Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαρία με πρόλαβες. Είμουνα για δουλειές. Τελειώσαμε επιτέλους το βιβλίο ευχών μας και αύριο πάει για τύπωμα:) Μια χαρά είναι το post που άνοιξες:) Βάζω και τη λίστα. Μήπως να βάλω και την Ιωάννα πάνω ή να περιμένουμε νέα της;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

mummycool 03/02 Γενική Kλινική Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι

ioanna k 05/02 * Κοριτσάκι

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Σιλβή17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών * Κοριτσάκι

jend 17/02 * Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης * ?

georghar 20/02*Κοριτσάκι

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

Επεξεργάστηκαν by kardoula
Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε κοριτσακια...τι γεννητουρια ειναι αυτα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τελειααααααααααααααααααααααα:D:D:D

με το που ξυπνησα ειδα μνμ της Ινκας στο κινητο..κ τρελλαθηκα....

δεν θα μπορουσα να ειχα πιο ευχαριστα νεα το πρωι..!

Η Ιωαννα; ξερει καμια;

Κ η Huida καλα ειναι ε;

Καρδουλααααααααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εσυ γερά.......;):D

Αντε κ εμεις παμε γιατρο αυριο....για να δουμε τι θα μας πει...

Αγωνιώ..............:P


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια να σας ζησουν!!!!!!!!!!!!Τι ωραια νεα. Σημερα ειμαστε ολη η οικογενεια εδω επιτελους. Τωρα φαγαμε και κοιμομαστε. Κοιμηθηκα κι εγω μιαμιση ωριτσα, κι ομως ναι. Η μπεμπα ενω την ειχαν ταισει οι μαιες στις 1.μιση της εδωσα λιγο γαλατακι στις 3 παρα στο ΜΗΤΕΡΑ γιατι φαινοταν να πειναει και απο τοτε ξυπνησε στις 6.μιση οχι απο μονη της. Εχει συνεχως τα ματια ορθανοιχτα μας κοιταει. και το θαυμα το μεγαλο!!!!Ετρωγε τα χερακια της και της τα βγαζω και τη βαζω στο στηθος και κοριτσια ειδατε οι γυναικες το ενστικτο της επιβιωσης αρχισε να θηλαζει σαν τρελλη. Μιλαμε για βεντουζα η μικρη μειναμε αφωνη. Μετα ρευτηκε και οταν της δωσαμε μπουκαλι ειπιε μονο 20 μλ χορτασμενη. Χαρηκα παρα πολυ εχει πολυ δυνατο μασελακι δεν πτοειτε. Βολικη πολυ. Να δουμε και στον υπνο. Ο μπαμπας της οταν την αλλαξαμε και ειδε το πιπακι επαθε πλακα. ΧΑΧΑ!!!!Το μπεμπεη τελικα τον πειραμε μαζι κι αυτος κοιμαται τωρα. Λετε να κανουν παρτυ το βραδυ?Χαχα. Θελω να τα πετυχω ναναι ξυπνια και τα δυο να τα βγαλω φωτος μαζι.Οχι τιποτα αλλο φοραγαμε και τα καλα μας. Ο μπεμπουλης με φωναζει ωρα του ειναι . Φιλακια θα ξαναμπω πιο μετα να ευχηθω και στα κοριτσια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ελιτάκι πολύ χάρηκα!! Να είστε πάντα ενωμένοι από δω και πέρα. Α και καλό κουράγιο!

Χάλασε ο κυκλοφορητής της πολυκατοικίας και από το μεσημέρι δεν έχουμε καλοριφέρ! Την τύχη μας... Περιμένουμε τον υδραυλικό

Περιμένουμε νέα από τους γιατρούς σας κορίτσια!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι ωραια γεννησε και η huida τελικα!!!!

ελιτα ειστε επιτελους ολοι μαζι σπιτακι σας τελεια παντα γερα να ειναι τα μπεμπακια σου!!!

εμεις σημερα σπασαμε ρεκορ ξυπνιες 3 ωρες σχεδον το μεσημερι δεν κλαιγαμε αλλα καθομασταν ησυχες και χαζευαμε γυρω γυρω:D τωρα εχει πεση ξερη ελπιζω να μην εχουμε παρτυ παλι το βραδυ σημερα και εγω οση ωρα κοιμοταν η μικρη κοιμομουνα και εγω και ξεκουραστηκα επιτελους ειχα στειλει τον μικρο στην γιαγια του και ειμουνα μονο με την μπεμπα και το εκμεταλλευτηκα , θελω απεγνωσμενα να βγω μια βολτα παλι καλα που εχει παλιοκαιρο και δεν κανει πολυ αισθηση για εξωβ αλλιως θα ειχα σαλταρει εντωμεταξυ η παιδιατρος εχθες μου ειπε πως ακομα και μαυτο τν καιρο μπορω να βγαζω την μικρη εξω αρκει να την ντυνω πολυ ζεστα και οχι σε κλειστους χωρους με πολυκοσμια και καπνα, αλλα εγω φοβαμαι και δεν το τολμαω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μεχρι να μπω σε ρυθμο ταιζουμε λιγο αστατα. Για την ωρα κοιμηθηκαν και τα δυο. Ο μπεμπης το παιζει λιγο δυσκολος με το στηθος. Μ ετις ωρες του ειναι. Η μπεμπα σταθερη αξια, φαι ναναι και οτι ναναι χαχα.Ο μπαμπας μας ολο θελει να την πλενει για να μην πηγαινουν τα κακακια στο πιπακι της λεει. Αυριο πιστευω να βρουμε μια ωρα να κατσουνε παρεουλα, προς το παρον εχουν αναγκη απο υπνο.Εχουμε νεα απο κοριτσια?

Καρδουλα ποτε θα γεννησεις τελικα?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια γεννησε και η huida τελικα!!!!

ελιτα ειστε επιτελους ολοι μαζι σπιτακι σας τελεια παντα γερα να ειναι τα μπεμπακια σου!!!

εμεις σημερα σπασαμε ρεκορ ξυπνιες 3 ωρες σχεδον το μεσημερι δεν κλαιγαμε αλλα καθομασταν ησυχες και χαζευαμε γυρω γυρω:D τωρα εχει πεση ξερη ελπιζω να μην εχουμε παρτυ παλι το βραδυ σημερα και εγω οση ωρα κοιμοταν η μικρη κοιμομουνα και εγω και ξεκουραστηκα επιτελους ειχα στειλει τον μικρο στην γιαγια του και ειμουνα μονο με την μπεμπα και το εκμεταλλευτηκα , θελω απεγνωσμενα να βγω μια βολτα παλι καλα που εχει παλιοκαιρο και δεν κανει πολυ αισθηση για εξωβ αλλιως θα ειχα σαλταρει εντωμεταξυ η παιδιατρος εχθες μου ειπε πως ακομα και μαυτο τν καιρο μπορω να βγαζω την μικρη εξω αρκει να την ντυνω πολυ ζεστα και οχι σε κλειστους χωρους με πολυκοσμια και καπνα, αλλα εγω φοβαμαι και δεν το τολμαω

Γουαου τρεις ωρες ξυπνια η μπεμπα θηριο.Εμεις αμα φαμε ξερενομαστε.Αν και η μπεμπα λαγοκοιμαται πηγα και την ειδα. Ηταν μισανοικτα αλλα ειναι ησυχη. Ποιος ξερει τι τραβηξε το κοριτσακι εκει περα. Εχει μαθει και συνεχεια στο φως η μικρη.Θα μαθει κι αυτη σιγα σιγα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε πως παει!! Μπηκα στο ευχολογιο και ειδα τα νεα με το καλο και οι υπολοιπες και μετα τα πιο γλυκα ξενυχτια της ζωης σας!!!! Ειναι τα μονα ξενυχτια που ευχαριστιεμαι και που εχουν τοση μεγαλη αξία!! Σας διαβαζω οσο μπορω γιατι η μικρουλα μου ειναι πολυ μικρουλα και θελει συχνο ταϊσμα παντως πηραμε 210 ολοκληρα γραμμαριακια και ειμαι πολυ χαρουμενη!!!! Τη αλλη βδομαδα θα παμε γιτρουλι να δει τα ποδαρακια μας γιατι ειμασταν συνεχεια με το κεφαλι πανω μεσα στη κοιλια της μαμας !!!!!

Φιλακια στις μαμαδες στα μωρακια ολα και στις μελλουσες μαμαδες ολη μας η θετικη ενεργεια και παμε παλι να φαμε γιατι πειναμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp?CMRCode=13AR8GFPU&CMCCode=020304&extLang=

κατι σχετικό με το σε ποιο μέρος του κρεβατιού πρέπει να κοιμάται το νεογέννητο που συζητούσαμε με την καρδούλα...βέβαια αν κοιμάται με υπνόσακο μάλλον δεν έχει νόημα που κοιμάται


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Απο χθες εχω δυνατούς πόνους στην μέση χαμηλά!! Υποθέτω πως η μικρη θα εμπεδώνει!!!

Κοίταγα την λίστα μας, εχουν ήδη γεννησει 10 μαμάδες και αλλες 19 είμαστε σε αναμονή!!!

Ελιτάκι καλως την δεχτήκατε την πριγκιπισσα σας!! Πανέξυπνα τα κοριτσάκια!!! Υποθέτω πως τώρα θα αρχίσουν και οι επισκέψεις ε; η μανουλα σου ποτε έρχεται;Για το πιπί της διάβασα

πως πρέπει μια φορα την ημέρα το βράδυ κυρίως να βάζεις φυσιολογικό ορό στα χειλάκια!! Ρώτα και τον παιδίατρο σου!!

Κατερίνα πως αντιδράει ο μικρός σου με την αδελφούλα του;

Γεωργία μια χαρα η κοράκλα σου!! Δεν κατάλαβα γιατι να δει τα ποδαράκια της ο γιατρός;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μας...

τελικά δεν τα φτιάξαν ακόμη τα καλοριφέρ και είμασταν όλο το βράδυ με το καλοριφέρ λαδιού, μα τώρα βρήκε να χαλάσει;;

ο μπέμπης πάλι τα ίδια μου κανε χθες, κοιμήθηκε κατά τις 12 αφού με ξεπάτωσε στο θηλασμό μέχρι τότε και ξύπνησε στις 6, δε λέω με αφήνει και κοιμάμαι αλλά αυτό το τρίωρο θηλασμου το βραδυνό είναι απίστευτα εξαντλητικό. Δε θα το αφήσω όμως, διάβασα ότι το κάνουν για να αυξήσουν την παραγωγή, θα ρωτήσω και την παιδίατρο αύριο. Στις 6 που ξύπνησε έφαγε κανένα μισάωρο και κοιμάται μέχρι τώρα... Έχετε καμιά ιδεα;;; πάντως σήμερα το απόγευμα δε θα τον αφήσω να κοιμηθεί τόσο πολύ

Εχω και άσχετη νοικοκυρίστικη ερώτηση:

Ψάχνουμε σκούπα ηλεκτρική....καμιά καλή πρόταση;;

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mammycool αν τον θηλάζεις λιγότερη ώρα το βράδυ και περισσότερη το πρωι; Δεν το δέχεται αυτο; τουλάχιστον το βράδυ κοιμάσαι 5-6 ωρες συνεχόμενες, πάλι καλα!!

Πάντως αυτο για την παραγωγή ισχυει, το έχω διαβάσει και εγω σε πολλα αρθρα.

Με τα καλοριφερ τι θα γινει; ποτε θα σας τα φτιάξουν;

Μια καλή αλλα ακριβή ηλεκτρική σκούπα ειναι οποιαδήποτε της miele!!!Μου έχουν προτείνει αυτη΄http://www.skroutz.gr/s/39600/Miele-S-5361.html

Πολύ δυνατή ακομα και με τις τρίχες και πολύ αθορυβη!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!!!

Mummycool και εμένα τα ίδια κανει ο μικρός!!! Τρώει πολύ ώρα το βράδυ, με διαλείμματα βέβαια και μετα κοιμάται όλο το βράδυ, σήμερα τον ξύπνησα στις 7:00!!!!!

Για σκούπα, εγώ πήρα μια philips τα έσκασα βέβαια αλλά το αξίζει, πήρα και μια της πλάκας για πάνω και για να σκουπίσω ένα χαλί θέλω ενα τέταρτο, οπότε καλύτερα να δώσεις κατι παραπάνω, παρά να παιδευεσαι με τις ώρες! Εγώ λεω να πάρω αυτή για πάνω γιατί δεν πάει άλλο http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=47741


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...