Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

και εγώ θέλω να τον βγάλω βόλτα.... στο κόσμο χιχιχι

χα χα χα περιμένει το παιδί να ανέβει λίγο η θερμοκρασία!! τον δικό μου τον ξεγέλασα...θυμάσαι τι καιρό έκανε τη μέρα που γέννησα;; Ηθελε να βγει σου λέει με τη σουρτούκω τη μάνα μου όλο βόλτες θα μαι αλλά την πάτησε ο καημένος!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kardoula υπομονηηηηηή!!!!!!!!!!

Εγώ τον άφησα εχθές και πήγα στο Λητώ να αλλάξω ένα δωράκι!

Εμείς κλείσαμε εισιτήρια για το Disney live 22/2!!!! Την είχα πάει και disney on ice και είχε ξετρελαθεί!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπάκια!

Σήμερα έχω μια τρομερή βαριεστημάρα και δεν θέλω να κάνω τίποτα.... Χθες που πήγαμε στο γιατρό μας είπε ότι το μικρούλι είναι 3001γρ, λίγο μικρότερο από την ηλικία του... Βέβαια η απόκλιση μπορεί να είναι μεγάλη και εφόσον βρίσκεται μέσα στα φυσιολογικά όρια δεν ανησυχούμε, απλά περιμένουμε!!!! Αν τώρα δεν προκύψει κάτι ως τις 15/2 θα δούμε... Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω αν προτιμώ να απολαύσω λίγο ακόμη την εγκυμοσύνη ή να γεννήσω και να μπει η ζωή μας στους καινούριους ρυθμούς. Επίσης έχω και ένα θεματάκι με τον τοκετό γιατί παρόλο που έχω ήδη τρία παιδάκια τις δύο πρώτες φορές πήγα με πρόκληση και την τρίτη είχα λίγο αίμα και πήγα στον γιατρό για επίσκεψη... Κοινώς δεν μου έχουν σπάσει ποτέ τα νερά, δεν έχω φύγει τρέχοντας με πόνους κλπ. Και επειδή ο τρίτος τοκετός εξελίχθηκε λίγο γρήγορα φοβάμαι μήπως δεν προλάβουμε!!!

Πάντως σας ψιλοζηλεύω που μιλάτε για θηλασμούς και τέτοια... Όσο και αν ταλαιπωρείστε αξίζει τον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

καρδουλα δεν μου ειπε κατι για το μαγνησιο!

παντως κ γω ειμαι της αποψης να βγαινουν εξω τα μωρα..λιγο καθαρος αερας καλο κανει! για τη μαμα ακομα περισσοτερο..αυτα που λενε για 40 μερες τα θεωρω αστοχα! Η γυναικα πιστευω οτι πρεπει να βγει λιγο εξω απο το σπιτι! Αλοιμονο καταθλιψη θα παθω αν δεν βγω για 40 ή για 20 μερες...Δεν λεμε να παει μπουζουκια αλλα εστω μια βολτουλα ενα γυμναστηριο τιποτα ψωνια κατι τελοσπαντων...

Ειμαι πολυ απογοητευμενη με την δουλεια! Ασχετο...

Ο αντρας μου ακομα δεν γεννηθηκε ο μπεμπης και προσπαθει να με δωροδοκησει με ταξιδι για το 2ο...θελει αμεσως!!! βοηθεια!!σκεφτομαι το σπιραλ..αραγε μετα απο ποσο καιρο αφου γεννησω μπορω να βαλω?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Rialli μπορει να το θηλάσεις το τέταρτο παιδάκι σου, γιατι απογοητευεσαι;

Και εγω της αποψης να βγαίνουν τα μωρα έξω ειμαι, αλλα οχι στο να έρχονται σε επαφή με πολυ κόσμο ή με μικρά παιδιά!! (Οταν δεν εχεις ηδη αλλα δικά σου παιδιά εννοω) Έχω που εχω κλειστεί τοσο στο σπιτι μ'αυτη την εγκυμοσυνη, αν πρέπει να κάτσω μεσα 40 ολόκληρες μερες και μετα δεν θα τ' αντέξω!! Σκεφτόμουν πως με μια φορμουλα εξόδου και το καροτσάκι της με τον υπνοσακο μια χαρα μπορει να βγει μια ολιγόλεπτη βολτούλα στον πεζόδρομο στην θαλασσα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ydroxoaki και εγώ την ίδια άποψη έχω για τον σαραντισμό βέβαια υπάρχουν και μανούλες που νιώθουν καλά με το να κάτσουν σπίτι και να ξεκουραστούν.. Καλή και χρυσή η Θρησκεία μας αλλά όλα 40 μέρες τα έχει κάνει.. 40 μέρες το ένα 40 μέρες το άλλο..

Άντε ετοιμάσου, διάβασε αυτό να γελάσεις!!!! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39676


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Πάρος πρωτον ξετρελαινομαι να βλέπω το αβατάρ σου!! ειναι τέλειος σ'αυτη την φωτο!!!

Και δευτερον μιας και ειπες για εκκλησια, απ' οτι ξερω υπαρχουν καποιες παραδόσεις σωστα; Παίρνει ευχή το παιδι κτλ!! Μήπως μπορεις να μου πεις ποιες ειναι; γιατι δεν εχω την παραμικρή ιδεα!!

Βρε κοριτσια γινεται αυτο που λεει; Δηλαδη αυτή 12 μερες μετα τον τοκετο είχε επαφή με τον ανδρα της και εμεινε και εγκυος;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Maria κανονικά το μωρό παίρνει την ευχή απο τον παπά στις 40 μέρες, αλλά αν θέλεις πιο γρήγορα παίρνεις στις 20 μέρες την μισή ευχή (λες στον παπά της ενορίας σου να έρθει σπίτι) και μόλις 40ησει το μωρό παίρνεις ολόκληρη την ευχή! Εγώ την μικρή μου απο την 11 μέρα την έβγαζα βόλτα και στις 20 πήραμε την μισή ευχή, και στον μήνα πήγαμε στην Πάρο και πήραμε εκεί ολόκληρη την ευχή!

Λογικά γίνεται, γιατί το πρώτο πράγμα που λέει ο γιατρός μόλις γεννήσεις είναι ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!! Η κοπέλα γέννησε πάντως τον Ιανουάριο!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

paros παναγια μου!!!!! αυτα φοβαμαι

μαρια γινεται και παραγινεται!!! δοκιμασε αν θες.... (χαχα)

εγω τρεμω γιατι μετα απο τοσο καιρο αποχη καταλαβαινεται ακομα πιο δυνατα τα πραγματα!!!! χαπι δεν θελω να παρω, προφυλακτικο δεν παιζει..το σπιραλ το βλεπω σαν την μονη λυση!!! Τουλαχιστον για ενα χρονο!!!!! και μετα βλεπουμε!! αλλα εχω ακουσει οτι προκαλει και αιμοραγιες...κ δεν ξερω ποσο καιρο μετα την γεννα μπορεις να το βαλεις


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν μπορώ να φανταστώ καν πως συνέβη αυτό (σοκ και δέος)! Τι να πω? Χαρα στο κουράγιο της!! Πάντως καλά λενε οτι η καλύτερη μέθοδος αντισύλληψης είναι η αποχή! Χαχαχα!!!

Μήπως να το λάβουμε υπόψη μας για λίγο καιρό ακόμα μετά τον τοκετό???


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Rialli μπορει να το θηλάσεις το τέταρτο παιδάκι σου, γιατι απογοητευεσαι;

Μαράκι δεν απογοητεύομαι, ανυπομονώ!!!!! Τους έχω θηλάσει όλους οπότε δεν φαντάζομαι να έχω προβλήματα με το μικρούλι...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να φτιάξω το λεύκωμα του γιου μου αλλά δεν έχω ιδέα τι πρέπει να γράφει μέσα. Ξέρετε γενεαλογικά δέντρα και τέτοια. Μήπως μπορεί κάποια να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

...εγινε το φαι!! φασολαδα!! παω να την τσακισω!!!

23 κιλακια εχω χτυπησει μεχρι στιγμης!!! ...θα το παρω σε υψος δεν ανησυχω!

χχχ

Ευτυχώς που έχω κι εσένα υδροχοακι μου για συμπαράσταση στα κιλά!!!!

Φτάσαμε αισίως τα +24...

και φυσικά δεν σκέφτομαι τι θα κάνω μετά για να τα χάσω γιατί απελπίζομαι!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίτσα,μην απελπίζεσαι με τα κιλά, είναι στο χέρι σου να τα χάσεις αν προσπαθήσεις. Στο λέω και από προσωπική πείρα αλλά και από άλλες κοπέλες.... Αυτό που ίσως είναι πιο δύσκολο είναι η κοιλιά η οποία σε μερικές περιπτώσεις δεν επανέρχεται τελείως... Αλλά και πάλι δεν συμβαίνει πάντα. Οσο για το λεύκωμα Καρδούλα δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί με κάτι τέτοια είμαι τρομερά τεμπέλα, να φανταστείς τις φωτογραφίες του γάμου μετά από 11 χρόνια τις έχω στο ίδιο φάκελο που μου τις έδωσε ο φωτογράφος!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...