιωσα πολλα συναισθηματα για τους αντρες και καλα και κακα! Απ΄αλλους αισθανόμουν οτι με κοιτανε με σεβασμο και αλλοι καπως "αλλιως" και η κοιλια τουρλα παντως καιρου καμακια! Οι πιο ελεοινοι παντως ειναι οι ταξιτζηδες το τι βιωσα όλο αυτό το διαστημα δεν περιγραφεται! Ενας με ρωτουσε "ειναι αληθεια αυτο με τις εγκυες οτι εχουν πολλες ορμές", "εσυ εχεις?" μου κανει, ελεος λεω! Ενας αλλος μια φορα κοιταζε τα χειλη μου που γενικα εχουν πρηστει, τι ανωμαλία κυκλοφορει δεν περιγραφεται!

Οι γυναικες παντα συγκρινουν με τη δικη τους εμπειρία και λυπαμαι που το λεω αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι ανταγωνιστικες!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Με το θηλασμό έχουν ανοίξει μεγάλα θέματα κορίτσια!!!

Προσωπική μου άποψη: Καθεμιά αποφασίζει για το παιδί της και τον εαυτό της!!! Τα πλεονεκτήματα τα ξέρουμε αλλά δε θα στήσω στον τοίχο κι αυτές που δε θηλάζουν η καθεμιά για το λόγο της!!!

Κι αυτή η πολυξερίτιδα ορισμένων επιστημόνων και μη μου τη δίνει!!! Ταυτίζομαι με το Γκρίνιαρη από τα Στρουμφάκια σιγά-σιγά!!!

Inka στα benetton βρήκα ένα-δυο σχέδια που έχουν και κουμπί εσωτερικό με λάστιχο και μπάσκα, αλλά δεν έχω πάρει και πολλά κιλά(μόλις 7)!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλα κοριτσια τους 2 μηνες που κυκλοφορουσα για τη δουλεια ενοιωσα πολλα συναισθηματα για τους αντρες και καλα και κακα! Απ΄αλλους αισθανόμουν οτι με κοιτανε με σεβασμο και αλλοι καπως "αλλιως" και η κοιλια τουρλα παντως καιρου καμακια! Οι πιο ελεοινοι παντως ειναι οι ταξιτζηδες το τι βιωσα όλο αυτό το διαστημα δεν περιγραφεται! Ενας με ρωτουσε "ειναι αληθεια αυτο με τις εγκυες οτι εχουν πολλες ορμές", "εσυ εχεις?" μου κανει, ελεος λεω! Ενας αλλος μια φορα κοιταζε τα χειλη μου που γενικα εχουν πρηστει, τι ανωμαλία κυκλοφορει δεν περιγραφεται!

Οι γυναικες παντα συγκρινουν με τη δικη τους εμπειρία και λυπαμαι που το λεω αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι ανταγωνιστικες!

Ειναι απιστευτοι μερικοι ανθρωποι...με τον τροπο τους κ με την συπμπεριφορα τους...

Το πιστευω πολυ οτι γενικα σαν κοινωνια εχουμε ξεφυγει...

καλε εδω σε γυναικολογο πας....κ γενικα σε γιατρο κ σε κοιταει καπως....!

Γεωργια μου..τι κανει το μωρακι σου?????Πρηζει την μανουλα? :D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι απιστευτοι μερικοι ανθρωποι...με τον τροπο τους κ με την συπμπεριφορα τους...

Το πιστευω πολυ οτι γενικα σαν κοινωνια εχουμε ξεφυγει...

καλε εδω σε γυναικολογο πας....κ γενικα σε γιατρο κ σε κοιταει καπως....!

Γεωργια μου..τι κανει το μωρακι σου?????Πρηζει την μανουλα? :D

Απ΄το γυναικολογο εχω ασχημη εμπειρια οταν πηγα για πρωτη φορα!Καποτε στη Αφρική που λενε, αλλα το θυμαμαι ο τυπος είχε καρφωθει μια ωρα στη κοιλια μου κι όλο μου λεγε "εισαι η καλυτερη των όλων", ο βλαχος, εννοειται οτι δεν ξαναπατησα και θυμαμαι τοτε εκανα μεγαλη ερευνα για να βρω γυναικολογο!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε κορίτσια γιατί εχω την εντύπωση οτι απωθώ όλο τον αντρικό πληθυσμό??? Μαλλον γιατί έχω γίνει σαν φάλαινα!!!!:lol::lol::lol:

Ετσι νομιζεις γιατι αυτό εχεις στο μυαλο σου! Δεν ισχυει! αν αλλαξεις διαθεση θα δεις οτι δεν θα είναι εστι!αλλωστε καλυτερα ετσι παρα αυτο που τυχε εμενα μου λεει ενας ταξιτζης ενω μου χει αραδιασει του κοσμου τις μ...ες για τις κατακτησεις του στο τελος μου λεει "κοιτα μη γεννησεις μεσα στο ταξι και ξερεις ε? πρεπει να γινω κουμπαρος και ο κουμαπρος τη κουμπαρα ξερες τι λενε? Γ' αυτο σου λεω αστα καλυτερα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζεις γιατι αυτό εχεις στο μυαλο σου! Δεν ισχυει! αν αλλαξεις διαθεση θα δεις οτι δεν θα είναι εστι!αλλωστε καλυτερα ετσι παρα αυτο που τυχε εμενα μου λεει ενας ταξιτζης ενω μου χει αραδιασει του κοσμου τις μ...ες για τις κατακτησεις του στο τελος μου λεει "κοιτα μη γεννησεις μεσα στο ταξι και ξερεις ε? πρεπει να γινω κουμπαρος και ο κουμαπρος τη κουμπαρα ξερες τι λενε? Γ' αυτο σου λεω αστα καλυτερα!!

Kαλά σοβαρά μιλάς?????? Έλεος, τοσο λιγούρηδες είναι πια??? Αηδία...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια help!!!!!Εκατσα σήμερα από το πρωί να δω τι μπιμπερό ,πιπίλα και αποστειρωτή μπιμπερό να αγοράσω στην μπέμπα και χάθηκα πονοκέφαλος με επιασε ..ολες οι εταιρείες εχουν σειρα για νεογέννητα avent, tommee tippee, chicco και μπερδεύτηκα και αποστειρωτή τι να πάρω ..και γιατι η chicco εχει στα νεογέννητα ρόγα απο καουτσουκ ενω η tommee tippee απο σιλικόνη ΄΄;;

Και κάποια που λένε για κολικούς είναι καλύτερα .;;;Ποια είναι τα καλύτερα; τι πρέπει να προσέξω;

Αντε κορίτσια βοηθήστε την κατάσταση να πάω να τα ψωνίσω .


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...